Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Какво се търси от Б рейтинг?
Автор: sky-fan   
Дата:   02-05-13 17:35

Темата е по-скоро да изкоментираме какво се гледа от Б рейтинг в една снимка. Гледам снимки, които са получили А рейтинг по над 200, а Б рейтинг 30-60. Просто ми интересно да науча защо се получава така.
 Re: Какво се търси от Б рейтинг?
Автор: mihail_radkov   
Дата:   02-05-13 17:40

е автора, какво друго да се гледа [smilie8]
 Re: Какво се търси от Б рейтинг?
Автор: kadans   
Дата:   02-05-13 18:22

Как да се получава според тебе като админите са казвали, че с Б могат да гласуват около 600-700 души, а с А всички десетки хиляди потребители? Ако е така какво очакваш, да са равни точките ли?
 Re: Какво се търси от Б рейтинг?
Автор: Bumerang   
Дата:   02-05-13 18:25

Каквото кажат админите -това ще стане[smilie7]
 Re: Какво се търси от Б рейтинг?
Автор: iasen2   
Дата:   02-05-13 18:48

Качвай в руския фотофорум , там няма Б рейтинги :) , А ако имаш над един коментар , значи снимката ти е много добра. Голяма част от добрите автори тук качват и там снимки , значи има защо :)



Публикацията е редактирана (02-05-13 18:49)
 Re: Какво се търси от Б рейтинг?
Автор: atrifonov   
Дата:   02-05-13 19:39

качвай и в 35photo.ru- там е истинската фотография, а някои от Б потребителите там не могат да се вредят- защо ли[smilie11] [smilie8] [smilie21]
 Re: Какво се търси от Б рейтинг?
Автор: pefoto01   
Дата:   02-05-13 19:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Какво се търси от Б рейтинг?
Автор: hotsnail   
Дата:   02-05-13 20:02

В общия случай ако снимката ти е направена добре и си личи че целенасочено си правил снимки а не просто щракане, има някакъв замисъл и реализацията ясно показва замисъла ще хванеш 50-60 Б.

Не съм сигурен дали Б не участва и в А т.е. рейтинг А е равно на А+Б гласовете.

Имам една снимка наскоро качена

Рейтинг А: 197 / Рейтинг Б: 68; брой гласували - 51

златни 48 * 4 = 192
сребърни 2 * 2 = 4
бронзови 1 * 1 = 1

Общо 197

т.е. гласувалите от Б група са включени в А. Така няма начин А>Б и А=Б ако гласувалите са само от рейтинг Б. По друг начин казано почти винаги А ще е многоо по-голямо от Б.

До колкот схващам идеята тия дето гласуват с Б са хора пуснали 10-тина сносни снимки с малко повече идея и много добра реализация т.е. стигнали 100 Б рейтинг с 3-4 фотки.

Няма проблеми да се класираш в коя да е група, просто трябва малко целенасочено усилие. Не стига само техническа част, трябва и малко идейна част да има.

Това сам си го доказах миналато лято....постарах се да направя две три сносни снимки и сега имам няколко с рейтинг Б над 50 т.е. няма да ме върнат в детската градина [smilie18] [smilie18]
 Re: Какво се търси от Б рейтинг?
Автор: vikitovikito   
Дата:   02-05-13 20:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Какво се търси от Б рейтинг?
Автор: sky-fan   
Дата:   02-05-13 20:31

Б се включва в А. Просто се отбелязва, че е гласувал от Б групата. Групата няма значение, просто ми е интересно. В смисъл явно тези от Б търсят нещо повече от А, защото съм сигурен, че има хора от А, които не слагат снимки и са на нивото на някои от Б. Абе оплетох се.

Кой е руския фотофорум?

Сложих в 35фото, но се опетлах, понеже искаха 10 снимки от серия, а аз сложих 10 разбъркани и ми ги изтриха. Имах коментари на 3-4 снимки иначе, но цялата серия не издържа. Сега мисля да сложа от серия снимки.



Публикацията е редактирана (02-05-13 20:32)
 Re: Какво се търси от Б рейтинг?
Автор: Admin   
Дата:   02-05-13 20:54

FAQ :

Въпрос: Каква е ролята на рейтинг А, щом преминаването на прага в "представяне" зависи само от Б?

Единствената роля и на двата рейтинга е да бъдат сортирани добрите снимки в сайта, така че да се виждат по-добре. Рейтинг А отразява вкусът на всички потребители на сайта, т.е. той е по-масов, а рейтинг Б на по-тесен кръг от хора (около 500-600 души), които са показали известни фотографски умения и за които има гаранция, че са реални потребители, а не фантоми.
Двата рейтинга се виждат еднакво добре и всеки е свободен да разглежда този, който предпочита.
Преминаването на прага в "представяне" се осъществява чрез пускане на портфолио, което се разглежда от водещи фотографи в сайта. В този аспект, рейтинг Б е само опция.
Всички конкурси в сайта се провеждат чрез гласуване с рейтинг А.
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена