Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: deusex   
Дата:   11-03-13 22:02

Защото са ЛИЦЕМЕРИ и ЛЪЖЦИ.

Това са 2 факта и сега набързо ще се аргументирам.

Наскоро фотопавилион пуснаха един чуден рекламен банер, който гласи:
"Искаш по-добра фото техника? Наеми я от нас"


http://img28.imageshack.us/img28/6539/fotopavilion.jpg



ЧУДЕСНО!

ОБАЧЕ,

когато аз поисках да наема фото техника от тях, те ми отказаха.

Аз съм клиент на фотопавилион от 5 години, купил съм 2 фотоапарата както и други неща.

Попитах ги: Защо ми отказвате?

Техният отговор беше: Не знаем, така сме си решили.

ХАХА - абе вие господа павилионци, невменяеми ли сте? Как може да не знаете, защо отказвате да си дадете техниката, при положение, че предлагате такава услуга??

-> Ето защо аз се чувствам излъган и твърдя, че тези хора са лъжци.

Добре лъжци са, но защо твърдя и че са лицемери?

Много просто - защото когато отида да си купя нещо от тях, те винаги са много любезни. Но когато ми откажат да им ползвам услугите, те дори НЕ МОГАТ да ми обяснят ЗАЩО.

Е, в такъв случай, от КЪВ зор сте го направили този рекламен банер, след като дори ВАШИТЕ клиенти, не могат да се възползват от него?

Какви са изискванията, за да се квалифицираме за техника? Трябва да сме фотографи или марсианци? Или и двете?

Аз вече няма да стъпя във фотопавилион. Ако ми потрябва нещо, ще ходя до Фотосинтезис или ще си го поръчвам от amazon.uk - даже ще излезе по-евтино с доставка от еконт.
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: cicomanco   
Дата:   11-03-13 22:08

Ми ко пък.. тяхна си е техниката и те решават дали да ти я дадат или не!
Там пише, че ако искаш ПО-ДОБРА техника може да я наемеш....Явно този път тяхната може да не е била по-добра....[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] ...
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: OIM   
Дата:   11-03-13 22:12

Щом не са те '' черпили '' с кафе , леко си минал

 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: kaci   
Дата:   11-03-13 22:14

Мислех да се възползвам от възможността да взема под наем един или два обектива от тях, но досега не съм бил техен клиент. Вчера точно се чудех дали изобщо да опитвам.
Като чета горното обаче стигам до извода, че аз нямам дори теоретичен шанс за одобрение [smilie2]
Интересно ми е дали при теб отказа е тенденциозен или просто такава им е практиката[smilie8]
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: marrio31   
Дата:   11-03-13 22:17

По наша преценка, си запазваме правото да откажем предоставянето на техника под наем, за което ще бъдете уведомени.
В случай на неодобрение, техника може да бъде наета срещу депозит, равняващ се на стойността й като нова.

това е цитат от условията им,след ужилването от преди..ги разбирам
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: kvakioh   
Дата:   11-03-13 22:17

Одобряват най-често ако се остави паричната себестойност на обектива или тялото, което се наемат. Примерно 1500лв струва обектива, оставяте 1500лв, след това връщате, плащате за наема и е Ок.
Не е лесно, след като един път ги излъгаха доста солидно и двата големи магазина в София.
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: autosvet   
Дата:   11-03-13 22:18

То и един друг редовен, много точен и готин клиент така ги завлече и двете вериги и после го ту ЮС-а... Не ги съди много жестоко
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: Rebellious   
Дата:   11-03-13 22:22

Да, не ги съди така крайно! Ако ти се опариш както тях, ще го даваш по-предпазливо, не, че това не поражда на свой ред дискриминация. Просто недей така крайно![beer]

 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: hotsnail   
Дата:   11-03-13 22:23

deusex написа:
> Аз вече няма да стъпя във
> фотопавилион. Ако ми потрябва
> нещо, ще ходя до Фотосинтезис или
> ще си го поръчвам от amazon.uk - даже ще
> излезе по-евтино с доставка от
> еконт.

Амазон директно доставят. Не си играй с разни други хора, дето ще искат повече пари.

ПП А за павилиона или марио и другите служители - Във цял свят когато се дава скъпа техника се иска "кредитна карта" и се резервира стойността на продукта (освен за коли - тогава резервират цената на застраховката)!!! Ако забрави човека да го върне си взимате парите от тая резервация. Пък шмекера да ходи да се оправя с банката. Прочетете си как става, питайте на телефона на банката Ви....няма нужда Вие да се правите на кредитна институция. Просто внасяйте повече апарат и и обективи това е.

Това вече за 500-тин път го пиша не само в този форум. Хубаво не сте излизали от Бг ама поне четете.

Напълно е прав човека да е бесен ако има достатъчно добра кедитна история и може да си позволи да покрие загубата на техниката.

[smilie23] [smilie23] [smilie23] аман от аматьори [smilie23] [smilie23] [smilie23]


и да трябва да се съди крайно. Аз също няма да стъпя повече там, докато не си вземат мислещ ръководител или поне такъв, дето може да чете.



Публикацията е редактирана (11-03-13 22:29)
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: marrio31   
Дата:   11-03-13 22:31

скоро си купих от фотосинтезис тяло никон,цената тук в БГ е почти същата като в Щатите,разликата е пренебрежима,а пък си имаш и нормална гаранция,изобщо не си заслужава да се взима от вън,но това не важи за канон[smile]
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: deusex   
Дата:   11-03-13 22:33

Нямаше да ги съдя толкова крайно, ако не бяха показали този рекламен банер, чрез който ме подканват да отида при тях!

Като не си давате технката, какво рекламирате, БЕ? Какво???

Нямаше да бъда обиден, ако ми бяха обяснили ЗАЩО ми отказват?

А те викат: "Ми и ние не знаем" = ей така за кеф.

Е при това положение няма как да има уважение!

Добре че възпитанието ми ме спира да изпиша ред псувни [smilie10]
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: kvakioh   
Дата:   11-03-13 22:37

Май няма откъде другаде да се вземе техника на такова ниво както е при тях. Имам впредвид за Канон и Никон.
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: Rebellious   
Дата:   11-03-13 22:40

Дааа, отиваш в Амазон и нямаш такъв дерт. Оттам ще ти доставят, ама ще купиш, няма да вземеш под наем... Не, не защитавам павильона, просто реалността ни е една такава, странна...

 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: boxer   
Дата:   11-03-13 22:52

И банките рекламират кредити, но не значи че дават на всеки, който поиска.
Не виждам къде е драмата в това.
Не били казали защо. Ако ти бяха казали че не будиш доверие, по-добре ли щеше да ти е?
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: deusex   
Дата:   11-03-13 22:59

boxer, да по-добре щеше да ми е. Защото като лъжат и мрънкат без да се аргументират, повече ми приличат на кифли от 7-ми клас, отколкото на магазин за фото техника.

Кредитите си имат описани условия и човек може да се съобрази с тях, докато тук явно няма регалмент, а нещата се случват на невменяем принцип.



Публикацията е редактирана (11-03-13 23:00)
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: Canon   
Дата:   11-03-13 23:02


Не били казали защо. Ако ти бяха казали че не будиш доверие, по-добре ли щеше да ти е?

Е, поне може да им се орепчи:

Е, вие като много разбирате от доверие, що ви изцака оня малкия?
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: chill   
Дата:   11-03-13 23:04

Ми може нещо да си изглеждал подозрителен, да си се потил, да са ти треперели ръцете,
да си избягвал зрителен контакт ... [smilie18] [smilie18] [smilie18]

 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: Canon   
Дата:   11-03-13 23:06

И да беше махнал маската от лицето си


http://img03.prodavalnik.com/images_prodavalnikcom/15207993_1_585x461.jpg



[beer] [beer] [beer]

 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: Canon   
Дата:   11-03-13 23:11

Една мутра вика едно хлапе пред баничарницата
- На ти 10 лева, влез и ми вземи една баничка!
- Ми сам си я вземи - един лев е!
- Не мога бе малчо, трети път влизам и все оборота ми дават.
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: metodiev_martin   
Дата:   11-03-13 23:11

Айде стига. Всичко си е шуробаджанащина. Въпросния Станивоев, който ги замъкна с 85 1.2, 24-70 и 70-200 2.8 + 5д2, съм го виждал 2-3 пъти, мъкнещ въпросната техника в една раница, която даже се опита да ми я продаде (празна разбира се, в окаяно състояние).
Явно, че в доста често си е наемал техника, и докато им е давал луди пари за наем, никой не го закачал и даже много са му се радвали. И въпреки, че са трайно опарени, само и само да удовлетворят желанията на клиентите, поемат отново всякакви рискове и пускат техника под наем [smilie5] - смешници - просто знаят колко е печалбата от този род бизнес. Сега ще започнат коментарите - ти знаеш ли какъв е риска при даване на техника под наем - аз ще кажа - запорира се от картата, сумата на техниката и се освобождава след връщането и. Явно по този начин, има някаква спънка, която не позволява правенето на далавери от страна на предлагащите техника под наем и затова не се практикува - друго логично обяснение не виждам.
Колкото до отказа за даване на техника под наем, ще направя един автоцитат:
- Ти си черен -.- не можеш да работиш [smilie7]
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: Giorgio.K   
Дата:   11-03-13 23:20

... Мислех си да не пиша за случая ми от последната събота, ама след като темата за наем на техника е пусната, ще споделя все пак.

Та исках за уикенда да наема едно тяло да го пробвам, ей така да пощтракам, че ми се върти в главата да купувам такова. Обаждам се първо по телефона да питам става ли и въпреки че преди това съм наемал техника от магазина се оказва че ме нямало в компютъра - освен това съм и купил оттам обективи, филтри и други дреболии за около 3200 лв. Казват или депозит или проучване което става за 24 часа. ОК, отивам в магазина и предлагам да ми блокират сумата на от кредитна карта та да не се занимаваме с проучвания и т.н. - казват не става поради не знам си какви причини, искат само пари в брой. За мен това не върви щото нямам желание да размотавам към 4000 лв., независимо че реалната възстановима стойност на това тяло в момента е около 2500 лв (ново няма).

Та отиваме на проучване - давам всички данни, адреси по л.к. и където живея, месторабота, адрес на местоработата. Пращат ми данните за проверка - явно са проверили на какви пари се осигурявам и изобщо кредитната ми история и ми се обаждат на следващия ден, че всичко е ОК, т.е. одобрен съм и мога в събота да ида да взема тялото.

Отивам в събота, правят ми копие от л.к. и почвам да попълвам Запис на заповед - както казах по-горе сумата е почти двойна от реалната цена на тялото. Съгласявам се и с това, обаче ... като ми поискаха да се подпиша в момента и на текста под самата заповед с който всъшност заявявам, че Записа на заповед ми е реално връчен - вече ми писна... [smilie9] Такава Запис на заповед АЗ специално подписвам само с пистолет на главата. Разбирам, че искат по всякакъв начин да се застраховат, обаче това за мен е прекалено ... Казаха, че без този подпис не става - аз им казах че това няма да го подпиша на мястото на връчване независимо колко са добросъвестни (вероятно)щото просто прилича на изнудване ... та скъсах документите и си тръгнах... и не разбрах и за какво беше тъй нареченото проучване, ама както и да е ... живи и здрави да сме. [smilie21] такива са реалностите ..

Та само да обобщя за тези дето са мераклии да вземат под наем да гледат какво подписват.

 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: hotsnail   
Дата:   11-03-13 23:32

Еми да сигурно не става с кредитна карта щото мушкаме едни пари в джоба сигурно без ДПС и други такива. В цял свят става в наше село не става. [smilie23]
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: ivjordan   
Дата:   11-03-13 23:34

^Е, то на записа на зоповед ако не се подпишеш, това не е запис на заповед.
Иначе, и аз не им одобрявам системата.
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: hotsnail   
Дата:   11-03-13 23:37

то търговци на бизнес се учат само от лошо. Бойкот и като им дойде акъл в главата, ще приемат и карти и ще те кандардисват да вземеш 2 или 3 обектива, когато купуваш тяло. Същото е и с цените.

Дето казваше един предходен неграмотен премиер "за бога братя не купувайте" (бел. ред. не че имаше какво да се купи тогава)

То блокирането на пари по картата е равносилно на записа на заповед само дето парите са им гарантирани.



Публикацията е редактирана (11-03-13 23:38)
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: deusex   
Дата:   11-03-13 23:41

Ами айде да организираме група на НЕ-посещаващите фотопавилион.
Групата е създадена с "идеална цел" - а целта е, след като им свършат клиентите, да вземат да се осъзнаят и някой ден да можем свободно да ползваме услугите които ТЕ ни предлагат [smilie21]
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена