Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Гаранция(лъжа)
Автор: marrio31   
Дата:   24-03-13 22:52

мдаа,горчив опит,cardin как приключи всичко за теб,взе ли и някакви пари освен техниката или чакаш новото утре[smile]
 Re: Гаранция(лъжа)
Автор: georgivelev   
Дата:   25-03-13 00:14

Виж сега, 60 лева, леко си се отървал. Това не са много пари. Пий една бира и ще ти мине. Аз навремето получих урок, но за 2500лв (после си ги възстанових по странична линия), когато пазарувах ратанови/воднохиацинтови/бананови мебели от много сигурен човек в Бургас. Оказа се, че капарираните от мен (с около 70% капаро, нали уж сигурен човек) мебели пристигнали, после ги продали на друг, после уж децата на търговеца се разболяли, тя била в лошо финансово състояние, наложило се да върне лизинговото пежо и др. подобни локуми ала снимката бг.

Поуки:

- Никога, никога, АМА НИКОГА не оставяй повече от 25-30% капаро, за каквато и да е сделка
- Това, че някой ти препоръчва трети лица като сигурна марка, не значи, че наистина е сигурна. Едно време, когато щях да си купувам нова Тойота и трябваше да взема лизинг от Интерлийз, попитах Тойота какво ще стане със собствеността на моя автомобил, ако Интерлийз фалират по време на лизинга. Отговориха ми - "Луд ли си, та това са Интерлийз!". А аз им отговорих, че ми дреме на *** и че не ми стига капацитета да проверявам що за фирма е интерлийз. Интерлийз се опитаха да ме изнудят с първоначалната вноска. В последна сметка не стигнахме до сделка.
- Новата схема за отдаване под наем на Фотопавилион доказва, че в България фототехника не може да се отдава под наем. Ама това че уж били честни и нямало да ти дигнат парите от подписаната и връчена запис на заповед е просто добро пожелание. Ако ти дигнат парите, нямаш законов вариант да ги съдиш, най-много да изревеш по форумите, другите ще вдигнат гири, и животът ще продължи по старо му.

За да не бъда повече голословен - 100% капаро е най-голямата глупост, която клиент може да направи, дори и да имаш утвърдени отношения с търговеца. 25% капаро е абсолютният максимум.



Публикацията е редактирана (25-03-13 00:16)
 Re: Гаранция(лъжа)
Автор: hotsnail   
Дата:   25-03-13 00:24

25% и щеше да е назад с 15 лева вместо 60...не е зле.
 Re: Гаранция(лъжа)
Автор: georgivelev   
Дата:   25-03-13 07:28

Грешна ти е гледната точка. При сегашното състояние на нещата нямаше да е назад с 15 лв., а щеше да е напред с 45. Ама така си е, ние, българите, сме принципно пораженчески настроени и гледаме как да не останем по-назаде, наместо как да излезем напреде.
 Re: Гаранция(лъжа)
Автор: imitev   
Дата:   25-03-13 08:57


Слагай една Обеца на ухото за 60 лева и продължавай нататък.

Когато една сделка е много изгодна за теб, то съответно тя е доста неизгодна за другият и обикновено не се състои.

Ако все пак се състои - има голяма вероятност да те измамят [cool]
 Re: Гаранция(лъжа)
Автор: behti   
Дата:   25-03-13 09:12

Та току що му звъннах по дадения от Cardin номер на този господин мистър "снимка" и ми вдигна,и му казах от 3 месеца чакам си парите и не ми е дошла гаранцията-Отговор на това->Пратете ми по смс данните да видим какво се е случило,ако има нещо нередно ще го възстановим -_-
 Re: Гаранция(лъжа)
Автор: behti   
Дата:   25-03-13 09:16

ЛоЛ не знам дали да ми е честито,защото каза,че след 20 мин сумата ще бъде възстановена и пратена [smitten]
 Re: Гаранция(лъжа)
Автор: steeens   
Дата:   25-03-13 09:32

Ще ти е честито когато държиш парите в ръцете си. Дано да е скоро.
 Re: Гаранция(лъжа)
Автор: vga   
Дата:   25-03-13 12:25

Минаха 20 минути, не виждам да си писал, че парите ти са върнати?
 Re: Гаранция(лъжа)
Автор: behti   
Дата:   25-03-13 12:54

Седнах сега на компа,Да ми е честито за парите(върнати)Мерси много на Cardin за дадения номер [thankyou]
 Re: Гаранция(лъжа)
Автор: cardin   
Дата:   25-03-13 15:55

[beer]
 Re: Гаранция(лъжа)
Автор: promis   
Дата:   25-03-13 16:05

snimkata ще се окаже точен пич накрая [smilie24] [smilie5]
 Re: Гаранция(лъжа)
Автор: kayso   
Дата:   25-03-13 16:07

Пак от този snimkabg. Пуснах обява, че търся 70-200 и получих това съобщение от него:

Здравейте,
занимавам се с внос на фототехника...на този етап нямам налични артикули, но по заявка мога да докарам Canon 70-200/F2.8 който търсите на цена от 1200лв с ДДС. Чисто нов, но без гаранция. За гаранция /международна/ се доплаща още около 30-40$. Срок за доставка 2 седмици и авансово заплащане 50%.
Ако имате интерес може да говорим.

Още като видях цената и че гаранцията се доплаща, ми стана ясно за какво иде реч. След това ми обясни, че капаро, мога да платя в офиса му или по банков път, а като поисках адреса на офиса, не ми го даде. Каза да се обадя по телефона да се разберем ...
Та такива са мойте контакти, с този потребител.
 Re: Гаранция(лъжа)
Автор: pumabg   
Дата:   25-03-13 16:25

georgivelev [smilie24]

 Re: Гаранция(лъжа)
Автор: pmartinov   
Дата:   25-03-13 16:30

[smilie5]


Класически измамник [smilie23]


[smilie18]


Здравейте,
занимавам се с внос на фототехника...на този етап нямам налични артикули, но по заявка мога да докарам


След това ми обясни, че капаро, мога да платя в офиса му или по банков път, а като поисках адреса на офиса, не ми го даде. Каза да се обадя по телефона да се разберем...




[thankyou]

 Re: Гаранция(лъжа)
Автор: behti   
Дата:   25-03-13 17:12

Не ме попита за нищо,каза добре изпратете данните да видим,след около 20 мин звънна и ми каза,че сумата ще бъде възстоновена :)
 Re: Гаранция(лъжа)
Автор: fotorafi   
Дата:   25-03-13 17:25

Подай оплакване до Полицията и Агенция на потребители. Публикувай случая във Фейсбук и ги оплюй яко....
[smilie23]
 Re: Гаранция(лъжа)
Автор: uri64   
Дата:   25-03-13 17:25

...това се очакваше да се случи след като пострадали колеги запазиха анонимността на "снимката"...

Ами те не само пострадалите колеги му запазиха анонимността на този изрод. Доколкото стана ясно от темата на Кардин/Карден и при админите на сайта има инфо за контакти със снимка бг?

И защо продължават да му пазят номера и адреса като държавна тайна????



Публикацията е редактирана (25-03-13 17:28)
 Re: Гаранция(лъжа)
Автор: autosvet   
Дата:   25-03-13 17:28

Ти ако си мислиш, че не си чете тук ...
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.