Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: С какво да заместя NIKON D90 ?
Автор: hemilio   
Дата:   22-04-13 20:55

Аз до скоро имах същата дилема и реших! [smile]

Продадох си Д90-то и сега съм на път (нямам търпение) за :

Fujifilm X-E1 [cool] [cool] [cool] X-E1

П.С. Ако на мери някой разказа за котката [smile] , е аз съм на финала .

Мисля,че безогледалките са бъдещето за не толкова ентусиазираните фотографи,които не искат да мъкнат големите чанти и раници,но все пак искат добро качество на спомените си. [smile]

Дерзай!

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да заместя NIKON D90 ?
Автор: serjy   
Дата:   22-04-13 21:25

истината е, че в безогледалките е истината [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да заместя NIKON D90 ?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   22-04-13 21:41


"Мисля,че безогледалките са бъдещето за не толкова ентусиазираните фотографи,които не искат да мъкнат големите чанти и раници,но все пак искат добро качество на спомените си."

[smilie24] [smilie24]


и аз замених тухлата и кюнците с безогледална с-ма и съм вери хепи оттогава. И винаги всичко е с мен[smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да заместя NIKON D90 ?
Автор: anastas   
Дата:   22-04-13 21:42

Сега да споделя и моя опит в замяната на D90.Още след като обявиха D600 реших че ми харесва.Имах точно като твоите обективи +85/1,8D.Знаех от нета и от проби с тялото на колега че 35/1.8 покрива FF до към F4 с малко по забележим винетинг.Та реших че това ще е моето ново тяло-трябваше ми нов нормален зум и бях готов.След доста четене и сравняване се спрях на AF-S28-70/2.8. Имах късмета да се появи в базара когато още D600 го нямаше на нашият пазар.Без грам колебание го купих после дочаках да се появи и тялото и взех и него.Сега съм много доволен от избора си и получените резултати.Желая успех в избора и се надявам да съм бил полезен.
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: С какво да заместя NIKON D90 ?
Автор: sthbg   
Дата:   22-04-13 22:28

...



Публикацията е редактирана (22-04-13 22:31)

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да заместя NIKON D90 ?
Автор: hemilio   
Дата:   22-04-13 22:32

ясно става само-че не знаеш какво искаш щом се чудиш измежду Д600 и OM-D E-M5!!! [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10]

Та това са коренно различни системи!

Моя съвет е да не бързаш още -докато не разбереш кое ще е най-добрия избор за теб.

Ходенето до магазина и изпробването на всичките изброени от теб,също може да помогне-никой няма по-добре от теб самия да прецени от какво имаш нужда! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да заместя NIKON D90 ?
Автор: sthbg   
Дата:   22-04-13 22:51

qpalzm написа:
> Аз бих продал никонската система и
> бих взел Олимпус е-м5 за основно
> тяло.Има бърз Аф копчлъци готин
> сензор прекрасни обективи.Малък
> е.Или бих запазил сегашните неща и
> взел един никон 1 за допълнително
> тяло.

Сметнах колко струва замяната като инвестиция след като продам никонската техника и е над 3500 лв. за:
Обективи нови: 12-50/3.5-6.3; 12/2; 25/1.4; 75/1.8 + светкавица
, ако обективите са по-малко, може да се намали до 1200:
Обективи нови: 12-50/3.5-6.3; 75/1.8 + светкавица

hemilio написа:
> Аз до скоро имах същата дилема и
> реших! [smile]
>
> Продадох си Д90-то и сега съм на път
> (нямам търпение) за :
>
> Fujifilm X-E1 [cool] [cool] [cool]
> ...
>
> Дерзай!

Да, изглежда много обещаващо, а има ли обективи и светкавица за него в България ?


anastas написа:
> Сега да споделя и моя опит в
> замяната на D90.Още след като
> обявиха D600 реших че ми
> харесва.Имах точно като твоите
> обективи +85/1,8D.Знаех от нета и от
> проби с тялото на колега че 35/1.8
> покрива FF до към F4 с малко по
> забележим винетинг.Та реших че
> това ще е моето ново тяло-трябваше
> ми нов нормален зум и бях
> готов.След доста четене и
> сравняване се спрях на AF-S 28-70/2.8.
> Имах късмета да се появи в базара
> когато още D600 го нямаше на нашият
> пазар.Без грам колебание го купих
> после дочаках да се появи и тялото
> и взех и него.Сега съм много
> доволен от избора си и получените
> резултати.Желая успех в избора и
> се надявам да съм бил полезен.
> [shtrak]
>

Ами то сметките без 24-70/2.8 ( а тамронския ? ) излизат:

Тяло: NIKON D600
Обективи стари: 50/1.8G; 70-300 VR; 60/2.8D macro (на този съм му вдигнал мерника да го сменя със 105/2.8);
Обективи нови: 24-85 VR или 24/2.8D
Инвестиция: 2749 лв. или 2318 лв.

Тяло: NIKON D7100
Инвестиция: 1500 лв.

Тяло: NIKON D7000
Инвестиция: 939 лв. за нов / 600 лв. за стар

Питането е D7100 струва ли си разликата от D7000 И съответно D600 ?

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да заместя NIKON D90 ?
Автор: pefoto01   
Дата:   22-04-13 23:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да заместя NIKON D90 ?
Автор: gaco.bacov45   
Дата:   22-04-13 23:10

От проблемите , които описа в първия си пост , Д7000 решава всичките , без последната точка с удобството за разнасяне(на плажа).От телата с които снимам , Д7000 е чудесен на "тъмно" и естествено , светкавицата е безработна ... Поздрави ... Георги

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да заместя NIKON D90 ?
Автор: hotsnail   
Дата:   22-04-13 23:12

Те хората са ти казали още в първите два отговора къде е заровено кучето. Олимпус е по-малко и шмугливо куче, но става.

Заместителя на Д90-ка е NEX-6. Какви са му предимствата:

1. Абсолютно точен фокус. А когато е с по-стар модел обектив с фазов фокус има микронастройки

2. За исо-то какво да говорим, единствено Fuji X-E1 е малко по-добре от кропките

3. Видеото си е на профи ниво и има напълно функциониращ автофокус.

4. 400-500 грама апарат с обектив, ти си прецени дали ще ти тегне. Ама не го носи на плажа!!!

(това последното с удивителните е за всички апарати ако искаш да си ги ползваш по-дълго)

Като гледам е идеален за теб. За да не съм голо словен като колегата с олимпус, ще ти кажа и защо NEX-6 е по-добр еот олимпус на сходна цена - има визьор!, има по-хубаво видео, има работещ следящ фокус, има асистент за ръчен фокус. Когато олимпус сложат тия неща, на тая цена има смисъл от коментар и дискусия, сега е безсмислено - олимпус НЕ става!!

А Ако искаш виж Fuji X-E1 по-скъп е ама изглежда много готино и доста хора го предпочитат. Апарата е много смислен за разлика от м43



Публикацията е редактирана (22-04-13 23:13)

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да заместя NIKON D90 ?
Автор: georgivelev   
Дата:   22-04-13 23:13

Единственият ъпгрейд на кроп е на фулфрейм. Няма да си достатъчно щастлив, ако си купиш Д7000, Д7100, Д300 или нещо такова. Единствено Д600 ще ти осигури удоволствие и няма да искаш да го сменяш поне 5 години.

Вече втора година съм с Д700 и за нищо на света не бих се върнал към кроп. Няма и нещо, което да не ми достига във фотоапарата. Постепенно ще се обзаведеш с хубави обективи и ще си свиркаш.

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да заместя NIKON D90 ?
Автор: pefoto01   
Дата:   22-04-13 23:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да заместя NIKON D90 ?
Автор: emo1   
Дата:   22-04-13 23:19

Всички мнения са субективни, начина на снимане е определящ и само ти можеш да направиш правилния избор, пример на мен любима комбинация ми е Д7000+70-300!


Отговори на това съобщение
 Re: С какво да заместя NIKON D90 ?
Автор: gaco.bacov45   
Дата:   22-04-13 23:25

Емо ...Точно!При мен е Д7000 - 55/300!
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да заместя NIKON D90 ?
Автор: sthbg   
Дата:   22-04-13 23:29

Добре де, за плажа имам едно старо канонче S90 - трябва да свърши работа [smile]

А колкото до Олимпус Е-M5 - ами има си визьор и т.н. За цената - обективите за олито са повечко и до колкото прочетох по-добри и като характеристики и като отзиви. Нормално е цената да е малко отгоре. Ако трябва да избирам по сърце, определено Е-М5 по-ми допада.

За стрелбата по пернати с кропка на 300 и нагоре - нещо не ме влече.

За комплекта на този ли иде реч? Fujifilm X-E1 (сребрист)



Публикацията е редактирана (22-04-13 23:40)

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да заместя NIKON D90 ?
Автор: hotsnail   
Дата:   22-04-13 23:45

не знам с какво са по-добри обективите им. Олимпус имат 2 свестни обектива за м43...как реши че са о-добри не знам. Единствено 75/1.8 няма аналог при некс.

От там насетне добре че е панасоник да прави хубави обективи. Обаче изненада те са по-скъпи от сони и не винаги са толкова добри. Справка виж ревюто на Панасоник 7-14 срещу Сони 10-18 - за хиляда лева разлика лева повече при панаосник получаваш по-калпав обектив. А Олимпуса 9-18 на цена близка до сони става предимно за забавление но не и за снимки.

Инак ОМ-Д е ок, като изключим, че е зверски неудобен - няма си грип... а има ама струва още една кофа с пари на тяло дето и без друго е шампион по-цена.....ама ок парите са си твой. Вземи си Олимпус.

Та олимпус имат едно предимство - горе долу ретро дизайн. ако това ти е решаващ фактор - напред.

Ако не те кефи Сони ти казах коя е 2-та марка безогледални. Ама ако искаш слушай тука заблудените овце. Ако искаш и никон с фабричен дефект си купи.....твой пари са пилей ги

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да заместя NIKON D90 ?
Автор: hotsnail   
Дата:   22-04-13 23:52

Е това е комплекта на фуджи

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/200488012001.html - 2549 лева

Ето ти Сони

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/280507000080.html - 1850 лева

А сега има и промоция с 2-ри обектив и батерия. Иди ги виж 2200 идва с 2-ра батерия и портретчик т.е. около 300 кинта отстъпка. Има и още няколко варианта виж си кое ти пасва

Само да ти кажа последните дни излязоха малко ревюта на некс обектив и иди ги виж в DxO Mark и ePhotozine. Няма какво да коментирам дори.

ПП За да не е съвсем едностранно колегите дето препоръчват Д600 имат право ако ще снимаш сериозно. Оня ден правих малко студийни снимки с един фул фрейм никон и NEX-7. Разликата в моите снимки е в полза на NEX, щото е с по-хубав сензор конкретния модел. Отделно по-бързо работи (сега ще наточат теслите талибаните, ама това е тъжната истина). Обаче голям хубав ДСЛР е доста удобен за тия ситуации и макар с по-смотан сензор и малко туткав автофокус (да!) резултата не е никак зле. Ако вземеш по-нов модел фул фрейм определено има повече хляб от коя да е кропка - динамика, цветове, детайл, шум каквото поискаш. Проблема на ДСЛР-а е фокусната система - технология на 30 години без съществени подобрения...Все още безогледалните не могат на 100% да се справят по-добре обаче са ужасно близко и до 2-3 години вероятно е да се сменят нещата. Отделно е размера - едно пълно-размерно тяло е по-удобно за интензивна употреба каквото и да си говорим. NEX-а или Фуджи са по удобни за стрийт, семейни снимки, екскурзии...



Публикацията е редактирана (23-04-13 00:07)

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да заместя NIKON D90 ?
Автор: emo1   
Дата:   23-04-13 00:05

Преди да минеш към безогледална система силно ти препоръчвам да разгледаш доста добре визията на кадрите, така ще предцениш добре дали си заслужава смяната. [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: С какво да заместя NIKON D90 ?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   23-04-13 00:09

Визията на кадрите?[smilie11]
Какво имаш предвид?

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да заместя NIKON D90 ?
Автор: hotsnail   
Дата:   23-04-13 00:10

Визията сравнена с Д90 ....кой да е NEX ще ти докара оргазъм, докато цъкаш в лайтрум т.е. същото като Д7000 - две поколения по-нов сензор, понася РОУ файла големи зверства сравнен с по-старите модели. А 24мп както е Д7100 и НЕКС-7 е 3 поколения напред.

Визията се отличава, ако мине на фул фрейм и хубави обективи, щото има дори тривиални комбинации дето няма как да ги направиш на кропка - 50/1.8 на отворена бленда или 85/1.8 или 135/2 са прекрасни примери - няма как да станат на кропка лесно. А има и по-светли примери...

ПП Иначе има тука няколко форумски гении дето ще ти кажат че по-малката кутия има по-друга визия....освен да ги посъветвам редовно да си смучат хаповете....или могат да поснимат вместо за зяпат pixel peeper



Публикацията е редактирана (23-04-13 00:31)

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да заместя NIKON D90 ?
Автор: emo1   
Дата:   23-04-13 00:17

Само препоръчах да гледа внимателно, не ме яжте за това човека сам ще си предцени![smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да заместя NIKON D90 ?
Автор: hotsnail   
Дата:   23-04-13 00:30

ок извинявай. Ще редактирам поста. Ама редно е да се казва какво се има в предвид. Какво да гледа човека? Визията? Коя визия - евровизията ли?

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да заместя NIKON D90 ?
Автор: sthbg   
Дата:   23-04-13 00:34

Ами след малко четене със сигурност едното е:
NIKON D600 + 28/1.8; 50/1.8; 85/1.8

Ще оставя 70-300 и 60/2.8 да ги пробвам дали ще ги ползвам. 50 и 60 са близки, но 50/1.8 бокето е срахотно. Много ми се иска да взема и 105/2.8 макро, ама не знам дали става на FF. Ако става, тогава разкарвам 60/2.8.

Иначе в студио не снимам - любител съм.

---------------------------

За варианта NEX/OLI/Fiji ще трябва да ги видя на живо.

А иначе под Олимпус обективи имах предвид 70/1.8 и на Панасоник.

Само да питам "hotsnail" кое е макрото на NEX-а, което отговаря на 102/2.8 и съответното на телеобектива 70-200/2.8 ?



Публикацията е редактирана (23-04-13 00:51)

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да заместя NIKON D90 ?
Автор: emo1   
Дата:   23-04-13 00:44

Поздравления за избора и при мен подобна комбинация ми се оформя във главата, Д600+28/1.8G+60/2.8G+70-300(заменен по късно със 70-200/4VR) друго не ми трябва.
105/2.8VR е прекрасен за ФФ!


Отговори на това съобщение
 Re: С какво да заместя NIKON D90 ?
Автор: hotsnail   
Дата:   23-04-13 01:15

Тия обективи дълги и тежки е по-добре да им купиш ДСЛР. Иначе не е проблем да позлваш макро обективите от алфа системата както и 70-200/2.8 или дори 70-400. Ето виж аз лятото как снимах едни самолети


https://lh4.googleusercontent.com/-i2rGdbQB11Y/UDncQH7VEvI/AAAAAAAART8/53OJn7XH0Rk/s902/DSC08000.jpg



Автофокуса е горе долу на нивото на Д90 или малко по-бърз. Но няма 39-те сензора като Д7000, само 15 са.

За макро на некс сравнено с никон...ами как да ти кажа.. с Д90 е по-трудно да се снима макро. Е такова животно 5:1 например няма под път и над път


http://static.bhphoto.com/images/images500x500/852858.jpg



Иначе с некс-а заради лесния ръчен фокус е много удобно да ползваш стари обективи с макро пръстени. Ето ти 2:1 с комбинация обектив и пръстени за 30 лева...


https://lh3.googleusercontent.com/-n2xPd3zefdM/Thi8DUSprOI/AAAAAAAAM5A/vPRrSofgr0U/s1450/DSC05251_Dx

Да не стане грешка - 105/2.8 е с увеличение едва 1:1 и струва над 1000 лева...

Комплекта дето гледаш е хубав. Късмет с него. Аз имах точно същия без 28-ца. Много добре се справя.

Ако си от София някой път може да пием по бира. Да ти покажа 7-цата на NEX.

ПП 60/2.8 е хубав обектив. Добре си прецени. Мисля, че основно за студио и модна фотография го ползват ама пак е добър.

ППП Нали се сещаш че 30/3.5 макро е далеч по-удобно и практично от 105/2.8? Щото ДОФ-а на 105/2.8 в-ху една мравка ще и размеже туловището от бокета а с 30-ката ще е цялата остра....някой производители мислят преди да правят глупости.



Публикацията е редактирана (23-04-13 01:26)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »