Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: karan4o   
Дата:   26-04-13 22:43

Направи!
На най-отворена бленда с любимата ти 50-ца от 200м примерно, че и на мен ще ми е интересно, какво ще покажеш!

100

[beer]

П.с.
Софтуерът е страхотен! Разучавам го и съм все по-доволен. Благодарение на Иван_А стигнах до него, за което му благодаря от сърце!



Публикацията е редактирана (26-04-13 22:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: victory13   
Дата:   26-04-13 22:43

[smilie18] е изгаси светкавицата вдясно де [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: hotsnail   
Дата:   26-04-13 22:53

victory зимай диапозитивния филм и пускай колкото искаш светкавици и докарай подобна визия....

Иначе за тая снимка с 1.8 бленда освен прекрасната острота което е факт ясно се вижда нефелноста на дребния сензор. Няма грам контрол на дълбочината дори със 75/1.8...какво да му коментирам 75/1.8 е обектив за портрети...

ПП Другото е че олимпус винаги са вадили супер много детайл. Понякога за сметка на други неща но факт - детайл има.

Иначе ясно е че в крайна сметка ако гоним детайл най-доброто е NEX-7 с цайс обектив. Ама този екземпляр няма 1.8..почва от 2.8 ама няма грам аберация за разлика от по-модерните обективи.


http://karaatanasov.info/pics/7/DSC01212_DxO.jpg




Публикацията е редактирана (26-04-13 23:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: karan4o   
Дата:   26-04-13 23:21

На мен качеството ми е достатъчно!
Имам сравнения с Марк 2, с Марк 3. Фулфреймът е по-добър в микроконтраста и в микродетайла, гледайки на 100%. Разлика има, но не е съществена и каквато беше едно време, а все пак говоря за сравнение с ФФ. Ако говорим за принтове, там разликата ще се види сигурно на 1м и нагоре разпечатки. До 60/40 разлика няма.
Така е и с другите системи. Всичко е сходно. Едни са по-добри в едно, други в друго. Само си чешем езиците, а техниката отдавна ни дава повече от това, което заслужаваме.

За момента съм предоволен от системата. Малки и супер качествени стъкла, малки светкавици с WiFi контрол, много добре изработено тяло... и всичко това в една чантичка, тежащо не повече от 2кг.
Преди мъкнех по 10кг... стига ми!

[beer]



Публикацията е редактирана (26-04-13 23:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: hotsnail   
Дата:   26-04-13 23:25

Тука си прав. Олимпусите вадят пре-достатъчно детайл, с шума също проблема е решен. Така че ако плиткия фокус не е фетишистка цел както е при мен...системата дава доста. В момента нямаше да е зле ОМ-Д-то да го смъкнат на 1800 лева...или да пуснат E-P5 с визьор и новия сензор да конкурира NEX-6....просто имат дупка в тоя интересен сегмент на сравнително пълноценни апарати

Новия Панасоник дето сега имаше ревю е интересен. При панасоник ме дразни цветопредаването. Олимпус и Сони се справят доста по-добре.

ПП Така де в сегмента под nex-6 моделите са напълно конкурентни и избора НЕКС или ПЕН е много труден....E-PM2 или 3N...3N e малко по-нов, ама E-PM3 като излезе на есен ще се обърнат нещата баш преди коледа.....При НЕКС-7 или ОМ-Д пак избора е според какво имаш в торбата или по ти хареса на външен вид и някои малки разлики Wifi и ретро вид или повече резолюция и повече контролни колелца...



Публикацията е редактирана (26-04-13 23:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   26-04-13 23:57

От всичко е жалко, че никон и канон не се включиха по-адекватно в този мармалад. Явно решиха, че не им е приоритет тази линия. И разбираемо, де, имат най-високи пазарни дялове в дслр линията. Друго си е, когато повече стомни наливат в мелницата[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   26-04-13 23:59

офтопик: Абе откак пиша в тая тема виждам ръст на рейтинга на снимките ми[smilie18]

Които и да сте, дето сте гласували, сте луди, но мерси![thankyou] [beer]



Публикацията е редактирана (27-04-13 00:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: emo1   
Дата:   27-04-13 00:05

Що се карате за сапунери, не е ли да ти хлопне огледалото не си заслужава! [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-04-13 00:09

А най-добре е да ти хлопне дъската[smilie21]

За лайка нищо не казахме. Що тъй не я препоръчахме?[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: hotsnail   
Дата:   27-04-13 00:11

емо1 вземи си стар некс-5 пляка по яко от огледало. [smilie18] [smilie18]

За допълнителен кеф новите нексове (поне 7 и 6) имат опция за звучен затвор - плякат като гилотината на Мария Антоанета - Шляяяк, Шляяяк все едно ти резва тиквата. За щастие нормалния им режим е доста по приемлив

ПП Аз се надявам до 1 или 2 години на изцяло електронен затвор.



Публикацията е редактирана (27-04-13 00:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: emo1   
Дата:   27-04-13 00:16

Лелеее, как се палите веднага! [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: emo1   
Дата:   27-04-13 00:34

Да не бъда обвинен във спамер си признавам че не съм пипал безогледалка, имам обаче навик да разглеждам кадри и съм със добро зрение, което не е необходимо да видя че новите Sigma DP1 Merrill избиват зъбите със качество на всички Нексове, Пенове, Лумикси, НХове и така нататък сапунери със сменяеми бурканчета от бебешко пюре!
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: hotsnail   
Дата:   27-04-13 00:47

emo избиват зъби и на всички ДСЛР-и в едно единствено отношение - Резолюция. От тук насетне издишат по всички параграфи.

Ако бяха толкова добри Сигма защо Д7100 и 7Д и сигурно А77 се продават в пъти повече от DP1???

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: emo1   
Дата:   27-04-13 01:08

hotsnail, убеден съм че не е само резолюцията и сам знаеш че една гола матрица не прави фотоапарата, има други други важни компоненти(за жалост при Сигмата май малко издишат) и да не забравяме рекламата.
За мен е важен крайния резултат и той е във полза на DP1 при добре осветени обекти и за командировка е подходящ от гледна точка на качеството и компактност, обичам да катеря планини и съм сигурен че това е моят апарат за този вид снимане.


Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: hotsnail   
Дата:   27-04-13 01:12

А несъмнено си има свое място Сигма. Просто имат още доста работа...

Сега доколкото ги следя Сони имат много патенти на тема три слойни сензори...дали ще видим изненада ...ще е интересно и за Никон и Пентакс и Олимпус. Канон също мисля че имат напредък в тая област.

А Сигма са в 43 стандарта т.е. може и те да изкарат изненадата

Не знам за командиревки....аз не се кефя мнгоо на картичките ...макар това да се получава в крайна сметка. Снимките на колеги роднини и познати имат повече стойност де [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: vth41   
Дата:   27-04-13 07:46

hotsnail:
"...В момента нямаше да е зле ОМ-Д-то да го смъкнат на 1800 лева..."


Ами той отдавна е толкова в синтезиса [smilie3]



Публикацията е редактирана (27-04-13 07:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: hotsnail   
Дата:   27-04-13 08:13

2200 с китак. ОП как ще снима без обектив.. ...по тая логика некс-6 е 1400....

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: Jankoff   
Дата:   27-04-13 08:41

"В момента нямаше да е зле ОМ-Д-то да го смъкнат на 1800 лева..." .... "Ами той отдавна е толкова в ..."

Адски, ама адски големи глупости - фотографски и търговски! Ето защо.

Olympus EPM2 има 12% по-добър резултат на ISO от Olympus EM5 (вж. в DXoMark), а EM5 струва повече от два пъти повече! Защо струва повече? Заради визьора и малко по-добрата стабилизация. Е, добре аз имам вече Olympus EPM2 с визьор, остава разликата в стабилизацията, която не е голяма. На мен Olympus EPM2 + визьор VF-3 ми излезе 935 лв. (покупки съотв. от САЩ и Германия), т.е. ДВА ПЪТИ по-малко от цената на Olympus EM5 в Бг и Германия. В Бг пък комбинацията EPM2+VF-3 се мъчат да я пробутват за 1478 лв. (Вярно, с обектив, ама кой сериозен фотограф го използва?)
Не съм още вкарал в експлоатация сладурската комбинация, но се надявам в скоро време Отговорникът за тия работи да благослови едно таквоз богоугодно дело - и да мога после да докладвам тук резултатите му.
[shtrak] [thankyou] [cool] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: vanquished   
Дата:   27-04-13 08:52

1000 кинта отгоре за дизайн ;) ,както и при Фужи за съжаление.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: hemilio   
Дата:   27-04-13 10:48

При Фуджи-не е само за дизайна [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-04-13 10:49

Както и при apple

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: hemilio   
Дата:   27-04-13 10:50

Ей кисело е гроздето ей [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-04-13 10:57

Кефя се, когато се включи някой юзър с мнение, по което личи, че е постнал без да си направи труда да прочете цялата тема[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: sthbg   
Дата:   27-04-13 12:26

написа:

> Да добавим още мекици
>

То няма никаква острота в тези очи :-(

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: sthbg   
Дата:   28-04-13 03:14

Ето линк по темата - доста обстоен:
http://www.littlebigtravelingcamera.com/?p=1624

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »