Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Laptop за фотография, филми и други?
Автор: ogogogo   
Дата:   12-03-13 10:07

Ето от този модел съм много доволен във всяко отношение.
http://www.sony.bg/product/vn-fw-series/vgn-fw51jf-h

Все още се намира нов,мисля в Сони център.
По новия модел от серията е 2000лв.
Този в момента мисля че,беше 1700лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Laptop за фотография, филми и други?
Автор: realnoncho   
Дата:   12-03-13 10:25

Оставете Сони на мира да правят телевизори... и фотоапарати [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Laptop за фотография, филми и други?
Автор: marrio31   
Дата:   12-03-13 10:31

Чукай на дърво Андро,да не ти се налага повече:) няма как да съм доволен от сервиз с който нямам дефакто никакъв контакт, от който ми обявяват цена 820лв за хард диск 600гб,който диск според тях е повреден,и понеже не искат да ми копират файловете на новия аз искам да си го купя..за справка чисто нов хдд е около 250-300лв[smilie23] и това е едно от нещата, има и още,не ми се обяснява ,всеки сам си преценява[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Laptop за фотография, филми и други?
Автор: langel   
Дата:   12-03-13 10:35

В момента на практика освен някои от маковете с Retina display и някои модели на hp от серията dreamcolor не знам да се предлагат лаптопи с IPS матрица

С IPS се предлагат ASUS UX, DELL Precision M, DELL XPS, Samsung Series 9, SONY VAYO S и SE, сигурно има и други.

Не поддържам становището, че най-важното за лаптопа е да има супер-дупер IPS дисплей. По-важно е да е здрав, надежден и бърз. Ако ще се ползва и като основен компютър, по-добре /и по-изгодно/ е да се вземе настолен IPS монитор.

Отговори на това съобщение
 Re: Laptop за фотография, филми и други?
Автор: ogogogo   
Дата:   12-03-13 10:45

Аз за 3 години с посочения по-горе модел не съм имал никакъв проблем.За това време ходи на сервиз само за почистване и профилактика и един път за смяна на процесора с по мощен който ми беше подарен от брат ми.


Отговори на това съобщение
 Re: Laptop за фотография, филми и други?
Автор: super_sonic   
Дата:   12-03-13 19:31

Хееееее, те Sony Vaio са като мерцедесите. Всички майстори разправят че не се чупят, а само мерцедеси ремонтират! :))))


Отговори на това съобщение
 Re: Laptop за фотография, филми и други?
Автор: stefan_fx   
Дата:   12-03-13 20:26

In the Wish list: IPS


Отговори на това съобщение
 Re: Laptop за фотография, филми и други?
Автор: Canon   
Дата:   12-03-13 20:33

kadans написа:

> Добре де, а какво ви е мнението за
> марката Lenovo?
> Някой има ли преки впечатления?

Лично. Но Thinkpad. 3.5 години нонстоп, един ремонт за 50 лв - нещо беше забил. Няколко ъпгрейда и ъпдейта (+РАМ,2-ри ХДД, Биос)
Но е скъп модел, Lenovo W500.

Малко ми е тесен ъгъла му, но дисплея е WUXGA mat. [smilie24]
Грешка след калибриране за 6500К, в горен ляв ъгъл - 300К, Контрол на батерията, брой цикли, разреденост, реален капацитет, опция е сменяем 2-ри ХДД [smilie24]
Клавиатурата издържа 1/2 чаша бира и 1 чаша вода за измиване.
Шокова защита за диска в реално време.

Струва си парите.

Отговори на това съобщение
 Re: Laptop за фотография, филми и други?
Автор: irone95   
Дата:   13-03-13 15:06

Вече година и половина съм с Acer aspire 7741g със добавена още 4ГБ рам, взех го за 1050лв. с 1 година гаранция, ползвам го за дизайн и обработка на снимки, повече от доволен защото е с 17,3" екран,добър процесор който рядко го натоварвам на макс,много добра видео карта, единствено може да му направя добавя рам и да стане 16/32ГБ защото понякога я гълта цялата като пусна photoshop,illustrator,coreldraw и тн. също така може да си добавя и SSD(128ГБ) и става перфектен.

Като цяло за фотографията гледай да е с повече РАМ и SSD, Вече марката/модела са си лично твой избор, която и да избереш няма да сгрешиш( според мен си е до конкретния лаптоп, че примерно едно HP е издало багажа не означава, че марката не струва)

Ако греша с нещо се извинявам :)

Отговори на това съобщение
 Re: Laptop за фотография, филми и други?
Автор: sakuraki   
Дата:   14-03-13 10:01

Аз наскоро си купих лаптоп и аз също търсих да е с хубав дисплей, защото ми трябва и на мене. Погледнах един Асус и един Дел с fullhd, но не ми харесаха как предават, поне дел, защото снимката жълтееше като тествах, а при асус беше по- добре, но и той не ми хареса. После погледнах един този , та той ми хареса най - много. Също така беше и с най - добрата видео карта от всичките. Този също го гледах цък , но предпочетох другия, заради видео картата. Проблеми нямам и е доста хладен, но няма SSD, което не е проблем да се сложи, но ще излезне по - скъпо. Сравнявах го с FullHD IPS и имаше съвсем малко отклонение, дори незабележимо.

Отговори на това съобщение
 Re: Laptop за фотография, филми и други?
Автор: langel   
Дата:   14-03-13 11:45

Acer Aspire 7741g поддържа макс 8GB RAM. Как ще му сложиш 32?

Отговори на това съобщение
 Re: Laptop за фотография, филми и други?
Автор: Chinela   
Дата:   14-03-13 16:32

Аз си купих ето този , но не съм доволен от дисплея.
Фотограф от този форум ми го калибрира с калибратор, но ефекта е минимален, а целта ми беше да го ползвам за фото-шоп и видео-обработка.
Не знам, но всички цветове са много бледи, липсва му контраст и не може да се настрой, опитваха знайни и незнайни IT специалисти, но май дисплея толкова си може.

Отговори на това съобщение
 Re: Laptop за фотография, филми и други?
Автор: langel   
Дата:   14-03-13 17:14

Абсурд. Виж си настройките в power options.

Отговори на това съобщение
 Re: Laptop за фотография, филми и други?
Автор: stef7   
Дата:   14-03-13 23:48

Още един глас за

http://pcstore.bg/laptopi/ACER-4/ACER-Aspire-V3-571G-NX-RZPEX-046-Grey-6GB-5296?s


За парите които си заделил това ми се струва най-доброто. Core i7 четириядрен процесор, отделна глафична карта, IPS матрица, покриваща около 60-70% sRGB но става. В къщи си работиш на голям качествен външен монитор, за навън като за временно решение става. Цветовете са прилични не бледнеят при различни ъгли на виждане, като цяло това е минимума за екран на лаптоп с който искаш да редактираш снимки и видео.

Също подкрепям колегите че матрицата/дисплея на лаптопа е най-важното. Всички по-нови лаптопи са съвсем адекватни като процесорна мощ, но дисплеите са пълна скръб с няколко малки изключения.

Ще споделя как реших проблема с лаптоп който има качествен дисплей и не струва много скъпо. Което е алтернативно и за мен по-добро решение от Acera. В моя случай почти на същата цена като Acera при подобни характеристики, но пак според мен по-добър дисплей. Ще кажа и кои са качествените дисплеи за лаптопи в момента, малкото изключения сред морето от посредствени и откровено слаби дисплеи.

А. Намерих един приличен съвременен лаптоп Ivy Brige i7, 15.6''. В моя случай Asus N56N купен втора ръка с около 300-400 лева по-ниска цена от тази в магазина. На мен доста ми допада. При нормална работа е практически безшумен, клавиатурата е удобна и с подсветка, не много тежък - 2.6кг, достатъчно мощен за снимки и видео, Full HD дисплей но не особенно впечатляващ. В момента на пазара има много модели от различни фирми с подобни параметри, всички те много си приличат като характеристики, въпрос на цена и вкус е кой ще си изберете.

Б. Смених му дисплея. Размера е стандартен и смяната е лесна, ако предишния ти дисплей е бил също Full HD , както в моя случай. Смяната не винаги е възможна но това е лесно да се провери, фирмите които се занимават с ремонт на лаптопи могат много точно да ви кажат, ако имате съмнения. Има проблеми ако рамката на екрана и капака е по-тънка от стандартния размер, което е по-скоро рядкост или ако екрана не е бил Full HD. При второто пак е възможно но трябва да го пипне специалист, сменя се ако не ме лъже паметта 40 пиновия кабел и една друга малка джаджа. Недостатък огромна вероятност да не ви признаят гарнцията при възникнал проблем с лаптопа. Но държа на качествен дисплей и си поемам риска.

Сега идва най-интересната част - с какъв дисплей го смених. Качествените дисплеи за лаптопи са кът, ама наистина кът. Ето ги (разглеждам само 15.6'' и 17.3'' модели - 13'' и надолу са много малки за редактиране на фотография):

1. Dream Color дисплеи 15.6'', 17.3'' в моделите на HP 8560W и 8760, новите модели са 8570w и 8770w. Това са 10битови Wide Gamut IPS матрици покриващи на 100% Adobe RGB. Супер но имат два недостатъка - безбожно скъпи са лаптопите с тях - между 3500 и 5000лв. И втория че не поддържат технологията на NVidia Optimus и батериите държат много малко. Има ги и в някои модели на DELL Precision сериите. Точния модел е LG LP156WF3 SLB2, производство на LG.

2. MacBook Pro Retina - тук отново имаме много качествена матрица но и много висока цена. Донякъде все още е проблем, че доста програми не скалират правилно на Retina и дават размазан образ. Покриват около 80% от Adobe RGB ако не ме лъже паметта. На мен лично ми харесва и това че Apple единствени запазиха по-доброто за лаптопи и особенно фотография и дизайн съотношение на екрана от 4:3. Но цената е просто убийствена - над 4 бона. Малцина могат да си я позволят.

3. IPS матрици от класа на този в горния ACER - предимства постоянни ъгли, стабилни цветове но само около 60-65% sRGB (за сравнение 100% Adobe RGB при DreamColor). Има ги в някои модели на Сони, HP, ASUS и вече Acer. Точните модели са LG LP156WF4 SLB1, LG LP156WF4 SLB2, LG LP156WF4 SLB6. Предишните версии имат недостатъка да изобразяват червеното като оранжево. И това не може да се оправи с калибриране. Просто това са възможностите на дисплея. В последните версии май са гo оправили този проблем. Модела на Acer остава най-приемливото предложение като цена.

4. И сега тайното оръжение което малцина знаят и което е моя избор. [smile] Един дисплей на AU Optronics който е TN, но о чудеса покрива 96-98% Adobe RGB. Модела е AUO B156HW01 V.4.

http://www.anandtech.com/show/4649/mythlogic-pollux-1400-clevos-w150hr-tested/6

http://forums.whirlpool.net.au/archive/1911635


Това е вторият Wide Gamut дисплей за лаптопи след Dream Color. Ъглите на виждане не са като на IPS но са доста добри, във всички случаи много по-добри от другите TN дисплеи за лаптопи. Слагат го в най-скъпите модификации на Lenovo W510, W520, W530 серията, който е клас работна станция и измежду най-скъпите серии лаптопи на Леново. Но и в много други лаптопи като Dell, Clevo и т.н. Този дисплей го има в две версии матова и гланцова. Гланцовата е AUO B156HW01 V.7 (v.4 е матовата) Има и предишни версии, затова като се търси трябва да се взема само точната версия. Предлага се като част и в Европа цената е околко 210лв. Внасят го и в България, но не винаги се намира в наличност. Моя го намерих от фирма в София която ремонтира лаптопи, но беше единствена бройка. Трябва да се внимава защото предлагат по-стари версии на същия панел, които са с различни характеристики или други аналози. Когато разпитвах по фирмите все ми предлагаха стари версии въпреки че на сайтовете пишеше новата версия.

Като тези тук примерно. Пише наличен заместител.

Има и 17.3'' инчов размер, но при него само гланцовата версия е Wide Gamut.

Дисплея е страхотен, цветовете са много наситени и ярки, което е типично за Wide Gamut мониторите Калибрира се относително точно. След като бях чел сравнения в които казват че като се изключат ъглите на гледане този дисплей не отстъпва на DreamColor, мога уверено да кажа, че това е точно така. Този дисплей не е IPS но аз определено го предпочитам пред тези от точка 3.


Отговори на това съобщение
 Re: Laptop за фотография, филми и други?
Автор: irone95   
Дата:   15-03-13 00:12

Langel прав си, не знам защо, но бях останал с впечатлението че поддържа до 16/32..

Отговори на това съобщение
 Re: Laptop за фотография, филми и други?
Автор: Canon   
Дата:   15-03-13 00:18

Aser-а е без DVD

Edit: видях че има



Публикацията е редактирана (15-03-13 00:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Laptop за фотография, филми и други?
Автор: photostoykov   
Дата:   15-03-13 08:44

Поздравления за stef7!
Рядко някой потребител си прави труда да прочете, да направи анализ (понякога експеримент за своя сметка) и да обобщи резултатите в ясно структурирано и конкретно описание.
Освен това, да сподели съвсем непреднамерено и безпристрастно със съфорумците си полезното и приятно четиво.
Браво!

Отговори на това съобщение
 Re: Laptop за фотография, филми и други?
Автор: langel   
Дата:   15-03-13 11:06

stef7 - :)

Възможно е и да бъркам, но доколкото виждам, препоръчваният от теб дисплей е всъщност 6бит и няма как да е уайд гамът, да не говорим дори и за доближаване до 10бит. Все едно да сравняваме 8бит jpg с 14бит RAW. В ревюто ясно се посочва, че се препоръчва за геймъри, защото е по-бърз от IPS. Под уайд гамът обикновено се визират 8бит панелите. 10 битовите панели изискват NVidia Quadro, или ATI FirePro, без които не могат да изкарат 10 бита и причината за високата цена на станциите с такива панели не е толкова в панела, колкото в графичната карта.
Новите модели лаптопи с IPS панели покриват над 80% sRGB.

За мен решението е бърз и здрав лаптоп със задоволителен панел, плюс добър IPS настолен монитор. И на най-добрия 17" панел няма да видите това, което ще ви покаже 24" IPS монитор от среден клас.

Отговори на това съобщение
 Re: Laptop за фотография, филми и други?
Автор: photostoykov   
Дата:   15-03-13 12:16

langel, gamut-ът на LCD дисплеите зависи само и единствено от подсветката, независимо дали са TN или IPS.
Тестовете на Notebookchek доказват, че този панел на AUO наистина покрива 95% от Adobe RGB цветово пространство.
Препоръката на stef7 се отнася за замяна на съществуващия TN панел на конкретна марка и модел лаптоп и тя е продиктувана от вградената видеокарта, както сам си уточнил.

Отговори на това съобщение
 Re: Laptop за фотография, филми и други?
Автор: langel   
Дата:   15-03-13 13:00

Независимо от типа на матрицата, 6 битов панел показва 262 144 цвята,
8 битов - 16 777 216, 10 битов - 1 073 741 824.
6 битов панел + FRC, или друга някаква оптимизация, почти се доближава до 8 битов, ама почти. Да кажем, че е ако нещо изключително, може и привидно да заблуди. Обаче да се твърди, че 262 144 цвята могат да се доближат до 1 073 741 824, ми се струва прекалено.

Ако тестовете на Notebookchek са коректни, това наистина е уникален дисплей, с леко съмнение за магия. Трябва да се види.

Отговори на това съобщение
 Re: Laptop за фотография, филми и други?
Автор: Canon   
Дата:   15-03-13 13:46

Битовете на матрицата са еквивалентно обвързани с броя нюанси, а не със спектъра.
Вместо RGB картинка с 8 бита на канал, си представете RGG. С 16 брой битове на канал. Мнооооооого нюанси, повече от RGB 8, ама липсва цял цвят - B и производните му с останалите.

Разликата е огромна.

Отговори на това съобщение
 Re: Laptop за фотография, филми и други?
Автор: chill   
Дата:   15-03-13 13:53

Не бъркайте гамута с прецизността на цветопредаването.

Ако да речем гамута изглежда така
+------+
|      |
|      |
|      |
+------+


С многото битове ще може да се възпроизведат всички цветове отбелязани с точка (.):

.-.-.-.
. . . .
. . . .
. . . .
.-.-.-.


А с малкото битове:

.--.--.
.  .  .
|     |
.  .  .
.--.-.

Отговори на това съобщение
 Re: Laptop за фотография, филми и други?
Автор: Canon   
Дата:   15-03-13 14:01

chill
Я махни сега крайната точка на първия правоъгълник (става триъгълник) и ми кажи колко площ пълниш от началния базов правоъгълник. Точно 1/2. Колкото и нагъсто да го пълниш, само до половината ще стигнеш.
Гамута описва липсващите (невъзпроизведени) цветове

Отговори на това съобщение
 Re: Laptop за фотография, филми и други?
Автор: Vekov   
Дата:   15-03-13 14:31

Цветопредаването е област, която не твърдя, че разбирам в детайли, но имам един въпрос: Как е възможно един лаптоп за 1500-2000 лева да покрива 98-100% Adobe RGB цветово покритие (както бяха дадени примери по-горе), а пък един монитор EIZO за около 3200 лева да покрива само 97% цветово покритие?

Нещо ми се губи логиката.



Публикацията е редактирана (15-03-13 14:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Laptop за фотография, филми и други?
Автор: Canon   
Дата:   15-03-13 14:56

По-сложни са нещата, не е само гамутенето.

пример:
В лаптопския дисплей има ghosting, червен остатъчен образ
В ейзото може да го няма.

Всяки продукт си струва колкото са му качествата, минус недостатъците, коригирано с някаква търговска надценка и коефициент монополност/уникалност

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »