Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   22-03-13 19:20

С батерия даже е още по-ергономичен[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: vikitovikito   
Дата:   22-03-13 19:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: МаркоД   
Дата:   22-03-13 20:59

На мен са ми давали и без обектив 60D и като поисках консултант-продавача да завие някакав, той се почеса почеса и заяви, че добре ми стои. След това аз просто нямаше какво да кажа[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: dido1234569   
Дата:   22-03-13 21:50

Относно темата Сони-Олимпус и цените им.Обективите на Олитата са убийствено скъпи.Не виждам защо е така,като са пластмасови с луфтове между елементите и не достатъчно плавно движение на ринговете.А да не говорим че след време с пълнят с прах.Сравнние С ДСЛР са 2-3 пъти по скъпи.С нексовете като сравним пак обективите на оли са доста доста по скъпи.А сравнинието на обективите между некс и оли е че не може да се прави.Сони на на светлиини години пред оли.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: hotsnail   
Дата:   22-03-13 21:56

Вики а с батерия ако знаеш какви неща прави некса.....[smilie18] [smilie18]

ОМ-Д си е висок клас....сега може да свалят, ама е значително по сносен апарат от ентри никоните.

То това с цените е опасна игра. Сони ги свалят ама е много премерено и внимателно. Ето сега НЕКС-7 си го държат, щото ако дойде на 1200 лева предвид че е по-стар от некс-6, после как ще ми продадат мк2 за 2500, пък и продажбите на 6-цата ще ги изядат.

Абе NEX-6 мен ми харесва много. За пръв път от сони пускат модел тип д80, д7000 т.е. Апарат със всички функции на високия клас, обаче с пластмасова кутия и малки компромиси в управлението. За сензпра 16мп или 24мп май има хора дето предпочитат 16. Та просто идеално балансирано тяло на супер добра цена. По нищо не отстъпва функционално на ОМ-Д и некс-7 а си е 600-700 лева по евтин и е с по-нови технологии. Въобще некс линията е доста по-добре обмислена от алфите като разделяне на отделните сегменти 3, 5, 6 и 7. При алфа режат много важни неща дори в по-скъпите апарати и става грозна история - а65 няма микро настройка на фокуса...а некс-3 има.

ПП То странните неща продължават. Ако имаш повечко пари и искаш нещо над NEX-6 с по-красиво тяло, по класически вид и т.н. ...Fuji X-E1 в момента изглежда също много добре. вярно по-скъп е, но не е ужасно скъп.



Публикацията е редактирана (22-03-13 23:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: vagar   
Дата:   23-03-13 09:11

За да разширя полето на информирания избор:
- за около 1500 лв. - Canon EOS M, canonEF-M 22mm, 1:2 STM (със светкавица и преходник за ЕF и ЕF-S обективи);
- за 1460 - EOS M 18-55IS STM, 90EX.

Има и предимства и недостатъци по отношение на споменатите по-горе модели. Безценен е, ако ви се намират и други канонски EF обективи.

Иначе голямо разнообразие на кадри от различни фирми и модели , можете да намерите тук във форума


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: nevermess   
Дата:   23-03-13 11:45

ОМ-Д е хубав апарат, но никой не може да ме убеди, че си струва парите.
В момента Никон D7000 е много по-евтин, а D7100 е на почти същата цена. Пентакс К5 II, K5 IIs са в пъти повече апарати от Олито и са по-евтини........
Олито печели само с компактноста си ама да изсипеш толкова пари заради едната компактност...........
Ако компактноста е приоритет едно Сони RX100 или едно пенче за 800 лева като втори апарат.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: Jankoff   
Дата:   23-03-13 18:16

"Ако компактноста е приоритет едно Сони RX100 или едно пенче за 800 лева като втори апарат."

Първото не - не разбирам защо купуват тая скъпотия, която може да е хубава, но няма как да се мери с пеновете.
Второто да - в САЩ EPM1 e 300 долара, в Плесио го видях днес за 569 лв. (с китовия обектив), което е добра цена. Но EPM2 и особено EM5 са неоправдано скъпи в Европа.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: pganev   
Дата:   23-03-13 21:54

Jankoff, в грешка си. Имам RX100, както и Пенче със старата матрица. Правил съм тестове и мога да гарантирам, че Сонито не отстъпва в качеството на снимките, само че Пенчето дори с 14мм палачинка не може да влезе във вътрешния джоб на сакото, както Сонито. Да не коментираме и факта, че само с 14мм не можеш да снимаш, а трябва да носиш и сменяш и други обективи. Последното е безкрайно неприятна, дори опасна манипулация.



Публикацията е редактирана (23-03-13 21:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: hotsnail   
Дата:   23-03-13 23:55

То за качество като детайли и рязкст не е чудно апарат с фиксиран обектив да отнася такъв със сменяем, особено ако сменяемия обектив е от нисък или среден клас.

PEN-а дава малко повече творчески възможности с възможноста да сменяш обективи и малко по-големия сензор. Това му е преидмството.

NEX-а е още по-добра идея ако искаш повече възможности да правиш интересни неща. Все пак по-големия и широк сензор и по-малката работна отсечка дават доста повече възможности.

За още повече има фул фрейми.



Публикацията е редактирана (24-03-13 00:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: Jankoff   
Дата:   24-03-13 08:18

"Сонито не отстъпва в качеството на снимките"

Ако тестовете са между f1.8 на Сонито и f3.5 на ПЕН, то е като да се сложи 200 к.с. двигател на Трабант и да се сравнява с 200 к.с. мисробус. Много ясно, че Трабантът ще издуха микробуса. Ако тестовете са при равни условия, т.е. ПЕН-ът също с f1.8, тогава резултатите ще са съвсем различни. А това за малкия джоб - аз имам първия ПЕН с големшкия ПанаЛайка 24 мм и събирам комбинацията в джоба на якето си. Намирам 1300 лв. за твърде много пари за това иначе нелошо нещо RX-100. Ако парите не са в съображение, бих взел не RX-100, а RX1 - FF за 6500 лв.

"трябва да носиш и сменяш и други обективи. Последното е безкрайно неприятна, дори опасна манипулация."

Явно колегата не е чел множеството ми постове, в които разказвам как винаги и с удоволствие нося два Е-520 с общ обхват 24-600 (по 35 мм стандарт) - 12-60 и 700-300. А като прибавя и ПЕН с fisheye 7 мм и обхватът ми става грандиозен. Да, смяната на обективи е не само неприятно и опасно, но е и извънредно глупаво [smilie5]. Особено при днешното наличие на ПЕН-ове за малко пари. В Германия в един момент EPL1 беше паднал на цена 139 евро - нов, с гаранция!

Възнамерявам скоро да заменя единия Е-520 с EPM2 с мощния сензор. Живот и здраве, след това ще докладвам тук резултатите.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: Rand   
Дата:   24-03-13 16:24

Jankoff,създалият темата търси един апарат, а не три, които да покривват обхват от рибепко око до 600мм.

Интересна логика с RX1 вкара. Ако някой може да отдели 200-300лв повече за RX100, значи може да отдели още няколко хилядарки за RX1. Ти май смяташ, че човек или има неограничено количество пари или съвсем няма, средно положение за теб няма ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: Jankoff   
Дата:   24-03-13 19:29

Отзад напред.

Rand: "Ако някой може да отдели 200-300лв повече за RX100, значи може да отдели още няколко хилядарки за RX1."

Казах - това е в сила при хипотезата "парите не са в съображение". Нема таквиз тук за такваз хипотеза? Аааа, напротив! Повечето сме именно таквиз. И хич пари да немаме, главата си ще заложим, и пак ще си купим к'вото требе! В краен случай и жената може ...
[smilie18] [smilie5] [smilie18]

"Jankoff, създалият темата търси един апарат, а не три, които да покривват обхват от рибепко око до 600мм."

Йееее, ама аз, знаейки к'во става, гледам в бъдещето - недалечното, когато той ще вземе да мисли как да покрива и другите разстояния! И праймове ще вземе да иска. Нали съм минал по тоя път ... То отначало един апарат, пък после два, пък три ... сега са четири ... И скоро, ако е рекъл Отговорникът за тия работи, ще станат пет.
[smilie5] [thankyou] [beer] [cool]
И десетина обектива се карат кой по-често да бъде закачан ...


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: mcnicko   
Дата:   24-03-13 19:36

В близкото бъдеще, ако беше прочел, колегата няма да търси 2-3-4-5-12134124 апарата, понеже има проблеми с гърба и иска нещо мъничко и леко, че да не се товари.


П.С>А относно снимането с 2-3-4-5 тела на екскурзии... не е обосновано. Тоя път и аз го минах. Точно 2 пъти си създадох главоболието да се разхождам с две тела, за да се чувствам уж като рамбо - да мога да стрелям всичко което мърда... Неприятна работа, ама нека не обръщаме темата. Това се коментира преди време вече и е въпрос на вкус...[smilie5]



Публикацията е редактирана (24-03-13 19:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: Jankoff   
Дата:   24-03-13 19:48

"снимането с 2-3-4-5 тела на екскурзии... тоя път и аз го минах"

Аз пък не само че не съм го минал, ами вярвам безрезервно, че това е единствено верният път ... И даже се нахъсвам все повече и повече по него .... Скоро ще пусна снимки от една известна дестинация, тоя път мюсюлманска (ама либерална), където - аууууу, що нямах повече, що нямах повече от тия три апарата, дето носех .... [smilie18] [smilie5] [smilie18] [smilie5]

Въпрос на вкус и избор, наистина. Моят е направен отдавна и неотменим. [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: ZENON   
Дата:   24-03-13 19:53

С нимането с повече от 1 тяло си е напълно обосновано и е за предпочитане. Който не го може/иска си е за негова сметка и не виждам защо трябва да се коментира изобщо това.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: vikitovikito   
Дата:   24-03-13 21:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: ZENON   
Дата:   24-03-13 21:55

Абе за най-добра не знам, но мисля да се оборудвам с него... когато се появи читав обектив за общо ползване за Е маунт. Или пък ако много ме досърбят ръцете да си играя с ръчнофокусните [smilie5]
5Н нямаше визьор и това му беше слаба страна и си отиде. Ако ще купувам безогледалка ще е некс 6 (ако не излезе нещо по-така).

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: qpalzm   
Дата:   24-03-13 22:00

Некст 6 вече е стар модел[smilie18] .Утре илиза некст 7Н а след месец некст 6н и некст 5ф след още 1 седмица.А дотогава сигурно ще излезе некс 3Р и още 2-3 алфи.НЕКСТ плийз.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   24-03-13 22:58

Все тая. Аз с едно тяло изкарвам по 3-4 год. Дреме ми, как ги вадят. Ако ще и всеки месец

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »