Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Just posted: Sony Alpha NEX-6 Review
Автор: gchokov   
Дата:   27-03-13 22:39

Хора, като не сте готови да четете мнения, не влизайте по форумите да тролите. Този форум наред с "програмистките" форуми в България, се нареждат из първите места по тролене. Човека ви пуска теми, мнения, лични трудове да четете, спора се обръща в тип на колко знаем по английски (дреме му на някой), как различаваме mirrorless снимки от dslr (най-големият WTF май за днес). Не случайно, има една приказка, че има 1 000 000 начина човек да се излага. За това и има толкова много хора, които се въздържат да пишат тук. [smilie23]

Години наред не писах и само четях глупости, и мисля че това ще ми е последното мнение въобще тук. Успех на хейтърите, а на малкото наистина заинтересовани хора от изкуство - браво, че продължавате да си правите труда за хора, които не го оценяват.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted: Sony Alpha NEX-6 Review
Автор: hotsnail   
Дата:   27-03-13 23:04

@gchokov някъде из сайта пише "Фото Форум е преди всичко сайт за развлечение.". А в една книга вече май класика пише "Don't panic"

Споко. Между другото някои от пишещите са впечатляващи фотографи, а още по-голяма част са впечатляващи хора. Та мнението им е смислено вероятно, дори да звучи ирационално. Мен ме дразнят личните нападки и съзнателното бутане на темата в странни посоки.

Иначе защо да не обсъждаме дали снимките от даден апарат са по-хубави от друг. Най-добре и с примери и идеи. Няма как да няма емоции, хората си харесват нещата дето си имат, иначе няма да са щастливи -щастието е да искаш това което имаш, ане обратното.

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted: Sony Alpha NEX-6 Review
Автор: gchokov   
Дата:   27-03-13 23:23

Мъдри думи, hotsnail [smile]. Съгласен съм с всичко, което каза. Нямам против обсъждането на снимки, само на необосновани нападки, точно както каза ти, но май не се изразих правилно.

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted: Sony Alpha NEX-6 Review
Автор: serjy   
Дата:   28-03-13 09:19

не че нещо се изхвърлям, но с олимпуса, примерно е-р3, фокусирането при всякакви условия беше детска игра. това да недогледам нещо или да хвана кофти моментъ - да, но да не успея да фокусирам или пък да ме подведе фокуса - абсолютно никога! смея да твърдя, че фокуса на олимпуса е бърз и стабилен нато на най-високите класове професионални дслр-и, с уговорката, че става дума за еденичен фокус, следящия не беше стабилен.
та ето по такиви причини някой хора поставят под съмнение титлата "най добрата безогледалка в момента", и не само до фокуса опират нещата. както се вижда фотоапаратите са доста различни и такива определения не помагат на никой, който търси информация "от първа ръка" и от личен опит по форумите.

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted: Sony Alpha NEX-6 Review
Автор: ZENON   
Дата:   28-03-13 10:29

Абе аз така и не можах да схвана, как сравнявате фокуси, мерене и кво ли не само на думи.
Да не би да сте били на един и същ купон нещо при едни и същи условия, че се говори така смело?
Аре малко по сериозно да се подхожда, че форума се чете от всякакви хора - подготвени и не толкова и изводите със сигурност няма да са верни за каквото и тяло да става дума.

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted: Sony Alpha NEX-6 Review
Автор: burnmaster   
Дата:   28-03-13 11:09

Абе повечето пишем тук за да се развърти люта интрига , че да мине по леко работния ден.Ама тя все не става и не става.
Ето сега ми иде да скоча и да хвана сержи за вратЪ , щото така ме издразни , че започна да ми тупка левия клепач.Но ме спира само факта , че вие с безогледалките сте като чакали , скача цялата глутница[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted: Sony Alpha NEX-6 Review
Автор: serjy   
Дата:   28-03-13 11:18

кажи си де, кажи [smilie18] мисля , че веднъж ти демонстрирах как фокусира и снима олито с тъч скриина.... в момента в който докоснеш екрана прави снима с перфектен фокус... олимпус [cool]

въобще човек получава точно толкова колкото е платил и практически ом-д си е къде къде по-добрата камера, дори и да се води поостаряла.

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted: Sony Alpha NEX-6 Review
Автор: hotsnail   
Дата:   28-03-13 11:26

@serjy сигурно е хубав фокуса на е-р3. ама пробва ли този на НЕКС-6 или просто си хвалиш Олимпуса в тема за Сони? Лошо няма просто да е ясно какво се опитваш да кажеш.

Темата е за ревюто на NEX-6 в ДПР. Погледна ли го поне преди да пишеш?

http://www.dpreview.com/reviews/sony-alpha-nex-6/9


Ето какво са казали.

Sony has done a much better job on the NEX-6. The camera focuses nearly instantly in high contrast situations, and takes less than a second in low light or other difficult scenes.

Outdoors, the NEX-6 was able to track moving subjects surprisingly well - even when shooting at 10 frames/second. We shot ten burst sequences of an approaching bicycle (with a rather busy background behind him), and the NEX was able to track the subject about 70% of the time. We'd expect a better hit-rate from true phase-detection AF systems, but from a camera of this type, we're impressed.

На мен ми звучи като АФ-а на НЕКС-6 е силно подобрен спрямо предните модели, изключително бърз и точен е и за разлика от другите безогледални има доста приличен следящ фокус.

Ако искате превеждайте си го по-друг начин.

За купони гаранция, че Олимпус ОМ-Д и некс-7 фокусират еднакво зле. Аз ползвам ръчен фокус в тия ситуации, хората с олимпус също. За илюстрация ще сложа снимка с EXIF какво имам предвид под снимка на купон.


https://lh6.googleusercontent.com/-hBv0N93-s1A/UK6dL3uGfjI/AAAAAAAATnU/AU3hdCtrn_w/s1600/DSC06677.jp


Фотоапарат: NEX-6
Експонация: 0.02 сек (1/50)
Бленда: f/1.8
Дължина на фокуса: 35 мм
ISO скорост: 3200
Изместване на експонацията: 0.7 EV

Разликата с NEX-5 е че с 6 и 7 не се притеснявам да показвам снимките с цвят.

Заради данните на тая и подобни други мой снимки питах как точно с филмов апарат се снима купон...аз под 1600 не слизам с исо-то, видно е защо май. На исо 800 с филмов апарат и 2.8 обектив ще имам точно нула снимки, щото експозицията ми ще е 1/2 секунда или нещо близко....явно дефила е снимал през деня или със светкавица и е несериозно дори да сравняваме резултати

Ето още една


https://lh3.googleusercontent.com/-VNsl8tWe0SI/TLyv6rBmfuI/AAAAAAAAM5A/lHS2lfcn65M/s1148/DSC02526.JP


Фотоапарат: NEX-5
Експонация: 0.025 сек (1/40)
Бленда: f/1.7
Дължина на фокуса: 50 мм
ISO скорост: 1600
Изместване на експонацията: -



Публикацията е редактирана (28-03-13 11:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted: Sony Alpha NEX-6 Review
Автор: jivkojj   
Дата:   28-03-13 12:22

или просто си хвалиш Олимпуса в тема за Сони

Бахахаха, hotsnail-а, дето усира всички теми наред с тея сони-сапунерки, отведнъж взел да се жалва, че пишели в темата му за олимпус [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Just posted: Sony Alpha NEX-6 Review
Автор: Emoxide   
Дата:   28-03-13 12:41

NEX-5R само вееднъж го тествах на следящ фокус, по светло, движещ се мой познат, фокус върху лицето...

Като си погледнах снимките на дисплея - ужас! НЯМАТ ФОКУС ми се стори. После на компа се оказа че са си съвсем приемливи и са си даже добре. От 3 серии по около 20-тина снимки над 50% общо за трите серии биваха, като първата серия снимки беше компрометирана почти напълно понеже следенето не се заключи на подходящото място. Съвет - НЕ ПОЛЗВАЙТЕ РАЗПОЗНАВАНЕТО НА ЛИЦА като метод на фокусен обект. Нещо не им е направеноп добре и фокусната равнина реже през ушите обекта, не е на очите, които остават по-напред от фокуса.

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted: Sony Alpha NEX-6 Review
Автор: ZENON   
Дата:   28-03-13 12:48

off
За разнообразие чета и форуми извън БГ. Казвам за разнообразие, пък и за да мога да си почина от тукашната дивотия в ето този и вид на коментари за всичко друго, само не и по темата.



Публикацията е редактирана (28-03-13 12:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted: Sony Alpha NEX-6 Review
Автор: uri64   
Дата:   28-03-13 13:18

hotsnail написа:

>На исо 800 с филмов апарат
> и 2.8 обектив ще имам точно нула
> снимки, щото експозицията ми ще е
> 1/2 секунда или нещо близко....


Това въобще и изобщо не е така [smilie7]



Публикацията е редактирана (28-03-13 13:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted: Sony Alpha NEX-6 Review
Автор: dephil   
Дата:   28-03-13 13:21

@ hotsnail ("На исо 800 с филмов апарат и 2.8 обектив ще имам точно нула снимки, щото експозицията ми ще е 1/2 секунда или нещо близко")
Нека повторя: "два Никора - 20/2.8 & 50/1.4" :)))
Страничен въпрос - как се държат големите алфенски/минолтенски стъкла на нексовете?

@ ZENON ("..как сравнявате фокуси, мерене и кво ли не само на думи. Да не би да сте били на един и същ купон нещо при едни и същи условия, че се говори така смело? Аре малко по сериозно.. ")
Емм.. Сори, ама - абсолютно на един и същ купон, при едни и същи условия. Насочвам едната камера - не фокусира. Насочвам другата - фокусира и снима. Това е. :) Признавам - научно издържани сравнителни тестове нито имам време да правя, нито каквото и да било желание, затова и дебело написах, че случая го давам само за неангажиращ и непретендиращ пример. Приеми, че не ме бива мен (което вероятно си е и така, де), щом толкова не ти допада :)))



Публикацията е редактирана (28-03-13 13:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted: Sony Alpha NEX-6 Review
Автор: hotsnail   
Дата:   28-03-13 16:14

@dephil некс и всички други безогледлани на слаба светлина са по-зле от ДСЛР. Верно е! А от един момент насетне и ДСЛР-а не баца.

Какво те интересува за минолтенските обективи, точно? Има два адаптер-а с и без АФ. Този с АФ прави некс-а, да се държи като А55. Този без Аф има само контрол на бленда пък фокуса на ръка.

По-добре ми изглежда идеята с никорите. Мисля, да купя един или два, за да пробвам. Никорите имат ръчна бленда и ръчен фокус, ама мога да им сложа тилт.

Добре снима според мен. Втората снимка по горе е такава и в профила ми има няколко. Ето една дето си харесвам с АФ адаптера правена и минолта 85/1.4


https://photo-forum.net/static/site_pics/163/1342386357_maria.jpg

Фотоапарат: NEX-7
Експонация: 0.003 сек (1/320)
Бленда: f/4.5
Дължина на фокуса: 85 мм
ISO скорост: 400
Изместване на експонацията: -

Зверски изнасилен е RAW файла заради това че сбърках експозицията сериозно ама резултата е приличен като за фейсбук/форум ми се струва.




Юри показал съм точно EXIF-а за който аз си мисля. Хайде ти сметни исо 3200, бленда 1.8, 1/50-та експозиция ако сложим обектив 2.8 и исо 800 колко ще е времето? Дори и само исо 800 и ибоектив 1.4 колко ще е времето. Аз си знам, че от ръка няма да имам сполучливи кадри без стабилизация. Явно при dephil е по-светло..може да са сложили 100 ватови крушки вместо 40 ватови...



Публикацията е редактирана (28-03-13 16:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted: Sony Alpha NEX-6 Review
Автор: ZENON   
Дата:   28-03-13 18:33

dephil,
това дето си го писал с кои тела (и с кой фърмуер) и какви обективи, че ми стана интересно [smilie7]

Питам, понеже преди да шитна 5Н, въпросния нямаше почти никакъв проблем да фокусира на светлина от улична ламба (нощна снимка на един парк в Хисаря... и не само това).

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted: Sony Alpha NEX-6 Review
Автор: dephil   
Дата:   28-03-13 19:09

hotsnail, стига бе човек! Съвсем добре си се снима, ето 3 снимки, от тези дето имам под ръка, с относително бавни стъкла.

ИСО 3200, от ръка, светлина - звезди и Луна (ЕОС 5Д, Сигма 15/2.8):

https://photo-forum.net/static/site_pics/185/p_1155713218_IMG_7695_bw.jpg



ИСО 800, пак от ръка, светлина - китайски джобен фенер (ЕОС 1Н, 24-70/2.8, Фуджи Неопан 800):

https://photo-forum.net/static/site_pics/161/7_1142296356.jpg



ИСО 400, все така от ръка, на бленда 4, светлина - барово-купонджийска (ЕОС 1Н, 17-40/ф4, Илфорд ХР2):

https://photo-forum.net/static/site_pics/161/7_1151477369.jpg



Тези са мои не особено способни опити, един бърз Гугъл с нещо от типа на "Agfa APX 800 Nikkor 20mm f2.8" - по големите сайтове има направо невероятни неща!

ZENON,
5Н и 16/2.8, ще проверя фърмуера по някое време и ще ти пиша.
Междувременно, пак Гугъл - "Autofocus NEX vs DSLR", ето 1те три резултата, надолу има и още:
1) astoundingly slower than a Nikon D800
2) the only major knock is its slow AF
3) аutofocus speed is fine for landscapes
Не че нещо. Просто пак да повторя - бърз фокус и ФФ са нещата пред Некс, като истинско/сериозно развитие.
Според мен [beer] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Just posted: Sony Alpha NEX-6 Review
Автор: hemilio   
Дата:   28-03-13 20:38

Добре,тогава кажете колко е по-бавен авто фокуса на некс 6 от примерно Д90 ,защото обмислям смяна на Д90 с некс 6.
Предимствата са ми ясни.
Моля за недостатъците.

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted: Sony Alpha NEX-6 Review
Автор: hotsnail   
Дата:   28-03-13 21:11

@hemilio най-добре е да си го видиш точно с обективите дето са ти интересни...отговора не е 30%.

Например Д600 със 85/1.8G по-бавно фокусира от некс-7 със 24/1.8. Обратните примери са много повече и доста по-драстични.

Моя опит е предимно с NEX-7, който е значително по-бавен с фокуса от NEX-6.

Има доста недостатъци фокуса на некс-7 сравнено с ДСЛР. Има и едно гигантско предимство, което в много случаи прави за мен ДСЛР-а неизползваем свръх тежък и безсмислен ботур. Ето ти списъка дето е важен за мен на некс-7 спрямо ДСЛР Д600 да речем

- Фокусните зони на NEX са по-големи от сензорите на ДСЛР, освен това контрастния фокус мери острота а не разстояние (обратно на фазовия). Това понякога води до фокусиране в-ху фона вместо обекта

- По-бавен е фокуса на 7-цата особено с 50мм обектив (6 трябва да е много по-добре)

- На тъмно не работи (т.е. ДСЛР-ите позволяват на малко по-тъмно да ползваш фокуса)

- Следенето на 7-цата не е добре, некс-6 пише че е осезаемо по-добър)

- АФ асистента(лампичката) пречи на НЕКС-7 и е добре да се изключи

++++++++ Нямам проблеми с точността на фокуса т.е бек и фронт фокус със специфични обективи, дистанции, при плитък ДОФ и т.н. и т.н. и т.н.

+ Имам фокусни зони в цялото поле на кадъра от ъгъл до ъгъл почти

джъмбо ползва NEX-6 и добре познава никонската техника. Ако искаш питай него.



Публикацията е редактирана (28-03-13 21:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted: Sony Alpha NEX-6 Review
Автор: hemilio   
Дата:   28-03-13 21:25

Благодаря ти за изчерпатения отговор.

Моят Д90 с 50/1.4G e с доста бавен автофокус.
Очертава ми се пътуване в чучжбина със сериозно снимане,и батерията на некса няма да ми е достатъчна,но пък размера и теглото ще са в голям + , ще мисля още имам време,лошото е че в Бургас го няма да си го изтествам [smilie2]

Ще разпитам Джъмбо.

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted: Sony Alpha NEX-6 Review
Автор: hotsnail   
Дата:   28-03-13 21:36

Има батерии от други производители. Носи си две или три. Има комплекти зарядно с батерии. NEX-6 се зарежда през USB като телефон. Аз много бих искал подобно нещо за да не мъкна зарядно, ама има и очевидния недостатък - не можеш да зареждаш едната батерия, докато точиш другата.

Виж фокуса на 5R как е. Същия АФ е като NEX-6. Липсва му само визьор.

EMOXIDE е от Бургас, мисля. Пиши му и на него той има 5R и е имал и други апарати. Ако пиете по бира ще ти каже кое как е



Публикацията е редактирана (28-03-13 21:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted: Sony Alpha NEX-6 Review
Автор: vikitovikito   
Дата:   28-03-13 22:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted: Sony Alpha NEX-6 Review
Автор: ZENON   
Дата:   28-03-13 22:23

dephil,
сам занеш, че скоростта на фокусиране зависи И от обектива.
Стремейки се да бъда обективен, няма как да се съглася да сравнявам почти топ ДСЛР с безогледален от категорията на 5Н. Това за уточнение.
По мои наблюдения с обновлението на фърмуера за 5Н, който пуснаха Сони, скоростта и прецизността на фкуса се повиши за сметка на един бъг при фоусиране на близки растояниа (това е друга тема). Аз за това и те питах за фърмуера.
Иначе за ФФ съм съгласен с две ръце, но тогава предполагам и стъклата ще са по-големи и "компакността" до колкото я има в сегашният му вид, ще замине по дяволите.

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted: Sony Alpha NEX-6 Review
Автор: dephil   
Дата:   29-03-13 10:44

ZENON,
Проверих - 1.0.0/01 [smilie18], кажи за този бъг?
За скоростта си прав, а и не само за нея. [smilie24]
Сравнението не е обективно, ама то, всъщност, не е и правено - целият разговор започна от това, кой какво би искал от Сони да слага в новите НЕК-сове и защо лично на мен (съвсем неангажиращо) ми е по-важен АФ (и ФФ).

hotsnail - абсолютно е така с фокусните зони, особено съчетано с тъчскрийн.
Има някои неща, които Сони е добре да дръпнат от Оли и да направят ултимативната камера по отношение на управляемостта на фокуса.
И в тази връзка - зверското би било, ако могат да се слагат приложения, които да управляват и тялото. Представи си - бодеш и задържаш с пръст в тази част на екрана, където искаш да е фокуса и въртиш някое хубаво старо стъкло, и камерата директно снима, когато го хване (плюс възможност за бърз фокус-бракетинг от 3-4 кадъра). И т.н.
Въобще - НЕКс е наистина великолепна система, ще е жалко, ако комсомолско-маркетинговите диванета в голямата корпорация надделеят (отново) над фотографския и инженерен екип.


Отговори на това съобщение
 Re: Just posted: Sony Alpha NEX-6 Review
Автор: dephil   
Дата:   29-03-13 11:06

hemilio,
Какво точно имаш предвид под "сериозно снимане"?

Имаш идейни снимки (щерката е маалко по-голяма от моята, като гледам).
При пътуване, като тези дето си правил и снимал в профила ти - Некс, категорично мисля, ще ти е по-удобния апарат.
На моя 5Н му сглобих комплект от още 3 батерии за такива случаи. Цените им в ибей са от по 20ина евро (освен ако изрично не държиш да пише Сони на тях).

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted: Sony Alpha NEX-6 Review
Автор: ZENON   
Дата:   29-03-13 11:15

dephil,

по отношение на инсекта - ако се приближиш много до обекта (около 15-20см или помалко по спомен), тялото си фокусира и в един момента забива.
С новия фърмуер всъщност минималната дистанция на фокусиране намалява, но като се достигне въпросната минимална дистанция, всичко блокира. Оправя се с вадене на батерията. Това за Некс 5Н.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »