Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: И отново, лаптоп за фотообработка
Автор: bartowski   
Дата:   23-03-13 09:31

munich,
това е приказката. Само, който не се е докоснал до системата на Епъл, и който не е поработил с нея известно време, само той не се е пристрастил. Колегата, чудещ се за лаптоп, взимай без да се притесняваш - даже вече има и 17 инчови Букове.

Хубав ден от мен и честит Тодоров ден :)

Отговори на това съобщение
 Re: И отново, лаптоп за фотообработка
Автор: tbby   
Дата:   23-03-13 12:42

Много сте ми интересни с генералните си заключения за уникалността на OSX!
Ето, аз съм жив пример - едно време ми промиха мозъка и си купих макбук про. Какво излезе накрая - мотика със златна дръжка [smilie18]
Продадох го - така и не можах да свикна с OSX-а. Не ми е удобен и това е! Напъвах се, но насила хубост не става.

Забележете, че не споря, макбук про е много хубав лаптоп. Това не означава обаче, че няма други хубави такива на пазара.
Някой горе беше писал да му обясна как със ССД и core 2 duo T9600 ще обработва снимки и сигурно е прав, че няма да е върха на сладоледа. Моята работа не включва обработка на снимки или поне не постоянно и такава конфигурация ми е напълно достатъчна [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: И отново, лаптоп за фотообработка
Автор: stefan_fx   
Дата:   23-03-13 14:26

IPS Laptop


Отговори на това съобщение
 Re: И отново, лаптоп за фотообработка
Автор: bokaco   
Дата:   23-03-13 15:51

Направо скачай в MakBook Pro,който и да е модел и забравяш за всичко останало!Core 2 duo,и не знам какви още простотии измислят отворковците-келеши,за да се направят,че мн.разбират.Аз от 5 години работя с MacBook Pro(този ми е втори 2010г.)и работи фантастично,нищо че е с Core 2 duo.Има SSD и спокойно си обработвам RAW NEF от по 70-80 мб снимката!?!


Отговори на това съобщение
 Re: И отново, лаптоп за фотообработка
Автор: Krassy   
Дата:   23-03-13 17:30

Ех... всъщност тънкостта не е точно в бързодействието и това дали можеш или не можеш.
На всяка машина можеш...

Отговори на това съобщение
 Re: И отново, лаптоп за фотообработка
Автор: chill   
Дата:   23-03-13 18:41

Зимай Мацбуца, щото е по-гъзарски. Иначе току-виж заприличаш на келеш-отворко. [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: И отново, лаптоп за фотообработка
Автор: pepi34   
Дата:   23-03-13 20:06

Интересни коментари, интересно разсъждава и автора. Единственото компетентно и аргументирано изказване е на georgivelev . На всички останали фенове който си обработват снимките на лаптопи (без Мак), както и на автора препоръчвам след това някакси да се опитате да си ги видите на стар CRT професионален монитор, тип "Тухла", диагонал поне 21 инча и тръба Тринитрон и ще видите колко трагично и далеч от истината са.

Отговори на това съобщение
 Re: И отново, лаптоп за фотообработка
Автор: Canon   
Дата:   23-03-13 21:06

pepi34
Представи си, че някои (не само аз) сме опитвали. И имаме опит с компютри от 20 години. И че работим на лаптопи (без Мак).
Но се появява някой, който от няколко години е видял фотоапарат и Мак. Почва да раздава безпрекословен ъкъл като за световно.
Ми добре. Аз имам над 16К изтегляния на стокови снимки. Одобрени, демек снимани и обработени с перфектно техническо качество - според Хамеричките стокови норми, а не омазаните сватбарски в БГ. Минали само през лаптопа. Не е мак. Над 1/2 са 20+MP. Естествено е, че има и стокови снимки, обработени през Мак. Горе-долу са в съотношението на пазарните им дялове PC/MAC.
На кого мислиш, че ще повярвам?

Колкото до компетентното мнение относно компютрите на georgivelev (лично се познаваме) - с еквивалентна компетентност, аз ставам за зъболекар.
Да ти запиша ли час при мен?
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: И отново, лаптоп за фотообработка
Автор: Canon   
Дата:   23-03-13 21:20

pepi34
И най-важното е:
- Критерия на качество във фотографията не е гледането на CRT професионален монитор, тип "Тухла", диагонал поне 21 инча и тръба Тринитрон, а обща визия на краен тип медия - офсетов печат, мастилен, лазерен, флексо, случаен дисплей .... с минимални отклонения.

Отговори на това съобщение
 Re: И отново, лаптоп за фотообработка
Автор: vikitovikito   
Дата:   23-03-13 21:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: И отново, лаптоп за фотообработка
Автор: Canon   
Дата:   24-03-13 01:07

Божке, забравил съм медията фотохартия. Ся трябва, на всяка една сватба да раздадем по 100 CRT професионални монитора за всички гости.

https://photo-forum.net/joro/emoticons/EmoticonWall.gif



Отговори на това съобщение
 Re: И отново, лаптоп за фотообработка
Автор: Canon   
Дата:   24-03-13 01:24

Само набързо да обобщя за автора на темата:
За хората, неразбиращи от компютри, препоръчвам МАК.
За останалите има PC-та, стационарни или лаптопи...

Отговори на това съобщение
 Re: И отново, лаптоп за фотообработка
Автор: Canon   
Дата:   24-03-13 01:33

написа:

>
> IPS Laptop
>

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »