Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: От лентов към цифров апарат - съвети за марка и качество
Автор: Digitalgab   
Дата:   11-04-13 17:16

http://www.photographyblog.com/reviews/sony_cybershot_dsc_hx100v_review/conclusion/

Отговори на това съобщение
 Re: От лентов към цифров апарат - съвети за марка и качество
Автор: photostoykov   
Дата:   11-04-13 17:47

Приятели, май успяхте да объркате тотално човека?
Замяната на компактен лентов апарат със светлосилен обектив и постоянно фокусно разстояние не бива да става със суперзум или огледално-рефлексен!
Най-подходящ ми се струва FUJIFILM X100(S), но-о-о цената му е 6(шест) пъти по-висока от посечената по-горе сума.
Евентуални претенденти от този тип са SIGMA DP1 Merrill, Nikon CoolPix A, Leica Х2 и т.н., но всичките за голямо съжаление са от висок ценови клас. [smilie8]
Авторът на темата да потърси изгодни оферти на гореизложените апарати в базара на форума, eBay и други подобни.



Публикацията е редактирана (11-04-13 18:42)

Отговори на това съобщение
 Re: От лентов към цифров апарат - съвети за марка и качество
Автор: Digitalgab   
Дата:   11-04-13 18:18

Като си определил до 300 лева, не можем го обърка, казахме кво му дава най много за тия пари.

А това вече е върха:


http://s.stdns.ru/up/blog/cache/content/5463.1364335380.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: От лентов към цифров апарат - съвети за марка и качество
Автор: Digitalgab   
Дата:   11-04-13 18:57

И за 300 лева, това даже по добре:

http://www.photographyblog.com/reviews/olympus_sz_14_review/image_quality/




Публикацията е редактирана (11-04-13 22:03)

Отговори на това съобщение
 Re: От лентов към цифров апарат - съвети за марка и качество
Автор: kamenvk   
Дата:   12-04-13 13:20

@ Digitalgab - от оценките във фотографския блог, "Сони"-то получава по-високи такива, спрямо "Олимпус"-а, конкретно за качество на изображението - 4,5 към 3,5 от 5 възможни. Съответно първият е по-обемен, с визьор, вторият - по-компактен, ала при сходна цена, първият има повече предимства.

@ photostoykov - този "Фуджи" X100(S) много ми допада - дизайн в ретро стил, сравнително компактен, има си визьор, светкавица, изглежда семпъл като настройки. Ала, доколкото разбирам, сериозна пречка е цената. Не мога да разбера защо тези по-опростени модели (които идеално пасват на такива като мен, които искат с лекота да преминат от лентов към цифров, без много главоблъсканици и с добро качество на изображението) са толкова скъпи...

Отговори на това съобщение
 Re: От лентов към цифров апарат - съвети за марка и качество
Автор: photostoykov   
Дата:   12-04-13 14:26

Камене, този хАпарат и още няколко други имат наистина голям сензор за компактна камера: APS-C (за да имат съпоставимо качество със сканиран от лента кадър).
А това, че са скъпи го определя маркетинга и пазара, там където се срещнат лакомията на производителя с реалната (разбирай платима) цена от потребителите - това е продажната цена! С увеличаване на продажбите - цената логично спада...

Отговори на това съобщение
 Re: От лентов към цифров апарат - съвети за марка и качество
Автор: alexander97   
Дата:   12-04-13 14:30

Това също е добър вариант:
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=9742



Отговори на това съобщение
 Re: От лентов към цифров апарат - съвети за марка и качество
Автор: Digitalgab   
Дата:   12-04-13 14:41

То сега толкова възможности се появиха за добра покупка, че може и да се затрудни човек в избора.

Отговори на това съобщение
 Re: От лентов към цифров апарат - съвети за марка и качество
Автор: chrisnoch   
Дата:   12-04-13 14:41

kamenvk,

Сега ми стана по-ясно каккво търсите! Извинявайте, ако съм Ви "размътил" главата с принципни разсъждения на тема DSLR!

СЪВЕТ:
Бързо (ама на минутата!) отидете в "Техномаркет" - има "пролетно почистване" и голям избор от сравнително по-стари модели фотоапарати, но с 50% намаление. Пробвайте и изберете сам. Успех! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: От лентов към цифров апарат - съвети за марка и качество
Автор: kamenvk   
Дата:   13-04-13 10:05

@ photostoykov - ясно, ама все пак - ем семпъл, ем толкова скъп. По отношение на цената, при повишено търсене има и покачване на стойността - пример - петролът, храните. Би паднала, ако има конкуренция. А конкуренция ми се струва, че има. Отделно, че точно този тип апарати не са от най-атрактивните (имат ретро излъчване) и функционални - примерно нямат увеличение и прочее. Не знам дали е български пазарен нелогизъм или и по света важи същото.

@ alexander97 - благодаря за предложението. Ще попитам собственика за повече информация.

@ Digitalgab - общо взето, свеждам избора до 3-4 апарата, в контекста на всички коментари за техническите специфики до момента и офертите. Със сигурност, колкото повече информация и съпоставки, толкова по-добре. Големият избор наистина обърква, ала е по-добре така, отколкото ограничен такъв - конкретно за нещо, което ще се ползва дълго време и не е всекидневна покупка като стойност.

@ chrisnoch - напротив. Всяка допълнителна информация ми е полезна. До момента този клас апарати и въобще цифровите такива ми бяха "тера инкогнита". Давам си сметка за предимствата и на едните, и на другите, и на третите.

За "Техномаркет" - към момента все още не съм взел решение за апарата. Второ - намалението там е само за определени модели. Рискът да се вземе нещо прибързано и необмислено, и впоследствие - да не останем доволни (ще го ползваме аз и сестра ми), е голям. Така че тази промоция е похвална, ала в случая не е опция за мен.

Отговори на това съобщение
 Re: От лентов към цифров апарат - съвети за марка и качество
Автор: photostoykov   
Дата:   13-04-13 21:15

Ето ти по-малко скъп (т.е. по-евтин), но с възможности апарат: FUJIFILM X20.
Ако цената се задържи около 1000 лв. - купувай!
Иначе, за скромните 300 лв. ще си купиш апарат, като за 300 лв...
Не е лошо да проследиш темата:

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&t=1435839&i=1435839&offset=0




Публикацията е редактирана (13-04-13 21:19)

Отговори на това съобщение
 Re: От лентов към цифров апарат - съвети за марка и качество
Автор: kamenvk   
Дата:   30-04-13 15:01

Имам следните въпросителни:

- какво е значението на типа сензор за качеството на снимките (тоест какво е компактен апарат с CMOS сензор)? Какво ви е мнението за тези модели (два от тях са извън ценовата ми рамка, ала ме интересува принципно въпроса със сензора):

Olympus SH-25MR, 16.0MP

Olympus TG-620, 12.0 MP

Nikon Coolpix L310, 14.1MP

- кое е за предпочитане - с AA или с Li-Ion батерии?

- какво е отношението на размера (обема) към удобството за носене и снимане?

- има ли предимство снимането без визьор?

Подчертавам, че няма да го ползвам за художествена фотография (за да търся определени свойства на обективи, филтри и прочее), а за личния архив, където едно прилично увеличение, добър контраст и наситеност на цветовете, острота са ми достатъчни.


Отговори на това съобщение
 Re: От лентов към цифров апарат - съвети за марка и качество
Автор: chrisnoch   
Дата:   30-04-13 17:35

CMOS сензорите са по-ново поколение. Предимства пред CCD:
- по-бързи и светочувствителни;
- шумят по-малко на високо ISO - особено тези със задна засветка;
- номинална чувствителност при 5600К (дневна светлина);
- позволяват снимане на Full HD видео;

Първите CMOS сензори имаха някои недостатъци, които вече са (почти) преодолени.

Батерии с размер АА можеш да си купиш от всяка бензиностанция, ако закъсаш. Зареждаемите NiMH са сравнително евтини, но Li-Ion са скъпи и не се намират лесно. NiMH се държат лошо при ниски температури, поддържат номинално 1.2V (а не 1.5V, както е при алкалните) и зареждат вградените светкавици по-бавно.
Фирмените Li-Ion батерии са относително по-леки (тегло/капацитет) и са по-стабилни в екстремни условия, но пък са по-скъпи и не се намират навсякъде.

Olympus TG-620, 12.0 MP е фотоапарат за екстремни условия. Едва ли Ви е необходим, ако не сте запален турист и/или сърфист, например.

Малък сензор (1/2.5" - 1/1.5") = по-компактно тяло, по-леки обективи с по-голям обхват на вариото, но по-ниско качество на снимките и повече шум в картината.
Сред фотоапаратите с по-големи марици - (м)4/3, APSC, FF - най-леки са безогледалните системи, но те са доста извън ценовата Ви ранка, освен ако не попаднете на изгодно предложение "втора ръка". Апропо, за Вашите цели това е май най-удачният избор.

Отговори на това съобщение
 Re: От лентов към цифров апарат - съвети за марка и качество
Автор: peter_m   
Дата:   30-04-13 17:55

Освен това апарати от типа на ТГ620 са с тъмна оптика по правило

Отговори на това съобщение
 Re: От лентов към цифров апарат - съвети за марка и качество
Автор: kamenvk   
Дата:   17-07-13 13:37

Ще помоля за коментар на тези пет модела - има ли добри сред тях, ако се изключи липсата на визьор:

http://www.emag.bg/digitalen-fotoaparat-nikon-coolpix-l610-16mp-black-product


http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&product=8598&show=additional


http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&product=9503&show=additional


http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&product=10524&show=additional


http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&product=10545&show=additional

Отговори на това съобщение
 Re: От лентов към цифров апарат - съвети за марка и качество
Автор: bOzo   
Дата:   17-07-13 17:12

kamenvk,
В този ценови диапазон каквото и да вземете е все едно, голяма разлика няма.
В глобален мащаб, ако се загледате по светски събития, състезания, стадиони и т.н. се снима с Nikon и Canon, не знам защо е така.[smilie18]
SONY са посредствени камери, които с агресивен маркетинг хвърлят трици и ловят маймунки. Паналайките и олимпусите също са гола вода в общия смисъл, но това ще го разберете едва след няколко месеца, изпълнени с емпирични гимнастики. Естествено, всичко това си има изключения, които обаче се позиционират извън бюджета.

Отговори на това съобщение
 Re: От лентов към цифров апарат - съвети за марка и качество
Автор: Digitalgab   
Дата:   17-07-13 18:21

Това е така, защото Канон и Никон имат професионални системи за фотожурналисти, които няма да тръгнат да снимат с турбосапунери от от тези две фирми или от някои други.

Но един турбо от Фуджифилм спокойно може да се използва и за подобни цели.

Отговори на това съобщение
 Re: От лентов към цифров апарат - съвети за марка и качество
Автор: W_T   
Дата:   17-07-13 18:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: От лентов към цифров апарат - съвети за марка и качество
Автор: kaschey   
Дата:   17-07-13 19:20

експертността.........Това не трябваше, да го казваш, че много експерти има и ще земат да се разтопят от екстаз.....Защо не пробваш с някой цифров Олимпус в базара?Има сума Е410, Е 510, цените са добри и няма да изневериш на марката, която обичаш!

Отговори на това съобщение
 Re: От лентов към цифров апарат - съвети за марка и качество
Автор: bOzo   
Дата:   17-07-13 19:39

vikitovikito,
Стига с тоя артЪ...
АртЪ посоката се дефинира по крайния резултат, не по техническите средства за постигане... и артЪ е въпрос на мениджмънт [smilie18]
Ти от намек не разбираш ли, колко пъти трябва да те изхвърлят за да ти светне? [smilie18]

Това артЪ ли е?



Публикацията е редактирана (17-07-13 23:07)

Отговори на това съобщение
 Re: От лентов към цифров апарат - съвети за марка и качество
Автор: bOzo   
Дата:   18-07-13 19:38

Я, пак пуснаха водата на vikitovikito/W_T

Отговори на това съобщение
 Re: От лентов към цифров апарат - съвети за марка и качество
Автор: kamenvk   
Дата:   18-07-13 20:43

@ bOzo, и аз съм чувал, че "Канон" и "Никон" са най-предпочитаните от професионалните фотографи и то неслучайно. Ала на мен не ми трябва чак такъв клас апарат, със сменяеми обективи, а по-скоро нещо компактно, което да дава максимално реалистични цветове (доближаващи се до тези при снимки от филм). Дори да е в диапазона - 500-600 лв. Тези, които са към 1000 лв. и отвъд, ми се струват повече за запалени фенове на огледално-рефлексните.

@ kaschey, бих опитал, ала досега не съм ползвал дигитална техника и не мога да съм сигурен в резултата. А инвестицията не е малка. Едни акцентират на горните две марки, други на "Олимпус", трети - на "Фуджи". Трябва ми нещо оптимално като размер/цена/качество/удобство при употреба.

Отговори на това съобщение
 Re: От лентов към цифров апарат - съвети за марка и качество
Автор: bOzo   
Дата:   18-07-13 21:21

"да дава максимално реалистични цветове (доближаващи се до тези при снимки от филм)."

Ами търсиш пак компактни в този ценови диапазон. Аз съм се нагледал на Olympus TG2, като се поръча от вън идва на тези пари г/д, но нямам впечатления за цветопредаване и т.н - това се коригира в последствие...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »