Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Първи DSLR апарат
Автор: emo1   
Дата:   11-05-13 01:41

io_bs, сигурно не е случайно производителите да разделят на класове апаратите, за начинаещи, напреднали и профи клас!

 Re: Първи DSLR апарат
Автор: bozo   
Дата:   11-05-13 01:42

Още ли не са налазили некс-аджиите? [smilie18]
 Re: Първи DSLR апарат
Автор: ramdar   
Дата:   11-05-13 01:57

Хора, момичето ви попита за нещо конкретно. К'ви DSLT-тета, к'ви D90-ки и D7-хилядници???
Нещо май Ви убягва да И предложите и актуалните D800 и 5D Mark III... !?

iivvs, правилно си се насочила конкретно към Nikon и Canon!
Те са лидерите, за тях има всичко.
С тях можеш да градиш истинска система. След време хобито ти може да се превърне в нещо по-сериозно.
От моделите, които си посочила - няма да сбъркаш с D5100 или 550D.
И двата фотоапарата правят страхотни снимки с правилните обективи.
Но, ако ти харесва да снимаш И качествено видео, то в такъв случай Canon-а е правилния избор!
За обективите - китовите 18-55 и на двете марки са много добри за старт.
Повярвай, ако имаш желание и вложиш достатъчно усилия и време, неминуемо ще задобрееш.
Тогава сама ще знаеш какви обективи ти трябват.
Имай предвид, че един добър обектив за макро или портрет например надминава стойността на ентри-левъл апарат с китовия.
 Re: Първи DSLR апарат
Автор: stoikovv666   
Дата:   11-05-13 01:58

bozo написа:


Още ли не са налазили некс-аджиите? [smilie18]


Дава се шанса първо на нинджите [smilie18]
 Re: Първи DSLR апарат
Автор: emo1   
Дата:   11-05-13 02:04

Във момента пекат кекса, като го извадят от фурната ще стане страшно!

 Re: Първи DSLR апарат
Автор: vboykov   
Дата:   11-05-13 02:08

Решила си DSLR, няма лошо. Само не се залъгвай, че снимките ще станат изведнъж шедьоври. Бях в твоето положение точно преди 2 години и грабнах 550D, доволен съм. В ниският клас няма кой знае каква разлика(може би Никон са малко по-добре като динамика, така поне говорят) но повече опира до това, кое ще ти легне в ръката и нещо вътре да ти каже "пльок" [smilie5] Имала си опит и с двете марки, така че преценявай си.

Иначе за портретите ще искаш светъл обектив, за да имаш мазен фон.
И при двете марки най-бюджетният избор е 50мм 1.8, който е прекрасен за начало към китовия.

Успех и да ни радваш с кадри в бъдеще [shtrak]
 Re: Първи DSLR апарат
Автор: stoikovv666   
Дата:   11-05-13 02:19

vboykov написа:

> Иначе за портретите ще искаш
> светъл обектив, за да имаш мазен
> фон.



Айдеееее... изпратихте момичето в страната на чудесата. Аз пък защо ми харесват портрети на 8-11 [smilie10]
 Re: Първи DSLR апарат
Автор: bozo   
Дата:   11-05-13 02:24

8-11мм?
 Re: Първи DSLR апарат
Автор: Seifi   
Дата:   11-05-13 09:04

Цените на хубавите обективи са еднакво дебели , било то Сони , Никон, Пентакс, Канон.

Моите приятели снимат 2 х Никон, Пентакс, Канон, а аз съм със Сони на никой фотоапарата не прави сам снимките [smilie18]

Един нов фотоапарат с китов обектив и един обектив 50мм 1.8/1.7 втора употреба според марката за 150-200лв от базара.

След 6 месеца ще усетите какви ви трябва по нататък
 Re: Първи DSLR апарат
Автор: qpalzm   
Дата:   11-05-13 09:37

Аз се чудя на човек защо му е д-слр особено като има алтернативи който са по-малки и дори дават по-добро качество.Ако не си профисионалист и не снимаш природа такова дърто нещо не ти трябва.
Това че си купил Канон не те прави фотограф.Това те прави притежател на Канон-Ансел Адамс.
Виждал съм невероятни снимки с стари пентакси олита и телеметрици и скапани с техника за 2+ хилки.
 Re: Първи DSLR апарат
Автор: quazimodo   
Дата:   11-05-13 09:48

Айде, сладкарите се появиха[smile]. За снимки и Д5100 и 550Д стават. За видео + снимки - Канон 550Д.
 Re: Първи DSLR апарат
Автор: io_bs   
Дата:   11-05-13 13:08

> Ако има интерес Д3100 е повече от достатъчен, има лесно меню и
> примерни изображения за исо, скорос и бленда.

Менюто на Д3100 не е толкова лесно. Почти няма настройка, която се прави без влизането в менюто и ровенето из него. А щом ѝ са нужни примерни изображения, за да разбере какво са исо, скороС и бленда, значи още не ѝ е време да си взима DSLR.
 Re: Първи DSLR апарат
Автор: qpalzm   
Дата:   11-05-13 13:09

цифрови неволи....
 Re: Първи DSLR апарат
Автор: georgivelev   
Дата:   11-05-13 13:47

Това да робуваш на марки е най-голямата грешка.

Най-голямата грешка е да робуваш на тия, дето приказват за най-големите грешки. Не виждам нищо лошо да съм пристрастен към дадена марка, която ми флоутва боута.

Бъркаш липсата на информиран избор с робуването. А пък следното:

разликата в апарат с обектив за 1200 и 8 000 лева е толкоз малка
ДСЛр за повечето хора не са решение, а бреме на желанията им за фотоапарат.....

Това е друга заблуда. Разликата между апарат с обектив за 1200 (по презумция, кропка с китов обектив) и апарат за 8000 лева (по презумпция, фулфрейм с 24-70/2.8 и 85/1.4) е огромна - в художествените възможности на двете системи. Освен това, повечето хора виждат по-голямата художествена стойност на снимките с ДСЛР и затова се насочват към този клас фотоапарати. Така беше с мен, така е и с много други хора.
 Re: Първи DSLR апарат
Автор: hemilio   
Дата:   11-05-13 17:06

Бягай далече от ДСЛР-ите,ако няма да се занимаваш професионално!
Само пари на вятъра,много тежести в торбата и т.н..
Същото качество ще намериш и при безогледалките-бъдещето за хората които искат фотографията за хоби-а не професия.! [smilie24]
 Re: Първи DSLR апарат
Автор: BonoVox   
Дата:   11-05-13 23:38

hemilio, [smilie24]
 Re: Първи DSLR апарат
Автор: jekopj   
Дата:   12-05-13 09:51

Айдеее...и тая тема стана като оная[smilie25]

 Re: Първи DSLR апарат
Автор: Pavlov   
Дата:   12-05-13 11:00

hemilio написа:
> Бягай далече от ДСЛР-ите,ако няма
> да се занимаваш професионално!
> Само пари на вятъра,много тежести
> в торбата и т.н..

Мда ... Те безогледалките са без пари, а обективите за тях - мънички и лекички [smilie18]
 Re: Първи DSLR апарат
Автор: quazimodo   
Дата:   12-05-13 11:21

Не е важно какви са и колко струват, важното е, че сега са COOL[smilie18] [smilie10] [smilie5] !!!
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.