Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Щраканица
Автор: Digitalgab   
Дата:   05-05-13 21:37

Освен да правиш шоу за да си оправдаеш парите, събираш ги всичките в парка, за час, час и половина, ги ощракваш, останалото ясно. Виждал съм да идват в даскалото, влизат и снимат в часовете и в свободните часове също.



Публикацията е редактирана (06-05-13 09:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Щраканица
Автор: iasen2   
Дата:   05-05-13 21:38

Тази година ме каниха да снимам бал , споменаха за някакви 50лв, аз категорично отказах ...............

Отговори на това съобщение
 Re: Щраканица
Автор: juslen   
Дата:   05-05-13 21:43

Ти отказа, ама фотографката със турбосапунера сега ще ги лапне като топъл хляб [smilie5] После aко има недоволни ще каже-ми тo за 50лв да не искате снимки като за Nat Geo [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Щраканица
Автор: vikitovikito   
Дата:   05-05-13 21:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Щраканица
Автор: Digitalgab   
Дата:   05-05-13 21:46

Няма ги майсторите, за съжаление. През 90-те години съм гледал в Сливен дядо Фирко, шеташе с два Киева на врата, с различни обективи, невероятни кадри правеше. Кво знаят тия с турбосапунерите, нищо



Публикацията е редактирана (05-05-13 21:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Щраканица
Автор: Stiks   
Дата:   05-05-13 21:50

По отношение на композицията - Тексаско клане! В моята работа ще ме изхвърлят на момента ако се довлека с нещо такова...
Не са изпълнени и най-простите технически критерий за изпълнение и обработка - изпълнението си е изпълнение а обработката май се ограничила само до обръщане в greyscale и после save!

Отговори на това съобщение
 Re: Щраканица
Автор: vladod   
Дата:   06-05-13 09:24

pachok [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Щраканица
Автор: hotsnail   
Дата:   06-05-13 11:02

А каква е идеята на темата?

Мисля, че фотографката на дали има претенции да се сравнява с Ани Леибовиц. Според пазара на който се намира, конкуренцията и изискванията на клиентите изглежда доставя добра услуга.

50 лева за снимки няколко часа ....като гледам тарифите в София на средно ниво фотографи поне 500 се искат за нещо по-добро.



Публикацията е редактирана (06-05-13 11:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Щраканица
Автор: LONG68   
Дата:   06-05-13 16:06

А аз си мислех,че съм голо вода.Като лаик любител се притеснявам да качвам какво да е.

Отговори на това съобщение
 Re: Щраканица
Автор: Crowz   
Дата:   06-05-13 18:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Щраканица
Автор: biso   
Дата:   06-05-13 18:53

ок, а мислиш ли , че тая тема ще оправи нещата ???
ако имаш да казваш нещо на някого, направи го така, че да те чуят, а не тук!
плюенето зад гърба на някой е кофти работа.

П.П. приеми, че е възможно това да е тавана на креативноста и моженето на тези хора.може би не го правят през пръсти, а толкова могат. всичко останало е въпрос на навик, вкус и възможности на клиента

Отговори на това съобщение
 Re: Щраканица
Автор: vikitovikito   
Дата:   06-05-13 19:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Щраканица
Автор: nikon_bg   
Дата:   06-05-13 19:26

И кой точно е клиента??? Когато аз завършвах, отговорчничката на класа намери някакъв фотограф от някъде си. Никой нищо не каза ( всеки зает с допълните уроци и изпити). Още като ни снимаше ми стана ясно, че е много зле. А самите снимки са трагични като тези. Ама ни събраха парите предварително, нали ;) А и не върви за си разваляш края на 12ти клас с такива разправии. А оня си прибра парите ;)

Хората от това село като не са видяли нищо по-добро в тяхното село, как да знаят какви фотографи има по широкия свят ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Щраканица
Автор: ivoet   
Дата:   06-05-13 19:29

Вярно е това, че трябва да се съобразява кога са свободни абитуриентите, че прическите и дрес-кода им не са нейно дело, ама кадрирането вече си е нейна работа. Малко я е домързяло жената да обработва снимки явно и директно jpeg-овете от апарата е продала, ама щом има ниша за нея защо да не я заеме? Да не говорим, че в Горна и в Търново се намират някой от най-добрите фотографи за подобен вид снимки ноо... Не вярвам насила да са я избрали. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Щраканица
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   06-05-13 19:51

iasen2 написа:

> Тази година ме каниха да снимам
> бал , споменаха за някакви 50лв, аз
> категорично отказах ...............

Ти се шегуваш?

Никак не съм запознат с този бизнес, никога не съм имал нещо общо, но тази година дъшеря ми завършва средното си образование, та съм наясно с това към момента определено повече от 50 лв. се събира за снимки от бала от всеки от учениците в класа, а те са към 25 мисля. Така че за един клас, с който ангажиментите ти са анблок се получава цена във всички случаи над 2000 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Щраканица
Автор: vikitovikito   
Дата:   06-05-13 19:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Щраканица
Автор: iasen2   
Дата:   06-05-13 19:57

HSGeorgiev, ставаше въпрос за индивидуална фотосесия от грима и прическата до дискотеката , не за целия клас . Това е поне 5 часа снимане и после после 2 часа обработка на снимки



Публикацията е редактирана (06-05-13 19:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Щраканица
Автор: Mondragon   
Дата:   06-05-13 20:12

От това, което чета оставам с впечатление, че абитуриентите очакват 4-500 снимки от сесията? И точно тук е грешката на повечето фотографи, които снимат такива и подобни сесии.
Дори да направите 500 снимки, това не значи, че трябва да се изсипят всичките на клиента. Прави се селекция, подбират се най-добрите и се обработват. Тва да не са картофи, че 150-200 снимки на ЦД...На такава сесия да се правят повече от 100-150 кадъра е безсмислено. Това са 5 визии! по 20 кадъра. От тия 20 избираш 4-5 кадъра за обработка. Това прави 25-30 снимки. Всичко друго е яко набутване...и това всичко за 50 лева.... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Щраканица
Автор: Crowz   
Дата:   07-05-13 17:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Щраканица
Автор: domidi   
Дата:   07-05-13 23:21

Не мога да се сдържа!!!

Типично по български-"Той не умее и взема малко пари,аз съм по-добър и не се навивам за толкова малко! Правилно ли е ?"
"От години снима абитуриентите в града" -ами явно хората/клиентите/ знаят за какво става въпрос и са съгласни!
Не биле "професионалисти"-щом печелят от това значи са такива,колко добри са е друго нещо.
Смятам ,че хората в малките градове пък и в големите с тая голяма безработица едва ли биха дали по 100-150 лв на човек за "професионална сесия от професионалист".
Комерсиален фотограф и артист фотограф са различни неща![smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Щраканица
Автор: dimidumi   
Дата:   08-05-13 04:10

Щраканица

малко е като шльокавица...[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »