Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Фотография университет
Автор: naviga7or   
Дата:   18-04-13 00:04

Къде в България може да се учи фотография освен натфиз и НБУ
Че сега съм пред едни дилеми дали да продалжавам да уча и това да е фотография..

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография университет
Автор: Canon   
Дата:   18-04-13 00:26

Пловдив

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография университет
Автор: alcap007ne   
Дата:   18-04-13 01:06

Фотографията не се учи. Тя се работи[smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография университет
Автор: k7   
Дата:   18-04-13 08:04

Автор: alcap007ne
Дата: 18-04-13 01:06

Фотографията не се учи. Тя се работи

[smilie24]

ps. И ако мога да вметна : Учи се, докато се работи!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография университет
Автор: vaskoto1   
Дата:   18-04-13 08:50

... и докато всички нечовеци-проесионалисти-специалисти ти сипват редовно храна по форумите колко си некадърен и как нищо не става от тебе...
мда-добре...
[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография университет
Автор: fotorafi   
Дата:   18-04-13 18:40

Най-добрият вариант: Учиш някаква хуманитарна специалност-бакалавър и после магистърска специалност: ХУДОЖЕСТВЕНАТА АКАДЕМИЯ, 2 години
НАТФИЗ-тежко следване и много скъпо,не заслужава
НОВ БЪЛГАРСКИ-неефективно следване-само бакалавър и много скъпо, не заслужава
0886-711-193, ще те посъветвам лично[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография университет
Автор: naviga7or   
Дата:   18-04-13 19:22

fotorafi Да като замисля това което казваш е добър вариант да си изкарам някакъв бакалавър тук в Търново и после магистратура да е това което искам. Защото и аз гледах колко е семестъра в натфиз и нбу и не много евтино особено като включа квартири и т.н

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография университет
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   18-04-13 19:56

ФотоРафи [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография университет
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   18-04-13 20:41


fotorafi [smilie24]

naviga7or, от това което пишеш излиза, че си от Търново и нямаш нищо против да си вземеш бакалавърската степен във ВТУ?

Общо взето не съм специалист, но фотографията не е изолирано изкуство. ВТУ има цял един факултет по изобразително изкуство, който предлага сума ти специалности. Доста много вариации на тема изящни изкуства, включително например "Графичен дизайн и визуални комуникации", но и други интересни ... Поразпитай как е там обучението, доколко са добри преподавателите ... Има тук във форума хора, мисля, които ще са информирани по темата. Ако искаш да се занимаваш с фотография не е задължително в дипломата ти да пише точно "фотография" [smile]

И каквото и да избереш - успех [smilie24] [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотография университет
Автор: compur   
Дата:   18-04-13 22:46

Еееее! Щом си от Търново, питай потребител с името Canon... [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография университет
Автор: chrisnoch   
Дата:   19-04-13 01:23

Дипломата няма да Ви направи фотограф! Не е важно какво пише в "тапията", а какво можете. Висшето образование няма да ви "налее" в главата знанията и уменията - то по-скоро предоставя благодатна (повече или по-малко - зависи къде учите) среда за Вашето развитие. Колко добър фотограф ще станете зависи 80% от Вас самия и само 20% - от "обкръжението".
НАТФИЗ не е това, което беше. Завършил съм доста отдавна, но имам наблюдения отблизо върху сегашното ниво на преподаване. Трагедия! НБУ? Още по-голяма трагедия в луксозна опаковка! За "фотографските" специалности в останалите български "университети" просто няма смисъл да говорим.
Далеч съм от мисълта да Ви обезсърчавам, не ме разборайте погрешно! Трябва много да четете (литература - бол!) и още повече да снимате! Непрекъснато! Вие вероятно сте млад, имате време - врете се навсякъде, пътувайте (светът е глобално село!) и снимайте, снимайте, снимайте! Използвайте всички възможности (вклчително тези на Интернет) за да събирате мнения за работата си. Вероятно ще Ви плюят, ще Ви се подиграват дори - не им обръщайте внимание (злобари всякакви!), а трупайте опит. След две-три години може би ще разберете ставате ли за нещо или не.
Докато вършите всичко това, можете и да завършите някаква специалност във Велико Търново, свързана с визуалните изкуства. По това време вече би трябвало сам да знаете дали има смисъл да продължавате обучението си с магистратура. Апропо, задължително е да знаете ПОНЕ един чужд език (на първо нясто - английски) и да сте на "ти" с компютъра.
За да станете добър фотограф е необходимо да работите МНОГО. За да станете изключителен фотограф - същото на квадрат + талант. Имате ли го? Никой не знае, най-малко - Вие! Трабва да проверите. За да станете успешен фотограф, освен всичко останало Ви трябва и малко късмет. Това вече, май, е Божа работа! [smile]
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография университет
Автор: valen_tin   
Дата:   19-04-13 10:00

да си професионален фотограф не е само снимане, а бизнес. По-добре запиши бизнес специалност (като например стопанско управление в СУ), а фотографията ще я научиш снимайки и работейки.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография университет
Автор: naviga7or   
Дата:   19-04-13 19:23

Благодаря ви за изчерпателните мнения [smile]
Само да кажа че аз не чакам дипломата да ме направи фотограф, това ми е пределно ясно че няма как да стане.
А защо искам да уча това, ами защото искам да имам там някакво висше образование (за момента даже не виждам смисъла от него но кой знае някой ден може да ми помогне) но не искам да ходя там с не желание, а да ми е кеф да го уча да е нещо което ми е интересно,пак и да науча нещо ново което ще ми е полезно, и затова общо взето се насочих към фотографията.

Но както казвате ще разуча какви специалности има тук в Търново, и дано има някой която да ми бъда интересна да си изкарам бакалавъра тук. Защото за натфиз и нбу ще ми е наистина трудно от финансова гледна точка особено докато си намеря и там работа



Публикацията е редактирана (19-04-13 19:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография университет
Автор: lakosta   
Дата:   19-04-13 21:14

[smile] ми добре де - мини един курс по фотография и това ще те ориентира...[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография университет
Автор: GM   
Дата:   20-04-13 10:42

защо няма желаещи да учат за инженери, животновъди...?![smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография университет
Автор: makenzi   
Дата:   20-04-13 13:34

GM Няма желаещи да учат защото У БГ няма смисъл!Може би за строителни инженери си е добре има мноого хляб.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография университет
Автор: Crowz   
Дата:   20-04-13 14:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография университет
Автор: chrisnoch   
Дата:   20-04-13 14:42

GM : "защо няма желаещи да учат за инженери, животновъди...?![smilie8]"

Сигурно има, но те не едва ли се интересуват от фотография, затова и не посещават този форум! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография университет
Автор: imitev   
Дата:   20-04-13 14:54


В БГ всички учат за началници... само дето стана много вожд - малко индианец...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография университет
Автор: chrisnoch   
Дата:   20-04-13 15:35

Само не разбрах фотографът на кого е началник, освен на себе си? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография университет
Автор: tzl   
Дата:   20-04-13 15:38

Ако разгледате какво е било преди 80 години и назад, ще видите, че тези, които не са били началници са били най-бедните. Тези, които са били началници са били я бозаджия, я продавач на сироп, я майстор на чадъри, я обущар, я медникар, я дърводелец и т.н. Всеки от тях се е учил от майстор. Този майстор е бил или бащата (или друг роднина) или известен майстор, при когото младият човек е ходил да чиракува. Чиракуването е било най-вече практика под надзора на майстора.

Сега да си началник е лоша дума и голям престиж. Странна работа как за 70-80 години разбирането се е променило толкова драстично.

Съветът ми към човека, който е започнал темата е да гледа историята и да се учи от това какво е работило стотици години наред като практика.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография университет
Автор: stoychev   
Дата:   21-04-13 15:34

В НБУ, чувам, не се учи фотография. Освен ако интересът Ви е само към стандартизираната рекламна фотография. [smilie24]



Публикацията е редактирана (21-04-13 15:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография университет
Автор: chrisnoch   
Дата:   22-04-13 11:42

Чувате, колега, но лошо! [smile] В НБУ нищо не се учи, само таксите им са високи! [smilie11]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »