Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Nikon announcement: 1 Nikkor 32mm f/1.2 lens
Автор: prisonbreak   
Дата:   18-04-13 17:39

По темата и не точно по нея...
При положение че един обектив е създаден за DX система, си мисля че няма умножаване по 1,5 или 1,6...

35/1.8 Dx си е 35/1.8
85/1.8 D , е вече друго...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon announcement: 1 Nikkor 32mm f/1.2 lens
Автор: vgramatikov   
Дата:   18-04-13 18:58

muu не обяснявай на хлебаря как се прай хляб. Разбра ме какво имам в предвид. Нали при еднакво кадриране всичко за ,което ти говоря си идва на мястото. Важна е практическата приложимост на един обектив заедно с сензора зад него. Цифрите и таблиците са ясни.

Мене тая малката ниникнска система ми е интересна.Още повече ,че динамиката и е като на голям сензор. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon announcement: 1 Nikkor 32mm f/1.2 lens
Автор: uri64   
Дата:   18-04-13 22:02

Pd написа:

> muu не обяснявай на хлебаря как се
> прай хляб.

Мухахаааа не е истина просто какво може да се прочете в тоя форум...велико просто [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon announcement: 1 Nikkor 32mm f/1.2 lens
Автор: uri64   
Дата:   18-04-13 22:04

Иначе и на мен ми харесва Никон 1 системата и ми се струва, че незаслужено е хулена тук

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon announcement: 1 Nikkor 32mm f/1.2 lens
Автор: muu   
Дата:   18-04-13 23:06

всъщност отдавна нямам желание да обеснявам , особено на хора дето нито осмислят написаното, нито вообще желаят да мислят. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon announcement: 1 Nikkor 32mm f/1.2 lens
Автор: vgramatikov   
Дата:   18-04-13 23:53

Като мен ли? Благодаря ще го запомня.
За твое сведение дори вече е "модерно" да се пише приравнената дълбочина на рязко изобразено пространство в големите сайтове.
Например ,че 35 1.4 е еквивалент на 55 2.2 за 35 ММ и има забележка "не като светлосила а като дълбочина на рязко изобразено пространство или DOF depth of field" А ,че става дума за еднакво съотношение на обекта в кадъра взето в предвид зрителния ъгъл за НЕ идиотите е ясно.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon announcement: 1 Nikkor 32mm f/1.2 lens
Автор: vga   
Дата:   19-04-13 00:03

Абе момче, какъв DOF те гони непрекъснато?!? Хората не ги ползват тия обективи, за да са им само миглите на моделите на фокус, а за да може на тъмно да снимаш с по-висока скорост! Никога не забравяй, че помниме когато се появи във форума, какви въпроси задаваше. Честно казано е досадно да гледаме във всяка тема как разясняваш на всички вижданията си, защото правиш снимки от две години и то в някаква много тясна област. Която за мен лично, на всичкото отгоре, е безсмислена, но нейсе - това си е мое виждане. Чак за хлебари и хлябове говориш на Калин Руйчев... просто е абсурдно!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon announcement: 1 Nikkor 32mm f/1.2 lens
Автор: vgramatikov   
Дата:   19-04-13 00:20

Братле. Всеки е почнал от някъде.
Областа в ,която сниам ако ти е безразлична в рамките на добрия тон е да го запазиш за себе си. На повечето хора им е безразлично да се занимават с дейности различни от това да снимат обекти извън суетния живот в големия град.Аз снимам и друго но не го показвам тук защото не съм сметнал за необходимо.

Труда на всеки човек е достойна за уважение ,а всеки жанр има своите президвикателства. Да снимаш уайлд е много повече любов към природата и животните ,тяхната красота. А на толкова фотография. Фотографията до колкото я има е въпрос на съобразяване ,творчески подход към заобикалящата те среда ,очакваната светлина,ракурс,познаване на обектите които снимаш ,техните поведенчески фактори ,бързата реакция и голяма доза късмет.

В никакъв случай не си имам за добър артист ,защото аз снимам диви животни и това е малко по-различно занимание. Понякога оставящо недомислие в тесногръдо хора като теб. Незнам от кога грижата за околната среда и нейното фотографиране е безмислие.Със същия успех мога да говоря за натуралистите и пейзажните фотографи. При тях нещата са много много сходни. Сигурно и те са безмислени.

До колкото Калин Руйчев. Нямам нищо против него. Не го познавам лично. Изглежда приятен човек. И аз спазвам добрия тон с лека загадна на сърказъм. Той ме разбра какво казах но реши да сложи отгоре на спора някое друго изречение. Аз също го разбрах но неговото отричане колкото и какъвто и да е той е нелогично.
Причината е ,че освен за "снимане на тъмно" светлосилните обективи се изпозват за придаването на определена визия на кадъра която е свързана с фокусното разтояние на обектива и дълбочината на рязко изобразено пространство.

Аз пуснах 2-поста и се съгласих ,че 1.2 е суепер за малка матрица с слаб исо-пърформ. Но също така трябва да се отбележи ,че гръмката светлосила 1.2 всъщност като визия и рязко изобразено пространство не е нищо особено приравнена към кроп или ФФ сензор.

Да не говорим ,че на практика дори да снимаш на 1.2 с 2.5 матрица едва ли ще имаш много голямо предимсто пред това да снимаш на 2.8 или ф/4 с ФФ. Понеже големите сензори имат по-добър исо пърформ от този малък сензор с 1 до 3-4 стопа при новите ФФ камери като д600.
Разбира се това не умаловажава факта ,че 1.2 за тези тела е супер и е чудесно нововъведение.



И особено е липсата на такт е да се явяваш адвокат на някой.Който може да се защити и сам.

А относно теб съм без коментар. Помнил когато съм бил дошъл. Това беше преди около 5 години мисля ,че. МИсля ,че имам право на развитие.
А ,че ти се чувстваш заангажиран с мойте постове и неангажиран с тези на МУУ си е лично твое предпочитание с ,което не трябва да ангажираш аудиторията и да ме злепоставяш.Освен ако нещо в факта ,че си имам хабер от някой неща те дразни.

Погледнах ,че снимаш пейзажи и то слаби такива.Виждам ,че също харесваш природата като мен и дори си снимал диви животни. Не виждам на какво отгоре седи поста ти? Самочувствие от постигнати резултати,признание или комплекси?

Аз снимам за кеф и съм свободен от предрасъдаци.Бъди повече като мен и по-малко като себе си.
[beer]



Публикацията е редактирана (19-04-13 00:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon announcement: 1 Nikkor 32mm f/1.2 lens
Автор: victory13   
Дата:   19-04-13 00:32

[smilie18] а така... ма това последното как ще стане, не знам [smilie5]

днеска много весело във форума... да не е петък [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon announcement: 1 Nikkor 32mm f/1.2 lens
Автор: vgramatikov   
Дата:   19-04-13 00:35

12:34 [smilie18] [beer] Петък си е яко.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon announcement: 1 Nikkor 32mm f/1.2 lens
Автор: uri64   
Дата:   19-04-13 00:49

Еми кво, епохален е постът за хлебарите и хляба. И последният също - като апотеоз на изящната словестност. Още два от постовете във форума, които трябва да се издялат с длето върху мраморни късове. И после буквите да се позлатят. И всеки такъв вече "мраморизиран" пост да се съхранява в специална барокамера, с контролирана атмосфера и осветление. И стените на всяка такава камера да са от оловен кристал с дебелина 0.5 метра и коефициент на пречупване на светлината 0.0000001. И максимален еквивалентен ДОФ. Между камерите, съхраняващи епохалните постове да има алеи и зеленина и екзотични растения с огромни цветове. Около цветовете да пърхат колибри. Във въздуха (леко ухаещ на озон) да се носи тиха музика (класическа и от време на време пост-боп).[smilie24]



Публикацията е редактирана (19-04-13 00:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon announcement: 1 Nikkor 32mm f/1.2 lens
Автор: victory13   
Дата:   19-04-13 01:01

у наше село ги закопаваме за бъдните поколения... мислите де [smilie18]

и с музиката не съм съгласен... нещо таквоз трябва да е http://www.youtube.com/watch?v=TCJZi69uZO4
[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon announcement: 1 Nikkor 32mm f/1.2 lens
Автор: vga   
Дата:   19-04-13 09:42

Офф добре, добре. Остави ме мене, аз съм слаб фотограф и не претендирам. Само си изкарвам прехраната с това тихичко.

Страх ме е да не изпишеш пак три скрола текст, затова спирам до тук.

Иди да снимаш дива коза, че така някой би казал, че не снимаш "уайлд", а само птици [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon announcement: 1 Nikkor 32mm f/1.2 lens
Автор: uri64   
Дата:   19-04-13 10:43

Фуу жалко че Пенчо Кубадински още през соц-а е отстрелял последния муфлон по нашите земи... Но пък с това е положил началото на птичарството във ФФ...така де, като е затрил всичкия уайл д са оТанали поне пернатите....[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon announcement: 1 Nikkor 32mm f/1.2 lens
Автор: optima   
Дата:   19-04-13 12:56

ЯКООО..

http://images-pb-3.cdn.mywed.ru/users/a/Ashpunt/photo/b_f_516b0e3208a77.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Nikon announcement: 1 Nikkor 32mm f/1.2 lens
Автор: vgramatikov   
Дата:   19-04-13 18:00

vga жалко че си изкарваш парите с това

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon announcement: 1 Nikkor 32mm f/1.2 lens
Автор: vga   
Дата:   20-04-13 16:19

Кое му е жалкото?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »