Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: victory13   
Дата:   25-04-13 23:07

смешно е верно [smilie18] ... би ли споделил за кои модели говориш обаче [smilie8]
щото аз си гледам снимките от "low light, no light king"-а и сегашната ми камера, дето е като на vanquished, и знаеш ли какво... сравняват се [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: hotsnail   
Дата:   25-04-13 23:26

Вижте ОП си търси извинение да даде 2500 за безогледален от Олимпус.

Другата дискусия е безсмислена - кое било хубаво, кои три обектива, каква марка презервативи...това не е тема на дискусията.

Човека се вижда как отива в далечен непознат град, вади класическия апарат от прекрасна кожена чантичка. Колежката леко хлъцва и въздиша в стил FreeX TV. Човека развърта апарата и разковава стотици снимки стил Бресон или поне Garry Winogrand. Колежката и се подкосяват краката и той майсторски улавя няколко портрета с незаменимия 75/1.8, коиот продава по 10 бона парчето на vogue. Вечерта от кръчмата където пийва шампанско и хапва гъщи дроп ОП пуска от телефона си директно във форума стрийт кадрите и лепи 1-ва страница за седмица и 1000 точки Б с всяка 3-та снимка.

Да не му трошим хатъра! Пуснете хубави стрийт фотки или леко арт от разни големи и известни градове снимани с OM-D, да има оправдание пред съвестта, жената и кредитната карта за покупката си.

Само не разбирам защо темата не се казва - "Искам О-МД!!! Кажете поне 30 причини, да го купя"



Публикацията е редактирана (25-04-13 23:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: vanquished   
Дата:   25-04-13 23:36

nevermess ,смешно да оценяваш камери с които не си боравил и второ RX100 не е турбо сапунер .

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: hotsnail   
Дата:   25-04-13 23:46

@vanquished @victory какво значение има? Човека не е пипал модерен кроп апарат и пише глупости. Той и Д600 вероятно само по тестове е гледал...да по-хубав е от кропка Д600 сигурно с 1 стоп или дори 2...ама какво от това? С обектив си е килце и в малка чанта не влиза. До исо 1600 или дори 3200 малката камера вади идентични резултати. Един 50/1.8 прави страхотни портрети. Пък ако е 1.2 като бъдещото фуджи, въобще няма и какво да искаш повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: sthbg   
Дата:   25-04-13 23:50

hotsnail, само да вметна, че колежката не я измислих аз и че никъде не съм казал, че искам OM-D M5. Просто очаквах да се появи поне някой фен на марката, но явно са измрели през годините, за разлика на тези от NEX-a.

Признавам ти обаче за развинтената фантазия - майстор на късия разказ си [smile]

А за Fuji-to - определено ще отпадне по ред причини.



Публикацията е редактирана (25-04-13 23:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: vanquished   
Дата:   26-04-13 00:06

Аз да питам само -темата не е сериозна и с намерение да с е купува нещо,нали? Защото първият пост е само теоритичен. Пък и като изтъпаниш един ФФ срещу кропки ясно е ,че ще вземе предимство. Аз стигнах до извода,че всеки ще вземе на командировка,каквото си иска...

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: hotsnail   
Дата:   26-04-13 00:11

sthbg събрах в едно писаниците на глупости в темата, не се засягай.

Предложението за бира все още важи.....пиши на ЛС ако искаш [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: sthbg   
Дата:   26-04-13 00:17

vanquished написа:

> Аз да питам само -темата не е
> сериозна и с намерение да с е
> купува нещо,нали? Защото първият
> пост е само теоритичен. Пък и като
> изтъпаниш един ФФ срещу кропки
> ясно е ,че ще вземе предимство. Аз
> стигнах до извода,че всеки ще
> вземе на командировка,каквото си
> иска...

Ами не съм убеден, че ще всеки би взел FF - тежи си, особено ако има и повечко стъкла към него. Просто пуснах темата от Интерес кой с какво отива на такива дестинации, чийто цел не е фотосесия. Но hotsnail превзе форума с напътствия към NEX - харесва си го човека явно и му е фен.



Публикацията е редактирана (26-04-13 00:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: vanquished   
Дата:   26-04-13 00:27

Като не искаш Фуджи ще вземеш Некс като не искаш Некс взимаш ОМД. Кроп ДСЛР не дава предимство пред безогледалките в случая,сори. ФФ-а си има достойнствата естествено.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: nevermess   
Дата:   26-04-13 00:28

vanquished X-E1 не съм пипал, но сравнения в нета бол. Смешно е да сравняваш APS-C с ФФ от едно поколение. Дори Охлюва признава, че ФФ е по-добър с един два стопа , а това е сериозно признание [smilie5] . Ако закачиш на ФФ и 50 1.4 или 50 1.2 разликата става и по-голяма. Виж за теглото не споря тегаво си е.....

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: vanquished   
Дата:   26-04-13 00:45

Направо двайсет стопа...

http://www.imaging-resource.com/PRODS/fuji-x-e1/FULLRES/XE1INBI06400.HTM


http://www.imaging-resource.com/PRODS/sony-rx1/FULLRES/RX1INBI06400.HTM


http://www.imaging-resource.com/PRODS/nikon-d600/FULLRES/D600INBI06400.HTM

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: hotsnail   
Дата:   26-04-13 00:52

@nevermess аз съм силно субективен относно Д600 [smilie18] [smilie18] [smilie18] в най-положителен смисъл. Дори гледам да се ограничавам да го хваля по-малко, щото има хора, дето си харесват Д800 повече....

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: nevermess   
Дата:   26-04-13 01:06

vanquished погледни exposure time на снимките на фуджи-то и никона. Други хора отдавна са го забелязали:

-And secondly, static tests like this are pretty useless, unless the provider of the test also clearly states what the exposures were.
When I tested the X-pro, I needed TWICE the exposure time of the D800 to get the ISO6400 images equal. That means that when Fuji say ISO6400, they really mean ISO3200. I shot the D800 at 1/100s F4.0, and the Fuji at 1/50s F4.0, and then the images looked equal.

I don't have the raw images here, but IR arrived at the same conclusion. These two images both have 1/200s exposures at F4.0 in static lighting conditions:
http://www.imaging-resource.com/PRODS/fuji-x-pro1/FULLRES/XPRO1INBI12800.HTM
and
http://www.imaging-resource.com/PRODS/nikon-d600/FULLRES/D600INBI06400.HTM

Форума, където за разнищили/сравнили апаратите:

http://www.fredmiranda.com/forum/topic/1164342




Публикацията е редактирана (26-04-13 01:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: vanquished   
Дата:   26-04-13 08:14

1/160 не е два пъти 1/200,за 1/3 стоп да се хващаш е дребнаво. Разликата в исото е минимална, а ФФ не е панацея особено,ако си мислиш че като хванеш ФФ и вече си бог-фотограф.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: nevermess   
Дата:   26-04-13 09:29

vanquished не е 1/160, а е 1/120, хората са ти дали снимки да сравниш при еднаква експозиция каква е разликата и разлика ИМА (не малка според мен). Дали си струва парите тази разлика е друг въпрос. Както можеш да погледнеш като правило при високо исо X-E1 прави почти двойно по-дълга експозиция.....
Не твърдя, че X-E1 е лоша камера, напротив ама като видя изказвания "моето (в тоя случай фуджи) е най-доброто" и то от ФФ или средия формат смисъл няма..... Размерът винаги има значение [smilie5] питай жените....

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   26-04-13 09:35

Никога повече не бих си помислил да помъкна ДСЛР със съответните му панаири там. С безогледалката си е супер.
Въпреки, че човек е добре да не казва "никога"[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: vanquished   
Дата:   26-04-13 09:42

Никъде не съм казал,че е най-доброто ;)Дадох го за пример. Мога да го дам и с Некс6 ,който нямам. ДСЛР съм имал и предимство пред безогледалките не съм видял .

Ето ти един пример на исо5000 ...ако си мислиш,че високото исо е най-голямото предимство на ФФ,жалко.


http://www.alphaforum.net/forum/download/file.php?id=7332&mode=view.jpeg


Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   26-04-13 10:01

Нормално е ФФ матрица да докарва малко по-висока скорост в сравнение с по-малка матрица на едно и също ИСО и бленда. Все пак голямата матрица има по-голяма площ и поема повече светлина на единица площ



Публикацията е редактирана (26-04-13 10:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: vanquished   
Дата:   26-04-13 10:04

Остави,хората си мислят,че ще направят по-добра снимка ,ако имат предимство от 1 стоп в исото...светлината няма значение,явно.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   26-04-13 10:10

Сегашните матрици така са ги изпилили от към високо ИСО, че бизнесът със светкавици направо умря[smilie18]
Спор за шум при високото ИСО според мен е останал някъде назад в миналото, хрупащ тъжно нафталин и лавандула[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: vanquished   
Дата:   26-04-13 10:10

[smilie18] хруп-хруп...

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: Jankoff   
Дата:   26-04-13 10:27

Хи-хи-хи, че се изкефих на това на Hotsnail: "Човека ... вади класическия апарат от прекрасна кожена чантичка. Колежката леко хлъцва и въздиша в стил FreeX TV. Човека развърта апарата и разковава стотици снимки стил Бресон или поне Garry Winogrand. Колежката и се подкосяват краката и той майсторски улавя няколко портрета с незаменимия 75/1.8, коиот продава по 10 бона парчето на vogue."
[thankyou] [beer]
Сега сериозно - Olympus EM5 е адски нереално скъп, а има по-слаб сензор от Olympus EPM2. От САЩ EPM2 излиза под 700 лв., коква му се визьор - и заспива. Ама не визьор за 400 лв. от синтезо-павилиони, ами за 130 евро от Германия.
Някой все се опитва да те ебава, особено в БълХария - щото мнозина гледат от политбоклуците.
Е, остава и да има балъци - и има, много.
Ама фотографските среди са интелигентни, не са като общата архипроста популация.
Йес! Бясно се изкефих!

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: nevermess   
Дата:   26-04-13 12:03

[cool] undefined



Публикацията е редактирана (26-04-13 12:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   26-04-13 12:18

Е аз не съм казал обратното. Точно напротив дори. Аз самия си плякам с безогледалка в момента, нямам светкавица и ИСО-то ми е винаги на авто. Дори не знам снимките ми на какви иса излизат, но не ме е дразнил шум.
Ама не виждам, ако става въпрос само за ниска осветеност, какво пък чак предимство ще ти даде един фф в това, което не може да ти даде и безогледалка или пък кроп[smilie11]. Огледалките си тръгнаха в началото като допълващи системи към мераклии с дслр-и. И си бяха откровен компромис. Последните обаче - оли мо-д 5 и фуджитата и некс 6 и 7 са си направо пълноценни, дори смея да кажа, че слагат в джоба си по екстри и функционалност нисък и среден клас кропнати дслр-и. На некс 6 и 7 имаш дори микроаджъстмънт, когато и ползваш с обективи за огледална системам некс 6 има wifi. Фуджито процесва RAW и можеш да го едитваш направо в апарата, олито е непромокаемо. И обективи им напускаха за тея апарати напоследък. И най-важното- забравяш за щуротии като фронт и бек фокус, прахоляк във визьора, лесно се борави с всякакви ръчнофокусни.



Публикацията е редактирана (26-04-13 12:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако снимате в командировка какво бихте взели ?
Автор: karan4o   
Дата:   26-04-13 12:38

Горещата черупка пак е номер едно в изказванията си!!!
Некс, некс, некс, всичко е некс, кекс без яйца, с яйца, както го искаш!

Специално за човека, който се интересува от малка камера.
Едни реални тестове, правени РЕАЛНО в реални условия ( в къщи ) с две напълно реални камери 5Дм2 + 24-70/2,8 и Ом-Д + 25/1,4
100% кропове

200исо

https://dl.dropboxusercontent.com/u/5826485/OlyE-M5/5DvsE-M5/iso200%40100%25.jpg



1600 исо

https://dl.dropboxusercontent.com/u/5826485/OlyE-M5/5DvsE-M5/iso1600.jpg



6400 исо

https://dl.dropboxusercontent.com/u/5826485/OlyE-M5/5DvsE-M5/iso6400%40100%25.jpg



Нека сега човекът гледа и си прецени, а не да слуша на охлюва заучените фрази.
По отношение на 75/1,8 - Кексовете няма да имат никога толкова остър и добър обектив. По отношение на стабилизацията кексовете нямат такава стабилизация, ама те имат ли въобще. Ом-Д има уникална стабилизация, с която снимаш неподвижни обекти съвсем спокойно на скорости от 1/5.

Откакто се разделих с фулфрейм техниката ми и за миг не ми е липсвала до момента!

Охлюв, вземи се стегни и стига си писал постоянно едни и същи приказки във всяка тема.
"Некс е велик и друго няма!"
Съвземи се момче!
[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »