Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Малко съвети за избор на техника
Автор: boni   
Дата:   07-04-13 20:01

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=TRAINING&request=read&id=26


[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко съвети за избор на техника
Автор: vikitovikito   
Дата:   07-04-13 20:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко съвети за избор на техника
Автор: Rebellious   
Дата:   07-04-13 20:22

Е, викито и прочее, ти си богопомазан да разбираш и знаеш повече, че и да се подиграваш, но има и хора, които сега навлизат с интерес към това непознато и толкова привлекателно занимание, наричано фотография! Те какво да правят? И какво си правил ти преди време на тяхно място? Или това не е удобно и предпочиташ да забравиш, и да си просто спец по подразбиране?
Браво на Бони, има нужда от направеното![smilie24] [smilie24] [smilie24] Трябва да се помага, ТРЯБВА!


Отговори на това съобщение
 Re: Малко съвети за избор на техника
Автор: vikitovikito   
Дата:   07-04-13 20:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко съвети за избор на техника
Автор: Vizov   
Дата:   07-04-13 21:10

Таман си помислих, че Бони търси съвет и се пита дали има смисъл от ДСЛР, при условие, че телефона се справя достатъчно добре [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко съвети за избор на техника
Автор: boni   
Дата:   07-04-13 21:25

А, моят телефон от доста години е Nokia E51, не става за снимки[smilie18]



Публикацията е редактирана (07-04-13 21:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко съвети за избор на техника
Автор: kvakioh   
Дата:   07-04-13 21:45

Приятно направена тема за начинаещи, добро оформление, дано да спрат заяжданията и цикленията кое как във форума.
Ама аз си мисля, че няма да спрат изобщо.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко съвети за избор на техника
Автор: vikitovikito   
Дата:   07-04-13 21:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко съвети за избор на техника
Автор: georgivelev   
Дата:   07-04-13 23:31

Добре е да сте наясно, че закупуването на огледално-рефлексен фотоапарат няма да ви направи по-добър фотограф.

Абсолютно погрешно, и това може да потвърди всеки, който е хващал DSLR в ръцете си. Станах по-добър фотограф именно защото си купих огледално-рефлексен фотоапарат. Тази система отваря много повече креативни възможности, това да можеш да изпробваш един обектив и да видиш какво ще получиш, да си разменяш обективи с колеги и приятели, да сравняваш резултатите. Компактните фотоапарати са затворена система от типа Jack of all trades master of none, с DSLR можеш да избереш изразно средство за дадена ситуация, и "да твориш", както обичат да се изразяват някои съфорумци.

Докато със сапунерката не се изискват никакви умения, както и не развива почти никакви умения. Навремето един приятел се опита да ми покаже как да направя портрет със стария ми Canon S2 IS. Резултатът беше, че и при бленда 3.2, и при 16, снимката си изглеждаше по един и същи начин.

Има ситуации, в които сапунерка изобщо не би се справила. И може би статията щеше да спечели ако беше описал подобна ситуация с пример, защото не става съвсем ясно за човек, който тепърва навлиза в материята. Примерно, една и съща динамична сцена, заснета със сапунерка и DSLR, сравнение на 2 портрета.

Аз бих отишъл даже и по-далеч като кажа, че покупката на Никон D700 ми помогна да стана още по-добър фотограф, от когато бях с D40 или Д90, но нека не задълбавам.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко съвети за избор на техника
Автор: georgivelev   
Дата:   07-04-13 23:36

Забравих да кажа, Бони, поздравления за статията, и за времето, което си отделил, за да я напишеш. Моля те, не приемай като сериозна критика предния ми пост, аз самият едва ли бих могъл да напиша тази статия по-добре. Постарал си се да бъдеш колкото се може по-неутрален относно различните марки фотоапарати, което е похвално, но тъкмо това са повечето въпроси на начинаещите - канон ли да избера или никон. Твоята статия не дава отговор на този екзистенциален въпрос. Така че, интересно четиво, което още малко ще разбърка рошавите главици на бедните начинаещи.

Поздрави, и успешна седмица!

Отговори на това съобщение
 Re: Малко съвети за избор на техника
Автор: realnoncho   
Дата:   07-04-13 23:40

Има хора с компактни апарати или стар SLR с 50-ка които правят страхотни кадри. Другото е техноманиащина [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко съвети за избор на техника
Автор: next_time   
Дата:   07-04-13 23:43

аз самият едва ли бих могъл да напиша тази статия по-добре

А вие сте ....?????
Предполагам от подобно изказване най-добрия писач на статии?
Предполагам и Бони ще се почувства по-добре след подобна похвала.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко съвети за избор на техника
Автор: ne   
Дата:   07-04-13 23:48

Добре е да сте наясно, че закупуването на огледално-рефлексен фотоапарат няма да ви направи по-добър фотограф.


Абсолютно подкрепям Бони в това изказване.
Знанието може да те направи по-добър фотограф, и чак тогава може реално да ти потрябва по-хубав (ДСРЛ, примерно) фотоапарат.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко съвети за избор на техника
Автор: boni   
Дата:   08-04-13 00:04

Държа си на този пасаж за огледално-рефлексния апарат:)
Виждал съм невероятни фотографи, снимащи с телеметричен филмов апарат или компактен или улразум, или хибрид или голямоформатен или с пинхол... Зависи за какъв тип снимки говорим:)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко съвети за избор на техника
Автор: Ирник   
Дата:   08-04-13 00:29

Напълно съм съгласен с georgivelev. Успешното обучение следва да започне с професионален фотоапарат. Аз започнах преди 53 години с Exakta Varex II b и още от първия ден на практическото обучение имах в ръцете си и четири обектива. Също така и добре оборудвана лаборатория и качествени материали. След усвояване на техника с максимални за времето си възможности фотографът успешно може да извлече максимума от по скромна апаратура. Обратният път е по бавен и мъчителен.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко съвети за избор на техника
Автор: boni   
Дата:   08-04-13 00:36

Ще цитирам по памет Дейвид Алан Харви, който казва, че понякога съзнателно се ограничава в техниката, за да вложи повече от себе си.
Многото обективи, електроника, серийни снимки и т.н. ти позволяват да направиш технически добри снимки, но не те правят по-добър фотограф, всъщност дори напротив, притъпяват сетивата ти. Техниката прави много вместо тебе, но това не си ти и в снимките го няма духът ти. Случвало ми се е да съм само с един нормален обвектив и си скъсах задника от тичане напред назад, сменяне на гледни точки и т.н. за да компенсирам липсата на техниа. Тезултатът беше много по-добър в сравнение с други случаи, в които съм имал повече техника....
Както и при колите - колата с много електроника, компютри и системи улеснява много пътуването ти и те облекчава, но не те прави по-добър шофьор, дори напротив:)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко съвети за избор на техника
Автор: MikeDimit   
Дата:   08-04-13 00:43

Страхотна статия.
Бих добавил, от ниската камбанария на моя опит, че покупката на скъп DSLR не прави никой по-добър фотограф. По-скоро километража - като се прескочи 7000- 8000 -я кадър се почва с проумяването кое как става.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко съвети за избор на техника
Автор: Canon   
Дата:   08-04-13 02:37

Връщам се от житейска ситуация. Пожар, срещу апартамента на майката на жена ми, тя се обади, едвам говореше, изстреляхме се на помощ, без почти никаква информация. Слава Богу, овладяно беше положението, шлангове имаше по стълбите до 5 етаж, порои вода по стъпалата, дори отвън пред сградата по-слабо валеше и течеше. След като бяха евакуирали живеещите и вече потушили огъня, пожарникарите ни пуснаха да се прибираме.
За стреса и уплахата на жената естествено - серия спешни разговори с ДжиПи-то, хапчета ... и ние също овладяхме ситуацията.
Чак тогава, щракнах и няколко кадъра с телефона (апарата с голямата матрица и супер дупер възможности си остана в къщи)



http://propho.net/downloads/ff/20130407_231049.jpg




http://propho.net/downloads/ff/20130407_233625.jpg




http://propho.net/downloads/ff/20130407_233635.jpg




http://propho.net/downloads/ff/20130408_010308.jpg




Защо го пиша в тази тема ли?
Досетете се сами.


Отговори на това съобщение
 Re: Малко съвети за избор на техника
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   08-04-13 08:43

Защото най-добрият фотоапарат е този, който имаш под ръка в МОМЕНТА ![smile]

Полезна статия! Защо безогледалните се наричат хибриди? За мен хибриди са си точно ДСЛР-те- хем с конструкция, останала от филмовата ера, хем с цифрова матрица? Но аз съм технически инвалид, та..[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко съвети за избор на техника
Автор: klyomba   
Дата:   08-04-13 13:25

Не се нахвърляйте на georgivelev, мисля, че просто остана неразбран. Естествено, че ако нямаш достатъчно фотографски познания покупката на ДСЛР няма да доведе веднага до по-добри снимки. Точно обратното. С използването на режим различен от автоматичния начинаещия, снимал до сега със сапунерка ще направи по-лоши кадри. Но притежаването на ДСЛР или безогледален ще му даде възможност да се научи да снима творчески. Ако има желание разбира се.
Един професионалист ще направи прекрасни кадри и с телефон и още по-прекрасни с професионална техника.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко съвети за избор на техника
Автор: Vinsent   
Дата:   08-04-13 14:17

Най-добрия фотоапарат е този, който може да бъде повечето време с теб. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Малко съвети за избор на техника
Автор: Emoxide   
Дата:   20-04-13 20:32

[smilie24] една ценна тема....

Отговори на това съобщение
 Re: Малко съвети за избор на техника
Автор: Digitalgab   
Дата:   20-04-13 21:21

Иошихиса Маитани: "Може да имате апарат който да снима космоса и бактериите, но ако не можете да го носите винаги със себе си, той ще бъде безполезен".

Отговори на това съобщение
 Re: Малко съвети за избор на техника
Автор: pefoto01   
Дата:   21-04-13 02:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко съвети за избор на техника
Автор: Digitalgab   
Дата:   21-04-13 13:52

Ето тук се сравнява удобството от ползването на тухла и кюнец и другото, което можеш винаги да носиш:

Fuji HS20 Vs. DSLR Shootout

Отговори на това съобщение
 Re: Малко съвети за избор на техника
Автор: wafen   
Дата:   21-04-13 20:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »