Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: Безогледална камера с голям дефокус на фона при портретни снимки
Автор: qpalzm   
Дата:   01-05-13 23:18

"Отделно че цялата система е идейно сбъркана.."

[cool] !!Златен скункс!![cool]
[thankyou] [thankyou]
Нямам си занимавка и търся с някой да спооря.....

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална камера с голям дефокус на фона при портретни снимки
Автор: kvakioh   
Дата:   01-05-13 23:35

Aз да си призная, пробвах ги вашите фенски и супер възхвалявани 4 букви с още 4 букви като модел. Еми...нещо като уолкмен и минидиск се заформя, въпросът е кога ще отпадне. Колкото и цайсове, хаселблади дори да му натъкнат, пак не е толкова лесно. Ама и с мен не се хващайте, с адаптор за EF обективи и съответния стана ОК. Няма да пускам проби, за да няма заяждане.
Иначе- до автора на темата, най-добре да се завърне макар и бавно и славно към това, което е имал преди.

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална камера с голям дефокус на фона при портретни снимки
Автор: Emoxide   
Дата:   02-05-13 00:04

Безогледална камера с голям дефокус на фона при портретни снимки = NEX + SpeedBooster(metabones) + Canon EF = не ти е по джоба = ЗАБРАВИ !

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална камера с голям дефокус на фона при портретни снимки
Автор: karan4o   
Дата:   02-05-13 00:20

simbon4o :
Фактите са следните при постигането на дефокуса.
50 2.0 на ФФ прави един дефокус.
На 1.5х кроп 33мм 1.4 прави същия.
На 2.0х кроп 25мм 1.0 прави пак същия [smilie5]


Фактите са ни ясни. Това никой не го отрича, въпросът е, колко е разликата в дофа между апс-ц и м4/3. Ами отговорът е, че разликата е пренебрежимо минимална [smilie3]
Плюсовете обаче на м4/3 са в много други работи, а дофът е достатъчен, за да се снима абсолютно всичко. Не искам да споря и няма да продължавам.

hotsnail :
Факт, аз си бях намерил един 50/1.2 за кекса ужка да замести 85/1.8 на фул фрейм ама не става. Просто на 1.2 качеството е поразително ниско. Та и с м43 .. Отделно че цялата система е идейно сбъркана...просто няма смисъл.

Охлюве, ти винаги си се изказвал невероятно компетентно!
Бих те помолил, ако си така любезен да пуснеш тук един 100%-ов кроп на очичките на тази хубава девойка, която си показал на предната страница, за да видим силата на тези така прехвалени обективи за Некс.
Също така, бих те помолил да пуснеш една нощна снимка, направена от ръка с некс на скорост примерно 1/5 или 1/6.
До този момент, аз лично не съм видял пуснат от теб кадър, който да има подобаваща острота и който да показва наистина нещо впечатляващо, както постоянно се изказваш за тази система.
Не искам да се заяждам и простете, ако има нещо!
Просто искам да сме обективни и винаги да говорим с факти, а не само празни приказки, както в една друга тема, в която показа 100% кроп на друга девойка и там положението беше плачевно. Наистина би ми било интересно да видя 100-те % на тази снимка, която си показал тук.
Аз постоянно показвам кадри и мога да показвам още много. Не знам дали има смисъл обаче, защото...
... защото изказванията са все същите, като по-горе [smilie3]

Ето една съвсем примерна и непретендираща снимка на 1,4 и с контра слънце. Правена със сбърканата система.

https://dl.dropboxusercontent.com/u/6898577/P3030096_v1-1200.jpg


Ето и 100% кроп от нея

https://dl.dropboxusercontent.com/u/6898577/P3030096_v1-eye.jpg


Ето и една съвсем непретендираща нощна снимка от ръка 800 исо, бленда 2 и скорост 1/6

https://dl.dropboxusercontent.com/u/6898577/P3030195_v1-1200.jpg



Както ти бях казал и в друга тема. Аз съм съвсем доволен от качеството. Правил съм тестове и с много ФФ камери, някои от тях се представят по-зле, други малко по-добре, но разликата не е кой знае каква - ЗА МЕН и за моето снимане. Продадох всичко ФФ и до този момент не ми е липсвало и за миг.
Снимайте си с каквото искате, всичко е субективно!
Радвайте се на живота!

Поздрави на всички!
Нека спрем да спорим и да се радваме на светлите празници!

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална камера с голям дефокус на фона при портретни снимки
Автор: Emoxide   
Дата:   02-05-13 00:40

...

Спорът коя камера е по-добре е безсмислен.

Почти всичко зависи от нашите умения да си ползваме техниката.

Общо взето повечето сме "щракачи", така че резултатите са плачевни.

-------------------------
Редактирах поста си, понеже усетих, че се излагам показвайки пример, доказваш само и единствено моята некадърност като фотограф.



Публикацията е редактирана (02-05-13 10:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална камера с голям дефокус на фона при портретни снимки
Автор: hotsnail   
Дата:   02-05-13 01:34

karan4o да си гледал баце 3 години вече пускам кадри с кекса ти още не си ги видял....ми хубаво. За мен м43 не е система за която бих дал пари. Сбъркана е. Това ми е мнението. Рабзирам, че могат да се правят хубави снимки с нея. Ама още по ясно ми е, че няма да я купя.

Ако някой пише искам туристически апарат, както сигурно много пъти си виждал, препоръчвам олимпус или сони. Защото виждам, че качеството на снимките от оли е на ниво. Обаче ако става дума за портретни снимки или видео ами съжалявам недомислиците от далеко се виждат. Дори прехваления GH2 не е м43 апарат технически погледнато, за да прави добро видео.....

Не е случайно че Цайс NE пуснаха обективи за m43. Дори в блога са написали, че за тях това не е смислено на сегашния етап.

ПП Всъшност ок ето ти 3 линка има пре достатъчно примери на светло, тъмно, панорами, хдр-и, китов, ръчни обективи, светкавици и каквото още ти дойде на акъла...

https://plus.google.com/photos/108932183055258509379/albums/5492338014122824161?partnerid=gplp0&authkey=CKmhgb3zg4HVZQ

https://plus.google.com/photos/108932183055258509379/albums/5682752142069013953?authkey=CN6ksY25u5v3gQE

https://plus.google.com/photos/108932183055258509379/albums/5690783638493095601

Видео не мога да снимам

ПП Конкретния портрет трябва на ново да го обработвам и го нямам пълен размер обработен. Това е което ми остана след една тъпа грешка.

ППП Ето едно кропче намерих точно от тая снимка. Праивл съм го преди за подобен спам .Имай предвид че апарата е 24МП не е 16-ка като олимпусите т.е. при печат примерно ако от олимпуса излезе 4.5 метра на 3.5 метра мойта ще е 6 метра на 4 метра


http://karaatanasov.info/pics/7/DSC06806-3.jpg


Данните са

некс-7
исо 100
бленда 1.8
фокусно разстояние 50мм
скорост 1/320
естествена светлина в леко облачен ден
4900 келвина, тинт -4


Сам виждаш колко замазано седи твоя кадър по сравнение и тоталната липса на финни ниско контрастни текстури при ом-д, за сметка на безумно шарпене и clarity... Трагедия си е, дали ти си го шарпил или олимпуса...резултата си е плачевен. Може и небето малко да обсъдим и липсата на динамичен обхват ама....абе снимай РОУ сензора би трябвало да има потенциал, просто с това пресилено обработване стил Е-PL1 снимките стават много зле. Ако искаш да приличат на нещо различно от карикатура зимаш роу и бегаш далеко от всичко олимпийско. Лайтрумче нещо такова гледай, може да не седи толкоз "детайлно" ама няма и да е замазано а ще е естествено и истинско. Ще откриеш куп детайли дето сега си ги изтрил

А сега ако обичаш си обирай крушите с пейзажния апарат от темата за портрети



Публикацията е редактирана (02-05-13 09:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална камера с голям дефокус на фона при портретни снимки
Автор: qpalzm   
Дата:   02-05-13 09:24

Сериозно ли според теб при Сони е по-добре?На мен ми се струва съвсеем малко по-зле от Олимпуса.

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална камера с голям дефокус на фона при портретни снимки
Автор: iasen2   
Дата:   02-05-13 09:30

Имам питанка - при толкова малък размер на сензора ,как го получавате това "боке" , или става въпрос за самовнушение :)

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална камера с голям дефокус на фона при портретни снимки
Автор: qpalzm   
Дата:   02-05-13 09:34

Охлюв може ли да напишеш Илиада за некс ааа пардон кекс.

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална камера с голям дефокус на фона при портретни снимки
Автор: mitku   
Дата:   02-05-13 11:07

@hotsnail, не че нещо, но твоето "око" определено изглежда доста по-омазано (виж веждите, детайлите в самото око и детайлите по кожата - т.е. именно тези фини ниско контрастни текстури, за които говориш) и освен туй изглеждат приблизително еднакво шарпени (виж светлия ореол около космите)... разбира се - възможно е просто фокусът да не е там, но тогава какво показваш. Съответно - "окото" на karan4o е доста по-остро и приблизително еднакво шарпено. Та така с доказателствата ти... иначе теоретично би трябвало наистина да ти е малко по-добър кадъра (по-голяма матрица, повече мегапиксели, по-тъмна бленда и т.н.), но този кадър не е. Т.е. явно всичко си опира до ЗАУ, както казва и karan4o и разликата от техниката не е не нещо съществено... което е и логично, всъщност. Просто не се чувствай длъжен навсякъде да го вреш този Некс. Всяко от предложенията си има и плюсове, и минуси. Въпрос на лични приоритети. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална камера с голям дефокус на фона при портретни снимки
Автор: qpalzm   
Дата:   02-05-13 11:26

Как може да твърдиш че окото на каранчо е по-добро ауууууу не те ле е срам на твърдиш че кекса дава по-меки изображения.[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална камера с голям дефокус на фона при портретни снимки
Автор: mmjm   
Дата:   02-05-13 11:36

Не трябва ли по принцип, когато се снимат портрети, комбинацията камера-обектив да дава относително по-мек рисунък? (особено при портрети на не дотам съвършени дами)[smilie11]



Публикацията е редактирана (02-05-13 13:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална камера с голям дефокус на фона при портретни снимки
Автор: victory13   
Дата:   02-05-13 11:43

камерата не знае какво снимаш... естествено може да сложиш "портрет" пресета ѝ, ако изобщо има... така или иначе "портрет" визията по отношение острота /ретуш/[shtrak] е въпрос на последваща обработка

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална камера с голям дефокус на фона при портретни снимки
Автор: mmjm   
Дата:   02-05-13 11:51

Това е така, но се чудя на някой постове по-горе в които се броят космите в носа, акнетата, капиляри все неща, които снимания не би харесал.

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална камера с голям дефокус на фона при портретни снимки
Автор: iasen2   
Дата:   02-05-13 11:59

темата беше май за "бокета" [smilie5] , не за косми в носа .
Аз пак да питам нещо - като не се вижда през обектива , как може да се прецени какво ще стане бокето ?

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална камера с голям дефокус на фона при портретни снимки
Автор: name1993   
Дата:   02-05-13 12:22

Специално за iasen2 - nex-a има peaking, който показва местата с ясен контраст, а също така има и приближение х7-14 за по-точно фокусиране, докато pen-a върви само с магнификация в избрани от теб точки по целия екран и избрана стойност на увеличението. По екран без увеличение пак можеш да фокусираш и при двата (в случая при nex-а да изключиш peaking-а), но вероятно може и не винаги да уцелиш фокуса (съответно и през ел. визьор при двата; последният не е много приятен за pen-а, но е използваем - vf3 говоря). Като свикнеш на начина на работа с pen-a и с nex-a - разлика в скоростта на фокусиране почти няма, а прецизността няма какво да я коментираме (peaking-а е доста лъжлив в доста случаи). Ползвам съм и двата и говоря от личен опит.
Както показах на миналата страничка - дори с 50 милиметров обектив на х2 матричка можеш да извадиш достатъчен дефокус, пък да не говорим с по-дългофокусен обектив и/или пък когато снимката е по-тясно кадрирана.
По-важното според мен при портретите е какво има на задния фон и как ще се отрази на съответните бленди (това че някои хора снимат на много отворени бленди и мислят, че каквото има на задния фон няма да се забележи - нелепа мисъл; даже става доста по-трудно да прецениш задния фон при плитък доф).

встрани: мненията на Emoxide са чудесни; скоро ще извадят алтернатива на speedbooster-а за най-различни захващания и на по-приятна цена; повечето сме "щракачи".

Едитнах*



Публикацията е редактирана (02-05-13 14:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална камера с голям дефокус на фона при портретни снимки
Автор: mmjm   
Дата:   02-05-13 12:26

Предполагам, че това зависи от личния опит и доброто познаване на камерата и обективите към нея, на мен ми липсват и двете, нека по-запознатите да кажат.
Р.Р. Извинете за спама и весели празни[smile] ци.

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална камера с голям дефокус на фона при портретни снимки
Автор: iasen2   
Дата:   02-05-13 13:23

name1993 , пак не разбрахте за какво питам , щом не сте разбрали , значи не ви трябва , както се казва в този форум :) Та по конкретно ще питам - като гледате през екрана с малка резолюция можете ли да разберете къде е фокуса - на носа , на очите или на ушите . Ако не можете да разберете къде е - то като цяло системата е безсмислена . Само си чешите езиците тука . Като измислят визьор с по голяма резолюция от тази на самия обектив - тогава безогледалната система ще има смисъл за снимане на отворени бленди и правене на "бокета" .



Публикацията е редактирана (02-05-13 13:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална камера с голям дефокус на фона при портретни снимки
Автор: Emoxide   
Дата:   02-05-13 14:31

iasen2, доверяваш се на AF на машинката и това е, а и при контраст фокуса нещата обикновено се получават прецизно; избираш си в коя зона от кадъра да фокусираш и така;
Ако пък предпочетеш ръчен фокус, увеличаваш до почти 100% тази част от кадъра, по която търсиш фокус и прецизираш... другото остава на самата оптика и физика


Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална камера с голям дефокус на фона при портретни снимки
Автор: juslen   
Дата:   02-05-13 14:32

Moже да се разбере отлично къде е фокуса-за тая цел си има peaking и MF Assist-с тяхна помощ може да се нацели фокуса с точност до милиметър [smilie5] Но това няма как да го знаят хора непипвали безогледалка.

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална камера с голям дефокус на фона при портретни снимки
Автор: Emoxide   
Дата:   02-05-13 14:39

iasen2 :Като измислят визьор с по голяма резолюция от тази на самия обектив - тогава безогледалната система ще има смисъл за снимане на отворени бленди и правене на "бокета" .

Убеден ли си, че въобще при дисплей с резолюция от да речем дори 8Мр при толкова микроскопични пикселчета окото ти изобщо ще може да ги забележи при гледане на изображението в общ план ???
Над FullHD резолюция (6,22Mdot) и на задния дисплей и във визьора не ти трябва. Според мен до 2 години топ визьорите ще бъдат с подобна, щом отсега вече има 3.69Mdot; Може би при следващата генерация FF SONY SLT

FUJIFILM FinePix S3Pro е доказала се машина;
FUJIFILM FinePix S5Pro е още по-добре,
но сега сме 2013-та година...



Публикацията е редактирана (02-05-13 14:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална камера с голям дефокус на фона при портретни снимки
Автор: Emoxide   
Дата:   02-05-13 14:44

...а вие разцъкахте ли новата beta на Lightroom 5.0 ?

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална камера с голям дефокус на фона при портретни снимки
Автор: iasen2   
Дата:   02-05-13 14:51

Правене на скъп и грозен визьор за да спести едно огледало и една призма - това е безумие за мен :( Съжалявам че трябва да го кажа . За туризъм - супер са , за прецизна фотография - лудост . Това си е моето лично мнение . а и пазара го доказва .

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална камера с голям дефокус на фона при портретни снимки
Автор: Emoxide   
Дата:   02-05-13 14:55

единствените сериозни недостатъци на безогледалните фотоапарати засега са:
-затрудненото поддържане на следене на обект при следящ фокус;
-затруднено фокусиране при пълен мрак;
/това е относителен минус - малък живот на батерията (под 500RAW кадъра, нещо в което динозаврите с CCD също са зле)

До 3 години горните неща ще бъдат почти напълно разрешени, а и както изглежда пазарът ще наложи DSLR да остане само за пълноформатните фотокамери...

Аре да видим обаче по същото време 2016-17та когато APS-C са по 36-48Мpix, с какъв фазов фокус ще имаш точно фокусиране...[smilie18]

А с кой DSLR можеш да фокусираш в самия край на кадъра и това което си избрал да е на фокус, при това с широк светлосилен обектив ?



Публикацията е редактирана (02-05-13 15:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална камера с голям дефокус на фона при портретни снимки
Автор: iasen2   
Дата:   02-05-13 15:03

Emoxide , е и какво като е 2013г , да не мислиш че ще мина на Кекс
Кекса ми го прави жената ..........

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »