Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Компромис ли е 40д спрямо ЕОС ХХХ серията
Автор: Shakope   
Дата:   19-05-13 21:27

Много ми е чудно мога ли да направя избора да си взема по-стара камера(40д) зареди това,че ергономията ми допада в пъти повече от малките ЕОС-чета(подразбира се че съм голям човек)? И да направя компромис отностно новичките работи като "по-млад" сенсор,малко по -голям и висока чувствителност?
Де да знам казваите си мненията за да добия ясна представа.
Не ме инетрасува видео... толкова много.
И ще ми е пръв ДСЛР. Също така става ли 40Д като за ПРЪВ.[shtrak]
 Re: Компромис ли е 40д спрямо ЕОС ХХХ серията
Автор: kvakioh   
Дата:   19-05-13 21:34

40D e супер апарат за времето си, с добавянето на някои екстри от марки като Magic lantern трицифрените апарати на Канон, най-вече 600Д достига до функциите на 40Д, които му липсват. Единствено удобството на малкия екран отгоре на камерата го няма.
Според мен по-добре е 600Д. Ако не се гледа разликата в цените. Ако липсват финанси 40Д е доста добро решение.
 Re: Компромис ли е 40д спрямо ЕОС ХХХ серията
Автор: simon4o_bg   
Дата:   19-05-13 21:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Компромис ли е 40д спрямо ЕОС ХХХ серията
Автор: Shakope   
Дата:   19-05-13 22:00

Да финансите са си ограничени. Затова трябва да намеря перфе комбото. Обектива е ясен или 50 или 30-35мм като за кроп.
 Re: Компромис ли е 40д спрямо ЕОС ХХХ серията
Автор: kvakioh   
Дата:   19-05-13 22:23

Значи 40д и някакъв обектив.
 Re: Компромис ли е 40д спрямо ЕОС ХХХ серията
Автор: vaskoni   
Дата:   19-05-13 22:35

https://photo-forum.net/i/1328565
с моя 40D [smile]
 Re: Компромис ли е 40д спрямо ЕОС ХХХ серията
Автор: Pavlov   
Дата:   19-05-13 22:44

Canon 40D има едно слабо място -затворът. Често дава дефекти, дори и да е на малко кадри. И е непредсказуемо кога ще се случи. Подмяната е 200 лв.
 Re: Компромис ли е 40д спрямо ЕОС ХХХ серията
Автор: chrisnoch   
Дата:   20-05-13 00:47

Както вече много пъти съм писал, в ниския клас Sony A37 няма конкуренция! За малко повече пари - новият А58, който вече може да се купи и в България.
Сега каниконианците ще ме нападнат. Хайде да видим с какви аргументи! [smile]
 Re: Компромис ли е 40д спрямо ЕОС ХХХ серията
Автор: Canon   
Дата:   20-05-13 01:01

40D e супер апарат за времето си, с добавянето на някои екстри от марки като Magic lantern трицифрените апарати на Канон, най-вече 600Д достига до функциите на 40Д, които му липсват


т.ц. 40д има хардуерни екстри, има базови екстри (примерно синхронизиране на студийна светкавица в ЛВ) които magick latern не добавя.
Порше отпреди 20 години си е по-добро от най-нов Опел с най-оптимизирания си двигател и тунинг
 Re: Компромис ли е 40д спрямо ЕОС ХХХ серията
Автор: Shakope   
Дата:   20-05-13 01:43

Сонито има ЕVF... Когато изравнят пикселите на визьора със тези на сензора ще е супер xD
 Re: Компромис ли е 40д спрямо ЕОС ХХХ серията
Автор: chrisnoch   
Дата:   20-05-13 02:15

Shakope,
Явно не си снимал с EVF, та говориш напосоки! [smilie23]
"Тунелните" оптични визьори на ниския, че и на средния клас DSLR са много удобни, така ли? И позволяват да променяш всички настройки, без да сваляш око от визьора? Хайде холан! [beer]
 Re: Компромис ли е 40д спрямо ЕОС ХХХ серията
Автор: nevermess   
Дата:   20-05-13 09:31

chrisnoch те щото EVF в ниския клас на Сони супер ?!?!?! Хайде холан!
 Re: Компромис ли е 40д спрямо ЕОС ХХХ серията
Автор: chefo1979   
Дата:   20-05-13 10:06

Автор: chrisnoch
Дата: 20-05-13 02:15

Shakope,
Явно не си снимал с EVF, та говориш напосоки!
"Тунелните" оптични визьори на ниския, че и на средния клас DSLR са много удобни, така ли? И позволяват да променяш всички настройки, без да сваляш око от визьора?


Тунелни визьори имат ниският клас, 40Д си има много хубав визьор. Тялото е масивно, два ринга за управление, горен дисплей, отличен грип, много добър АФ - тялото е старо, ама е среден клас.
Лично за мен разликите в технологиите вложени в 40Д и 600Д примерно не са никак колосални, за разлика от огромната разлика в ергономията, в полза на 40Д.
EVF - все пак е дисплей, не ме кефи, съжалявам - предпочитам стъклените призми.

[beer]
 Re: Компромис ли е 40д спрямо ЕОС ХХХ серията
Автор: s_dyakov   
Дата:   20-05-13 10:09

Въпросът е обратния май: Компромис ли е ЕОС ХХХ спрямо 40д?
 Re: Компромис ли е 40д спрямо ЕОС ХХХ серията
Автор: dave   
Дата:   20-05-13 10:11

Canon го е казал най-точно:

"Порше отпреди 20 години си е по-добро от най-нов Опел с най-оптимизирания си двигател и тунинг"
 Re: Компромис ли е 40д спрямо ЕОС ХХХ серията
Автор: imitev   
Дата:   20-05-13 10:13


Само дето поршето не е 40D, а е по-скоро хаселблад [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Аз лично моа без да се замисля сменя 20 годишно 926 или 928 за Инсигния OPC [cool] [cool] [cool] Ама нямааааа будали [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Компромис ли е 40д спрямо ЕОС ХХХ серията
Автор: kvakioh   
Дата:   20-05-13 10:45

Явно, че ще е 40Д, въпреки навиранията на Sony, ако трябваше да избирам и при мен щеше да е трудно, все пак 40Д надделява както казаха с ергономията и по-лесното управление.
 Re: Компромис ли е 40д спрямо ЕОС ХХХ серията
Автор: chrisnoch   
Дата:   20-05-13 12:27

kvakioh,
Този спор го водим отдавна. Не мисля, че си искрен! Искаш да "набуташ" колегата с 6-годишно тяло, само и само да е Canon! Било среден клас? Дръжки! Средният клас от 2007-ма е ПОД ниския клас от 2012-та.
Колегата ще си купува първи DSLR. За какво му е "среден клас" тяло с 10 МП сензор, остарял процесор, доказано калпав затвор, ограничена светочувствителност (по съвременните стандарти), архаична 9-точкова автофокусна система и без възможности за снимане на видео клип? Хайде да бъдем реалисти, а не поклонници на "Канон"! [smilie23]
Стига фенщина - да погледнем реалността "в очите":
- Бюджетните обективи на Канон са пълен боклук! Не могат да стъпят и на "малкия пръст" на 25-годишните стъкла на Минолта, които са 100% съвместими с всички тела на Сони и са изгодна покупка "втора ръка".
- Бюджетните тела на Канон сериозно отстъпват на Сони по надеждност, функционалност и въвеждане на нови технологии.
Никой не се опитва да "навира" Сони - само съобщавам факти, които ти не можеш да обориш!
Канон хич не се стараят в ниския сегмент. Пускат морално остарели "неща" - само и само да отбележат присъствие, белким някой фен се излъже да им купи недоносчетата. Нали пуснаха и безогледалка - EOS M. И какво? Видяла жабата, че подковават вола - и тя вдигнала крак! Щеше да е смешно, ако не беше жалко!

nevermess,
Сони А37 има 1'440'000 точков визьор. Какъв компромис виждаш тук? Има куп предимства пред "тунелните" визьори на ниския клас Канон и Никон! Хайде стига глупости!
 Re: Компромис ли е 40д спрямо ЕОС ХХХ серията
Автор: quazimodo   
Дата:   20-05-13 12:33

chrisnoch, дразниш! Тупикстартера иска мнение за модел а не за МАРКА. Стига навирал тия сонита къде требе и къде не требе. А по темата - ползвам Канон 40Д, но НЕ го препоръчвам за купуване в момента. По-добре едно 650Д ако трябва наистина да е Канон или да се търси вече 50Д втора ръка. Това е лично мнение и няма да споря с нито един колега твърдящ обратното[beer].



Публикацията е редактирана (20-05-13 12:39)
 Re: Компромис ли е 40д спрямо ЕОС ХХХ серията
Автор: Mogila   
Дата:   20-05-13 12:46

40д определено, дори пред 50д. Зарежи ги тея пластмасови боклуци 600 и 650.
 Re: Компромис ли е 40д спрямо ЕОС ХХХ серията
Автор: chefo1979   
Дата:   20-05-13 13:13

chrisnoch
10 МП сензор - недостиг на резолюция ли те гони?
остарял процесор - bitcoin ли ще копаеш с тоя процесор?
доказано калпав затвор - от кой е доказано, абе всеки който не снима с Канон писка за канонските скапани затвори, а тия дето снимат с тях нямат драми, странна работа
ограничена светочувствителност (по съвременните стандарти) - е да, няма "напълно използваемото" ИСО 25600 на А37, прав си
архаична 9-точкова автофокусна система - архаична - налъми, работи си идеално
без възможности за снимане на видео клип - тука си очевидно прав, но и автора на темата е налисал: "Не ме инетрасува видео... толкова много."

На Сони много ме кефи стабилизацията в тялото - не ми пука за останалите му екстри, ако ще и мусака да прави. Не казвам че Сонито е боклук, в никой случай - даже аз сам го препоръчвам конкретно тоя модел. Ама да кажеш, че тяло 2007 е боклук - това е тотална глупост, извинете френския ми!
Много се палиш, колега, това са просто апарати - тия теми имам чувството, че ги приемаш като лично предизвикателство?

Леко и полеко и повечко снимки! :)
 Re: Компромис ли е 40д спрямо ЕОС ХХХ серията
Автор: kvakioh   
Дата:   20-05-13 13:15

Ако имам 600-650лв, ще си купя Сони точно никога. Авторът на темата е конкретизирал, иска Канон, и иска 40Д и се чуди дали да дава още малко за трицифрен Канон. Никъде не е споменал, че иска Сони, мони, тони и бонбони. Да речем, че има приятели, от които никой не снима със Сони, а всички са с Канон, ще му дадете ли назаем по приятелски своите Сони обективи, ако си купи китов и тяло Сони????
 Re: Компромис ли е 40д спрямо ЕОС ХХХ серията
Автор: kvakioh   
Дата:   20-05-13 13:29

Според мен за Сони феновете, направете си една тема, в която реално, чисто и ясно си казвате: ЗАщо Сони апарат и обективи са велики, супер, върха, защо да предпочетем Сони, а не други. Подобни "изхвърляния" са някакси неудобни и дори нагли.
Хората говорят за Канони, някой си се провиква от тълпата- Сони, Сони, Сони...А те се събрали всичките с Канони или Никони да обсъждат проблеми и въпроси. Най-малкото изглежда странно, дори смешно.
Не отричам постиженията на марката с четири букви, не отричам техните развития и иновации, но така да се хвърлят мнения из темите за други марки и апарати някакси най-малкото подсказва за ниска култура и липса на уважение. А и единици са тези, спрели се на Сони ако преди това са се чудели Канон, Никон или друга марка...Даже са изключителна рядкост.
 Re: Компромис ли е 40д спрямо ЕОС ХХХ серията
Автор: Mogila   
Дата:   20-05-13 13:41

kvakioh Рядкост са, защото са много агитаторите за Никон и Канон. Много са " конете с капаци" за съжаление.

Истината е, че какъвто и апарат да си вземе и от която и марка да е ще е все тая. Просто най-важното е ергономията и да ти носи удоволствие като го ползваш. А на мен определено ми допада много повече стабилното тяло на 40Д, от колкото ефтината пластмаса на другите по горе модели.
 Re: Компромис ли е 40д спрямо ЕОС ХХХ серията
Автор: nevermess   
Дата:   20-05-13 13:55

chrisnoch всяка тема в която пишеш сравнявайки Сони с Канон и Никон е пълна с фактологически грешки.

Хайде отново..... Канон 40Д не е нисък клас тяло и има VF petaprism, за разлика от ниския и средния клас никон/канон DSLR-i, където е pentamiror. И да EVF-то на А37 не ми харесва (не само ан мен ако разровиш нета) и винаги бих избрал pentaprism пред EVF-a на А37. Eто заключенията на няколко ревюта:
Първо:
The bad: The EVF looks dim, and the LCD is on the small side.
Второ:
I still think the sensors in most cameras switch between the EVF and LCD a little too slowly.
Трето:
The only negative that we found with the A37's EVF was a tendency to block-up the shadow areas in order to maintain detail in the highlights, but this is a small price to pay for what is an otherwise great viewfinder.

Значи очевидно А37 EVF-то си има своите проблеми и вместо да сравняваш ябълки и круши бъди обективен... чакай забравих, ти не не искаш и не можеш да си обективен ама говориш как някои друг "преебавал" трети с тенденциозни и необективни изказвания [smilie5]
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.