Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: С какво да заместя NIKON D90 ?
Автор: sthbg   
Дата:   23-04-13 22:26

Digitalgab написа:
> То хубаво че продаваш всичко, ама и
> продаването стана трудно, сулю и
> пулю захитряха ....


... не съм казал, че е лесно и че става веднага.

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да заместя NIKON D90 ?
Автор: hotsnail   
Дата:   23-04-13 22:41

написа:

> Дано да са го отстранили, че иначе
> "голема изложба" от тяхна страна. А
> за обективите вероятно имаш
> предвид добрите стари, твърди,
> ръчнофокусни. Но дали sthbg се
> интересува от ръчнофокусни
> обективи?


Ами имам в предвид хубави АФ обективи дето печелят награди.....85/1.8 и 50/1.8 и двата са едни от най-добрите модели от съответния вид на пазара, дори са по-добри по някои показатели от по-скъпите варианти....

Никоон е супер евтино да се вземе фул фрейм. То и Канон не е скъпо 2600 е 5д мк2 а стара 5-ца и за под 1000 лева излиза.

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да заместя NIKON D90 ?
Автор: emo1   
Дата:   23-04-13 23:07

Защо пък да е трудно да се продава, просто махаш от30% до 40% от цената във магазина и продажбата става доста бързо, все пак техника на Нкон се котира добре и това също е плюс. Това че някои си търсят цена като нов е видно че не продават а само пробват пазара.
Иначе по темата Д7100 (при наличието на 16-85) е разумния избор, а със Д600 си е надграждане на системата, и тук автора на темата може сам да реши каква техника му е необходима по начина си на снимане (това го споменах вчера) индивидуално си е.

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да заместя NIKON D90 ?
Автор: hemilio   
Дата:   23-04-13 23:27

На бас,че с фуджито ще снимаш много по-често,защото ще ти е кеф да си го носиш със себе си.Много е секси.

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да заместя NIKON D90 ?
Автор: pefoto01   
Дата:   23-04-13 23:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да заместя NIKON D90 ?
Автор: Digitalgab   
Дата:   24-04-13 07:04

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSfeECLwUfXGtIUPcpYBgZldz8EmxUmMpWci_eQsB11wJo6dHkt

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да заместя NIKON D90 ?
Автор: sthbg   
Дата:   02-05-13 20:50

Digitalgab написа:

> http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSfeECLwUfXGtIUPcpYBgZldz8EmxUmMpWci_eQsB11wJo6dHkt

Е точно пък DSLR Сони няма да си взема, при положение, че имам никонски обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да заместя NIKON D90 ?
Автор: qpalzm   
Дата:   02-05-13 21:11

Ако не си вземеш некс ааа пардон кекс ще съсипеш горкия охлюв.[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да заместя NIKON D90 ?
Автор: sthbg   
Дата:   02-05-13 21:21

Ами той е събрал една раница обективи за некса - де що има под слънцето, че и с адаптер. Ако взема FUJI направо ще го разбия и ще ми тежи на съвестта. Гледам и сигма пуска 60/2.8 за некса - явно скоро ще има и други обективи. Интересно NEX-7n какъв ще бъде и дали си струва да се изчака. А и 18-200 става ли за НЕК-са за туристически, че този 16-50 много мазничък ми изглежда, а аз съм се разглезил с 16-85 за никона? Иначе 35/1.8 и 50/1.8 са ясно че си трябват. А и ако се снима и видео, определено некса добива смисъл.

Ама макро към 90-100 няма никакво. А и портретен 75-85/1.8 също няма нито за некса, нито за FUJI.

Явно няма пълно щастие ОСВЕН ако не си с НИКОН или КАНОН, а те си тежат пущините.



Публикацията е редактирана (02-05-13 21:24)

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да заместя NIKON D90 ?
Автор: fucanska   
Дата:   02-05-13 21:32

къде има д7100 за 1500лв..[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да заместя NIKON D90 ?
Автор: victory13   
Дата:   02-05-13 21:38

тукашните традиции налагат мнението, че всичко дето се чака е брутално по-добро от всичко излязло и забележимо ще подобри снимките на дочакалите го [smilie18] [smilie18] [smilie18]
малко в страни, но и в тази връзка, чакаме 56/1.2 [smilie5]
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да заместя NIKON D90 ?
Автор: serjy   
Дата:   02-05-13 21:44

С какво да заместя NIKON D90 ?
най-добре с това ->

http://petapixel.com/assets/uploads/2013/04/olympusep5.jpg


Олимпус E-P5 [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да заместя NIKON D90 ?
Автор: qpalzm   
Дата:   02-05-13 22:02

Откъм обективи микро 4/3 са много добре.Матриците са по-малки но пак имат потенциал.Имаш макро потрети широкъгъл и тн.А провери ли Самсунг?Те имат Апс-ц матрица и много обетиви-широкъгъл макро невероятен портретен обектив и са много балансирана система-много по-добра от кекс според мен.Телата са по-добре обмислени и имат повече копчелък.Фуджи.....за тях не знам предполагам че са хубави ама скъпички са а и в бг малко трудно се намират неща за тях.Некс-малка плочка орязана отвсякъде и няма никакви бутони-кофти работа.Обективите що горе са добри.Инак май матрицата им е най-добрата.Но матрица апарат не прави.А и поради орязването на телата може да ти се струва доста неудобно за работа.Никон 1-най малкият сензор от всички.Всъщост въпреки цялото плюене са доста добри-стават за всичко само може да имаш проблеми с дофа.Ако не снимаш портрети може да ти върши работа.Иначе обективите им са хубави-имат 10мм 18мм и 32мм с кроп фактор 2.7 са телата.Ти преценявай-за сериозно снимане самсунг м4/3 и фуджи.За всикидневни снимки из природата стрийт и подобни+ добро видео-никон1.За добри снимки и видео без сменяне на настройки и каране на авто-некс.

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да заместя NIKON D90 ?
Автор: sthbg   
Дата:   06-05-13 01:28

В същност не съм преценил реално, че то не е само тялото, а системата от обективи.

Направих обновен преглед на снимките, които съм снимал до сега и се оказа, че те са в 3 диапазона:
=> 16-18 APS-C(24-28 FF)
=> 50-60 APS-C(75-90 FF)
=> 85-100 APS-C(128-150 FF)

В този смисъл вариантите със светли обективи са:
OM-D + 12/2.0; 25/1.4; 45/1.8; 75/1.8 => цена към 6600 лв.
NEX-6 + 24/1.8; 35/1.8; 60/1.8 => цена към 5250 лв.
X-E1 + 18-55/2.8-4; 18/2.0; 35/1.4; 60/2.8 macro => цена към 5989 лв.
D600 + 28/1.8G; 50/1.8G; 85/1.8G => цена към 5550 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да заместя NIKON D90 ?
Автор: serjy   
Дата:   06-05-13 10:27

е, това, че има малка разлика в парите ли ще определи избора ти? избери система, която ти допада и ще отговаря на предпочитанията ти, другото са глупости. лоши фотоапарати няма [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да заместя NIKON D90 ?
Автор: mmjm   
Дата:   06-05-13 10:37

serjy, [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да заместя NIKON D90 ?
Автор: sthbg   
Дата:   06-05-13 11:26

Ами като система:
1. OM-D има пълен комплект обективи, леки, удобни. Тялото е супер. Китовия - става.
2. NEX-6 няма много обективи, а хубавия 24/1.8 е много скъп. Тялото е супер. Китовия е ужасен.
3. X-E1 супер обективи на добра цена, но тялото има проблеми с видеото и фокусирането. Китовия е супер.
4. D600 има най-много обективи, тялото е супер, но е малко обемиста и тежичка.



Публикацията е редактирана (06-05-13 11:27)

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да заместя NIKON D90 ?
Автор: vanquished   
Дата:   06-05-13 11:39

И като гледам всеки си тегли чергичката към неговото - не,Оли,да бе Оли,не,Некс,да бе Некс,не,Д600. Фуджито,че е секси-секси е :)

Помисли какво ти трябва - компактност или ФФ ,там е разковничето. ДСЛР кропка(Д7100) не е кой знае какъв ъпгрейд.

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да заместя NIKON D90 ?
Автор: nevermess   
Дата:   06-05-13 11:47

Както беше казал един виден съфорумец кропка има смисъл да замениш само с ФФ апарат. Не разбрах какъв е проблема с плажа, повечето ФФ апарати са добре изолирани и са си точно за плажа :-). От безогледалките ако не бъркам само OLY OM-D E-M5 има weather sealing и бих си позволил да го нося на плажа или в лошо време.

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да заместя NIKON D90 ?
Автор: sthbg   
Дата:   06-05-13 11:49

vanquished написа:

> И като гледам всеки си тегли
> чергичката към неговото - не,Оли,да
> бе Оли,не,Некс,да бе Некс,не,Д600.
> Фуджито,че е секси-секси е :)
>
> Помисли какво ти трябва -
> компактност или ФФ ,там е
> разковничето. ДСЛР кропка(Д7100) не е
> кой знае какъв ъпгрейд.

Точно така мисля и аз и както виждаш D7000/D7100 го няма в списъка.
А за Д600 за твърд за широко освен 28/1.8G няма ли нещо друго, но пак качествено ?

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да заместя NIKON D90 ?
Автор: sky-fan   
Дата:   06-05-13 12:01

Още ли не си избрал апарат? Мисля 16-35 става за ФФ, но цената сигурно е височка. И все пак кроп режима на д600 ще ти дава горе долу д90 качество.

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да заместя NIKON D90 ?
Автор: Emoxide   
Дата:   06-05-13 12:45

nevermess:
От безогледалките ако не бъркам само OLY OM-D E-M5 има weather sealing и бих си позволил да го нося на плажа или в лошо време.

Panasonic LUMIX GH3 също... обаче той леко излиза от понятието компактен. То като ще е такава тухла D7100 е по-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да заместя NIKON D90 ?
Автор: sthbg   
Дата:   06-05-13 18:46

Окончателно минах на Full Frame - Д600. Като се развият системите ще видим.

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да заместя NIKON D90 ?
Автор: vikitovikito   
Дата:   06-05-13 18:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да заместя NIKON D90 ?
Автор: sthbg   
Дата:   06-05-13 20:53

vikitovikito написа:

> Окончателно минах на Full Frame - Д600.
> Като се развият системите ще
> видим.
>
>
>
> Що [smilie5] на къде ще се развиват
> с-те ? Поздрави но ..... [shtrak]
>

Ами то е ясно:
-> Olimpus/Panasonic ще развиват системата си микро 4/3, по-добра стабилизация, по-бърз фокус, ще става и за сумрачно снимане, но винаги ще си остане с по-малка матрица;
-> SONY NEX ще става с все повече мегапиксели, ще увеличава количеството обективи и качеството с Цайси на висооки цени, включително и за Фул Фрейм за безогледалки;
-> Fuji ще се опитва да си оправи проблемите с текущите и бъдещите тела и ще пуска още убийствени обективи на добри цени;
-> Надявам се в даден момент NIKON да пуснат APS-C безогледалка ...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »