Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: photopavilion   
Дата:   12-03-13 16:59

Здравейте!
Известно време не давахме техника под наем и много хора ни критикуваха, че не го правим. Сега започнахме отново да даваме и пак ни критикуват. Нормално е да проверяваме
по - обстойно клиентите, които искат да се възползват от услугата и молим тези, на които сме поискали депозит, да не ни се сърдят. Условията за наемане на техника се намират на сайта ни:
http://www.photopavilion.com/?page=Rental


 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: Canon   
Дата:   12-03-13 17:26

Няма да е лошо да се изясни ситуацията.
От едната страна се говори само за депозит, от другата се говори за запис на заповед.
Общите условия, публикувани на сайта за тази услуга, явно не са достатъчни.
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: victory13   
Дата:   12-03-13 17:37

alphatier ,

нямам нито една л-ка, щото нямам канон [smilie18]
от павилиона съм наемал преди случката, сега не...

не разбирам обаче какво искаш... щом ти се вижда нормално да се отдава като зад калотина, те ти ниша, намествай се... на мен няма нужда да ми обясняваш как е там, как е тук... щом си наясно направи го...
един колега даваше под наем строителни перфоратори, всякакъв вид... еми щом стигна до там всеки ден да е в съда по дела с идиоти, тегли една майна, и забрави за отдаване под наем... така че ми е доста ясно как е "тук"... ама май на тебе не е
жив и здрав де [beer]
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: vladod   
Дата:   12-03-13 19:23

Аз съм ПРОТИВ даването на техника под наем!!!
Ако си любител - не ти е жизнено важно да ползваш дадено стъкло или апарат...ще си снимаш с каквото имаш!
Ако си професионалист и ти трябва - купуваш си го, свършваш работата , за която си го взел, взимаш си парите и не ти пука кога пак ще го ползваш - имаш го и можеш да се буташ в шамарите!!!

Идеята да се правиш на велик с техника под наем НЕ МЕ КЕФИ [shtrak]
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: M_D   
Дата:   12-03-13 19:25

Глупости на търкалета.
Цял свят наема техника според нуждите на конкретния проект. Само некви нискобюджетни истории се правят с налични (собствени) дрънкулки.
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: alsash   
Дата:   12-03-13 19:36

.....DOLUTEHNIKATAPODNAEM...да живеят тези дето си купуват и го могат [cool]
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: dephil   
Дата:   12-03-13 19:38

M_D
"Цял свят" = ?
Бизнес в развити пазарни и граждански общества = бизнес в България? Дооообре. [smilie18] [smilie24]

Отново, просто е - щом има такава страшна бизнес-ниша за даване на фото-техника под наем (срещу честна пионерска) - стискаме палци, дерзайте!
[beer]



Публикацията е редактирана (12-03-13 19:40)
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: M_D   
Дата:   12-03-13 19:40

Не говорим за локалните безумни условия. Говорим за тъпия манталитет, че ако не си си купил, значи се правиш на велик. Ми купи си торба Хасита, като си толкоз отворен.
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: alsash   
Дата:   12-03-13 19:49

....ами никак не я разбирам тази работа пак да кажа....ще вземеш ти техника да си поснимаш....и тези дето пък я дават и тях не разбирам...честно!
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: ogi100   
Дата:   12-03-13 19:59

В доста от сесиите на creativelive ми направи интересно впечатление, че част от най-добрите фотографи в САЩ споделяха, че са наемали или продължават да наемат техника. Явно само тук е под нивото на един про фотограф да наеме, или поне част от хората така го чувстват. Не виждам нищо срамно да наемеш нещо докато успееш да заделиш да го купиш, защо трябва да откажеш работа и съответно пари...
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: Canon   
Дата:   12-03-13 20:01

Сашо
Има оптики, дето и аз не бих си купил, колкото и да са фърст. Щото доста по-рядко може да се ползват - примерно канонския 17 тс. Е защо да набивам една торба пари за него от една страна и от друга да не изкарам някой лев от специфична поръчка.
Да опраскаш за три дни интериорите в един хубав хотел и си напред с материала.
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: alsash   
Дата:   12-03-13 20:05

....винаги съм намирал начин да се оправя с наличните си инструменти и с акъл...[cool] [cool] [cool] ....и клиентите ми водят други клиенти [smilie5]
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: Shama   
Дата:   12-03-13 20:06

И аз да споделя, когато в САЩ искаш да вземеш техника под наем ти запорират сумата на техниката по кредитна карта или носиш кеш.
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: ejko   
Дата:   12-03-13 20:32

"винаги съм намирал начин да се оправя с наличните си инструменти и с акъл"

Българинът с тел и плюнка всичко може да направи...!


Ако наистина имаш цялата техника, която може някога да ти потрябва е много по-изгодно да имаш фирма, на която се води техниката и студиото ти и да си я даваш под наем на самия себе си...
Това има хиляди приложения и ако наистина имате толкова много пари и толкова много поръчки, че да си го позволите, ви предлагам да го направите, ще сте ми благодарни и вие и вашите счетоводители, а и ще решите проблема с лошия Павилион и за близките си приятели... [smilie18]



Публикацията е редактирана (12-03-13 20:33)
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: ne   
Дата:   12-03-13 20:54

Ако имаш цялата техника или колкото там имаш, не я даваш на себе си под наем, а на клиента, все едно не е твоя. Това е принцип. Като снимаш поръчка, калкулираш така чè техниката ти е винаги под наем, без значèние дали е твоя или я взимаш под наем наистина.
Тоест във всяка поръчка клиентът трябва да плаща техниката под наем.
Ако не калкулираш техника под наем, и не я броиш като отделно перо, преливаш амортизации в хонорар...



Публикацията е редактирана (12-03-13 21:44)
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: ejko   
Дата:   12-03-13 21:09

"Като снимаш поръчка, калкулираш така чè техниката ти е винаги под наем, без значèние дали е твоя или я взимаш под наем наистина."

Това е едно от приложенията, което имах предвид, не се изразих правилно... Позабравил съм пунктоалността в този форум.
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: ne   
Дата:   12-03-13 21:19

И още нещо техника ТРЯБВА да се дава под наем и ТРЯБВА да се наема. Абсолютно безсмислено и икономическо неизгодно е да купуваш нещо , което адски рядко ползваш.
От развитите европейски държави само ние и Испания предпочитаме да купуваме , а не да наемаме. Всички други наемат. Особено скъпи и странни неща.
Друг е въпросът как да се уреди читаво ...
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: cameraman   
Дата:   12-03-13 21:34

Преди 4-5 години мой приятел, който живее в Щатите тръгна на меден месец в Малайзия и Индонезия Преди да тръгне си купи едно 5Д с 24-70/2,8 от голяма американска верига магазини. След месец се върна от пътешествието и върна апарата в магазина, като дори наем не са му искали. Казал им, че този апарат е объркал личния му бюджет и никой не е направил никакъв проблем с връщането.
Сега призовавам разпалените фенове на нашите търговски вериги да ги защитят.[smilie18]



Публикацията е редактирана (12-03-13 21:34)
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: gabsi   
Дата:   12-03-13 21:37

Аз пък призовавам тебе да се пробваш да го правиш това в България и като не фалираш на втория месец, ела се обади пак тук.
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: chill   
Дата:   12-03-13 21:38

ejko написа:

> Позабравил съм
> пунктоалността в този форум.

"пунктуалността" [smilie25]
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: ecobo   
Дата:   12-03-13 21:42

ne написа:

> Тоест във всяка поръчка клиентът
> трябва да плаща техниката под
> наем.
> Ако не калкулираш техника под
> наем, и не я броиш като оделно перо,
> преливаш амортизации в хонорар...


Ей тези две изречения ако прозрат господата български фотографи, може нещо в бранша да потръгне в правилната посока.

[smilie24] [smilie24] [smilie24]
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: ne   
Дата:   12-03-13 21:48

Екобо, няма шанс, преди 13 години го разправях пред 80 бг фотографа, в продължение на 2 часа и нищо. Май никой не го схвана, или 1-2 макс. Като гледам сега положението не е по-различно.
Досега НИТО ЕДИН клиент не е коментирал перата ми за наем на техника, и не ги е оспорил (за разлика от перото хонорар), така че не виждам какъв е проблемът???

И най-интересното е, че ако спазваш този принцип, ще може да си ъпдейтваш техниката регулярно и винаги да ви крак със снимачна и осветителна техника. Казвам го от личен опит.



Публикацията е редактирана (12-03-13 21:53)
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: ejko   
Дата:   12-03-13 21:57

Автор: chill
Дата: 12-03-13 21:38

ejko написа:

> Позабравил съм
> пунктоалността в този форум.

"пунктуалността"

Точно това имах предвид [beer]





ne, много си прав по горе! А дори сме по-зле от испанците в това отношение. Дори те още навремето, имаха големи регионални центрове, където вадят снимките от градските фотоателиета с хубаво качество, на достъпна цена, така че да остава и за ателието и за тях, а ние тук се мъчехме всеки да вземе машина да ги вади сам, хем да е евтина, хем да е хубава и накрая и снимките ни бяха по-скъпи, а и качеството по-лошо...
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: GOSPODIN   
Дата:   12-03-13 22:14

Я, кажете колко са си купували техника от заМожна къща или съмнителни далавераджии? А? Мрънкала винаги има, но откраднатата техника е в нас , като добре се знае , че е крадена. Това е гадната истина, а не крокодилските сълзи, че някой ни е длъжен да ни предостави Л-ка , за "спешна" задача или "проект"(смешна префърцунена глупотевина).
Клоаката в , която живеем е подчинена на низки страсти , лъжа , далавера и мизерия и някои искат първи да видят бялата лястовица, но...
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: charger   
Дата:   12-03-13 23:21

GOSPODIN
Изместваш темата.Това направиха по горе и photopavilion.

Има казус с клиент и фп.
Фп,да обяснят,ако обичат,защо така се е случило.
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена