Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Впечатления от emag.bg
Автор: Pavlov   
Дата:   05-12-14 21:53

yoyof1, големите вериги издават гаранционни карти, фактури и касови бележки. Които после са ти необходими пред сервизите. Иначе не ти признават гаранцията.
Емаг издава някакви хвърчащи листи, които важат само пред тях! А към последната ми поръчка даже и такова нямаше. Никакви документи. Само подкана да си изтегля фактура от сайта.
И касовата бележка, която се издава от куриера, е само за доставката. Тя няма нищо общо със съдържанието на пакета.

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от emag.bg
Автор: imitev   
Дата:   05-12-14 22:22


Сериозно?

А как тогава представяш фактура от еМаг пред данъчните и те я приемат без да се обясняват???[smilie11]

И какъв касов бон ти дава куриера на ТЕБ за доставката след като тя е безплатна за ТЕБ (т.е. не я плащаш ТИ, а някой друг, който има нужда от касовия бон)

Да не би куриера (да се разбира куриерската фирма) случайно вместо касов бон за доставката да ти дава документ за банков превод, който той (куриера) ще направи от твое име към еМаг?

В краен случай може да се обадиш на емагаджиите и те да ти обяснят кое как е...

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от emag.bg
Автор: tweeg   
Дата:   05-12-14 22:51

Добре де гаранция към румънския сервиз за съответата марка ли да ти издадат?
Гаранцията е към тях (еМАГ), защото те са "лицето" в България останалото са румънски фирми.

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от emag.bg
Автор: nice2mitiu   
Дата:   05-12-14 23:39

Купувал съм много неща - скъпи слушалки, аудио карта, ram, 2 евтини телефона и още дреболии. Всичко на суперконкурентна цена. Не съм забелязвал дали има инструкции на български, защото при мен тая документация отива директно в коша. За сега гаранционните карти, които съм получавал са били написани на официалните бланки, които идват с всеки продукт, не на хвърчащ лист. Вярно - отстъстват касови бележки.
Избягвам да купувам скъпа фототехника, защото имаше много оплаквания по едно време - изцапани матрици, както колегата сподели в началото, сапунерките не работят на 100% (няколко мнения съм чул, че се включват, дисплея светва, но обектива не функционира).
Засега съм доволен, но не бих си купил нещо по-скъпо от там, или изобщо от никъде, където не могат да ми дадат точен отговор къде и как става сервизното обслужване.

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от emag.bg
Автор: ecobo   
Дата:   06-12-14 00:22

Не че по принцип не вярвам на оплакващите се, но тези петна от масло от затвора в 99% не са това, а просто прах по матрицата.

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от emag.bg
Автор: asahi   
Дата:   06-12-14 01:35

Emag ми издадоха фактура с данните, които бях посочил в акаунта. Не виждам проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от emag.bg
Автор: luky   
Дата:   06-12-14 17:34

Мой приятел си закупи от миналогодишният черен петък таблет , който им дойде някъде около 10-ят ден . След 1-2 дни решиха , че не им харесва и искаха да го върнат като почнаха по няколко пъти на ден да звънпт на телефоните на Емаг , но никой не им отговаряше . Писаха им мейли , на които също не им отговориха . Така всеки ден 2 седмици , до като накрая някой им отговори на писмото и им писал , че е минал срока в който можело да върнат стоката . След като жената на приятелят ми , която работи в адвокатска кантора и знае законите им вдигна голям скандал и им каза , че ще ги съдят от Емага им казаха , че ще приемат обратно таблета . След месец и нещо успяха да го върнат и да получат парите си обратно .

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от emag.bg
Автор: dil_stil   
Дата:   07-12-14 12:27

Мога да споделя личен опит - купувала съм книги, техника и съвсем дребни неща, служебни и лични и съм пращала в сервиз артикул дал дефект. Относно последното - попълних формуляр в сайта, взеха ми артикула-телефон, дал дефект от врата, информираха ме на мейл кога е влязъл в сервиз, кога е ремонтиран и кога е пратен и го получих до врата безплатно. Продължи от около 12 дни процедурата. Купувала съм същата марка телефон от Глобул преди години, с дефект се оказа и имах много повече главоболия.
Относно фактурите и касовите бонове - в сервиза искат само фактурата и гаранционната карта, не им трябва касов бон. Но ако искате да ви го признаят като разход, няма как да стане без касов бон. Той се издава от доставчика, ако плащате с наложен платеж. Важно е да го знаете, защото доставчика често не пуска касов бон, особено когато е на по-малка стойност. Поискайте си го изрично. Аз имах служебна поръчка на не висока сума и не знаех, че трябва аз да си търся касовия бон и имах главоболия по този повод, защото след няколко дни, когато стана ясно, че няма бон, те искаха, но вече нямаше как да ми го издадат със задна дата. Но за това емаг нямат вина, те вероятно предполагат, че касовите бонове се издават нормално. Когато поръчвате книги е различно - там получавате от Хеликон фактура и касов бон в едно в пратката. За гаранциите, имала съм издадена гаранция дори за малка чантичка на стойност 4.00лв. Не съм им никаква :)), но имам основно позитивен опит с тях, макар че и в сервиз пращах, дано не бъда опровергана някой ден при бъдеща покупка:)



Публикацията е редактирана (07-12-14 12:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от emag.bg
Автор: sheriff   
Дата:   07-12-14 16:46

Направих си една бърза сметка - от емаг за година съм купил неща на обща стойност около 7000лв. Едно единствено нещо ми се повреди - бензинова косачка за трева, на втория месец. Попълних онлайн формата, дори им описах проблема и най-вероятно каква е причината за него, куриерът я взе, след месец ми се обадиха и ми казаха "изкривен вал в следствие на неправилно ползване" и че няма да ми уважат гаранцията. Получих си я обратно, ремонтирах си я сам за 0,60лв. и 15 минути (скъсана шпонка на маховика, в следствие на което загуби центровка и спря да пали), и продължих да си я ползвам. Не съм инженер и това е първата косачка в живота ми, но познанията от средното училище по ДВГ ми бяха достатъчни. Кавалите дори не я бяха отворили, за да видят какъв е проблема, върнаха ми я както им я пратих. Вече много внимателно поръчвам от там неща, чиято гаранция е вероятно да се наложи да ползвам. За друго оплаквания от тях нямам.

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от emag.bg
Автор: yoyof1   
Дата:   07-12-14 19:01

Сигорен съм, че тази косачка и от Български магазина да бяхте я кпили, продавача в кой сервиз ще я прати?
Това се опитвам да обясня и за полседно! Сервиза е този който Ви ремонтира стоката в гаранция, а не продавача!
Смо сивия внос се ремонтира по бараките!

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от emag.bg
Автор: vanquished   
Дата:   07-12-14 20:13

Пет поръчки на 28ми ноември, за сега две са пристигнали...чудесно обслужване, няма що.

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от emag.bg
Автор: imitev   
Дата:   07-12-14 20:30


С този обем на работа ще се чака... Не може цяла бг да поръча на 28 и да ги получите за 2 дни...

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от emag.bg
Автор: vanquished   
Дата:   07-12-14 21:20

Пише в срок от 7 дни. Като не могат да сварят да бяха написали срок за получаване - 30 дни.

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от emag.bg
Автор: tuizzl   
Дата:   07-12-14 23:02

Всеки се оплаква от емаг. Ами спрете да пазарувате от там бе хора. Докато не спрете да пазарувате няма да им се оправи обслужването и сервиза. Ама пустия български народ колко повече го е*еш толкова повече ти се гъзи. Аз от емаг не пазарувам, това е моето наказание за тях.


Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от emag.bg
Автор: ivjordan   
Дата:   07-12-14 23:14

Всички, де не пазарувате от там, има ли как да се види утрешната промоция в аванс, че за тази от черния петък, разбрах, че имало начин...

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от emag.bg
Автор: luky   
Дата:   07-12-14 23:24

Те точно , защото губят клиенти и пари почнаха да правят всеки ден разни промоции . Предвиждам до 1-2 години ако не се махнат от БГ пазар то поне да престанат с лъжите и нелоялната си конкуренция , в противен случай ще си ги глобяват за всеки черен петък по 750 000 лв. А тези награди , които раздават всеки месец мисля , че е нагласена работата .

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от emag.bg
Автор: sheriff   
Дата:   07-12-14 23:44

Кой се оплаква от емаг? Темата е "впечатления от емаг" и споделяме впечатления - положителни и отрицателни. Моите са от първа ръка, дава само информация, изводи и заключения да си прави всеки за себе си. Нищо лошо не виждам в обмяната на информация. Ако бъркам в замисъла на темата - моля да бъда извинен.

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от emag.bg
Автор: DeDomus   
Дата:   08-12-14 00:38

Автор: luky
Дата: 07-12-14 23:24

Те точно , защото губят клиенти и пари почнаха да правят всеки ден разни промоции . Предвиждам до 1-2 години ако не се махнат от БГ пазар то поне да престанат с лъжите и нелоялната си конкуренция , в противен случай ще си ги глобяват за всеки черен петък по 750 000 лв. А тези награди , които раздават всеки месец мисля , че е нагласена работата .


ЕМАГ винаги всеки ден са имали промоции.
Кажи сега кои лъжи визираш и кое наричаш "нелоялната конкуренция"?
Колкото до глобите- конкуренцията не спи, но вместо да предостави същите условия на потребителите, предпочита да използва държавни институции за разчистване на лични сметки.

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от emag.bg
Автор: джъмбо   
Дата:   08-12-14 08:57

направете си труда и разгледайте румънския и българският вариант на сайта да видите как за румънците цените са доста по-солени и еднакви с тамошните магазини...
странно защо... [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »