Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Техника под наем от фотопавилион
Автор: Brutalis   
Дата:   27-04-13 14:07

Току що забелязах че в павилиона пак са пуснали техника под наем но с най-фрапиращото условие; да оставиш депозит в размер стойността на техниката която наемаш и след като я върнеш, получаваш парите си обратно минус сумата за наема. Що за глупост е това? Едно че трябва да мъкнеш една торба с пари и второ, че аз като ще давам толкова пари за депозит, по добре да си "купя" фотоапарата/обектива и после след няколко дни ползване за дадена цел да "реша" че не съм доволен от него, да ида в магазина, да го върна и да си взема всичките пари обратно. Аз ли съм единствения който намира това за доста абсурдно?

Отговори на това съобщение
 Re: Техника под наем от фотопавилион
Автор: Aquariel   
Дата:   27-04-13 14:22

Абсурда е, че си решил, че може да върнеш техника с основание - твоето доволство или не.
Иначе депозита си е спирачка, но не голяма.

Отговори на това съобщение
 Re: Техника под наем от фотопавилион
Автор: vladod   
Дата:   27-04-13 14:44

Продължавам да им се чудя на фотопавилиона защо се занимава с глупости - да дават техника под наем... Нали всички сте големи отворковци - ще си я купите за малко пари от ибей и, дори да нв ви трябва, лесно ще я продадете после [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Техника под наем от фотопавилион
Автор: juslen   
Дата:   27-04-13 14:59

А ще я продадат-след 2-3 дни ще кажат не ме кефи вече и веднага ще им върнат парите [smilie18] То дайте вече всички така да почнем да правим-отиваме, купуваме чисто нова техника-снимаме и се кефим и след 3 дни я връщаме ни лук ял, ни лук мирисал. Няма наем, няма разходи-хем се снима с чисто нова техника [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Техника под наем от фотопавилион
Автор: vicking   
Дата:   27-04-13 15:10

Автор: juslen
Дата: 27-04-13 14:59
[smilie24]
Явно трябва да мине много време, докато търговците се научат на търговия.

Отговори на това съобщение
 Re: Техника под наем от фотопавилион
Автор: vladod   
Дата:   27-04-13 15:14

Защо ли не си пробвате "великите" идеи в магазина на Бентли - като /ако изобщо успеете/ да си я купите, след ден-два ще я върнете ... така или иначе не ви отива на положението в обществото [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Техника под наем от фотопавилион
Автор: vicking   
Дата:   27-04-13 15:38

Прощавай Владо, ама представи си какъв резил е за Бентли някой да го купи и върне, не мислиш ли? Гарантирам ти, че ще направят всичко възможно клиента да остане доволен! Сигурно ще има и кола за жената/дъщерята. Мисленето в продажбите е на 1-во място. Остава само и българските търговци да го разберат.

Отговори на това съобщение
 Re: Техника под наем от фотопавилион
Автор: promis   
Дата:   27-04-13 15:45

Нищо не пречи да си го поръчаш по интернет и след това имаш законно право да го върнеш в 7-дневен срок, без значение от причината, а те са длъжни да ти възстановят парите. Това е така, защото пазарувайки по интернет или по телефон нямаш възможност да огледаш стоката.

Отговори на това съобщение
 Re: Техника под наем от фотопавилион
Автор: Seifi   
Дата:   27-04-13 15:55

питайте цветомир станивоев и той ще ви каже как се прави бизнес, така че магазините са си прави

Отговори на това съобщение
 Re: Техника под наем от фотопавилион
Автор: Brutalis   
Дата:   27-04-13 16:41

Връщането на стока не се ограничава само за стока закупена по интернет. В ЕС, имаш право да върнеш стока (с изключение на някои неща от хигиенна гледна точка) в 7 дневен срок, поради каквато и да е причина (стига стоката да е в същото състояние в което си я купил). Някой магазини в европа дори дават срок от 30 дни така че не знам защо се учудват някой хора от този факт. Просто мисля че цялата им идея е много много глупава. Не мога да говоря за другаде но в Англия поне, ако искаш да наемеш техника, да искат ти цялата сума но не в кеш, а взимат инфо от кредитната карта и ти блокирват съответната сума. Не вярвам да е толкова трудно да се приложи и този принцип тук...

Отговори на това съобщение
 Re: Техника под наем от фотопавилион
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   27-04-13 16:43

Уважаеми Brutalis, търговската верига Фото Павилион са си в пълното право да поставят това условие към определени клиенти.

[smilie24] Фото Павилион

Отговори на това съобщение
 Re: Техника под наем от фотопавилион
Автор: Seifi   
Дата:   27-04-13 17:05

Уважаеми Brutalis,

Който има кредитна карта може да остави и депозита не мислите ли , а в България колко хора имат кредитни карти.
Докато има тарикати които завличат магазините ще е така и сони даваха техника и те спряха. Цветомир станивоев запали два магазина с техника за много пари и духна в чужбина май , не се чû нищо повече за него.
Същата работа като Българите в чужбина казвам им не правете поразии когато сте с български номера после всички ще страдаме те 50% са тарикати и сега в Австрия има глоба ако караш кола с български номера дори и да не е на твое име (Ако си с адресна регистрация в Австрия).

Отговори на това съобщение
 Re: Техника под наем от фотопавилион
Автор: Brutalis   
Дата:   27-04-13 17:08

Аз не съм казвал че нямат право, естествено че са си в правото но има много по лесни начини...

Отговори на това съобщение
 Re: Техника под наем от фотопавилион
Автор: kayso   
Дата:   27-04-13 17:18

Я дай един лесен начин, който в цитираната от тебе Европа се практикува. Където и да отидеш в нормална държава, когато взимаш нещо под наем, даваш кредитната карта, спират ти едни пари и след като върнеш, това което си наел, в рамките от седмица до месец, ти махат замръзената сума.
Фотопавилиона са си в пълното право, като собственици на техниката, да си поставят каквито си искат условия. Аман от такива тъпи теми през две седмици и аман от клиенти, които смятат, че са велики, а нямат два лева в джоба. [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Техника под наем от фотопавилион
Автор: jey6   
Дата:   27-04-13 17:33

Aquariel, защо да не може да я върне? Ако ще да е без причина?

Отговори на това съобщение
 Re: Техника под наем от фотопавилион
Автор: Brutalis   
Дата:   27-04-13 17:37

kayso, тъпанарче малко, а ти ако имаше мозък за два лева щеше да ти е достатъчно за да прочетеш и разбереш че това което ти каза, аз вече съм го предложил като вариант. Единственото тъпо нещо си ти :) А пък кой колко пари има в джоба няма да коментирам, сигурен съм че като си купиш нещо после 2 седмици си биеш гъза да не пърдиш че глад майкаааа

Отговори на това съобщение
 Re: Техника под наем от фотопавилион
Автор: Aquariel   
Дата:   27-04-13 18:04

Brutalis, jey6 Няма закон в България, който да задължи продавача да ти върне парите дори и в 30 минутен срок от покупката (с изключение на онлайн търговията).
Гаранционните обслужвания на рекламирана стока предлагат 1 такъв вариант но той също не е задължителен и е в сила при дефектирали стоки.

Отговори на това съобщение
 Re: Техника под наем от фотопавилион
Автор: Brutalis   
Дата:   27-04-13 19:30

Aquariel, предлагам ти да прочетеш чл. 55, ал. 1 от Закона за защита на потребителите. Но ще ти спестя ровенето. Той гласи:

Потребителят има право, без да дължи обезщетение или неустойка и без да посочва причина да се откаже от закупената стока в срок на седем работни дни от датата на получаване на стоката. В този случай търговеца е длъжен да възстанови на потребителя в пълен размер заплатените от него суми не по-късно от 30 дни, считано от датата, на която потребителят е упражнил правото си да се откаже от стоката, съгласно чл. 55, ал. 6 от Закона за защита на потребителите. Сумите се възстановяват в брой, чрез наложен платеж или по банкова сметка на клиента. Потребителят е длъжен да съхранява получените от търговеца стоки, тяхното качество и безопасност по време на срока по чл. 55, ал.1 от Закона за защита на потребителите. За да бъдат върнати обратно закупените продукти задължително условие е те да бъдат в изряден търговски вид, без да са използвани и без да е нарушена целостта на опаковката. Продуктите трябва да отговарят на вида, в който са получени от потребителя. На връщане и отказ не подлежат продукти, които не отговарят на тези условия съгласно Закона за защита на потребителите. Търговеца има право да откаже връщането на продукт, съобразно действащото законодателство. В случай на фабричен дефект, който е установен след получаването на продукта, клиента го връща за сметка на магазина и се изпраща друг продукт като заявения. В този случай транспортните разходи са за сметка на търговеца. При връщане на закупена стока транспортните разходи са за сметка на клиента и не се възстановяват.



Няма значение дали е купена по интернет и ли директно от магазина



Публикацията е редактирана (27-04-13 19:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Техника под наем от фотопавилион
Автор: ararat   
Дата:   27-04-13 20:07

Brutalis, мисля че четеш стара версия на закона. В ЗЗП, публикуван на сайта на КЗП, пише следното:

Чл. 55. (1) Потребителят има право, без да дължи обезщетение или неустойка и без да посочва причина, да се откаже от сключения договор от разстояние в срок 7 работни дни, считано от датата на:
1. получаване на стоката от потребителя, когато са изпълнени изискванията на чл. 54 - за стоки;

И още една подробност - търговецът трябва да върне парите в 30 дневен срок и както си написал и ти, стоката не трябва да е използвана...


Отговори на това съобщение
 Re: Техника под наем от фотопавилион
Автор: Aquariel   
Дата:   27-04-13 21:51

Не за пръв път контактувам с хора, чиито претенции са повече от познанията. Благодаря за информацията Brutalis. За съжаление са ме изпреварили в отговора.
Продължавам да отстоявам тезата си: Няма закон в България, който да задължава търговец да връща пари за работеща стока!
И за момента такъв закон би бил само вреден за търговията.
Представи си ситуацията, която възнамеряваш да създадеш: Купуваш техника за 5-10 хиляди. Търговецът естествено бърза на следващия ден да я има отново в обекта си закупувайки я от доставчика (вносител). Ти я връщаш след n на брой дни. Той ти връща парите. Няма оборот, няма печалба, безсмислено закупена още един комплект такава техника. В същото време още 5-ма тарикати като тебе и честито: фалирал магазин!



Публикацията е редактирана (27-04-13 21:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Техника под наем от фотопавилион
Автор: vladod   
Дата:   27-04-13 23:27

Има много закони и закончета, ама не смятам, че е редно да купиш фотоапарата, да си снимаш с него една седмица и после да го върнеш ни лук ял, ни лук мирисал, че и парите на 100% да ти върнат ... може и да не съм прав, но това си е моето мнение.
Продължавам да не разбирам, защо не прилагате идеята за връщането и за апартамент например - купуваш го днес, вечерта го ползваш "по същество" и на другия ден го връщаш [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Техника под наем от фотопавилион
Автор: vicking   
Дата:   27-04-13 23:33

След целия този безсмислен спор мога само да заключа, честито на тези които ще си купуват техника под наем! И още: Успешен бизнес за Павилиона!

Отговори на това съобщение
 Re: Техника под наем от фотопавилион
Автор: hotsnail   
Дата:   28-04-13 00:00

Павилиона приема ли гаранция с кредитна карта? Това ще е огромен напредък!!! Ако е истина шапка им свалям. Това от две години го пиша във всички подобни теми....

С кредитна карта не трябва депозит, просто заключват сума по картата и ако стане проблем си я теглят. Ако всичко е наред кой от къде е.

ПП Няма друг начин тая работа с наемите да работи 100% гаранция и така..чиста работа...как ще даваш на някой суяк техника за хиляди левове срещу подпис....дори тоя да е президента на републиката....казали са го хората "приятелството си е приятелство, сиренето е с пари". 100% гаранция кеш или кредитна карта.

Малко съм песимист, че има гаранция с кредитна карта де. Не го видях в условията. Видях че има депозит, което значи торба кеш....a от това с одобрението полза нямат...сега просто ще им носят фалшиви/крадени лични карти

ППП С връщането на техника има много проблеми. На запад са си ги решили при нас още сме див изток и по-добре да няма връщане на изправни изделия.



Публикацията е редактирана (28-04-13 00:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Техника под наем от фотопавилион
Автор: sd   
Дата:   28-04-13 08:13

писал съм го и в други подобни теми - преди две три години правих проучване за даване на техника под наем. Обиколих сигурно 10 на банки, за да ги питам как стоят нещата с блокиране на сума по кредитна карта, но навсякъде получих еднакъв отговор - това не може да стане. В една от банките, даже ми обясниха, че тази услуга била несигурна, не била в мой интерес и за това не я предлагали на клиентите си. Запитах се, мамка му в цял свят е сигурна, тука била несигурна тая операция. И се сетих, ми тия банкови бандити набутаха кредитни карти на куцо, кьораво и сакато и ако сега пуснат тая услуга, те ще трябва да си търсят парите.

Ако Павилиона са намерили начин да прескочат този проблем - наистина браво!

Отговори на това съобщение
 Re: Техника под наем от фотопавилион
Автор: georgivelev   
Дата:   28-04-13 10:01

Брейййй голеееми разбирачи тука. Значи, взимаш нова техника от магазина, снимаш, връщаш я и ти възстановяват парите? Невъзможно?

Моят опит с мебелите ИКЕА в това отношение е повече от положителен. Върнах в магазина 2 отворени пакета мебели и ми ги приеха. Е, не ми върнаха пари, но ми дадоха ваучер на равностойността на мебелите, с който можех да пазарувам от ИКЕА в рамките на 1 година. А ако не ги бях разопаковал, щяха да ми върнат пари. Срокът за връщане в ИКЕА е 30 дея.

Та тия юбавци от Фотопавилиона могат да измислят подобна стратегия, ако им стиска. Купуваш обективи за 32000 лева, ползваш ги седмица, връщаш ги - няма проблем. Получаваш ваучер за 32000 лева, който можеш да похарчиш в рамките на 1 година в магазините от веригата. Павилионът си е прибрал паричките, ти си получаваш хартийката, и двете страни са доволни. Win-win situation.

Отговори на това съобщение
 Re: Техника под наем от фотопавилион
Автор: Mogila   
Дата:   28-04-13 10:24

Мдаа в БГ нещата не са като в останалите страни от Европа явно.
Brutalis, нявсякъде в другите страни където взимаш техника под наем трябва да дадеш депозит 100% от стойността на стоката. Абсолютно нормално е и в БГ да е така, даже още по-наложително:)

Това с връщането на стока не знам как е в БГ, но в Германия каквото и да си купя, имам право до 1 месец да го върна без да посочвам причина за това. Може и да съм го ползвал. Просто трябва да е във вида, в който съм го получил. Но добре, че в БГ не е така че... такива като Brutalis има много и знаете какво ще става.

Отговори на това съобщение
 Re: Техника под наем от фотопавилион
Автор: juslen   
Дата:   28-04-13 12:07

georgivelev и какво получава фотопавиолиона в случая-ползвана, разопакована и опипана техника и с тоя ваучер ти може още в същия ден да си купиш пак техника и утре да дойдеш пак да я върнеш и да искаш нов ваучер.

По-добре да няма подобни опции в България, щото бели хора с цигански манталитет много.

Отговори на това съобщение
 Re: Техника под наем от фотопавилион
Автор: vladod   
Дата:   28-04-13 12:16

Добре е това с опаковката - усетил си, че не е за теб и, ПРЕДИ да го разопаковаш, го връщаш в магазина [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Техника под наем от фотопавилион
Автор: juslen   
Дата:   28-04-13 12:22

И как си усетил, като БЕЗ да си го разопаковал нито знаеш какво представлява, нито си го пробвал нито нищо. Да си усетил преди да си го купил, това е за хора дето правят импулсивни недобре обмислени покупки и после вкъщи: ''Абе това защо го купих''

Отговори на това съобщение
 Re: Техника под наем от фотопавилион
Автор: victory13   
Дата:   28-04-13 12:35

точно за такива хора е това, и в закона е записано без нарушена опаковка... купил си нещо импулсивно, даже не си го отворил, и го връщаш... ще/трябва да го вземат [smilie21]
обаче нашенеца го тълкува че може да отвори, да ползва, да цапа, да чупи и да ... върне [smilie10] , видиш ли... щото не му харесало [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Техника под наем от фотопавилион
Автор: hotsnail   
Дата:   28-04-13 12:41

@sd разбирам къде е заровено кучето...

Между другото ако Вие организирате Сигма под наем ще е супер. Ама без тази банкова услуга си е самоубийство. Не си струва. Това наемодателя да прави проучване на кандидати и да им иска запис на заповед и тем подобни щуротии просто....явно в България не може да има техника под наем. Явно банките разчитат, че хората няма да си ползват картите ли, знам ли...ама е грозно

Странно как хотелите го правят? или за тях може ама за другите не може



Публикацията е редактирана (28-04-13 12:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Техника под наем от фотопавилион
Автор: hotsnail   
Дата:   28-04-13 13:00

по 2-рата тема с връщането на фото техника...вариантите са два:

1. САЩ - каквото и да купиш от където и да го купиш то може да е ползвано за няколко дни от няколко различни човека

2. Европа - магазините предлагат нови стоки и приемат върнати стоки. Обаче след това ги продават като refurbished на по-ниска цена без да са запечатани...при 2-ия вариант предполагам могат да ти откажат покупка ако подозират че правиш магарии.

3. България - няма такова нещо като връщане на стоки.

Други варианти не виждам

PP корекция току що погледнах и Амазон имат D600 отново



Публикацията е редактирана (28-04-13 13:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Техника под наем от фотопавилион
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   28-04-13 13:18

И да ги чепкате и да не ги чепкате- няма смисъл. Това са им възможностите. Закона за връщане на стока е направен да защитава потребителя. Ако някой търговец смята, че е ощетен от подобен закон, значи мястото му не е в бизнеса. Ако счита, че някой потребител се е възползвал неправомерно от този закон- има си институции, към които търговецът може да се обърне

Отговори на това съобщение
 Re: Техника под наем от фотопавилион
Автор: Aliengg   
Дата:   28-04-13 14:07

А обърнахте ли внимание, че за вещите, които купувачът иска да върне, в закона пише: "без да са използвани". Купуваш камера, щракваш един път с нея и тя вече е използвана. Същото се отнася и за обективите. Кой би държал у дома си такава техника без да я пробва, разбирай - използва. Обратното твърдение вече ви превръща в лъжци. Това пък обяснява защо някои неща в БГ са така, а в други страни - онака...

Между другото, в петък заведох приятел във Фотопавилион. Купи си две камери, а беше отишъл за една - беше безупречно обслужен, консултиран и т.н. А междувременно Павилиона се пръскаше по шевовете от клиенти.



Публикацията е редактирана (28-04-13 16:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Техника под наем от фотопавилион
Автор: vicking   
Дата:   28-04-13 19:02

Сумати глупости изчетох тука. Дано хазяина не ги мерне, че току виж реши да ми продава апартамента си всеки месец.



Публикацията е редактирана (28-04-13 19:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Техника под наем от фотопавилион
Автор: splendor   
Дата:   28-04-13 19:53

Хаха много весела тема.
Преди години като си купих 100-тицата, ми я изкараха от витрината, измъкнаха една кутия и я окомплектоваха. Питам аз, каква е гаранцията, че преди мен не са я пробвали други хора? Тя ми бе продадена като чисто нова. Чисто нова разбирам да има стикер за цялостност на стоката/кутията(какъвто имаше сегашния ми gsm)и да бъде разпечатан пред теб. Във всякакво друго отношение стоката може да е използвана [smilie21] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Техника под наем от фотопавилион
Автор: mboy   
Дата:   28-04-13 20:02

в България вече някой магазини приемат връщане на дрехи и обувки без да питат защо ги връщаш, от доста време попадам и на обяви за лаптопи, които можеш да върнеш в 30 дневен срок, ако не ти допадне
а че цигания и в САЩ има, май е факт, чувал съм че
сума ти бедни зимат HD плазми за SUPERBOWL, които връщат след това [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Техника под наем от фотопавилион
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   28-04-13 22:47

При покупка на нова техника от магазин - купувач с малко повече познания без проблеми може да различи дали обектива е поставян на фотоапарат.

Отговори на това съобщение
 Re: Техника под наем от фотопавилион
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   28-04-13 23:40

Ако искам да купя нещо ново, не мостра, не рефърбишд, изисквам неразпечатана кутия. Ако съм решил, че искам да мина по тънката лайсна, тогава изискването за неразпечатана опаковка отпада

Отговори на това съобщение
 Re: Техника под наем от фотопавилион
Автор: metodiev_martin   
Дата:   29-04-13 00:50

втор: Seifi
Дата: 27-04-13 17:05

Уважаеми Brutalis,

Който има кредитна карта може да остави и депозита не мислите ли , а в България колко хора имат кредитни карти.
Докато има тарикати които завличат магазините ще е така и сони даваха техника и те спряха. Цветомир станивоев запали два магазина с техника за много пари и духна в чужбина май , не се чû нищо повече за него.


Нещо не схващам логиката? Твърдиш, че щом имаш кредитна карта с лимит от 15 000, си голям баровец и трябва да имаш поне 10 000 кеш в теб? Или трябва да изтеглиш парите от кредитната карта, за да си платиш депозита от n хиляди и след като ти го върнат да отидеш в банката и да ги върнеш, заедно с лихвите, таксите и предсрочното погасяване (според зависи от банката и условията, които са подписвани)
А случая със Станивоев е показателен, колко куци/некадърни и некомпетентни са институциите и търговците. Въпросния Станивоев е взимал въпросната техника - заедно, по отделно, доста пъти, защото само аз съм го виждал поне 3 пъти да мъкне 24-70, 85 1.2, 5д2 и 70-200 2.8, 1д3 и подобни. Явно си е плащал наема и си е взимал техниката. Превърнал се е редовен клиент и търговците доста са му се радвали и подмазвали, защото им е оставял пари. Като ги завлече - писнаха до небесата. Чакайте бе?! Това си битова престъпност - полицията да си занимава с нея. Тука някакви адвокати, започват да обвиняват потребителите, че възгледите им, относно проблемите при даване на техника под наем са неправилни. Ми ще си мисля каквото искам. Да са мислили преди да дават!!! Сега не мислят, защото така е най-лесно. Дава се избирателно и депозита се определя, отново според това, кой е по-симпатичен и познат на продавачите. Айде стига. С тоя монопол на пазара, така ще бъде. 2 кьорави вериги за специализирана техника в цялата страна, с има няма 10 магазина. Затова хората ще търсят начини да точат ДДС, да не плащат мита и да пазаруват от всякакви сайтове в чужбива. Техниката е и така и така, но за аксесоарите (китайските измишльотини второ качество) да не говорим с каква надценка са.
Приключих с покупката на фотографска техника от БГ още преди 4 години. Под наем взимам от приятели. За вечно онеправданите кожодери, ще използвам един прост и бездарен лаф от фейсбук - фостата [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Техника под наем от фотопавилион
Автор: hotsnail   
Дата:   29-04-13 01:00

Martine ако наистина банките не дават "Гаранция" с кредитна карта като услуга на търговците...какъв е избора? Депозит кеш и ако много ти вярват да рискуват.

А ако мислиш, че има място за още и по-големи вериги магазини отвори един не е никакъв проблем. Удряш милион или два Евро у масата и зареждаш до горе със скъпи обективи и тела и всички китайски аксесоари във 30-те ти магазина във всички молове в страната....

Проблема е че няма продажби и пазар. Ако имаше как да шиткат по 2-3 фул фреймчета и 20-тина кропки всеки месец във всеки град от 30 хиляди човека - щеше да има магазини и щяха да са заредени във всеки град от 30К човека...ама по слухове разни преди 2-3 години имаше момент дето за цял месец 2-те вериги заедно не бяха продали и един ДСЛР!!! От какво да си плащат заплати и наеми и т.н.?

Аз също рядко пазаря от БГ нещо различно от Сони. При Сони просто няма смисъл да купувам от където и да било другаде ако го има в БГ.



Публикацията е редактирана (29-04-13 01:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Техника под наем от фотопавилион
Автор: metodiev_martin   
Дата:   29-04-13 01:29

Как беше оня виц със снобите:
Аз си взех от павилиона некс за 1899лв, а другия му казал :
Преееевал си се, в ЦУМ сега е 2250!
Относно темата - явно че системата сега е неефективна

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »