Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Мак с ретина дисплей? Заслужава ли си?
Автор: Brutalis   
Дата:   14-05-13 20:09

Дойде времето да си купя нов лаптоп. Този път ми е най-важно дислея да възможно с най-високата разделителна способност. Знам че цените на Apple са космически за параметрите които предлагат но пък и няма друг лаптоп с такъв дисплей пък и искам малко да сменя. Но пък някъде бях чел че са много малко програмите които поддържат такава разделителна способност (из между тях и Adobe, Maxon и една камара други). Та въпросът ми е към тези които имат споменатия компютър или просто имат малко повече инфо, да споделят така ли е наистина. Главно ще се изполва за обработка на снимки и видео ако това е от някакво значение


Отговори на това съобщение
 Re: Мак с ретина дисплей? Заслужава ли си?
Автор: Lycan   
Дата:   14-05-13 20:52

Щом е за снимки и няма да го мъкнеш - iMac 27" е по-голям кеф
иди до магазина, сравни ги, убеди се сам

Отговори на това съобщение
 Re: Мак с ретина дисплей? Заслужава ли си?
Автор: Brutalis   
Дата:   14-05-13 20:56

Определено ще трябва да го мъкна такаче декстоп е изключено. Днес ходих в iCorner в TheMall ама те там горките нямат нищичко....един iMac малък и един 11" MacBook Air

Отговори на това съобщение
 Re: Мак с ретина дисплей? Заслужава ли си?
Автор: mitku   
Дата:   14-05-13 20:59

Заслужава си. Действай смело... [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Мак с ретина дисплей? Заслужава ли си?
Автор: imitev   
Дата:   14-05-13 21:12


Ще ни осветлиш ли защо дисплеят трябва да е с макс. възможната разделителна способност?

Отговори на това съобщение
 Re: Мак с ретина дисплей? Заслужава ли си?
Автор: insofia.net   
Дата:   14-05-13 21:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Мак с ретина дисплей? Заслужава ли си?
Автор: Lycan   
Дата:   14-05-13 21:17

защото като го видиш на живо разбираш как досега си гледал мозайка :)

...
иди на Витошка iStyle имат

Отговори на това съобщение
 Re: Мак с ретина дисплей? Заслужава ли си?
Автор: Rebellious   
Дата:   14-05-13 21:17

Глупости, не си заслужава! Ако си късоглед като мен, то ретина дисплеите са нещо добро в айФона например. Така чета нищожно малък шрифт без дертове. Но за картинки си трябва размер дисплея, независимо всичките приказки ... Е, да, може и с външен дисплей, ама тогава за чий си изсипал толкова пари?[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Мак с ретина дисплей? Заслужава ли си?
Автор: imitev   
Дата:   14-05-13 21:21


На сегашният ми монитор 21" 4:3 резолюцията му е 1600х1200. От 50 см не се виждат пикселите.

Като увеличиш много гъстотата губиш рязкост на изображението. Който не вярва - да пробва.

Отговори на това съобщение
 Re: Мак с ретина дисплей? Заслужава ли си?
Автор: veselinhristov   
Дата:   14-05-13 21:22

заслужава си отвсякъде, не се колебай

Отговори на това съобщение
 Re: Мак с ретина дисплей? Заслужава ли си?
Автор: imitev   
Дата:   14-05-13 21:26

Мче да - парите да не са вашите [cool] [cool] [cool] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Мак с ретина дисплей? Заслужава ли си?
Автор: georgivelev   
Дата:   14-05-13 21:33

Това с хазуела не разчитай на него. Епъл нямат разписание кога да си пуснат новите компютри. Можеш да изчакаш конференцията им в началото на юни но ако не обявят тогава нови лаптопи, няма смисъл да чакаш повече.

А това дето пише имитев са пълни глупости. Това можеш да го напишеш само ако никога не си виждал ретина дисплея. Или ако си епъл хейтър.

Отговори на това съобщение
 Re: Мак с ретина дисплей? Заслужава ли си?
Автор: Lycan   
Дата:   14-05-13 21:37

Автор: imitev

"На сегашният ми монитор 21" 4:3 резолюцията му е 1600х1200. От 50 см не се виждат пикселите...."


Виж си снимките на айпада на комшията ще се изненадаш приятно от 10" 4:3, 2048х1536 :)
мисля няма място за спор, тонове са изписани вече по темата

Отговори на това съобщение
 Re: Мак с ретина дисплей? Заслужава ли си?
Автор: Rebellious   
Дата:   14-05-13 22:32

HTML, много говориш, малко правиш, когаго се наложи да се върши нещо. Иначе си пич![smilie3]
Та за автора на темата, парите са си твои, избора - също. ФФ отдавна не е мястото за научаване на каквото и да е! Но е Мястото![smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Мак с ретина дисплей? Заслужава ли си?
Автор: Lycan   
Дата:   14-05-13 23:09

Оффф, нали в първия си пост пращам бруталния за 27" ?
Разбира се, че за картинки трябва размер, но той иска да го разнася. А не е да не знае цената, ма що да не си купи ацер и с разликата да почерпи?

Колкото до вършенето хич не помня какво сме правили :)


Отговори на това съобщение
 Re: Мак с ретина дисплей? Заслужава ли си?
Автор: Rebellious   
Дата:   15-05-13 00:38

Не помненето е човешка черта. Нормална. Нещо обратно на свършена работа. Карай да върви... Никой не е перфектен... Но все пак, е повод за размисъл...

Отговори на това съобщение
 Re: Мак с ретина дисплей? Заслужава ли си?
Автор: stoikovv666   
Дата:   15-05-13 02:19

С какво точно ще помогне един 27' монитор, защо пък не 21-23 [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Мак с ретина дисплей? Заслужава ли си?
Автор: Lycan   
Дата:   15-05-13 02:30

ми да, може и 23''




Отговори на това съобщение
 Re: Мак с ретина дисплей? Заслужава ли си?
Автор: imitev   
Дата:   15-05-13 07:54


Мен лично не ме бърка кой и за какво си харчи парите...

Отговори на това съобщение
 Re: Мак с ретина дисплей? Заслужава ли си?
Автор: borissov   
Дата:   15-05-13 10:05

Ако ти трябва за обработка на снимки, има по-добри решения от ретината, асистентът ми има такъв, сравнявахме ги един до друг с моя HP 8570w с Dreamcolor дисплей. Това е единственият лаптоп (или поне беше преди половин година, когато проучвах), който покрива изцяло AdobeRGB (ако поръчаш опционалния dreamcolor). Има 15 и 17 инчови версии. Натъпках го с 32 гб рам, най-турбо процесора, хубава видео карта и SSD дискове, и пак излезе по-евтин от Макбук с половината мощност. Сравнявахме ги на Фотошоп и Премиер, отвява мака, двойно по-бързо се случва всичко при едни и същи операции с едни и същи файлове. Единственият плюс на ретината е високата резолюция, но контраста и цветопредаването са неподходящи за ретуш според мен, пробвах го обстойно когато избирах лаптоп. Около 4000 лв излиза такова HP, горещо препоръчвам - неслучайно видео индустрията масово минава на такива за работа на локация :-) толкова ме кефи, че им правя навсякъде безплатен ПР, не знам защо HP не правят сериозна реклама на подходящите места, това е убийствен продукт за фото и видео :-) И бтв, 15 инча на 1920х1080 се оказаха абсолютно достатъчни за ретуш на път, когато не мога да мъкна 24-инчовото прасе. Едно малко wacom-че в раницата и пей сърце. Абе, тотално щастие с тая машинка [cool]

http://www.hp.com/united-states/campaigns/workstations/8570w_features.html#.UZMyQrVTB8E


Отговори на това съобщение
 Re: Мак с ретина дисплей? Заслужава ли си?
Автор: langel   
Дата:   15-05-13 11:04

borissov [smilie24]

При обработка на снимки и видео кое е по-важно - цветопредаването в 10 битов цвят, или резолюция на дисплея над 1920х1080?

Ето ги професионалните лаптопи с нВидиа

http://www.nvidia.com/object/mobile-workstation-notebooks.html


Ето ги професионалните лаптопи с Радеон

http://www.amd.com/us/products/workstation/graphics/ati-firepro-mobility/Pages/hp-dell-mobility.aspx

Отговори на това съобщение
 Re: Мак с ретина дисплей? Заслужава ли си?
Автор: Brutalis   
Дата:   15-05-13 13:18

Това НР наистина изглежда много добре. В София къде мога да го видя?

Отговори на това съобщение
 Re: Мак с ретина дисплей? Заслужава ли си?
Автор: imitev   
Дата:   15-05-13 13:24

Дойде времето да си купя нов лаптоп. Този път ми е най-важно дислея да възможно с най-високата разделителна способност.

Ти явно не знаеш какво точно искаш...

Ако ще обработваш снимки и видео резолюцията ти е последна грижа.

Отговори на това съобщение
 Re: Мак с ретина дисплей? Заслужава ли си?
Автор: sky-fan   
Дата:   15-05-13 13:33

Тук се самозаблуждават, че ретината не е кой знае какво. Я ми кажи колко кг ти е лаптопа и по колко часа му кара батерията? И как се мъкне 4-5 кг лаптоп навсякъде.

Отговори на това съобщение
 Re: Мак с ретина дисплей? Заслужава ли си?
Автор: borissov   
Дата:   16-05-13 01:55

langel: ами аз май отговорих в предния ми пост, то е все едно да ме питаш кое е по-важно - обективът или картата памет :) пробвал съм какви ли не сетъпи и това е единственото, което върши работа за сериозен ретуш в преносим вариант, няма друг лаптоп с подобна матрица - тези с по-"специалните" дисплеи (ретината, някъв дел и леново има също) залагат на резолюция или силен контраст и подсветка - първото сравнително маловажно (от един момент нагоре) а второто адски противопоказно. Изискванията ми бяха 97-100% AdobeRGB в 15 инча и 180 градуса зрително поле (или както там се казва, абе да не се променя от различните ъгли на гледане), и друго просто нямаше когато проучвах, може последната половин година да е излезнало нещо. А имам слабост към НР откакто ползвам външен 24" HP Dreamcolor, вече 3-4 години и съм адски доволен, сега го закачам когато не съм в движение (друго си е на голямо и с два монитора), но цветопредаването е абсолютно еднакво и при двата, само лаптопският е една милимунда по-контрастен. За калибровка - HP Dreamcolor Calibrating Solution (май има нов модел, трябва да погледна, аз съм с предния, пригоден i1 с НР-ски фърмуеър), така всичко е една марка и сработва заедно безотказно. Трябва да почна да им искам кинти за реклама, пфу. Яд ме е, че дремят и не си рекламират продуктите, щото не се сещам друга марка да предлага подобен интегриран комплект (лаптоп, монитор и калибратор) за фото и видео-хора.

sky-fan: точно 3 кг и няма ограниченията на мака. ползвал съм и двата един до друг и съм преценил кой ми покрива нуждите - 77% vs 114% покритие на AdobeRGB някакси обезмисля дискусията. може твоите нужди да са по-различни и да ти трябва висока резолюция и силен контраст вместо вярно цветопредаване.

Brutalis: за съжаление не знам дали може да се види някъде; дистрибуторът ми внася с dreamcolor матрица само по поръчка, чаках го около месец. мисля, че има доста ревюта в нета, също и видео сравнения с ретина дисплеите.



Публикацията е редактирана (16-05-13 02:17)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »