Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Проблем с фотоапарата, дава ми грешка, моля за съвет!
Автор: vili_anastasova   
Дата:   02-05-13 13:48

Моля за вашите съвети. Имам Nikon D80 с обектив Nikkor AF-S 18-55 f/3.5-5.6 G DX VR. Свалям обектива, за да снимам пинхолки. Днес направих същото, но без да искам превъртях блендата. На дисплея за настройките на апарата се изписа error, като този надпис непрекъснато мига и фотоапарата не може да снима. На книжката с указания на Никона пише, че при такъв проблем трябва да се обърна към сервиз. Някой имал ли е подобен проблем и дали наистина трябва да търся сервиз?
Благодаря предварително, очаквам мнения и съвети![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фотоапарата, дава ми грешка, моля за съвет!
Автор: batdin   
Дата:   02-05-13 19:06

Как така превъртя блендата?Тоя обектив няма гривна за бленда май.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фотоапарата, дава ми грешка, моля за съвет!
Автор: vili_anastasova   
Дата:   02-05-13 19:16

В смисъл, че в процеса на снимане пинхол, вместо да настроя друга скорост, по навик съм се опитала да дам друга бленда, без да съобразя, че няма да има друга бленда, щом е без обектив. Но всъщност явно нещо друго съм направила, без да искам, и сега не мога да си го възстановя това, което съм объркала. Апарата отказва да снима и ми дава надпис error(грешка). Надявам се да съм обяснила ясно проблема...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фотоапарата, дава ми грешка, моля за съвет!
Автор: pefoto01   
Дата:   02-05-13 19:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фотоапарата, дава ми грешка, моля за съвет!
Автор: vili_anastasova   
Дата:   02-05-13 19:57

pefoto01:Благодаря ти за съвета.[smile] [beer]
Правихме ги вече тези неща, но не става...
Сега умувам "Зентекс" ли да търся, или някой друг сервиз...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фотоапарата, дава ми грешка, моля за съвет!
Автор: vili_anastasova   
Дата:   02-05-13 20:01

pefoto01: Не би било зле все пак да ми кажеш тези бутони за синхронно натискане къде се намират, това не сме го пробвали, може пък нещо да се случи...[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фотоапарата, дава ми грешка, моля за съвет!
Автор: pefoto01   
Дата:   03-05-13 01:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фотоапарата, дава ми грешка, моля за съвет!
Автор: chrisnoch   
Дата:   03-05-13 12:25

Това само при Никон може да се случи - с "ръчкане" на настройките да направиш апарата си неизползаем! "Великите" никонски инженери как са проспали този "бъг"???
Хвърляй Никона на боклука и си купи Сони! Там такива глупости няма! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фотоапарата, дава ми грешка, моля за съвет!
Автор: kvakioh   
Дата:   03-05-13 12:31

Дааа, пак се обадиха болните четирибуквия...
Еми, проблемът може да е или затвора или нещо по механиката вътре.
Само error ли дава или дава нещо освен това, например FEE или какво точно?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фотоапарата, дава ми грешка, моля за съвет!
Автор: Digitalgab   
Дата:   03-05-13 12:43

Който купува Никони, така ще се наказва. На сервиза!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фотоапарата, дава ми грешка, моля за съвет!
Автор: ararat   
Дата:   03-05-13 14:02

Как пък не пропуснахте една тема да не осе**те с изказвания колко велико е това СОРИ вместо да помогнете на човека [smilie23]

Бутоните за нулиране на Д80 са със зелена точка и трябва да се натиснат едновременно за няколко секунди. LCD дисплея премигва и всичко е на Factory settings.

Единия бутон е +/-, а другия е AF.
Ако не стане, сложи обектив и виж дали с него работи.


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фотоапарата, дава ми грешка, моля за съвет!
Автор: Seifi   
Дата:   03-05-13 14:03

Леле какви коментари , вместо да помогнете вие казвате какво да си купи човек. Всяка фирма има 5% дефект! И Сони ,Никон ,Канон ,Пентакс ......

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фотоапарата, дава ми грешка, моля за съвет!
Автор: vili_anastasova   
Дата:   03-05-13 15:10

kvakioh:Дава само error, друго нищо - [smile] благодаря ти за съвета [cool]
ararat
Seifi [smile] [smile] [cool] [smile] Благодаря ви за мненията![smile]
pefoto01: Благодаря ти много за съветите, пробвахме всички гореизписани варианти, явно ще трябва да търся сервиз![smile] [smile]

Какво да се прави, човек и добре да живее, все някога апаратът му се поврежда....[smile] [cool]

Весели празници на всички!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фотоапарата, дава ми грешка, моля за съвет!
Автор: simon4o_bg   
Дата:   03-05-13 15:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фотоапарата, дава ми грешка, моля за съвет!
Автор: vili_anastasova   
Дата:   03-05-13 15:26

От повторение глава не боли, затова да повторя:

pefoto01, kvakioh, ararat, Seifi, simon4o_bg - Благодаря ви за включването, добронамереността и съветите! [smile]
[cool] [smile] [smile] [smile] [smile]

Бъдете здрави!!!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фотоапарата, дава ми грешка, моля за съвет!
Автор: pefoto01   
Дата:   03-05-13 16:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фотоапарата, дава ми грешка, моля за съвет!
Автор: pefoto01   
Дата:   03-05-13 16:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фотоапарата, дава ми грешка, моля за съвет!
Автор: vili_anastasova   
Дата:   03-05-13 16:48

Ще търся сервиз, то се е видяло вече, по-добре да не гадая, а в сервиза ще видят какъв е проблема. Истината е, че щракама като за световно с този Никон, явно нещо се е износило, но за това си има сервизи, нали[smile] [smile]

Весели празници!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фотоапарата, дава ми грешка, моля за съвет!
Автор: MikeDimit   
Дата:   03-05-13 17:03

А чрез компа не става ли? Пробвай с фирменния софтуер на Никон да го ъпдейтнеш. Преди това извади картата и батерията за дълго - час примерно. Включи и изключи апарата без батерия. Сложи батерията и го свържи с компа. Пробвай дали софта го разпознава и евентуално дали можеш да ровиш по менютата.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фотоапарата, дава ми грешка, моля за съвет!
Автор: kvakioh   
Дата:   03-05-13 17:22

Да не съм лош пророк, но може би затворът да е заминал, като снимането на пинхола да няма влияние върху това. Най-добре да се провери някъде, поне в Зентекс.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фотоапарата, дава ми грешка, моля за съвет!
Автор: vili_anastasova   
Дата:   03-05-13 17:37

MikeDimit: Ще пробваме и този вариант, благодаря ти![smile] [smile] [smile]



kvakioh:
Да не съм лош пророк, но може би затворът да е заминал, като снимането на пинхола да няма влияние върху това. Най-добре да се провери някъде, поне в Зентекс.

Може да е заминал и затвора, да, може и пинхолките да са скапали нещо.[smile] И аз мисля за Зентекс, ако не стане и през компа, тогава вече ще се обаждам на Зентекс, имам им телефона. Струва ми се, че това е най-добрия вариант, както казах и по-горе - затова са сервизите.
[smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фотоапарата, дава ми грешка, моля за съвет!
Автор: Splendente   
Дата:   03-05-13 18:05

Вили, аз съм с Д90. Същото ми се случи веднъж, докато снимах в лоши условия с твърд обектив 50мм. Камерата беше още нова - случи се още 2-3 пъти по-късно. Всеки път вадех картата и батерията и ги слагах отново. Не винаги ставаше от първия път. Това беше преди около 3 години. От тогава не съм имала проблеми - нямам представа какво предизвикваше този надпис Error.

До колкото знам, ако снимаш пинхол с пробита капачка, блендата трябва да ти е 0, така че не знам как си я превъртяла. Опитай да рестартираш камерата отново, като я оставиш малко да почине. Ако не стане, занеси я на сервиз. Не вярвам да е нещо сериозно. Успех и стискам палци! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фотоапарата, дава ми грешка, моля за съвет!
Автор: vili_anastasova   
Дата:   03-05-13 18:14

Splendente: Знаеш ли, пробвахме вече почти всичко, което прочетох тук, и това с картата и с батерията, и друг обектив слагах.
При мен се получи, когато снимах пинхол, знам, че блендата не се променя на пинхола, но по навик превъртях лостчето за блендата, и веднага стана белята...
Не знам вече, но аз категорично ще го пращам на сервиз, не ми се гадае, пък и като не знаеш какъв е проблема, по-добре да го видят хора, които разбират.

Благодаря ти и на теб за съвета, желая ти весели празници![smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фотоапарата, дава ми грешка, моля за съвет!
Автор: Digitalgab   
Дата:   03-05-13 18:14

Туй някакво безумие, да снимат пинхол с ДСЛР. Вземете си един Зорки и си снимайте с филм на пинхол, и без това резултата е цапаница!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фотоапарата, дава ми грешка, моля за съвет!
Автор: vili_anastasova   
Дата:   03-05-13 18:59

Написа:
Туй някакво безумие, да снимат пинхол с ДСЛР. Вземете си един Зорки и си снимайте с филм на пинхол, и без това резултата е цапаница!

Знам, че е безумие, но като не мога да снимам на филм...
А за цапаницата не съм съгласна!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фотоапарата, дава ми грешка, моля за съвет!
Автор: chrisnoch   
Дата:   07-05-13 00:51

vili_anastasova,
Успех с ремонта!

kvakioh,
Не знам кои са "болните" - тези, които си късат нервите с Никон, или онези, които си цъкат щастливо със Сони. Ти как мислиш? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фотоапарата, дава ми грешка, моля за съвет!
Автор: pefoto01   
Дата:   07-05-13 01:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фотоапарата, дава ми грешка, моля за съвет!
Автор: mcnicko   
Дата:   07-05-13 13:01

Медицински персонал му трябва на тоя форум от известно време насам... Служебен психиатър с надпис на гърба на мантата "SONY - make.fanatic" [smilie18]

Живейте си живота бе хора, пък на мен ми е интересно как ще се развие същинския проблем в темата и евентуално каква е била причината и грешката за дефекта.



Публикацията е редактирана (07-05-13 19:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фотоапарата, дава ми грешка, моля за съвет!
Автор: hose   
Дата:   07-05-13 14:17

невъзможно е това да се получи от "въртене на блендата" - редовно снимам с пинхол капачка и на лентово и на дигитално тяло, в този случай не активен просто

предполагам сте пробвали режимите A S... и всички останали рестарти...
аз бих опитал да заключа огледалото като за режим на чистене - да видя дали ще сработи

освен ако вече не сте отишли при зентекс

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фотоапарата, дава ми грешка, моля за съвет!
Автор: vili_anastasova   
Дата:   07-05-13 14:34

Виждам, че има интерес към повредата и развитието - обадих се на Зентекс, ще изпратя фотоапарата за ремонт, проблема не е от блендата или пинхолките, обясниха ми, че често се случва при Никон Д80. За мен това е идеален вариант да си оправя повредата, няма да се поколебая да го изпратя. Благодаря ви за интереса, надявам се в скоро време да съм с поправена машинка...[smile] [cool] [smile]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »