Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: mitku   
Дата:   26-04-13 12:43

Аз бих избрал:
Nikon D7100 + Nikkor 17-35/2.8 (с който сигурно ще са ми над 90% от снимките, както са си ми и в момента [smilie3] ) + Nikkor 35/1.8 (за "тъмници") + Nikkor 70-200/4 VR (за "зор-заман" ако ми дотрябва дълго или макро)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   26-04-13 12:47

Каранчо- караманчо нексовете не случайно нямат вградена стабилизация, защото целта е да се ползват колкото за снимки, толкова и за видео. А както всички знаем оптичната стабилизация е много по-удачна при видеото, отколкото матричната. Абе топ безогледалките в момента и на оли и на фуджи и на сони са си на едно ниво. Ся да кажеш, че някоя от тях е най- няма как. Всяка си има предимствата и недостатъците.
Каранчо, никога не казвай "никога", че току виж утре изкарали АФ цайс за некс 85/1.4 или 1.8 и съм сигурен, че хем ще бъде по-добър от тоя 75/1.8, хем може и да е по-евтин, че много скъпа тая 75-ца, хем ще радва повече бокефетишистите заради по-голямата матрица на кекса, които май са 95% от фотоюзърите по света[smilie3]
Недей се пеняви толкоз, като стане въпрос за сони, щи излезе стресница



Публикацията е редактирана (26-04-13 12:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: karan4o   
Дата:   26-04-13 12:55

Стабилизацията на Ом-Д е прекрасна за видео, знаят го всички, които са пробвали. Все едно снимаш от статив, само че го правиш от ръка. Имам много примери, както и да е... Само тази стабилизация дава две крачки предимство на м4/3 пред кекс манията.
Аз не се пенява, а показвам реални примери, пеняват се други, които само приказват.
За Цайса - може и да изкарат, едва ли ще е по-дбър, а затова дали ще бъде по-евтин - много добре знаеш, че няма как да стане [smilie3]
Не ми дреме за Сони, мони и тем подобни. Просто обаче никой не гледа реално на нещата, а само приказва.
Достатъчно техника ми е минала през ръцете и достатъчно РЕАЛНИ тестове съм направил, за да има, какво да покажа, а не само да говоря.

Със здраве!

П.с.
"Абе топ безогледалките в момента и на оли и на фуджи и на сони са си на едно ниво. Ся да кажеш, че някоя от тях е най- няма как. Всяка си има предимствата и недостатъците"

Съгласен съм с ето това [smilie24]



Публикацията е редактирана (26-04-13 12:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   26-04-13 13:03

една крачка, две крачки- значи аз съм тук. Тестове не правя, щото не обичам да се занимавам с глупости (нищо, че точно в момента това правя пишейки тук), мен ми е кеф да си снимам. Пробвах олито преди да си взема некса- накрая все пак некс си взех, олито не ми хареса по много СУБЕКТИВНИ причини. И точно субективността стопи твоите две крачки предимство на олимпуса[smilie3]
От мерене на пишки, могат отзад да ти излязат пришки !- е казал народът (не го е казал, бе, сам си го измислих [smilie18] )
[beer]



Публикацията е редактирана (26-04-13 13:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: karan4o   
Дата:   26-04-13 13:11

Ми снимай си де, някой да те е спирал [smilie11]
Само че, вместо да се опитваш по някакъв начин да се майтапиш, недей, няма смисъл.
Както си снимаш, така можеш да отидеш до някой магазин и след като вече разбра за стабилизацията на Олимпус, можеш да пробваш пак, защото съм почти сигурен, че тя не е влязла в полезрението ти, като си пробвал и субективно си решил да си купиш Кекс.
Не че Некс не е хубав, но предпочитам перфектна стабилизация, както при снимки, така и при видео, също така съвършени стъкла, остри, като бръснач още от най-отворена бленда без мазане по ъглите, добра ергономия и съотношение тяло-обектив пред...

... пред АПС-Ц матрица и...

... ами май няма друго [smilie8]

П.с.
Ааа излъгах, има по-добър визьор [smilie3]



Публикацията е редактирана (26-04-13 13:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   26-04-13 13:25

Виж сега, нещо не можеш да ме разбереш, ми се струва. Ще опитам по друг начин. Твоите нужди, виждания, вкус, стил на снимане, нямат нищо общо с моите, или с поне на половината от тук участващите в темата, както и обратното.Това се нарича СУБЕКТИВНОСТ. СУБЕКТИВНОСТ, е нещо, което поставя олимпусът ти в ТВОЯТА глава на две крачки пред останалите фотоапарати. Но СУБЕКТИВНОСТТА поставя същия този олимпус в главата на някой ДРУГ юзър, на опашката на коня. Сега разбра ли ме вече правилно?

Стабилизацията е нещо, на което държа, защото съм й свикнал като даденост, след като съм имал два ДСЛР-а на сони преди некса и е нещо, което винаги съм изтъквал като предимство на сони. И поради тази причина, наличните ми обективи за некс (три на брой засега) са с оптична стабилизация и по никакъв начин не ми е проблем, че самото тяло няма вградена стабилизация. И вместо да разправяш, че и вградената върши работа при видео, което е така, попитай някой оператор, защо все пак предпочита оптична. Или пък се поразрови в интернет.
И не си мисли, че ти ако оня ден си разбрал, че този олимпус има стабилизация и другите са паднали от марс по същия начин[smilie3] [beer]



Публикацията е редактирана (26-04-13 13:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: karan4o   
Дата:   26-04-13 13:26

Поздрави от Олимпус и малките матрици!

75/1,8 на 1,8

https://dl.dropboxusercontent.com/u/6898577/P3240190.jpg



75/1,8 на 1,8 и 1000исо

https://dl.dropboxusercontent.com/u/6898577/%D0%99%D0%BE%D0%B0%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D0%BA%


Тук пък 25/1,4 на 1,4

https://dl.dropboxusercontent.com/u/6898577/1362836214_P3030095-bw.jpg



Смисъл повече няма да пиша. Аз така или иначе рядко пиша в такива теми, но просто имаше питане, защо никой не казва нищо за Ом-Д. Ами ето казах нещо.
Дали съм паднал от Марс или не, това няма никакво значение.
Нека човекът си купи, каквото му харесва!
Идеята ми беше, че не е добре да се приказват само заучени фрази, а да се гледа по-реално на нещата. Дадох реални примери на камерата, както рамо до рамо с ФФ, така и от живота :)

Поздрави и весели празници!



Публикацията е редактирана (26-04-13 13:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: vanquished   
Дата:   26-04-13 14:42

Сравнението между МД2 и ОМД за исо доказа,че съм прав. А по принцип се води,че Фуджи X носи още повече на шум.

karan4o ,благодаря за примерите.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: victory13   
Дата:   26-04-13 18:31

[smilie18] швейдЪТ /от "онази" тема/ и nevermess откриха физиката [cool]

имало смисъл от тази тема [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: nevermess   
Дата:   26-04-13 19:12

victory13 ква физика те нали са сравними X-E1 и ФФ [smilie5] .

Разлика няма и X-E1, в частност твоята бройка, да не се бърка с обикновенният средностатически X-E1, е сравним с всеки съвремен ФФ [cool] . Хората дето са си взели/ползват ФФ са се преебали жестоко, че не са открили X-E1, в частност твоята конкретна бройка [smilie5]. Сега ще трябва да превеждам на всички онези "глупаци" от онзи форум, в онази тема да разберат, колко дълбоко се заблуждават [smilie21] .



Публикацията е редактирана (26-04-13 19:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   26-04-13 19:27

Е признай, че малко се поизложи със скоростите и исо-то с това сравнение между никона и фуджито[beer]



Публикацията е редактирана (26-04-13 19:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: nevermess   
Дата:   26-04-13 19:42

fast_eyebrow сравнението е изложено в "онази" тема в "онзи" форум. Ако искаш прочети я.... И да скороста има значение.....
Не твърдя, че разбирам ама аз дигам исото основно като/когато не ми достига скорост. Сигурен съм, че истинските фотографи (не такива като мене) дигат исото водени от други подбуди.....



Публикацията е редактирана (26-04-13 19:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   26-04-13 20:00

Е кой е казал, че скоростта няма значение, ама ко му се плашиш толкоз на исото?

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: hotsnail   
Дата:   26-04-13 20:05

каран4о благодаря че си писал за Олимпус-а!

От писаното става ясно че всичко което написах е 100% истина и няма никакъв повод човек да даде 2500 лева за олимпус.

Стабилизация имат почти всички обективи за NEX и хем имат стабилизация хем са по-добри хем и по-евтини....еми какво да говорим

Да 75/1.8 е много готин. Сони са обещали теле обектив ама са си годинка след м43 в обективите и това понякога си личи. 50/1.8 никак не е лош де


https://lh3.googleusercontent.com/-iztglK8fYhg/UJQrnjncaiI/AAAAAAAASv0/2WrJrTOtYRA/s1005/DSC06806_cr


НО....85/1.4 си имах за НЕКС и съм снимал с него та....какво да сравняваме


https://lh4.googleusercontent.com/-HOkuMg8buZU/UAHnE5PfiBI/AAAAAAAAQ7A/kalZYNbOkfY/w600-h900/DSC0276


Та по мойте критерии тоя 75/1.8....снимайте си него и си мислете че имате фотоапарат...явно не е така ама

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: victory13   
Дата:   26-04-13 21:23

ау... от злобничкия отговор на младежа става ясно че не прави разлика между 12,5мм и 8,75мм... което е много жалко [smilie11]
и тази разлика не е само в моя апарат, а във всички [smilie5]
относно това какво "пишело" в нета, ако приемаш всичко написано за чиста монета, рано или късно жалиш жестоко... все пак полагай и малко усилия да осмисляш писанията [cool]... пожелавам ти да разкриеш колкото се може по-рано тази истина, та да не жалиш нивга [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: karan4o   
Дата:   26-04-13 21:32

Охлюве, охлювееее, няма да се оправиш никога [smilie18]
Няма значение, твоя воля!
От примерите, които си дал виждам само, че остротата я няма и то се вижда с просто око, макар и при тази малка картинка [smilie3]

75-цата, ако беше за Сони, щеше да си написал втора Илиада за нея, но това е друг въпрос [smilie3]
Аз не съм тръгнал да казвам, че Некс е зле, както принципно ти винаги говориш за другите, особено за м4/3. Идеята ми е, че Ом-Д е страхотна камера, която си струва напълно. Некс, кекс и каквото и да е, не са по-лоши. Както по-горе казаха, всичко е субективно.
Снимай си с Некса и продължавай да се изказваш така. Ти си знаеш, ясно е, че няма да се промениш, а мен не ми дреме...
... аз се забавлявам и мисля, че който иска...

... вижда!

Поздрави и на слука!
[beer]



Публикацията е редактирана (26-04-13 21:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: qpalzm   
Дата:   26-04-13 21:46

;Стабилизация имат почти всички обективи за NEX и хем имат стабилизация хем са по-добри хем и по-евтини....еми какво да говорим;-хахааха човече кой ти плаща да пишеш тея неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   26-04-13 21:53

qpalzm

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: qpalzm   
Дата:   26-04-13 22:02

Аз на ДХО не вярвам много много...Изкарват камери с 14 стопа динамичен обхват.Иначе е ВЪЗМОЖНО някой обективи да са по-добри(цайса)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: hotsnail   
Дата:   26-04-13 22:22

50-цата и 35-цата и цайса 24 и дори 16мм-ия не са зле. 16мм-ия е супер остър в около 70% от кадъра - към ъглите става много мек на 2.8 ама на 5.6 по целия кадър е добре. (сходно със стария олимпуски 17/2.8мм, само дето олимпуса е леко мек по целия кадър на 2.8)

Иначе за обективите и това сравнение е интересно - обектив за 1500 лева срещу такъв за 2600 лева....какво да коментирам..евтини и компактни обективи за м43....да да...и качествени....да да

А 13-те стопа ги има на NEX-7 и на ОМ-Д между другото. Мисля че са съвсем реални на базово исо.



Публикацията е редактирана (26-04-13 22:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: karan4o   
Дата:   26-04-13 22:22

Те ДхО дават втората версия на 70-200/2,8 ИС, че едва ли не е посредствен обектив. Бях пускал тема за това.
Майтапчии са понякога, признавам [smilie18]
Тези тестове не са коректни и вие добре го знаете. Сравняват широки обективи с камери едната, от които е с 24мп другата с 16мп. Съвсем нормално е да са в полза на 24-те мп. Ако ги сравним при равни мегапиксели нещата ще се обърнат моментално. За последно го пиша - НЯМА ЗНАЧЕНИЕ!

Понеже идва най-светлият християнски празник Възкресение Христово, а тази година веднага след това е друг хубав празник, почитаме св. вмчк Георги Победоносец, та затова пускам една снимка на параклиса на Свети Георги, който се намира на отсрещния хълм до нашия манастир на Света Гора.

Снимката е пълен размер, снимана от двора на манастира със 75/1,8 на най-отворена бленда, на слънце от около 200-300м.

Пускам линк отдолу, защото се затормозява сървърът.

На мен това качество ми стига!

Поздрави на всички и светли празници!



Публикацията е редактирана (26-04-13 22:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: hotsnail   
Дата:   26-04-13 22:33

Да добавим още мекици


https://lh6.googleusercontent.com/-MXiWKLpN27U/UAMu9RBjegI/AAAAAAAAQ8Q/RR9VGcOPCJU/w600-h900/maria.j


А ето и кропче 100% от бленда 1.4 (фокуса е дълбок около 2-3мм и познай къде е горе долу) От друга снимка е не тази по-горе - снимката хваща раменете и главата и доста място свободно ....има я в профила ми


http://karaatanasov.info/pics/eye.jpg




Публикацията е редактирана (26-04-13 22:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: karan4o   
Дата:   26-04-13 22:34

Хотснейл, не се излагай човек :)
Ти явно не си виждал остър обектив [smilie8]


https://dl.dropboxusercontent.com/u/6898577/P3280495_v1small.jpg



За сваляне в пълен размер
https://dl.dropboxusercontent.com/u/6898577/P3280495_v1.JPEG


Конвертирана е през Фото нинджа.



Публикацията е редактирана (26-04-13 22:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: victory13   
Дата:   26-04-13 22:39

аааа... не е честно да ползваш този софтуер [beer]

можеш да споделиш още впечатления... може и на лични [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: hotsnail   
Дата:   26-04-13 22:40

какво илюстрира снимката на манастира? Утре ще водя щерката на един та да направя и аз конкурентна фотка?

А тука един пример за малката динамика на сензорите на безогледалните. При Оли и Сони е едно и също и мнгоо много добро сравнено със всички други.

(За незапознатите - слънцето е в кадър горе в дясно)


https://photo-forum.net/static/site_pics/116/1349622927_DSC04344-ff.jpg


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »