Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Сватбена фотография
Автор: sphilipov   
Дата:   26-04-13 19:52

Здравейте.щe снимам скоро сватба и ми е за пръв път.Някой ако може да помогне с малко напътствия, ако има нещо определено ще съм благодарен.Поздрави...

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбена фотография
Автор: quazimodo   
Дата:   26-04-13 21:25

1.Набавяне на необходимите обективи.
2.Резервно тяло - може и по-нисък клас.
3.Мощна светкавица.
4.Няколко по-малки карти памет а не една голяма - каквото и да стане, по-голямата част от снимките ще е оцеляла.
5.Посещение на местата където ще се развива действието и то по същото време на деня - за оценка на светлинните условия. Договаряне с отговорните лица - в гражданското, в църквата.
6.План на мероприятието - от къде се тръгва, ще се снима ли някаква подготовка(у булката или у младоженеца).
7.Предварителен контакт с младоженците и проучване на техните виждания за качеството и количеството на снимките, може да се организира една предварителна фотосесия в парк или нещо подобно. Важно е да се изгради доверие между фотографа и младата двойка.
И като за първи път.....да се снима без пари. Така отнесения бой ще е по-малко[beer].

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбена фотография
Автор: Gecata   
Дата:   27-04-13 04:29

Абе гледай да не се издъниш[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбена фотография
Автор: Krassy   
Дата:   27-04-13 10:55

Всеки има своят първи път.
Моят беше с пари...

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбена фотография
Автор: eleni07   
Дата:   27-04-13 11:05

Не без пари ,че не е хубаво така да се учат клиенти ,а за приятелите символично заплащане!Успех и много , много сватби!

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбена фотография
Автор: vladod   
Дата:   27-04-13 11:41

За мен, като младоженец, би било обидно да не платя подобаващо на фотографа. Все пак, той е единственият, който ще превърне сватбата ми в събитие, достойно за спомен на мен, семейството ми, роднините и приятелите. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбена фотография
Автор: met   
Дата:   27-04-13 12:48

Аз си имам една максима като фотограф:"Заради фотографа няма да правим втора сватба,я!" Който както иска да я разбира,ама сватба се прави веднъж в живота...

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбена фотография
Автор: vladod   
Дата:   27-04-13 14:45

met [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбена фотография
Автор: quazimodo   
Дата:   27-04-13 15:53

Момичета и момчета, вместо да коментирате моя пост, по-добре го допълвайте с полезни съвети. Последното за "без пари" беше шегичка. Ясно, че количеството опит е правопропорционално на броя заснети сватби. Колегата пита как да започне с по-малко издънки а вие му казвате да не се захваща изобщо[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбена фотография
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   27-04-13 16:49

Може би най важното е да спечелиш доверието на младоженците, да разговаряш с тях, да уточните предварително нещата около заснемане на събитието.
На разполагаш с подходящи обективи и светкавица.
Предварително да посетиш обредната зала, ресторанта, къщите на младоженците. Да разгледаш обстановката и да се срещнеш с родителите, кумовете.
Желая ти успех и да покажеш снимки след това. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбена фотография
Автор: mORAK   
Дата:   29-04-13 08:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбена фотография
Автор: vaskoto1   
Дата:   30-04-13 10:38

много ясно че ще му казват да не се захваща изобщо! quazimodo, ти си баси издънката! как може да помагаш на новобранци? тоя форум да не би да е за взаимопомощ? тука идваш ако си гладен нещо-ше те нахранят на драго сърце...
такива издънки, като quazimodo не знам изобщо как виреят наоколо, помагайки безвъзмездно на непознати? то това на нищо не прилича...

сериозно сега-ако поне половината бяхте като quazimodo-тука щеше да има истински форум... и щеше да има фотография...
не само да обясняваме колко е паднало нивото-кой да го вдигне? всички "вдигачи" са си завряли носовете в задниците-сякаш сте се родили научени и вас никой няма нужда на нищо да ви учи-вие знаете всичко за всичко...
[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбена фотография
Автор: chukov   
Дата:   30-04-13 11:15

Простата истина е, че никой съвет не върши работа
Единственият учител е практиката

Така че скачай смело за кръста и каквото стане

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбена фотография
Автор: yakumo   
Дата:   30-04-13 13:20

За репортажната част на снимането бих те посъветвал още:

* разбери предварително как протичат ритуалите - стъпка по стъпка - за да знаеш кога какво да очакваш и да не пропуснеш нещо важно, защото си заел грешна позиция, например.

* не прекалявай в стремежа си да ловиш моменти - остани колкото ти е възможно по-незабележим - така от една страна няма да пречиш и да дразниш останалите, като им се вреш непрекъснато в лицата и краката, а от друга ще хванеш по-непринудено настроение.

Успех [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Сватбена фотография
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   30-04-13 14:11

Давате чудесни съвети.
Но когато фотографа остане не забележим, минава на по заден план, и не може да улови най важните моменти от церемонията. От пред застават приятели и роднини на младоженците, който с малки фотоапарати или телефони, разперили ръце като птици се опитват да уловят важния за личния им албум момент. Ако фотографа допусне това да се случи, може да счита, че крайния резултат няма да е много положителен от към страна на снимков материал.
Относно протичането на самите ритуали, може да се водиш от видео оператора, който предполагам ще има много подобни събития зад своята професионална практика. Вярвам, че който ще снима с камера, ще дава съвети за важните моменти.
Трудно се съчетават двата варианта за репортажна и детайлна фотография, нужни са два фотоапарата и ... т.н.

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбена фотография
Автор: daniil-k   
Дата:   30-04-13 14:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбена фотография
Автор: boZo   
Дата:   30-04-13 22:22

Свадбите са интересен жанр, но са малко добрите попадения...

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбена фотография
Автор: wafen   
Дата:   30-04-13 22:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбена фотография
Автор: boZo   
Дата:   30-04-13 23:09

Аз това на daniil-k го написах...
[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбена фотография
Автор: wafen   
Дата:   30-04-13 23:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбена фотография
Автор: pefoto01   
Дата:   01-05-13 02:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбена фотография
Автор: cameraman   
Дата:   01-05-13 06:44

Аз нямам нито една снимка от първата сватба, а имах двама фотографи на нея...[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбена фотография
Автор: vaskoto1   
Дата:   01-05-13 11:37

айде готово.
изпрегнахме... [cool]
[thankyou] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбена фотография
Автор: yakumo   
Дата:   01-05-13 18:51

баби-играят-с-теб, не казвам да стои зад стена от хора, докато снима, а да не се вре под полата на невестата, образно казано, само и само да направи някоя интересна снимка [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Сватбена фотография
Автор: boZo   
Дата:   01-05-13 23:33

pefoto01,
Сватбите са по един-два пъти, виж вече свадба всеки ден може да си правиш...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »