Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Помощ с избор за фотоапарат за летене Nex 6 vs Nex 7
Автор: mmjm   
Дата:   03-05-13 19:21

[beer] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ с избор за фотоапарат за летене Nex 6 vs Nex 7
Автор: hotsnail   
Дата:   03-05-13 20:46

Ако не си го купил помисли за 5R по-бърз му е фокуса и има IR порт.

3N има кабелно дистанционно, ама не съм сигурен дали има IR. От друга страна 3N ако му продадеш обектива за 1/2 или 1/3 от парите и си доста напред.

Иначе правилно се ориентира.



Публикацията е редактирана (03-05-13 20:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ с избор за фотоапарат за летене Nex 6 vs Nex 7
Автор: Frenchev   
Дата:   03-05-13 22:13

ами hotsnail мен точно това, че има кабелно дистанционно ме насочи към 3N. Много по-лесно ми е да го вържа с машината и да снимам с него.

Аз изобщо досега не съм следил този тип камери. Каква е разликата между 5N и 5R.

А кой обектив бихте ми препоръчали. Този китовия 16-50 върши ли работа?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ с избор за фотоапарат за летене Nex 6 vs Nex 7
Автор: hotsnail   
Дата:   03-05-13 22:39

3N е с някакъв модифициран USB кабел дистанционното. Ако си купиш самото дистанционно, сигурно можеш да го хакнеш. Не знам дали има чалъм с жички да ги даваш на късо направо на апарата(така са алфите на Сони - 3 жици - Маса, фокус и затвор).

Ако не ползваш bracketing, IR-то може да се управлява с евтини китайски дистанционни - запоqваш две жици и си готов.

За обективите има тестове. Аз най-вярвам на SLRGear(http://www.slrgear.com) за NEX обективи. Иначе батко Курт (http://kurtmunger.com/), ама той е малко субективен и спестява критики. От моя опит 18-55 е приличен. 16-50 малко съм си играл с него, има нужда от корекции, иначе резолюцията като затвориш е добре за 16МП (на 24 малко меки ми се сториха кадрите ми), но криви и аберира повечко и без корекции е кофти.

5N до 5R има доста разлики. Теб мисля, че те вълнува по-добрия автофокус. Иначе има допълнителена 2-ра врътка, оправена е работата с широки обективи, тъч скрийн, приложения, WiFi...такива ми ти неща.

За обективите ако трябва повече качество и сравнително широко Сигма 19мм доста го хвалят и е адски евтин. Другия вариант е фиш Samyang/Rokinon 2.8/8 ама на хиперфокално ще трябва. Следва цайса 1.8/24. Сега изкараха нова палачинка 2.8/20мм ...не знам дали си струва или пак ъглите са мекици. 2.8/16 е мекичка ама ако затвориш на ф8 е доста сносна.



Публикацията е редактирана (03-05-13 22:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ с избор за фотоапарат за летене Nex 6 vs Nex 7
Автор: photostoykov   
Дата:   03-05-13 23:38

За какъв автофокус разсъждавате, когато при тези разстояния на снимане, всички обективи за APS-C матрици ще снимат на безкрайност?!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »