Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: ПРОДАВАЧ/КУПУВАЧ в Базара на ФотоФорум
Автор: iguanata   
Дата:   28-03-13 17:17

Do tuka kolegite zatvarjdavat pozitziqta koqto sam zael po slu4aq.BLAGODARQ [smile]
 Re: ПРОДАВАЧ/КУПУВАЧ в Базара на ФотоФорум
Автор: Vekov   
Дата:   28-03-13 17:28

@iguanata - Дай на някакъв друг език да си пишем! [beer]

А за какъв обектив става дума, че ми е интересно? [smile]

 Re: ПРОДАВАЧ/КУПУВАЧ в Базара на ФотоФорум
Автор: iguanata   
Дата:   28-03-13 17:35

Sorry



Публикацията е редактирана (28-03-13 21:53)
 Re: ПРОДАВАЧ/КУПУВАЧ в Базара на ФотоФорум
Автор: iguanata   
Дата:   29-03-13 12:40

Nikon AF-S Zoom-Nikkor 70-300mm f/4.5-5.6G VR
 Re: ПРОДАВАЧ/КУПУВАЧ в Базара на ФотоФорум
Автор: dashikov   
Дата:   29-03-13 12:56

Просто от любопитство,
2 бр. 70-300 ли продаде?Или този 70-300 го продаваш няколко пъти?
 Re: ПРОДАВАЧ/КУПУВАЧ в Базара на ФотоФорум
Автор: iguanata   
Дата:   29-03-13 13:29

в едната обява беше объркана обявата вместо състояние отлично , бях написал добро,затова се наложи да я поправя на отлично"Хорейшио"!!!



Публикацията е редактирана (29-03-13 13:29)
 Re: ПРОДАВАЧ/КУПУВАЧ в Базара на ФотоФорум
Автор: chepkata   
Дата:   29-03-13 13:37

По въпроса за стабилизацията:

Миналата есен купувах такъв обектив, втора употреба, от базара тук.
С продавача се видяхме на живо, без куриер и взех да тествам обектива. Направи ми впечатление, че на по-големи дължини, 150-300мм, резултатът не винаги е добър, а светлина имаше, скорост висока и тн. Тогава се заслушах в лекото бръмчене от стабилизацията, когато натиснеш полуспусъка, сработва и леко се чува, а след отпускане, три-четири секунди и бръмченето спира. Да, ама това първите 5-6 пъти! После никакъв звук на се чува, а и във визьора не се забелязва характерното "замръзване" при сработила стабилизация. След рестарт на тялото, всичко работи пак няколко пъти, 5,6,10 и пак проблема се появява. Отказах сделката и се разделихме с добро.
На другия ден взех друг обектив, този път с Еконт, тествах сериозно, но проблеми нямаше.
Та така, стабилизацията явно се скапва понякога и ефекта е описаният по-горе.

Това го пиша за тези, които питаха как, защо, дали...и тн.

А по въпроса на автора, ако си с чиста съвест, няма смисъл да се притесняваш, все пак проблемът може да се е появил и след покупката. Ако съвестта ти е гузна...решавай сам. Купувача също знае до някъде, дали би могъл той сам да е повредил обектива.
 Re: ПРОДАВАЧ/КУПУВАЧ в Базара на ФотоФорум
Автор: iguanata   
Дата:   29-03-13 13:48

Аз съм чист пред себе си!!![smilie24]

Затварям темата! Благодаря на всички за мненията които изказаха!
 Re: ПРОДАВАЧ/КУПУВАЧ в Базара на ФотоФорум
Автор: dephil   
Дата:   29-03-13 13:58

Всяка сделка носи риск. Затова има правила.

В случая правила има - има оглед, има и приемане. След това, освен ако не става дума за скрити дефекти и премълчаване на всички детайли, при положение, че едната страна има някакви контестации, всичко е до добрата воля на другата.

В случая:
1) Добрата практика, между добросъвестни участници, би била да се видите и ако проблемът наистина е там, както и ако по обектива няма механични следи от удар (и не е подменен, де), на купувача да му бъдат върнати парите.

2) Обаче - след едно такова "лъже-админското" включване, за "добра практика" и "добросъвестни участници", вече не може да се говори. Позицията следва би следвала да бъде "Пич, ти лъжеш с мними Администратори, сори, но това предполага да лъжеш и за обектива, бъди здрав и не ми губи повече времето!"

3) Предвид, че се живее в БГ и хора всякакви - срещи по т.1 - на удобни публични места.
Така щото на приматите, на които им се скача на агресия и бой с/без повод, да бъдат запознавани с органите на реда, на място.

Това е, мисля. Не е зле - нещо подобно, да бъде сложено в общите правила на Базара, че явно случаите не са малко.

 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.