Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Пропуск в системата, относно сайта?
Автор: exobexo   
Дата:   23-03-13 11:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Пропуск в системата?
Автор: mcnicko   
Дата:   23-03-13 11:22

То не е редно и да може да се блокира по темите, ама на някой пука ли му [smilie18]
 Re: Пропуск в системата?
Автор: falcon   
Дата:   23-03-13 11:22

Не е логично, така се губи смисъла от блокирането.
Ако искаш ти също блокираш човека и така двамата сте с еднакво ограничени права. А когато е станало по грешка, в този случай важи максимата - гледай къде гледаш[smilie18] [smilie18]
 Re: Пропуск в системата?
Автор: exobexo   
Дата:   26-03-13 16:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Пропуск в системата, относно сайта?
Автор: atrifonov   
Дата:   26-03-13 17:13

Тази тема е затворена- админ [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Пропуск в системата, относно сайта?
Автор: exobexo   
Дата:   26-03-13 17:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Пропуск в системата, относно сайта?
Автор: J0R0   
Дата:   26-03-13 17:34

Няма основание да се блокират едновременно.
Ако Х не иска да получава л.с. от У, това по никакъв начин не означава че и У също не иска да получава от Х.
Ако също не иска - един клик е.

Освен това администрацията на сайта не може да гадае кога блокирането е без да иска и кога е нарочно, така че не може да взема отношение по тия въпроси.
 Re: Пропуск в системата, относно сайта?
Автор: alsash   
Дата:   26-03-13 17:40

....това ми прилича на РАЗГОВОР ПРЕДИ РАЗВОД....
 Re: Пропуск в системата, относно сайта?
Автор: exobexo   
Дата:   26-03-13 17:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Пропуск в системата, относно сайта?
Автор: gabsi   
Дата:   26-03-13 17:59

Е нали той ако не иска да ти получава съобщенията ще те блокира също?
Няма логика ако блокираш някой да не може да ти пише, ти също да се самоблоираш.
А пък още по-малко логика има да му пишеш, като знаеш, че не може да ти отговори.
Изобщо аз не виждам логика, в това което си написал.
 Re: Пропуск в системата, относно сайта?
Автор: alsash   
Дата:   26-03-13 17:59

[smilie24]...съгласен с охобохо!



Публикацията е редактирана (26-03-13 18:01)
 Re: Пропуск в системата, относно сайта?
Автор: ИВЕВЕ   
Дата:   26-03-13 18:03

[smilie18] [smilie18]
 Re: Пропуск в системата, относно сайта?
Автор: e-mil   
Дата:   26-03-13 19:33

"Изобщо аз не виждам логика, в това което си написал."

Ми той човекът ясно си го е написал. Просто трябва да се прочете внимателно: "Получавам ЛС от колега с въпрос, който явно ме е блокирал без да иска..."
 Re: Пропуск в системата, относно сайта?
Автор: J0R0   
Дата:   26-03-13 19:48

Вместо цялата излишна дисусия не е ли по-лесно да му напишеш имейл или да помолиш някой друг потребител да му предаде на л.с. да те разблокира.
[cool]
 Re: Пропуск в системата, относно сайта?
Автор: falcon   
Дата:   26-03-13 19:51

Ех как не се сетих да пиша до производителя да си оправи бъга в производството, като си заключих колата[smilie8]
[cool]
 Re: Пропуск в системата, относно сайта?
Автор: Rebellious   
Дата:   26-03-13 19:56

Системата с блокирането е противоречаща на всички общочовешки норми и принципи! Сайтът е базиран на толерантността и взаимното уважение, а когато се изпадне в крайност, админите слагат ред. Но, възможността да се ограничава свободата на словото от всеки персонален потребител е нещо не дотам читаво! Не живеем в идеален свят за да си го създаваме изкуствено! Нещо като виртуална сянка, наречена Фото Форум, където сами можем да налагаме цензура на различно мислещите спрямо нашите мерки! Да, така е много по-лесно на админите, да оставят на масата да решава сама, а те да имат много по-малко работа по модерирането. Разбираемо е, но така се получава разслоение в самия форум, групичките, които многократно през годините сме визирали във всичките им грехове, така получиха своят тотален доминанс!
А къде в това остана фотографията, дето уж ни събра тук? В светлината на тия аргументи, е ли тя изкуство, а?

 Re: Пропуск в системата, относно сайта?
Автор: mmjm   
Дата:   26-03-13 19:59

Съгласен 100% с Rebellious.[smilie24]
 Re: Пропуск в системата, относно сайта?
Автор: pmartinov   
Дата:   26-03-13 20:01

Има малък пропуск в системата на блокиране .


В момента с едно кликване може да се блокира неволно потребител.

Това се случва често особено на по-неопитните .

За да се избегне неволното блокиране е нужно да се добави потвърждение за блокирането .

Така неволните (грешни )блокирания ще се сведат до минимум.



Наскоро мой добър познат неволно ме блокирал след като ми писал :)

Не мога да му отговоря...

Помолих друг познат да му предаде да ме отблокира за да ми получи отговора.

 Re: Пропуск в системата, относно сайта?
Автор: pmartinov   
Дата:   26-03-13 20:07

Rebellious

Липсата на толерантност и взаимното уважение наложиха като единствен вариант нуждата от блокиране...

 Re: Пропуск в системата, относно сайта?
Автор: Rebellious   
Дата:   26-03-13 20:08

А, и в тази връзка, след като се въведе тази порочна практика не съм блокирал никого! Не смятам, че това е работещ, нормален начин за решение на човешки взаимоотношения!
От друга страна, разни мобилни браузъри като Сафари, което ползвам, са ме поставяли в неловката ситуация, отгръщайки страници и бързайки с увереност като повечето iPhone фенове, неусетно и без да искам да блокирам интересуващ ме колега! Абсурдно, но истина. Е, оправимо е, но защо изобщо трябва да го има?

 Re: Пропуск в системата, относно сайта?
Автор: pmartinov   
Дата:   26-03-13 20:10

Блокирането е успешен ход спрямо дежурните спамери в темите .
 Re: Пропуск в системата, относно сайта?
Автор: alsash   
Дата:   26-03-13 20:12

съгласен с Rebellious [smilie24]
 Re: Пропуск в системата, относно сайта?
Автор: pmartinov   
Дата:   26-03-13 20:15

[smile]

И аз съм съгласен по принцип с Rebellious [smilie24]

[smilie3]


[smilie8]


НоОо живеем в България.....

 Re: Пропуск в системата, относно сайта?
Автор: Rebellious   
Дата:   26-03-13 20:18

Мартинов,
За толерантност и разберане се иска търпение и респект, независимо колко ни се струва, че сме прави в тезите си! Да отстъпим, дори и когато мислим, че сме! За да може и другата страна да отвърне по тоя начин, па макар и не веднага. Това е развитието ни като човеци, взаимно е! И никой не е отгоре!
А за стените, ами те са много ползвани, даже и в комбинация с ровове. И помогнало ли е някому това? Средновековието ни е дало уроците, но само магаретата повтарят една грешка много пъти! Сори админи, цитирах Сократ![beer]

 Re: Пропуск в системата, относно сайта?
Автор: alsash   
Дата:   26-03-13 20:18

..Ааааааааааааааааааа............ не искамееееее.....
 Re: Пропуск в системата, относно сайта?
Автор: pmartinov   
Дата:   26-03-13 20:21

Rebellious

Ние сме южняци [smilie3] ,лесно се палим дори да не пием ...

[beer]

 Re: Пропуск в системата, относно сайта?
Автор: Rebellious   
Дата:   26-03-13 20:23

Така си е:
"Да се греши е човешко, но само магаретата повтарят многократно една и съща своя грешка!"
Сократ

 Re: Пропуск в системата, относно сайта?
Автор: pmartinov   
Дата:   26-03-13 20:25

[smilie5]

Не обиждай магаретата ,ние сме много по-упорити...

[smilie3]

 Re: Пропуск в системата, относно сайта?
Автор: Rebellious   
Дата:   26-03-13 20:32

Те успяват, защо не и ние? Какво като сме в България, нещата не могат да ни се случат магически! Но се случват и по-добри неща... И ще се случват, независимо бай Тотьо Чушката, Чудомировия герой.
А и където и да сме, имаме един кратичък животец. През който е важно какво правиме...

 Re: Пропуск в системата, относно сайта?
Автор: pmartinov   
Дата:   26-03-13 20:45

Ние българите сме изключителни индивидуалисти.

Работата в екип е мъка неземна за индивидуалистите.

За това ние по-често успяваме навън където качествата ни се оценяват отколкото тук където шуробаджанащината ни залива от всякъде.



Публикацията е редактирана (26-03-13 20:46)
 Re: Пропуск в системата, относно сайта?
Автор: victory13   
Дата:   26-03-13 20:46

туй е изключително валидно [smilie24]
 Re: Пропуск в системата, относно сайта?
Автор: J0R0   
Дата:   26-03-13 20:52

Автор: Rebellious
Те успяват, защо не и ние?


Бъди спокоен, не сме много по-различни в това отношение.
Същото е и във Фейсбук, Туитър, Гугъл+ и който се сетиш по-голям сайт.
Човек трябва да може да избира кой да влиза и кой да не влиза в личното му пространство.
Дори в телефоните има опция за блокиране на определени номера, аз съм сложил няколко там, разни банки и застрахователи, дето ми звънят да ме облъчват с оферти "специално за мене" :)
 Re: Пропуск в системата, относно сайта?
Автор: pmartinov   
Дата:   26-03-13 20:56

Твърде много сме различни за да си допадаме всичките.



Публикацията е редактирана (26-03-13 21:22)
 Re: Пропуск в системата, относно сайта?
Автор: Rebellious   
Дата:   26-03-13 22:32

Жоро,
Имах впредвид магаретата![smilie3]

 Re: Пропуск в системата, относно сайта?
Автор: hotsnail   
Дата:   26-03-13 22:44

системата с блокирането е идеална, другия вариант е по-силно модериране - лична обида се слдва от триене на account без въпроси. 5 човека имам блокирани всичко на висчко и съм супер щастлив. Гледма повечеот отях пишат тука колко гадна е системата.....иделано е направена момчета и момичета. Просто човек когато пише във публичното пространство трябва, да се държи с уважение. Лични обиди и нападки не са приемливи

Иначе за техниката може да имаме ранзогласия, няма лошо да се поспори дори на по-високи обороти. Ама едно е да напишеш "еди кой си модел не е хубав заради това и това". Съвсем друго е хора като роптаещите тук от блокирането да ти обясняват какъв си бил ти, дали си имал проблеми и не знам си какво.....еми съжалявам с хората с проблемите идете си ги решавайте другаде...
 Re: Пропуск в системата, относно сайта?
Автор: alsash   
Дата:   26-03-13 22:59

....тоя горе, яко кефи...при 28 фотографии в профила ..."5 човека имам блокирани всичко на висчко и съм супер щастлив".....[cool] [cool] [cool]

 Re: Пропуск в системата, относно сайта?
Автор: mmjm   
Дата:   26-03-13 23:01

Времето показа, че сталинският принцип "Есть человек — есть проблема, нет человека — нет проблемы" не работи достатъчно ефективно. Няма лош да има разгорещени спорове, нанасянето на лични обиди и даването на личностни квалификации е признак на лош вкус и ниска култура. Блокирането на подобни хора няма нужния ефект, намират се други, или същите влизат през други акаунти.
Мнението ми е при неспазване на правилата - предупреждение последвано от премахване на акаунт т.е. по-силно модериране.
[beer]
 Re: Пропуск в системата, относно сайта?
Автор: exobexo   
Дата:   26-03-13 23:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 

 Авторът е затворил собствената си тема.