Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Край на пиратския фотошоп
Автор: analgina   
Дата:   08-05-13 08:30

Next time, не си на 100% прав. И държавата има вина да сме тарикати на дребно, защото все ще се намери някой, който да е по-равен от равните и да минава метър. Аз като се осигурявам на максимум, какво получавам? Същите скапани медицински грижи, а за пенсия не смея да мисля. Бих се осигурявал на минимум при това положение, но не става. Просто държавата не ме стимулира по никакъв начин да й давам повече пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Край на пиратския фотошоп
Автор: valen_tin   
Дата:   08-05-13 09:19

50$ за щатите ... тук е 61 евро ... ама това е защото сме много богати ...

но не виждам какво ще промени пиратстването. С клауда пак си сваляш актуалната версия и си я отключваш с код.

Отговори на това съобщение
 Re: Край на пиратския фотошоп
Автор: autosvet   
Дата:   08-05-13 09:34

Е това е псевдо клауд тогава ...



Публикацията е редактирана (08-05-13 09:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Край на пиратския фотошоп
Автор: krach   
Дата:   08-05-13 09:41

Нормално е че се искат пари за програмите. За хубавите програми много пари. Всеки един който се опъва против плащането на програмни продукти, предполагам отива на работа за да получава пари. За да имаш изобщо някакви претенции относно платените услуги/програми и тн. на 5то число връщаш това което са ти дали под формата на работна заплата, понеже си широко скроен и искаш всичко да е безплатно (в това число и твоя труд - без значение дали продаваш домати, снимки, оправяш коли, компютри или софтуер)
След като си дал личен пример току виж големите софтуерни гиганти взели твоя пример.
Но докато това стане не виждам пречка да се ползва някоя по стара версия, която си върви кракната. Е ама нямала не знам си какви функции, като новата... плащаш имаш. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Край на пиратския фотошоп
Автор: ShotlandetsaWildLife   
Дата:   08-05-13 09:42

Когато фотошоп спрат да взимат LCD преди да седнат да правят цените си ще ме спечелят като платец. До тогава това ще продължава да е единствения ми пиратски софтуер на компютъра. Плащам си и музиката и софтуера по телефоните и таблета.

Когато помислят за източна Европа и сложат до 300 лв цена за лиценз на година за ползване от любители/ home license ще ме спечелят като клиент.

Отговори на това съобщение
 Re: Край на пиратския фотошоп
Автор: Vinsent   
Дата:   08-05-13 10:24


http://photo-cult.com/pics/075/pic_9992542_0075261.jpg



Фото Шоп [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Край на пиратския фотошоп
Автор: pmartinov   
Дата:   08-05-13 10:33

ShotlandetsaWildLife


[smilie24] [thankyou] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Край на пиратския фотошоп
Автор: s_l   
Дата:   08-05-13 10:49

Photoshop е инструмент и струва колкото е определил производителя. Ако ти е скъпо, значи бизнеса ти не се нуждае от него. Краде се защото може.
Тези изказвания да струва толкова и ще си го купя, ако не ще крада са.. Имаше и по-горе някой дето уж всеки ден "работи" с дадения инструмент, а не получавал облаги.. чакал да му спуснат повече пари..
Има ли смисъл от коментар?

Отговори на това съобщение
 Re: Край на пиратския фотошоп
Автор: Frenchev   
Дата:   08-05-13 10:53

Шотландец истината е някъде по средата.

Аз лично до преди две години също ползвах пиратски софтуер, но тогава фотографията си ми беше хоби. Тогава я направих професия и си купих всичкият софтуер. Против пиратското съм, но тогава не снимах комерсиално и не мисля, че съм пречил на някого.

Някои ще ме опонират веднага, че работя в Германия и с тукашните хонорари мога да си позволя да си купя софтуер и прочие и ще са прави. Защото признавам си, че с една сватба си купувам фотошоп (за портокала не снимам сватби).

Но нали се сещаш, че от Адобе не могат да направят нищо по въпроса, че държавата ни е ..., че стандарта ни е нисък и прочие. Нали се сещаш, че няма как да кажат ФШ ще струва в Германия 1000 евро, в България 300 Евро а в Африка 30 Евро. Така както и Никон д4 струва на всичките посочени места една и съща купчинка пари (с допустими разлики естествено, но и при софтуера е така), така и на софтуера цената му е една и съща.

Относно всички колеги които ползват пиратски софтуер в България - ами разбирам ги напълно и с чиста съвест си признавам, че и аз да работех там и на мен софтуера ми щеше да е пиратски до последния килобайт. Просто няма друг начин.

Естествено има и колеги (хора които познавам) и въпреки че работят в България бизнеса им върви добре и спокойно могат да си позволят софтуер, но не го правят. Е това вече не мога да го разбера. Това си е чиста кражба.

Но пак казвам - истината е някъде по средата.

Отговори на това съобщение
 Re: Край на пиратския фотошоп
Автор: pmartinov   
Дата:   08-05-13 10:54

Злоупотреба с господстващо положение...


[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Край на пиратския фотошоп
Автор: pmartinov   
Дата:   08-05-13 10:57

Злоупотреба с господстващо положение


Отговори на това съобщение
 Re: Край на пиратския фотошоп
Автор: krist   
Дата:   08-05-13 10:57

Абе к'во ви трябва повече от CS6? Докато има VMware Player, който поддържа ОС-ите, на които върви CS6, ДГД..


Отговори на това съобщение
 Re: Край на пиратския фотошоп
Автор: kvakioh   
Дата:   08-05-13 11:01

Не ми трябва фотошоп на личния, имам Gimp и софтуерите, които идват като си купи човек Канон или Никон.
На служебните имаме легални всички програми на Adobe, рядко ги ползваме.

Отговори на това съобщение
 Re: Край на пиратския фотошоп
Автор: mitku   
Дата:   08-05-13 11:04

Голям праз. Аз си ползвам най-вече GIMP и само чат-пат - (почти) не-пиратски СнимкаСофиянец CS2. [smilie7]



Публикацията е редактирана (08-05-13 11:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Край на пиратския фотошоп
Автор: Duffer   
Дата:   08-05-13 11:16

Is a subscription model less prone to piracy?

While service options that connect to our servers are inherently less prone to piracy, once a user downloads software to their computer the piracy threat is the same as for our perpetual products.

What assurances can our readers have that Lightroom will not become a subscription-only option?

[Bryan O'Neil Hughes] Lightroom is for photographers. And the Lightroom team is very aware of the reaction by photographers to Photoshop CC. We don't have plans to make Lightroom a subscription-only option but we do envision added functionality for CC members using Lightroom.

Иначе казано, нещата не са ЧАК толкова фашистки както ги изкара уеб къмюнитото.

Хората се опитват да си запазят хляба - факт, че това реже най-вече бедняци като нас, но това не е точно проблем на Adobe.
Сигурен съм, че всеки, абсолютно всеки от тия муцуни, които се въртят в момента по телевизията в предизборните клипове без особен проблем може да си позволи легален Шоп...

А балцъите сме всички останали...

Отговори на това съобщение
 Re: Край на пиратския фотошоп
Автор: didesignbg   
Дата:   08-05-13 11:39

Фирма А купува софтуер когато има пари, обикновено през версия, понякога през две. Адоуб насърчаваха досега подобен модел като цените за ъпгрейд бяха прилични (и хващаха версия назад), имаше и различни CS пакети с акробат / инди / премиер / дриймуивър. В момента ползваш ли повече от една програма трябва да вземеш пълния пакет. За фирмите купуващи всеки ъпгрейд може би ще е по-евтино, но за фирма А, няма да е. От друга страна така пък плащането се разсрочва, което ще се хареса на някои мениджъри.

Отговори на това съобщение
 Re: Край на пиратския фотошоп
Автор: pmartinov   
Дата:   08-05-13 13:39

https://photo-forum.net/joro/emoticons/money09.gif
https://photo-forum.net/joro/emoticons/money09.gif
https://photo-forum.net/joro/emoticons/010.gif
https://photo-forum.net/joro/emoticons/money09.gif



Отговори на това съобщение
 Re: Край на пиратския фотошоп
Автор: compur   
Дата:   08-05-13 14:59

Борба с пиратството - това е когато с лошите чичковци, теглещи безплатно музика, филми и софтуер, се борят добрите чичковци, които безплатно теглят нефт и газ. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Край на пиратския фотошоп
Автор: HungryRabbitJumps   
Дата:   08-05-13 18:48

Брей, България в една хубава класация да е сред първите, а вие да се оплаквате от бавен нет...

Ама какво сте се замислили за пиратство и подобни глупости ? Да не би от Адоб да са фалирали, като сме ползвали пиратски версии ? Ами...
Или са спрели да се снимат филми в Холивуд, понеже бай Пешо изтеглил филм от замунда ?

Честно казано ако се поучим от историята, някога непробиваема защита да не е била разбита ? А и в крайна сметка винаги има алтернативи!

Отговори на това съобщение
 Re: Край на пиратския фотошоп
Автор: compur   
Дата:   08-05-13 21:02

А и в крайна сметка винаги има алтернативи! - да, ама не! [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Край на пиратския фотошоп
Автор: luboar   
Дата:   08-05-13 21:15

през к..а ми е за Адобе. Да са живи Илфорд и Силвърфаст АИ.
За специални ЖПГ ефекти, използвам радакциите на камерите !
Ахахахахах :))))))))



Публикацията е редактирана (08-05-13 21:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Край на пиратския фотошоп
Автор: serjy   
Дата:   08-05-13 21:50

те ви фрии фотошоп, даже нема нужда да се инсталира [shtrak]
http://pixlr.com/editor



Отговори на това съобщение
 Re: Край на пиратския фотошоп
Автор: Tchani   
Дата:   08-05-13 22:44

Учудвам се как у нас в БГ се мери с различен аршин в двете посоки?!?!
Когато във форума се пусне тема "копираха ме" или "пуснаха мои снимки" някъде всички помагат със съвети и чл. от закон за ХХХХ. Всички отборно застават на страната на ограбения и отстояват правата и достойнството на потърпевшия. В този случай сме ощетени но праведни.
В другия случай ние крадем нечий труд и ей богу пак сме праведни и дори си намираме оправдания защо го правим.
Висоцки имаше една песен - "Хорошую религиу придумали Индусь" (извинявам се за руския правопис)
Та и ние си измисляме много удобна философия - все в наша полза.

Чудя се дали легалното ползване на софтуер/филми/снимки и т.н.
ще се увеличи ако печелим повече? Едва ли. Който знае да сваля филми ще продължи да го прави.
Чудя се и друго, защо Порше или Бентли не пуснат коли с цени, съобразени с нашия пазар - по 20К едната. Нали ще си дигнат оборота. Но идеята накой купувач да определя цената на продукта, а не самия производител е достойна за поклон от самия Рубини.
Това със сигурност ще ни извади от кризата и ще премахне безработицата [smilie25]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Край на пиратския фотошоп
Автор: nsirakov   
Дата:   08-05-13 23:56

я кой бил жив ;)

[beer] и за теб приятелю :)

Отговори на това съобщение
 Re: Край на пиратския фотошоп
Автор: Canon   
Дата:   09-05-13 00:26

Икономически разгледано, пиратското ползване е калкулирано в цената на легалния софтуер. Да, колкото да е абсурдно.
Както загубите в електропроводната мрежа не са разходи и загуби, а са част от цената за крайните потребители, върху която след това се добавя и ДДС.
Естествено е носителя на права да се бори за минимизиране на процента разходи (каквоте е нереализираната печалба от пиратстване)
Е ви сметката:
Всяка година излиза нова версия на цена примерно 650-750$
При 20$ месечно (с допускането, че в облачните услуги няма пиратстване) са 700$/20$ = 35 месеца - около 3 години експлоатация за еквивалентност и амортизиране. Да, ама 3 годишен софтуер е старичък. Реално е актуален около 2 години.
Значи са от фирмата са предвидили около 33% "загуби" (нереализирана печалба, добавена в цената на по-новия продукт) при двугодишен период за по-нова версия.

Едно бързо търсене в нета потвърждава моите предположения:
Според проучването в ЕС се използва повече пиратския софтуер отколкото в САЩ - 35% срещу 20%.
Не коментирам страните с над 60%

Та хипотезата, че са ощетени софтуерните гиганти изобщо не е вярна. Ощетени са основно добросъвестните ползватели, но не от пиратското ползване, а от начина на калкулиране от същите тези софуерни гиганти.

Еквивалентно може да се съпостави в Google Play брой продажби при ниски ценови нива:
OfficeSuite Pro 7 - 22.4 лв
Инсталирания:500 000 - 1 000 000

DocumentsToGo Full Version Key 22,34 лв.
Инсталирания:500 000 - 1 000 000

Sygic: GPS Navigation /няма цена/
Инсталирания: 10 000 000 - 50 000 000

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »