Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: проблемни ли са новите MacBook pro
Автор: georgivelev   
Дата:   23-04-13 09:14

bpavlov, ти се изказа. Тъкмо графичния дизайнер има най-голяма полза от ретина дисплея, колкото до твоя програмист, или е направил неинформиран избор, или си го е взел за гъзария, което е по-вероятното.

Деградация на видеоскоростта заради многото точки и по-малък дисплей за сметка на нищо като компенсация.
Ми щото си го е взел за гъзария или се е надявал да джитка игрички. Компенсацията е по-доброто изображение, което е главната функция на един монитор, но или ти или твоят приятел е хейтър. Ако деградацията на видеоскоростта беше важна за него, щеше да го забележи още в магазина, преди да си купи компютъра. Щото така се дават 5 бона за компютър, без да си направиш справка какво взимаш. Освен това имат 14 дни период, в който може да го върне в магазина и т. н.

Аз също имам 17" с 1680 на 1050 точки и не бих го сменил за 15.6 ако ще не ретина, ами вагина да му е дисплея.
Ясен си ми. А по речниковия ти състав съдя, че въобще е най-добре да игнорирам поста ти и да не се занимавам.

Отговори на това съобщение
 Re: проблемни ли са новите MacBook pro
Автор: Nedelcho1   
Дата:   23-04-13 10:47

Това да си графичен дизайнер и да си вземеш 13 или 15 инчов лаптоп (пък билото и "супер професионалният" Макинтош) е меко казано мазохизъм. Взесто да си вземеш един хубав 24" дисплей на NEC или на EIZO и хубав компютър за тези пари, ти набутваш една торба за лаптоп с по - ниска производителност, малък екран и ситни шрифтове и икони заради голямата резолюция на малък физически размер. Както си реши автора де, но ми се струва странно.



Публикацията е редактирана (23-04-13 10:54)

Отговори на това съобщение
 Re: проблемни ли са новите MacBook pro
Автор: ecobo   
Дата:   23-04-13 11:21

Да ви кажа една тайна, ама не казвайте на никого ;-)
Голяма резолюция на екрана е добра да показвате снимки на клиентите, но не е добра за обработка на снимки - най-малко ще имате проблем с визуалното определяне количеството на шарпа.
Супер-про мониторите имат около 100 пиксела на инч и това изобщо не е случайно.

Отговори на това съобщение
 Re: проблемни ли са новите MacBook pro
Автор: s_l   
Дата:   23-04-13 12:34

Така, благодаря за споделените мисли!
@Canonе прав, не съм конкретизирал до край за кой точно модел става дума. Ето за този питам 15-inch: 2.7GHz with Retina display. Няма да му добаваям нищо, което означава че остава с 16GB рам и 512 SSD.
@Nedelcho1
Не съм графичен дизайнер - @georgivelev има такива приятели, а @bpavlov изглежда има приятел програмист, които е недоволен от избора си.. Другото което може би не си разбрал е че става дума за мобилна машина, няма как да я сравним с настолна. Хубавото обаче е че може да я закачиш към какъвто монитор поискаш, в моя случай имам избор от 3, както и комбинации от тях.

За 17'съм съгласен че бяха по-добри. По удобни са при работа когато си само с лаптоп. Сега няма 17ки, а когато имаше пак си купих 15 'защото почти винаги работя с външен монитор. Предпочитам малка пчеличка, която да мога да разпъна при нужда. В тази насока най-много ми харесват MacAir 13' но за сега не покриват изискванията ми.

Относно ретината.. Не ме интересува особено. Просто последните модели са с ретина. Дали става или не за обработка не знам, не ми е и главния приоритет да обработвам в полеви условия. За шарпа разбира се има резон, предполагам след няколко опита ще се свикне ако въобще се наложи.



Публикацията е редактирана (23-04-13 12:43)

Отговори на това съобщение
 Re: проблемни ли са новите MacBook pro
Автор: insofia.net   
Дата:   23-04-13 13:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: проблемни ли са новите MacBook pro
Автор: vgramatikov   
Дата:   23-04-13 13:46

Да си доволен от премиум продукт не е достатъчно.

Отговори на това съобщение
 Re: проблемни ли са новите MacBook pro
Автор: s_l   
Дата:   23-04-13 13:53

@insofia.net
Мда, явно имаш някакъв скромен опит с операционни системи..
Шегата настрана аз съм дългогодишен мак юзър, преди също съм работил с други ОС.. За сега е ок OsX.
И аз мислех да чакам новите процесори, но времето си върви, а аз не обичам да купувам първата версия на продуктите. Това е и една от причините да купя нов мак, ще го продам точно като излезе Rev2 на следващия.. Имаш ли информация, кога се очаква?

Отговори на това съобщение
 Re: проблемни ли са новите MacBook pro
Автор: mitku   
Дата:   23-04-13 13:59

Е, то който не е бачкал на МакОС (със съответната "железария"), не може да разбере какво означава да си "доволен". [smilie7]
Аз съм доволен дори от дъртия ми Еър от 2007-ма година. И пак - и на него единственият "минус" ми е, че в зависимост за какво го ползвам, понякога се чувства малкото памет (само 2ГБ... макар и да съм "подпрял" с един SSD, което доста е подобрило положението).

И аз бих казал, че ако се взема МакБук, особено при сегашните модели, задължително трябва да се вземе поне с 8ГБ памет и поне 256ГБ диск (особено ако човек има намерение да сложи и Прозорци, освен МакОС)... става яка "цифроманията", но си трябват. А проблемът е, че ако не се направи още при покупката, паметта се ъпгрейдва само чрез смяна на цялото дъно (което ще е още по-яка цифромания), а нов харддиск (ако може тъй да се нарече платката на SSD модула) също е сериозна цифра (но поне може да се смени, за разлика от паметта). [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: проблемни ли са новите MacBook pro
Автор: insofia.net   
Дата:   25-04-13 11:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: проблемни ли са новите MacBook pro
Автор: Тед   
Дата:   25-04-13 12:56

Взимайте дисплеи на 1080 --- иначе с другите ви очакват дилеми с ШАРПА..... Ох..България.....колко много те обичам...

Отговори на това съобщение
 Re: проблемни ли са новите MacBook pro
Автор: s_l   
Дата:   25-04-13 13:42

@insofia.net
Доста скоро ще излезе, а следващия сигурно ще е след година.
В моето положение няма да чакам, вече съм го поръчал.

@Тед, няма проблем. Всеки си казва мнението и мисля, че това няма общо с България.

Отговори на това съобщение
 Re: проблемни ли са новите MacBook pro
Автор: insofia.net   
Дата:   25-04-13 18:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: проблемни ли са новите MacBook pro
Автор: langel   
Дата:   26-04-13 10:09

Добре ще е да прочетете и възмущенията под статията - все от мак юзери, инджой

Отговори на това съобщение
 Re: проблемни ли са новите MacBook pro
Автор: insofia.net   
Дата:   26-04-13 10:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: проблемни ли са новите MacBook pro
Автор: langel   
Дата:   26-04-13 18:28

Въй, що тъй изпуши, бе, нема тука злоба, просто инфо.
Инак - всеки да се инджойва как му е кеф. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: проблемни ли са новите MacBook pro
Автор: insofia.net   
Дата:   27-04-13 01:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: проблемни ли са новите MacBook pro
Автор: s_l   
Дата:   29-04-13 14:11

Благодаря, @insofia.net!
Прочетох и коментарите, няма нищо притеснително за мен.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »