Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: chill   
Дата:   12-03-13 10:32

написа:

> chill написа:
>
> > И мой проблем ли
> > трябва да е кой ги е запалил, има
> > застраховки за тая работа.
>
> Би ли споделил в този момент коя
> застрахователна компания
> предлага такъв вид застраховки?
>
> Няма как да ти споделя, не съм
> брокер, но след като ясно са си
> описали условията, би било редно
> да ги спазят. Не мога да разбера
> само за какво е тази реклама, доста
> глупаво.

Що тогава даваш акъл като не знаеш?
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: misho_g   
Дата:   12-03-13 10:41

chill написа:
написа:

> chill написа:
>
> > И мой проблем ли
> > трябва да е кой ги е запалил, има
> > застраховки за тая работа.
>
> Би ли споделил в този момент коя
> застрахователна компания
> предлага такъв вид застраховки?
>
> Няма как да ти споделя, не съм
> брокер, но след като ясно са си
> описали условията, би било редно
> да ги спазят. Не мога да разбера
> само за какво е тази реклама, доста
> глупаво.

Що тогава даваш акъл като не знаеш?

Щото ми харесва, проблем ли ти е!? И още един акъл ще дам, ако всеки недоволен клиент пусне по един сигнал в защита на потребителя може да се сетят да си махнат глупавата реклама.
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: Frenchev   
Дата:   12-03-13 11:01

Нямам намерение да чета цялата тема дотук, но само да споделя, че в Германия ако искаш да вземеш техника под наем, оставяш депозит равен на стойността на техниката и отделно си плащаш наем.

Малко е неприложим в България, но това е най сигурния начин.
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: dephil   
Дата:   12-03-13 11:01

Потресаващо! [smilie18] [smilie18] [cool]
В момента четем фотонаемателската реинкарнация на вечната тема "Ленчето е долна ку%ва, щото дава на другите, ама не дава на МЕННН!!! Ма аз сега ше я кажа баш насред мегдана, да види тя!!!"

И както почти винаги - нито Ленчето е ку%ва, нито Павилиона са "невменяеми". Просто някакъв завалия се дере насред мегдана и показва на всички Ленчета, с кого (и защо) да не се занимават.

Само аз ли виждам, че хората от Павилиона просто са били твърде възпитани, за да кажат -
"Стотината лева, които ще спечелим, просто не си струват да се занимаваме с човек, като Вас, Господине!"

И са били абсолютно прави - човек, който не уважава правото на другите, да вземат решения, дори и когато тези решения не му харесват, не е човек, с който си заслужава да се прави какъвто и да било бизнес. Винаги, когато съм се подлъгвал да работя с балкански цървули, заради мааалко по-голяма печалба - после горчиво съм съжалявал.

Затова - конкретният балкански цървул, като е толкова убеден в правотата си - да си вземе един адвокат и да ги осъди за пропуснати ползи и неравностойно третиране, пък хем да си направи кефа, хем да му излезе и безплатна цялата техника.

 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: alsash   
Дата:   12-03-13 11:06

.....не я разбирам аз тази работа с техниката под наем, никак не я разбирам...искаш да работиш - купуваш си !
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: Frenchev   
Дата:   12-03-13 11:12

alsash не е точно така. Някой път се изисква някаква по специализирана техника, която не се ползва много често. И ако нямаш излишни пари да си я купиш и после да събира само прах, си я взимаш под наем.
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: dephil   
Дата:   12-03-13 11:26

Не мога да се сдържа и от един скромен личен коментар по темата с наемането, застраховките и записите на заповед.

В Република България, случаите на злоупотреба/неплащане/повреждане/задържане и пр. нарушения на договорните взаимоотношения се наблюдават в мааалко под 60% сключените договори за отдаване на имущество под наем.
Оттам нататък тръгват:
а) Процедури по събиране (средно, около година и то при успех)
б) Разноски по събирането.
в) Лихви (пропуснати ползи) върху парите блокирани във въпросното имущество
г) Занимаване с институции.
д) Нерви, енергия и време.
Имах преди време идея за бизнес с нещо подобно - отказах се още на ниво проучване.

Огромна част от фирмите, които тръгват идеалистично да правят нещата "като в белите държави" се парят, след което въвеждат едни ужасяващо консервативни условия за всички клиенти. Просто е.

В рамките на текущата година имам един договор за кредит (не в България) от 3 (три!) страници. Огледалният му договор за кредит в България е 18 (осемнадесет).
Като и на мен, и на моите адвокати, и на адвокатите на двете банки, ни е пределно ясно, че не-българският договор е непробиваем, докато българският - колкото и да е усложнен, пак мога да се отвъртя (ако поискам) или поне - да ги мотая с месеци, и месеци, и месеци (а със съвсем леко "смазване" на съдебната система - и с десетилетия). Просто едното място си има държава, институции и - критична маса отговорни граждани, другото - не.

Впрочем, за тези, които обичат иронията на статистиката - горните 60% корелират по интересен начин с броя на андрешковците, които станаха граждани в рамките на половин-едно поколение.

Не че нещата не отиват към по-добро, лека-полека. Отиват.
Ама е добре и някой да напомня на андрешковците, че не винаги клиентът е прав и че откриването на сапуна и вярата, че ти си винаги и във всичко прав, обикновено случват в именно в рамките на едно-две поколения.

 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: chill   
Дата:   12-03-13 11:30

misho_g написа:

> chill написа:
> написа:
>
> > chill написа:
> >
> > > И мой проблем ли
> > > трябва да е кой ги е запалил, има
> > > застраховки за тая работа.
> >
> > Би ли споделил в този момент коя
> > застрахователна компания
> > предлага такъв вид застраховки?
> >
> > Няма как да ти споделя, не съм
> > брокер, но след като ясно са си
> > описали условията, би било редно
> > да ги спазят. Не мога да разбера
> > само за какво е тази реклама,
> доста
> > глупаво.
>
> Що тогава даваш акъл като не знаеш?
>
> Щото ми харесва, проблем ли ти е!?

Добре, радвам се, че достигнахме до едно мнение, че дрънкаш празни приказки. [smilie18]
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: Canon   
Дата:   12-03-13 11:34

dephil
Дотук се вижда само, че едната страна - клиента, си е спазила изискванията към нея - изчакала всички проверки (вероятно и на адреса), подписала законно допустимата част. Другата си е превишила правата, какви простотии за възпитание си писал?
Има си законови изисквания. Ако не ти харесват си е твой проблем.
Ти да не си работещ в Павилиона ...заради тази мааалко по-голяма печалба?
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: dephil   
Дата:   12-03-13 11:35

chill,

Без да се сърдиш - ама и двамата си говорите, колкото времето да минава.

Застраховката е последния проблем. Защо е последен - защото е последното поредно нещо, което се надяваш да сработи в твоя защита и - то не сработва (т.е. - не я получаваш).
Разпитайте познатите си бизнесмени - каква им е практиката със застраховане на вземанията им от техните клиенти.
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: marrio31   
Дата:   12-03-13 11:37

трудна работа е със застраховките,само пари в брой на стойноста на продукта,иначе е доста рисковано
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: chill   
Дата:   12-03-13 11:42

dephil написа:

> chill,
>
> Без да се сърдиш - ама и двамата си
> говорите, колкото времето да
> минава.

И защо?

Последния път, като бях в Павилиона чух, че застрахователите в България не предлагат такива застраховки.

Младежът по горе каза, че "има застраховки за тая работа".

Е, аз искам да установя кое е вярното. [smilie7]

> Разпитайте познатите си бизнесмени - каква им е практиката със застраховане на вземанията им от техните клиенти.

Аз, ако в отношенията с някой партьор се налага да мисля за застраховки, ами мерси, въобще няма да имам бизнес остношения с въпросния партьор.

Я, каква изненада, и Павилиона решили така.[smilie18]



Публикацията е редактирана (12-03-13 11:44)
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: emo1   
Дата:   12-03-13 11:42

Да се затвори "Орлов мост"!
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: dephil   
Дата:   12-03-13 11:47

chill
За тъкмо такива - в БГ не знам дали има (може и да има)

Обаче - в БГ съм работил с подобни застраховки. Шансът да си получиш покритието е.....

На фона на техните правни изисквания, завъртулки и отвъртулки, хората в банките са си направо едни супер лежерни типчета и договорите им се четат леко и пивко, като поезията на Лилиев.
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: dephil   
Дата:   12-03-13 11:49

Canon,
Като има нарушени законови изисквания - пътят е ясен и грее сияйно отпред! [smilie24]

Иначе, признавам - разкри ме! - като ми втръсне от сериозно работене, сериозно възнамерявам или да си отворя бар за единия кеф и пиене с приятели, или да си купя един такъв Фотопавилион (или каквото там има, по него време) и да си цъкам стари техники в него.
Мхъм.. или пък да ги съчетая и двете в едно, ам? [beer] [smilie18]
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: Canon   
Дата:   12-03-13 11:58

dephil
Че ние с приятелите си го правим това тук и сега, що да чакаме?
Менкаме си разни техники, клюкарим си разни темички, даже и фотографията я засягаме.
Неформално клубче, веднъж седмично, в затворено барче ...
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: georgivelev   
Дата:   12-03-13 12:58

Виж ти! Ново 20! Моите приятели от Фотопавилион се окъкали пак! Сефте! А аз преди време се възмущавах, че записа на заповед е на по-голяма стойност от стоката съгласно техния ценоразпис. Сега има градация. Кулминацията ще е ако ми поискат да им дам дъщеря си за залог докато трае периода на наема.

След прочетеното се налага извода, че услугата "отдаване на фототехника под наем в България" е неприложима в момента, но това май само от Фотопавилион не са го разбрали.
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: sd   
Дата:   12-03-13 13:10

Преди година правих проучвания за възможността в България да се реализира услугата "Отдаване на фототехника под наем" по схемата, която се прилага в "белите" страни т.е. с блокиране на сума в кредитна карта и отблокирането и, когато техниката бъде върната. Говорих с няколко от най-известните банки в България и общо взето ми казаха, че не могат да предоставят ПОС терминал за целите на такава услуга, като използваха най-различни аргументи. Върха на сладоледа беше, че в една от тях ми обясниха, че предоставянето на такава услуга не било в интерес на търговеца и те за това не я предлагали.
След като разказах патилата си по това проучване на приятели стигнахме до извода, че банките нямат интерес да предоставят такава услуга. Защото са раздали кредитни карти на куцо, кьораво, сакато, работещо, неработещо, мързелуващо и т.н. и ако някой такъв дойде да вземе техника и не я върне те ще трябва да го издирват да им възстанови парите.

Та общо взето извода е - в нашата страна, услуга отдаване на техника под наем, така че търговеца, който я дава да е обезпечен, и съответно клиента да получи най-доброто срещу парите си, е невъзможна.
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: localhost   
Дата:   12-03-13 13:14

sd: ами повечето кредитни карти са за по 3-4000 лева с дневен лимит 400-500. Познай какво можеш да наемеш за тея пари. Ама просто народа няма пари и банките не искат да отпускат повече.
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: sd   
Дата:   12-03-13 13:18

и как да му отпуснат като после трябва да го гонят да им ги връща? А пък търговеца иска гаранция че техниката ще му се върне и то в нормално техническо състояние. Е за това тази услуга няма да я бъде тук.
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: iliyanb   
Дата:   12-03-13 13:20

[smilie24] написа:

> Потресаващо! [smilie18] [smilie18] [cool]
> В момента четем фотонаемателската
> реинкарнация на вечната тема
> "Ленчето е долна ку%ва, щото дава
> на другите, ама не дава на МЕННН!!!
> Ма аз сега ше я кажа баш насред
> мегдана, да види тя!!!"

>
> И както почти винаги - нито Ленчето
> е ку%ва, нито Павилиона са
> "невменяеми". Просто някакъв
> завалия се дере насред мегдана и
> показва на всички Ленчета, с кого
> (и защо) да не се занимават.
>
> Само аз ли виждам, че хората от
> Павилиона просто са били твърде
> възпитани, за да кажат -
> "Стотината лева, които ще
> спечелим, просто не си струват да
> се занимаваме с човек, като Вас,
> Господине!
"
>
> И са били абсолютно прави - човек,
> който не уважава правото на
> другите, да вземат решения, дори и
> когато тези решения не му
> харесват, не е човек, с който си
> заслужава да се прави какъвто и да
> било бизнес. Винаги, когато съм се
> подлъгвал да работя с балкански
> цървули, заради мааалко по-голяма
> печалба - после горчиво съм
> съжалявал.
>
> Затова - конкретният балкански
> цървул, като е толкова убеден в
> правотата си - да си вземе един
> адвокат и да ги осъди за
> пропуснати ползи и неравностойно
> третиране, пък хем да си направи
> кефа, хем да му излезе и безплатна
> цялата техника.
>
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: alsash   
Дата:   12-03-13 13:30

alsash не е точно така. Някой път се изисква някаква по специализирана техника, която не се ползва много често. И ако нямаш излишни пари да си я купиш и после да събира само прах, си я взимаш под наем. ......я да видим за какво иде реч. Значи, имаш клиент за който искаш да направиш нещо, извън собствените си възможности.... Ами не е твоя работа или не си дорасъл за това. Работата се върши от тези които могат и имат необходимото.
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: victory13   
Дата:   12-03-13 13:32

2фил [smilie24] [cool]
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: tonyboy79   
Дата:   12-03-13 13:35







ДА ЗАПАЛИМ МОНОПОЛИТЕ !!!


 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: tonyboy79   
Дата:   12-03-13 13:35

[shtrak]
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена