Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14     всички  напред  последна
 Re: Ревю на OLYMPUS OM-D Е-М5 от доц. Абаджиев
Автор: hotsnail   
Дата:   02-01-13 00:29

AK-47 серджи може да е по-познат



Публикацията е редактирана (02-01-13 00:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на OLYMPUS OM-D Е-М5 от доц. Абаджиев
Автор: mmjm   
Дата:   02-01-13 01:43

Е-PL5 с двойния кит за 1700 е добра алтернатива.



Публикацията е редактирана (02-01-13 02:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на OLYMPUS OM-D Е-М5 от доц. Абаджиев
Автор: djfroggy   
Дата:   02-01-13 05:07

Автор: hotsnail
Дата: 01-01-13 23:55


@djfroggy не разбрах кое от нещата дето изброи е предимство пред НЕКС-6, освен че ОМ-Д е по-скъп и има може би една идея по-разбрано меню (аз по принцип не харесвам на олимпус менютата ама некс-а просто кърти мифки, нема такова чудо). За мен причина да избера м43 биха били обективите. м43 има доста повече избор и както си вървят нещата ще са доста време поне 2 години пред Сони. Това няма да е проблем след 5 години, когато има горе долу всички обективи, които може да искаш. Ама на тоя етап има доста дупки в двете системи и някак 2 години са си предимство.

Обективи за Некс също има хубави. Даже ми се къса сърцето,че няма да снимам с 24/1,8. Обаче вече имам Е-П3 и някои стъкла.Исках просто второ безогледално тяло,за да избегна честа смяна на обективи докато съм по гори и планини.Обаче три системи щяха да са ми непосилни с Некса вече.

Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на OLYMPUS OM-D Е-М5 от доц. Абаджиев
Автор: serjy   
Дата:   02-01-13 12:49

Менюто на олимпусите не знам дали е по-добро от на нексовете, но фотоапаратите от по-високата серия като E-Pх и ОМ-Д така са направени, че човек забравя, че има електронно меню, всичко правя от бутоните, и суперпанела, когато се наложи. Олимпус [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на OLYMPUS OM-D Е-М5 от доц. Абаджиев
Автор: Emoxide   
Дата:   02-01-13 15:03

hotsnail от късната есен на тази година ще си щрака с NEX-7n и ще си свирка... а другите нека се радват на Е-М5.

Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на OLYMPUS OM-D Е-М5 от доц. Абаджиев
Автор: blacksnoopy   
Дата:   02-01-13 19:10

OM-D vs. NEX-6


Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на OLYMPUS OM-D Е-М5 от доц. Абаджиев
Автор: Jankoff   
Дата:   03-01-13 11:50

Бравоооо! [cool]
Чакаме с нетърпение нов Олимпус с най-усъвършенстваната технология на пазара и съвместима с FT обективи:

"By end of 2013, Olympus will unveil a new camera that will fully exploit the exceptional performance of optical 4/3.
This new camera will have the most advanced digital technology on the market."

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на OLYMPUS OM-D Е-М5 от доц. Абаджиев
Автор: Ivan_A   
Дата:   11-01-13 21:34

За добър м4/3 обектив:

25mm, f/1.4

... и "по принцип":

Oly E-M5

... и още една:

от Canon 5D3 към Oly E-M5


Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на OLYMPUS OM-D Е-М5 от доц. Абаджиев
Автор: serjy   
Дата:   11-01-13 21:40

25/1.4 е уникален обектив. надявам се един ден пак да го купя [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на OLYMPUS OM-D Е-М5 от доц. Абаджиев
Автор: Jankoff   
Дата:   11-01-13 21:49

Йес! [cool] [beer]
И аз съм много ентусиазиран от 25mm, f/1.4!
И чакам с трепет да го закача на нов Олимпус.


Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на OLYMPUS OM-D Е-М5 от доц. Абаджиев
Автор: blacksnoopy   
Дата:   12-01-13 00:58

Ето и от същия блог вече завършена миграция от ФФ към м43 + снимки
http://is.gd/0WgEaD



https://lh4.googleusercontent.com/-zMQcqrujqws/UO53kBbJqyI/AAAAAAAAGBU/NZL0QAivcqE/s800/OMD%252520Fi


25mm F1.4


Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на OLYMPUS OM-D Е-М5 от доц. Абаджиев
Автор: hotsnail   
Дата:   12-01-13 01:02


https://lh5.googleusercontent.com/-OxkCjqzEZFQ/UO38umpp3ZI/AAAAAAAAF_E/UBc08_bJs30/s800/OMD%252520Fi


Да и аз се убеждавам че АПС-Ц сензора поне е достатъчен а сигурно и м43 при оптика от класа на 25/1.4 и 45/1.8 75/1.8 не е никак лош избор

Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на OLYMPUS OM-D Е-М5 от доц. Абаджиев
Автор: marto   
Дата:   12-01-13 14:57

Хм... Аз от как съм го купил (25/1,4) не съм го свалял от тялото... [smilie24]


http://www.martinpetrov.net/temp/MP000587C1Pro.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на OLYMPUS OM-D Е-М5 от доц. Абаджиев
Автор: SoftImage   
Дата:   16-01-13 22:49

Още едно признание за OM-D E-M5. Според читателите на www.optyczne.pl/lenstip.com безогледалка на 2012 е

http://www.optyczne.pl/upload2/78603_wykres_bezlusterkowce.jpg

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на OLYMPUS OM-D Е-М5 от доц. Абаджиев
Автор: blacksnoopy   
Дата:   17-01-13 13:01

А защо го няма GH3? Май въобще не е включван в класацията [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на OLYMPUS OM-D Е-М5 от доц. Абаджиев
Автор: pganev   
Дата:   17-01-13 13:23

"А защо го няма GH3?"
Ами защото е недоразумение: голям (разбирай кютук) почти колкото DSLR, а качеството на снимките отстъпва на новите Пенове с матрицата от Sony. Кой разумен човек би си го купил, особено на безумно високите цени на които се продава.



Публикацията е редактирана (17-01-13 13:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на OLYMPUS OM-D Е-М5 от доц. Абаджиев
Автор: itilien   
Дата:   25-01-13 21:45

Тия дни се позаинтересувах от тоя олимпус ом-д и ми направи впечатление, че при вдигане на сенките излиза бая магента. Това забелязвали ли сте го? Четох също, че ИСО стойностите му са напълно неверни. Според DXO реалните стойности са почти наполовина - 200 е малко повече от сто, а 1600 е малко по-малко от 800. Може би затова успяват да задържат шума на ниско ниво.

Друго, което си мисля е за обективите и корекцията. Доколкото разбирам всичките обективи имат много сериозни бъчвообразни изкривявания, които стигат до над 5%. И после или процесора вътре прави корекцията за жпег, или роу конвертора. Това обаче какво значи според мен. Ако матрицата е с кроп фактор 2, това означава, че не се използва пълния ъгъл на обектива, защото част от попадналия материал върху нея бива отрязан при изправянето на изкривяванията. Другото е, че реално използваемата площ на сензора е по-малка, защото отрязаните участъци не се ползват от там и резолюцията намалява, а по ъглите се вкарва интерполация.

Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на OLYMPUS OM-D Е-М5 от доц. Абаджиев
Автор: Jankoff   
Дата:   26-01-13 09:49

Имам един въпрос. Може ли някой да светне какво стана с peaking функцията на EM-5? Нали имаше съобщения, че вероятно ще излезе като ъпдейт. Дали излезе, или не?
И още: тази функция има ли я - или може ли да я има като ъпдейт - в Olympus epm2?
Благодаря предварително! [thankyou]



Публикацията е редактирана (26-01-13 09:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на OLYMPUS OM-D Е-М5 от доц. Абаджиев
Автор: serjy   
Дата:   26-01-13 09:57

поред мен DXO вадят много странни данни за олимпусите които ни най-малко не отговарят на реалността. причините може да са две, или алгоритмите им за пресмятане не се напасват добре с алгоритмите които ползват от олимпус, или просто олимпус не им плащат достатъчно за реклама. това го казвам от личен опит! ако искаш да си създадеш по-добра представа за тези фотоапарати, помоли някой с ОМД или ЕПЛ5 да идете един ден да поснимате и да го пробваш сам.

Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на OLYMPUS OM-D Е-М5 от доц. Абаджиев
Автор: SoftImage   
Дата:   26-01-13 12:04

itilien : "Четох също, че ИСО стойностите му са напълно неверни. Според DXO реалните стойности са почти наполовина - 200 е малко повече от сто, а 1600 е малко по-малко от 800. Може би затова успяват да задържат шума на ниско ниво".

DxO не предоставят заснети примери, които да подкрепят изводите им. За това пишат всякакви небивалици според заплащането. Главния спонсор(Nikon) каквото и да изкара, винаги е No1. Пак според DxO D800 има почти еднакво Hi ISO с D3S - а дали е така? Ivan_A има едно сравнение ма 5D Mk2 - OM-D EM5. След тестовете на DxO си поиграх да ги сравня(в LR4). Примерите са много добри понеже са на еднаква бленда при еднакво ISO. Разлика във времето на експозициа почти липсваше! Няма такива отклонения както при http://www.martin-doppelbauer.de/foto/fujixe1/fujixe1-2/index.html
! За съжаление Ivan_A е махнал файловете и ако ги предостави отново сам ще можеш да си направиш изводите за себе си. 5D Mk 2 има по добро Hi ISO(6400 5дМк2 ~ 3200 OM-D). Видима разлика в DR няма.



Публикацията е редактирана (26-01-13 12:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на OLYMPUS OM-D Е-М5 от доц. Абаджиев
Автор: itilien   
Дата:   26-01-13 12:27

Ами не знам, възможно е и да си прав, ама чак пък толкова да лъжат за нещо, което всеки може да провери лесно, знам ли...

Иначе аз разглеждах доста файлове от олимпуса, разглеждах и от никон д7000. Ами честно казано не останах особено впечатлен от олимпуса. На всичките снимки с висок контраст при повдигане на сенките от там излизаше винаги нещо, оцветено в магента, а при по-силно вдигане излизаше и парцалив шум. При никона вдигнатите сенки оставаха доста неутрални като цвят и шума оставаше дребнозърнест.
На базово исо също се забелязва шум, а в небето видях и пикселиране.


Иначе апаратчето е доста привлекателно с тия твърди светли обективи и някои други възможности, които предлага. Ама и цената му една...

Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на OLYMPUS OM-D Е-М5 от доц. Абаджиев
Автор: SoftImage   
Дата:   26-01-13 13:15

В RAW или в JPG са били снимките. В JPG Olympus слагат по подразбиране много контраст, шумоподтискане и sharp. Като се поизключат нещата си идват на място. А ако си гледал в RAW трудно бих се съгласил - примери много в www.DPReview.com и www.imaging-resource.com. Разликата с D7000 има но е много малка. Не е каткто при 5D - 6400 5дМк2 ~ 3200 OM-D.

Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на OLYMPUS OM-D Е-М5 от доц. Абаджиев
Автор: itilien   
Дата:   26-01-13 13:19

В роу естествено, за жпег изобщо не бих говорил. Двама души тук от форума ми пратиха немалко роу файлове и при всички кадри с тъмни сенки наблюдавам едно и също.

Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на OLYMPUS OM-D Е-М5 от доц. Абаджиев
Автор: itilien   
Дата:   26-01-13 13:46

http://fourthirds-user.com/sample_images/377/raw/P4013714.ORF


Ето тук един пример. Отвори и виж какъв оттенък има сенчестата част от шосето и плочките, особено като дръпнеш малко fill light

Иначе картинката никак не е лоша, особено ако онова за фалишивото исо не е вярно. Има шум на базово исо, но не пречи изобщо. Мен ме привлича особено много възможността да снимам във формати 4:3 и 1:1, а и 16:9. Понастоящем почти не снимам в 3:2 и се налага да си представям композицията в различните формати и после да кропя, което хич не ми харесва.

Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на OLYMPUS OM-D Е-М5 от доц. Абаджиев
Автор: karan4o   
Дата:   26-01-13 14:00

Особено за теб и твоите пътешествия, това е камерата!!!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »