Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Nikon Coolpix A - джобен DX
Автор: apollo   
Дата:   07-03-13 22:43

Да дадеш повече пари заради марката... дали е кисело или тъпо хората си избират според количеството излишни мангизи [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix A - джобен DX
Автор: nsirakov   
Дата:   08-03-13 00:27

СЛР изобщо не ми е кисело.. ма хич

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix A - джобен DX
Автор: hotsnail   
Дата:   08-03-13 00:37

Не е зле ама като Х100 е 900 лева в базара....как сърце да ти даде да грабнеш тоя грозил. То все едно са откраднали дизайнер от някоя китайска фабрика за сапунерки.

За контролите мисля че малко са се престарали. Никон 1 май е по-добре балансиран. Тука копчета има по цялото тяло..кой да ги помни за какво служат.

обектива вярно ако не се прибираше ами просто изглеждаше като х100 щеше да е супер.

Ама кой както го харесва. Хубаво е че никон наблягат на тоя сегмент, аз се надявах да оставят никон 1, да копнат Е байонета и да погнат безогледалните ама уви. Сега кеф ти фуджи, никон или сигма за компактен АПС-Ц или дори RX100 ако се направи малък компромис. (Има и едно недоразумение на канон...то за него по-добре нищо, че добро няма как)



Публикацията е редактирана (08-03-13 00:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix A - джобен DX
Автор: emo1   
Дата:   08-03-13 01:03

Значи избора на апарат със APS-C сензор и не сменяем обектив е Фуджи Х100, Сигма ДП1 Мерил и новото Никонче.
Бях се замислил за такъв апарат като второ тяло, във случая Сигмата ми остава фаворит, въпреки че Никончето ще ми е най-удобно а Фуджито пък е най-красиво.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix A - джобен DX
Автор: hotsnail   
Дата:   08-03-13 01:26

Има и x100s с бърз аф и Х-Trans сензор и още доста благини и пак е много привлекателен

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix A - джобен DX
Автор: emo1   
Дата:   08-03-13 01:47

Така си е X100s е перфектно апаратче, но Сигмата ме впечатли най-много при кадрите, нали това е идеята.
Сони не желаят да си ядат от кексовете, иначе съм сигурен че ще могат да извадят нещо много добро при джобните DX.


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix A - джобен DX
Автор: mitku   
Дата:   08-03-13 10:49

Добре де... вие клавиатурите ли си разработвате с този Fuji X100?

-> Fujifilm X100 - List Price: $1,199.95 - Promo Price: $1,048.98... в Щатите (приблизително 1580лв. по днешен курс и към туй евентуално се добавят доставка, мито, ДДС и още няколко таксички + разправиите по митници и загубеното време и + екстрата "тука има, тука нЕма", да не пристигне изобщо)
А Fujifilm X100S е с ~$300 отгоре, пак в Щатите... и още го няма и него в Европа и него. Ама вие вече сте го тествали яко, че е много по-добър. [smilie18]

-> Fujifilm X100 - RRP: £1,299.99 - Promo Price: £839.15... в Англия (приблизително 1900лв. по днешен курс... без доставката)

-> Fujifilm X100 - Цена: 1 999.00 лв. с ДДС - Промо цена: 1 899.00 лв. с ДДС... в БГ

А този Никон е ОБЯВЕН за $1100.
Ама пък Фуджи-то бил в еди-кой си базар еди-колко си пари... и какво от туй?!? Откога е меродавно сравнението между някаква измислена цена от незнаен базар на старо, срещу обявена начална цена от производител? [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Цените са приблизително равни. Даже Никон-а очевидно ще е по-евтин щом началната му цена е равна на промоционалната на Фуджи-то. А освен туй - на мен например Никон-а ми харесва повече от Фуджито. Какво го "ръгате" толкоз туй Фуджи? [smilie7]



Публикацията е редактирана (08-03-13 11:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix A - джобен DX
Автор: didesignbg   
Дата:   08-03-13 11:13

Фуджито е апарат, Кольо А е за да се преброят талибаните [smilie3]
А го ръгат защото са на една цена, а само едното се продава [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix A - джобен DX
Автор: mitku   
Дата:   08-03-13 11:14

И какво ми е по-"апаратското" на Фуджи-то? Или и там се броят талибани? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix A - джобен DX
Автор: didesignbg   
Дата:   08-03-13 11:32

Не трябва да го държиш на 20 см пред лицето си за да снимаш.
Хибриден визьор.
Директен контрол върху диафрагма, скорост, компенсация, видими и при изключен апарат.

За мен тези трите са достатъчни за да не ме интересуват по-малките от типа на: живот на батерия, захват, телескопичен обектив, и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix A - джобен DX
Автор: Emoxide   
Дата:   08-03-13 15:13

на мен лично най-дразнещо ми е максимална скорост на затвора до 1/2000сек.


hotsnail : Не е зле ама като Х100 е 900 лева в базара....как сърце да ти даде да грабнеш тоя грозил. То все едно са откраднали дизайнер от някоя китайска фабрика за сапунерки.

За контролите мисля че малко са се престарали. Никон 1 май е по-добре балансиран. Тука копчета има по цялото тяло..кой да ги помни за какво служат.


много крайно изказване... дизайнът е като немска скука, не като китайска сапунерка, инак би бил досущ като сапун, с 2 копчета и голям тъч дисплей, Wi-Fi и още 1млн. безсмислени екстри по отношение качество на изображението. Аз лично не намирам апаратчето за грозно, по-скоро безлично и прекалено инженерно изчертано.... Без никакво вдъхновение, за сметка на това намирам директните му бутони за доста полезни, жалко, че няма електронен визьор, дори и като аксесоар, ами пробутват такава глупост, като чисто оптичен визьор на дигитален апарат. Така никога няма как да разбереш върху какво си фокусирал. FUJI понеже се учат от грешките си, както и тези на другите, се поправиха съвсем овреме, като дори на сапунерката си вградиха транспарантен течнокристален дислей, евтино и ефективно решение!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix A - джобен DX
Автор: Emoxide   
Дата:   08-03-13 15:20

...напоследък, сериозно се замислям да си продам SONY NEX-5R+18-55 и да се сдобия с FUJI X20, шантавото е, че все повече се усещам колко по-удобно и приятно ми е да си щракам с X10, пред това да се мъча 3 минути да извадя бурканчето с бебешкото пюре за да снимам нещо. Като скорост на действие FUJI е по-пъргаво, а новото отроче, направо ще го направи за смях! А друг е въпроса, че белият баланс на фуджо при изкуствено осветление е категорично, по-добър, жалко, че матрицата го ограничава и тоналните и цветови преходи са зле
Освен за портрети и пейзажи с ръчно фокусни обективи , както и качествено видео, NEX не го бива, според мен.


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix A - джобен DX
Автор: uri64   
Дата:   08-03-13 15:47

> Какво го "ръгате" толкоз туй Фуджи?
> [smilie7]

То в тоя форум в 99 % от темите се ръгат или Нексовете, или Фуджитата, а някъде и нексовете и фуджитата..просто явно това са марките и всичко останало неизвестно защо не е изчезнало безследно [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix A - джобен DX
Автор: Emoxide   
Дата:   08-03-13 16:23

...аз да си призная, изпадам във фрустрация от fuck-тът, че моят стар Canon PowerShot G9 дава по-качествено изображение при ISO100 в *.CR2 отколкото 5 години по-нов модел като FUJI X10 от *.RAF;
Отделно NEX-5R е по-бавен във всяко едно отношение от сапунерата X10;
...затова и тези играчки, ги начуквам във всяка една тема за техника, отмъщавам си на форума, понеже се комплексирам от неумението си да снимам добре, приписвайки това на недоволството ми от възможностите на дигиталните ми фото-придобивки [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix A - джобен DX
Автор: Emoxide   
Дата:   08-03-13 16:27

uri64 , искрено се извинявам, че затормозявам цялото това фото-общество с моите си issues... [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix A - джобен DX
Автор: uri64   
Дата:   08-03-13 17:52

Emoxide нямах конкретно теб предвид [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix A - джобен DX
Автор: nsirakov   
Дата:   08-03-13 18:44

грозил за теб... за мен фантазия....

цената.... купих го за 850 лева...

дай боже като се счупи да взема батко му x1-pro...


техно талибаните да си борят техно кютюците... аз като овеся това апаратче на врата ми е през дедовия какво е качеството на пикселите.... отдавам се на емоцията от снимането...


кой за каквото живее...

[beer] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix A - джобен DX
Автор: sirkhann   
Дата:   08-03-13 19:32

Тия от Nikon, ако вместо тоя Кольо, бяха направили един FA/FM наследник прилична електроника и може да работи и с G обективи, дали нямаше да изкормят рибата, а? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix A - джобен DX
Автор: mitku   
Дата:   08-03-13 22:34

Тъй е. Но явно Никон и Канон още не са принудени да го направят, сигурно защото туй ще им вкара голяма вътрешна конкуренция и ще подрие целият им останал асортимент. Затуй докато "ножът не опре до кокал", няма да го направят... и съответно правят всевъзможни заобикалящи (заблуждаващи) маневри и предложения, на които все нещо важно им липсва. Като серия 1, на която й липсва размер (и качество) на сензора + друга оптика... или сегашният Кулпикс А, на който пък му липсва смяната на обективи (и ВР/ИС) и т.н. Докато пазарът не ги принуди, няма да направят истинска, качествена безогледалка с "всички екстри". Сори можеха да си го позволят, защото все едно нямат какво друго да губят (горе-долу същото е и за Олимпус и Панасоник). [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix A - джобен DX
Автор: sirkhann   
Дата:   09-03-13 00:26

Аз пък ще пиша на Казуто и на Рико, да им дам малко пара на Цанон и Ницон [smilie21] Сигма и без това са умрели в електрониката, ако почнат да правят цифрово-механични апарати, ще си уцелят нишата [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix A - джобен DX
Автор: hotsnail   
Дата:   09-03-13 00:27

Не знам какво толкова се афектирахте. Първото ми изречение беше, че апарата е хубав. Не ми изглежда да решава проблема със световния мир нито предлага алтернатива на антибиотиците, та си казвам, че не ми харесва дизайна и бутоните. Това не значи, че не бих си го купил ако ми трябва фотоапарат или че не бих го препоръчал на познат дето ме пита какво да си вземе. Апаратите са да се снима.

Хайде със здраве [beer]

А дали никон щяли да кормят риба...ако хванат ще кормят. За сега гледат замислено в хоризонта ...изгледи да клъвне риба на тоя паралелепипед няма големи, пък и да клъвне, няма на какво да се задържи.



Публикацията е редактирана (09-03-13 00:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix A - джобен DX
Автор: apollo   
Дата:   09-03-13 14:58

[smilie18]

Добре де сега Ни-коня става ли или не [smilie21]

Иначе размера му е много подходящ за да подпира някоя маса - примерно в хижа [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix A - джобен DX
Автор: mmjm   
Дата:   09-03-13 15:26

Не е за изхвърляне в никакъв случай, аз обаче ако ми се налагаше да избирам, бих взел братчето му p330.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix A - джобен DX
Автор: emoxide   
Дата:   08-04-13 12:28



Nikon CoolPix A - D7100 - Canon EOS 5DMkIII

До ISO800 са почти равноправна конкуренция.... ако може да се вярва на тестове динамичният обхват на APS-C Nikon е по-висок от този на FF Canon до ISO800, където се изравняват. Практически в заснетите изображения обаче нещата биха изглеждали друго яче...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix A - джобен DX
Автор: didesignbg   
Дата:   17-04-13 08:56

Цената на кольо тая нощ паднала с 300$ [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »