Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: С какво да заместя NIKON D90 ?
Автор: sky-fan   
Дата:   23-04-13 16:09

Ами да, едното мери падаща светлина другото отразена, но нали затова трябва да са помислили от Никон и да компесират. Плюс много зависи дали си на спот, матрично или на третото (не знам как се води точно). Но меренето не е проблем в случая. При +2 стопа преекспониране и връщане на експозицията + хайлайтс, Д600 вади доста детайл от прегоряното, докато Д7000 просто замацва. Същото е и при сенките. Най-отчетливо се виждат черни петна при Д7000, а д600 си има детайл в сенките. Въпрос не преценка дали си струват парите за д600 заради единия детайл.



Публикацията е редактирана (23-04-13 16:10)

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да заместя NIKON D90 ?
Автор: pefoto01   
Дата:   23-04-13 16:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да заместя NIKON D90 ?
Автор: sthbg   
Дата:   23-04-13 16:20

sky-fan: Ами нали уж всичко е за по-качественото изображение ... та трябва да си струва, иначе щяхме да цъкаме само с мобилните и да сме щастливи и доволни.

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да заместя NIKON D90 ?
Автор: ivjordan   
Дата:   23-04-13 16:35

Аз много не разбирам, но ползвам Д90 и бих го заменил само за наследника на Д300с, това при положение че ФФ не е опция. За мен лично не е, така че чакам Д400 или както там решат да го кръстят.

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да заместя NIKON D90 ?
Автор: pefoto01   
Дата:   23-04-13 16:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да заместя NIKON D90 ?
Автор: sky-fan   
Дата:   23-04-13 16:44

Мноу зле работата в БГ. Д600 с доставка от 1 месец. Явно ще имат да вземат. Нямат кеш тия хора. Въобще как си изкарват заплатите не знам. Ще се пазарува от чужбина. Ако дадете малко идеи откъде може да се купува на прилични цени ще бъде много добре. И гаранция да има ако евентуално има прах по матрицата.

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да заместя NIKON D90 ?
Автор: Giorgio.K   
Дата:   23-04-13 17:11

amazon.de - EUR 1599.00

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да заместя NIKON D90 ?
Автор: Nedelcho1   
Дата:   23-04-13 17:36

Аз лично кропка с друга не бих заменил (освен ако не сменям марките, както направих от Sigma към Canon). Разликата в качеството на изображението на по - новите модели почти не си струва. Примерно, моя съм го сравнявал с Canon 10D, модел отпреди 10 години. Гледана на 100% снимката, шумът е еднакъв. Това си е доста добро постижение на Canon, като се има предвид че броя на пискелите е 3 пъти по - голям. При уеднаквяване на резолюцията (т.е. ресайз на картинката на 60D до тази на 10D), разликата е около 1 стоп. Значи излиза, че за 7 години (разликата в излизането на моделите) са успели да подобрят картинката с 1 стоп. APS-C сензора върви към лимита си. Според мен могат да изстискат още най - много 1 стоп за в бъдеще, но ще видим. За какво да сменям кроп с друг кроп и то от последователно поколение тогава? Истинската разлика идва с Full Frame сензора, който на този етап води с 1-1.5 стопа (при 1D X разликата е около 2 стопа с моето 60D). Да не говорим и по - добрата рязкост на картинката с един и същ обектив (заради по - големия пиксел и по - добре оптимизирания лоу пас филтър).



Публикацията е редактирана (23-04-13 17:39)

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да заместя NIKON D90 ?
Автор: ivjordan   
Дата:   23-04-13 17:58

^Еми, точно пък смяната към ФФ, едно че струва маса много пари за стъклария, друго, че едва ли дава чак толкоз.
Реално, като махнем дълбочината на рязкост и поносимостта на шум, май няма какво друго да предложи ФФ.
Но пък губим приближението от кроп-фактора, което за мен е по-важно с оглед цените на обективите. Реално, 70-300 на кроп ти дава визия на 450мм., което май струва едни 5-6 хиляди лева за ФФ.
В този ред на мисли, прилична кроп система се събира за около 3-4 хиляди, а прилична ФФ система - за 10-15К. Кой както си ги прецени нещата.

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да заместя NIKON D90 ?
Автор: sky-fan   
Дата:   23-04-13 18:06

Сравни няколко кадъра на 450мм на кроп и на ФФ и пак ще говорим. В новите ФФ има кроп режим, така че кеф ти едното кеф ти другото.

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да заместя NIKON D90 ?
Автор: Nedelcho1   
Дата:   23-04-13 18:10

Това приближение зависи много от гъстотата на пикселите. При D800 например, не се губи нищо, тъй като ако направиш 1.5 кроп на картинката му получаваш малко над 15MP, което е доста близо до D7000 (което доскоро беше кропката с най - голяма разделителна на Nikon). Реално 70-300 в кроп режим на D800 се представя не по - зле отколкото на D7000. Отделно, че за фулфрейм има по - апетитни обективи, като 24mm f/1.4, който няма аналог за кроп откъм визия (трябва ти 16mm f/0.9 обектив). А, както показаха Sigma, ако направиш аналогичен обектив за кроп, като за фулфрейм, няма никаква разлика в теглото и обема (а много вероятно и в цената).

Ако искаш на кроп, да имаш визията както на 85/1.8 на фулфрейм, ти трябва 50/1.2. Излиза доста по - скъпо, нали?



Публикацията е редактирана (23-04-13 18:11)

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да заместя NIKON D90 ?
Автор: ivjordan   
Дата:   23-04-13 18:11

^Е да де, не отричам предимствата на ФФ, просто казвам, че струва едни десет бона отгоре. Който ги има, да скача, няма проблем. Аз лично нямам 10-15 хиляди лева излишни за фото.
А има реално добри кроп системи, които лекинко обезсмислят разходите по ФФ, но всеки сам си прави сметка на кинтите.



Публикацията е редактирана (23-04-13 18:19)

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да заместя NIKON D90 ?
Автор: ilko78   
Дата:   23-04-13 18:33

Как ги смятате тези 15000 не знам Аз събрах 5d2 с 35 / 2 85/1.2 50/1.4 за 4500лв и друго не ми трябва за сега

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да заместя NIKON D90 ?
Автор: ivjordan   
Дата:   23-04-13 18:45

Е, ясно беше, че някой ще се обади за твърдаците, но все пак, живеем в 21-и век...
Смятам за Никон:
Д600 - 4000
14-24 - 2900
24-70 - 2800
70-300 - 900

До тук, груба сметка, десет бона. Давайте нататък, че да не сменя 70-300 със 70-200/2.8, че отидехме в джаза...

Твърдите обективи са яка работа, но те са допълние към наличните зуум-ове, само с твърдаци не става.



Публикацията е редактирана (23-04-13 18:58)

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да заместя NIKON D90 ?
Автор: vikitovikito   
Дата:   23-04-13 19:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да заместя NIKON D90 ?
Автор: hotsnail   
Дата:   23-04-13 19:10

само с твърдаци не става.

Верно ли? Аз мога и само с фул фрейм и 85мм повечето неща да си ги снимам.

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да заместя NIKON D90 ?
Автор: benchy   
Дата:   23-04-13 19:46

И аз подкрепям написаното от колегата ivjordan (без това за "приближението" при кропките). Според мен ФФ наистина си е сериозно финансово бреме и не е оправдан за любителско снимане. За работа - да, за хоби - не. Лично мнение. Хора всякакви, портфейли тоже. Човека ще си прецени, но при Никонския ФФ 5 бона едва-едва ще му стигнат за D600 + 2-3 твърди обектива. Трябва да са компромисни със светлосила максимум f/1.8, а при такова тяло скъпите $$$$ обективи все ще го изкушават. А и мнооого тежат :)

Нека също така още веднъж повторя, че не съм чул от Nikon да са разрешили фабричния дефект (с петната от смазка и прах по сензора) на D600. Това да дадеш маса пари за скъпа и прескъпа фототехника и производителя да ти каже "Сори, има такъв проблем, затова заповядайте моля в нашия сервиз и ние ще ви почистваме сензора... периодично". Това, ако не е гаф, незнам... Nikon много се изложиха в този случай. Fujifilm след скандала с белите кълба при Х10 изтеглиха цялата партида и решиха проблема (подмениха сензора), а тарикатите от Nikon се опитват да минат метър. Като техен клиент (за щастие с D90) съм разочарован от отношението им в този конкретен случай.



Публикацията е редактирана (23-04-13 19:51)

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да заместя NIKON D90 ?
Автор: hotsnail   
Дата:   23-04-13 19:53

при Никонския ФФ 5 бона едва-едва ще му стигнат за D600 + 2-3 твърди обектива

Точно за Никон ....4 бона стигат, дори 3500 стигат та....ама ако смяташ с нови обективи и тяло 5 бона ок.

За Д600 премина мрънкането. Май ако се наложи и го пратиш в Никон-ски сервиз (това явно изключва балканите) го ремонтират еднократно.



Публикацията е редактирана (23-04-13 19:54)

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да заместя NIKON D90 ?
Автор: benchy   
Дата:   23-04-13 19:58

Дано да са го отстранили, че иначе "голема изложба" от тяхна страна. А за обективите вероятно имаш предвид добрите стари, твърди, ръчнофокусни. Но дали sthbg се интересува от ръчнофокусни обективи?

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да заместя NIKON D90 ?
Автор: benchy   
Дата:   23-04-13 20:12

Навремето, когато си събирах първата система пуснах във Форума до болка познатия въпрос "какво да избера?" в случая "избирах" между D80 и 40D. Естествено без да подозирам каква "война" ще предизвикам с моето невинно питане. От масата отговори и съвети, който получих най-ценния бе да избера първо обективите, а после тялото. Обективите са "душата" на фотографията. Тялото е... "тяло", то е преходно като всяко едно тяло. Снимаш 2-3 години, омръзва ти, излизат нови тела, изкушаваш се и минаваш на следващото, но обективите остават. Стига да са добре подбрани, според жанровите предпочитания на фотографа... и според финансовите му възможности, за съжаление.

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да заместя NIKON D90 ?
Автор: ivjordan   
Дата:   23-04-13 20:47

Не ми се спори, ама хич, ама некой спомена че с 85 мм е ок, та да го попитам, как ще щракне керкенез в полет на 85. И как ще щракне богомолка на 85 без статив.
Само си питам, аз не разбирам.

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да заместя NIKON D90 ?
Автор: demiman   
Дата:   23-04-13 21:03

... [smilie10] не ставало само с твърдаци [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да заместя NIKON D90 ?
Автор: nevermess   
Дата:   23-04-13 21:32

Подкрепям становището на benchy. Избери си обективите, които смяташ, че ти трябват и тогава си избери тяло.
ivjordan аз имам почти само твърдаци и не съм снимал керкенез щото не ме вълнува.... Всеки си има свои приоритети....

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да заместя NIKON D90 ?
Автор: sthbg   
Дата:   23-04-13 22:10

nevermess написа:

> Подкрепям становището на benchy.
> Избери си обективите, които
> смяташ, че ти трябват и тогава си
> избери тяло.
> ivjordan аз имам почти само твърдаци и
> не съм снимал керкенез щото не ме
> вълнува.... Всеки си има свои
> приоритети....

И аз се убеждавам, че след D90 по-реално е да се мине на D600. За обективите - сега 80% от времето съм с 16-85 и при нужда слагам светкавицата.

70-300 за сега остава. SB800 остава, докато не реша че е излишна. Макрото 60/2.8 остава. 16-85 ще го махна.

Вариант 1: Имам 50/1.8G и 35/1.8G. Последния смятам да го сменя с нещо към 24. Може би ще ми трябва 85/1.8.
Накрая ще се получи: 24/1.8;50/1.8;85/1.8

Вариант 2: Продавам 35 и 50 и вземам 24-70/2.8 на Тамрон или Никон.

Вариант 3: Продавам всичко и вземам Fuji X-E1 18-55/2.8-4 или олито Е-М5 с нещо подобно и забравям за FF.

Май че като средства за начало не е много. И да, пернатите и мен нещо не ме влекат [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да заместя NIKON D90 ?
Автор: Digitalgab   
Дата:   23-04-13 22:20

То хубаво че продаваш всичко, ама и продаването стана трудно, сулю и пулю захитряха ....

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »