Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Какъв обектив да нося с ръчен багаж
Автор: alex1954   
Дата:   27-03-13 20:53

Ще пътувам до Ирландия с ръчен багаж.Райън ер дерат жестоко над 10 кг.Така, че трябва да избера един от трите обектива, които имам:
Обектив Canon EF 50mm f/1.4 USM ,
Canon EF 28-135mm f/3.5-5.6 IS USМ
и Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM

Ще снимам всичко , което ми падне, а очаквам да ме заведат и на западния бряг на 200 метровите скали.

Та кой от трите ще ми върши работа за всякакви ситуации.
Предварително благодаря за съветите.


Отговори на това съобщение
 Re: Какъв обектив да нося с ръчен багаж
Автор: alsash   
Дата:   27-03-13 20:54

....да бъде, да бъде, нормален ! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв обектив да нося с ръчен багаж
Автор: mitaka33   
Дата:   27-03-13 20:58

Ако тялото е 500D - Canon EF 50mm f/1.4 USM (ако няма да снимаш пейзажи).

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв обектив да нося с ръчен багаж
Автор: alex1954   
Дата:   27-03-13 21:03

Аз си падам по пейзажите точно.Но пък искам да снимам и по улиците.Портретите не са ми силната страна.Но пък 10-22 много смалява елементите.[smilie11] [smilie11] [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Какъв обектив да нося с ръчен багаж
Автор: mugen   
Дата:   27-03-13 21:08

Сложи 50/1.4 в джоба на якето и готово.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв обектив да нося с ръчен багаж
Автор: hotsnail   
Дата:   27-03-13 21:16

еми alsash ти го е казал 17-55 или 15-85 или нещо от тоя сорт.

Тия дето си ги дал са все 2-ри или трети обектив. 28-135 ще тие тесен много често ако снимаш в град или природни красоти. За тия неща 10-22. Ако боднеш и 50-така в джоба...си горе долу ок.

Ама 28 до 35мм на кропка са удобни за доста сцени и изглеждат по-естствено....а там няма да имаш нищо.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв обектив да нося с ръчен багаж
Автор: lion4e   
Дата:   27-03-13 21:16

Нямаш ли кантар[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв обектив да нося с ръчен багаж
Автор: pefoto01   
Дата:   27-03-13 21:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв обектив да нося с ръчен багаж
Автор: mcnicko   
Дата:   27-03-13 22:31

И аз съм за 28-135, ако няма прекалени влечения по широкото! Ако не е проблем и 50-ката в един джоб на якето.

Принципно аз бих бил щастлив и само с 50, ама не е за всеки.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв обектив да нося с ръчен багаж
Автор: batzeto   
Дата:   27-03-13 22:57

На мен ми се стори, че alex1954 каза, че си "пада по пейзажите" и иска и в града да снима!? АКо трябваше аз да избирам един обектив измежду трите за горепосоченото - винаги бих избрал 10-22, хем ще имам широко за пейзажите, хем си знам снимането и за сити обикновенно снимам между 16 и 35мм, така че и с леко ограничение и 22мм мисля, че в повечето случаи ще е достатъчно... но това все пък съм аз, за другите не знам...[beer]



Публикацията е редактирана (27-03-13 23:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв обектив да нося с ръчен багаж
Автор: dephil   
Дата:   28-03-13 01:43

10-22 + 50 [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв обектив да нося с ръчен багаж
Автор: io_bs   
Дата:   28-03-13 02:42

Аз съм фен на широкото, така че бих предпочел 10-22мм. Пък и на последната си „екскурзия“ ползвах само ултраширокия си обектив [smilie5] (носих и нормален)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв обектив да нося с ръчен багаж
Автор: malakar   
Дата:   28-03-13 08:18

Ръчният багаж се тегли. Дрехата, с която си облечен никой не и обръща внимание. Обектив 1 в левия джоб, Обектив 2 в десния джоб, Обектив 3 в задния джоб на дънките, колкото да минеш чек-ина и да ти претеглят багажа и т.н. Казвам ти го опит, няколко пъти ми се е случвало - веднъж разглобявах статива, веднъж слагах обективи по джобовете, веднъж дори трябваше да извадя от ръчния 4 тениски и 2 пуловера и да ги облека под якето, за да спестя 100 лева за чекиране на втори багаж...

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв обектив да нося с ръчен багаж
Автор: alsash   
Дата:   28-03-13 08:48

...този malakar е гениален....аппропо, камерата нали ще ти виси на врата..

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв обектив да нося с ръчен багаж
Автор: Pmania   
Дата:   28-03-13 08:56

Аз, когато пътувам ръчен багаж ми е чантата с апарата и всичките ми 4 обектива и аксесоари - към 7 килограма е, там си слагам и лекарствата. Всичко друго ми е в чекирания куфар.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв обектив да нося с ръчен багаж
Автор: Rand   
Дата:   28-03-13 09:38

Pmania, човекът ще пътвуа само с ръчен багаж.

Аз бих взел 10-22. На кропка 28мм ще бъдат твърде тесни в града. Най-добре разбира се би било и 50 1.4 в някой джоб на якето, то и без това е малък обектива. И лек - 130 гр.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв обектив да нося с ръчен багаж
Автор: alex1954   
Дата:   28-03-13 13:08

"Автор: alsash
Дата: 28-03-13 08:48

...този malakar е гениален....аппропо, камерата нали ще ти виси на врата.. "

До колкото ми обясниха никакви други неща за носене не трябвало да има-даже и фотоапарата.Всичко трябва да е прибрано в ръчния багаж. Затова и си търся яке с много и големи джобове.


Отговори на това съобщение
 Re: Какъв обектив да нося с ръчен багаж
Автор: compur   
Дата:   28-03-13 13:54

и да не тръгнеш само с една карта памет? винаги нечетно число! [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв обектив да нося с ръчен багаж
Автор: slav4cho   
Дата:   28-03-13 14:05

аз бих взел най-широкия,по екскурзии обикновено се снима архитектура

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв обектив да нося с ръчен багаж
Автор: ivanatora   
Дата:   28-03-13 15:50

И аз бих взел 10-22. Вече доста пъти ми се струва да тръгна на непознато място с целия комплект, но да не ми се наложи да сваля 10-22 от тялото. И накрая пак да имам разнообразни кадри.
Това си е въпрос на предпочитания все пак, но като гледам качените снимки на автора, мисля че това ще се отнася и за него.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв обектив да нося с ръчен багаж
Автор: Tchani   
Дата:   28-03-13 16:59

Вземи си малка чантичка и си сложи нещата в нея. На Чекина ти проверяват голямата чанта, а тази ти виси на врата и не я мериш.
Както всички дами си носят дамските чанти и не ги мерят. Все пак гледаш да не бие много на очи.
Иначе във всички гайдове за травел фотография пишат, че взимаш най-универсалния обектив ( в твоя случай 28-135) и след това най-светлия.
На фокус!

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв обектив да нося с ръчен багаж
Автор: chill   
Дата:   28-03-13 17:08

Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM

Ще имаш широко за пейзаж и класически 35мм еквивалент за стрийт.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв обектив да нося с ръчен багаж
Автор: Rand   
Дата:   28-03-13 17:13

То има дамски чанти, които побират повече от раницата ми. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв обектив да нося с ръчен багаж
Автор: kvakioh   
Дата:   28-03-13 17:13

10-22, за първи път като пътувах с подобна авиокомпания взех 28-105 с мен, съжалявах, че не взех широко.
Ако може все пак и 50-ката няма да е зле.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв обектив да нося с ръчен багаж
Автор: ilcoin   
Дата:   28-03-13 18:52

От всичките ми пътувания до сега съм най-доволен и най-практично е едно нормално варио (китак 18-55 или подобен). Те затова им викат "универсални" обективи, защото стават за всичко. 18 в почти всички ситуации е достатъчно широко, а оттам нагоре - колкото повече толкова повече. Освен това, затворени на f8-9, дават достатъчно добро изображение за печат до А4 поне.

На твое място бих заел/купил подобен обектив. Освен това е и евтин, та няма да се тревожиш ако му се случи нещо.

Не ти знам програмата, но вероятно ще има бързане да се видят колкото се може повече неща и едва ли ще имаш време да сменяш обективи, така че помисли сериозно за този вариант.

Конкретно по темата, според мен 10-22 вероятно ще ти е една идея по-полезен, но и двата обектива не са практичен избор. Иначе, другите са ти дали достатъчно полезни съвети за багажите.

[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв обектив да нося с ръчен багаж
Автор: Malakar   
Дата:   28-03-13 21:34

Нискотарифните компании дават право на 1 чанта ръчен багаж, тоест ако имаш раница и дамска чанта/чанта с лаптоп, трябва да чекираш едното. Или пък да сложиш едното в другото и да не надвишиш килограмите.

@alsash: не знам дали ме изронизираш, но това е уоркароунда да качваш свръх-ръчен багаж в нискотарифка :)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »