Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Помощ за начинаещ
Автор: Marillion   
Дата:   04-03-13 20:49

/офф i_kostov, предполагам ти прави впечатление, че 3-4 човека е опитват да ти кажат да си купиш сони некс,въпреки че питаш за ДСЛР. Вярвай ми - не е случайно :)

Щом си решил да минаваш на такъв клас апарат, то не се чуди и не питай по форуми. Отиваш, тестваш, взимаш. Ако не те кефи - връщаш/продаваш. Такъв е живота.

Малките апаратчета имат предимства, но имат и недостатъци. Повечето хора могат да правят снимки както с ДСЛР, така и с обикновена сапунерка. Въпроса е какво искаш да снимаш.

Сега по темата. Взимай 18-55 и 55-200. Това за начало. От базара ще си купиш 50/1.8, когато имаш нужда от него. Може да се огледаш за по-стари обективи, съвместими с твоята система.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за начинаещ
Автор: mcnicko   
Дата:   04-03-13 21:50

Marillion [smilie24]

Само един съвет от мен, който също е горе-долу в рамките на това което колегата преди мен каза. Пробвай и апаратите от другите марки, ако все още не си. Подръж освен никона и канон и сони и пентакс, виж кое ще ти допадне най-много.

А по темата - двата китака за начало са добре. После вече ще знаеш дали 50-ка, дали 35-ца или какво друго ще си харесаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за начинаещ
Автор: i_kostov   
Дата:   05-03-13 15:25

Много мнения, много нещо и кое от кое по-различно и това което не ми хареса - ПО-ОТДАЛЕЧЕНО от самото питане.. аз ако исках Канон щях да си избера Канон, но искам Никон и затова съм избрал него. Ако нямате мнение по конкретното питане (в случая кой обектив) просто подминете темата..
В крайна сметка решението ми е тялото + обектив 18-55 като за начало и евентуално след месец-два ще си взема 50mm. И все пак благодаря на всички за мненията им :) Може да затворите темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за начинаещ
Автор: bvsmp   
Дата:   05-03-13 16:05

.



Публикацията е редактирана (21-04-15 16:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за начинаещ
Автор: i_kostov   
Дата:   05-03-13 17:04

18-105 го няма в коплект с Д5100, а по отделно ми идват множко... Иначе и аз бих предпочел 18-105.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за начинаещ
Автор: ivjordan   
Дата:   05-03-13 17:28

Според мен, 50мм са калпава дължина на кроп, та няма смисъл от съответния комплект, ама въпрос на вкус.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за начинаещ
Автор: mcnicko   
Дата:   05-03-13 17:50

Аз пък точно с 50мм на кроп мога да живея щастливо дълги години, а сега да видим... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за начинаещ
Автор: V-plod   
Дата:   05-03-13 18:54

Каквото и да си вземеш, отдели 5-10 лв за книжка или списание !

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за начинаещ
Автор: i_kostov   
Дата:   05-03-13 19:04

Ще отделя доста повече направо за книжка ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за начинаещ
Автор: baraba   
Дата:   06-03-13 23:42

аз да попитам защо именно некс му предлагате като и олиото и панасоника имат подобни модели.. некса ли е водещ ?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за начинаещ
Автор: BOZO   
Дата:   07-03-13 03:22

некса е едно недоразумение... ама аре...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за начинаещ
Автор: stoyanivanov   
Дата:   07-03-13 04:19

Аре ся, момчето си е избрало вече ДСЛР, вие - некс, та некс! Макар че с некса може да прави не "мааалко по-добро видео", ами несравнимо по-добро от сапунера, както и отлични снимки. То и с моя Оли ЕМ-5 могат да се правят страхотни снимки (и видео), обаче не ги прави сам апаратът, а в комплект със задапаратното устройство. Като второто май е по-важно от първото[smilie5], както установявам ежедневно, сравнявайки моите скромни резултати с отличните неща на други хора.
Nikon D5100 с избрания обектив се продават новички за 999 лева и според мен са чудесен избор за начало!
Само да напомня за едно редче от обзора на Джъмбо, за да има i_kostov предвид, че по-късно може да му се прииска да си купи външен микрофон:
Звук – нещо важно за видеото. Камерата има вграден моно микрофон, който от своя страна освен околния звук има лошият навик да записва и всички шумове, които издава камерата при нейната експлоатация.
http://www.photosynthesis.bg/?article=211




Публикацията е редактирана (07-03-13 04:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за начинаещ
Автор: Gushev   
Дата:   07-03-13 08:07

Вземай си каквото си решил ти самият.Със всеки един обектив би постигнал добри резултати след 10 000 кадъра.Така че смело :)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за начинаещ
Автор: qpalzm   
Дата:   07-03-13 14:18

Аз не бих си взел д-слр.Просто няма файда освен ако не си професионалист.Само ще ти тежи и ще ти се иска да го оставяш у дома.С 18-55 е що-горе добре ама с други обективи-не толкова.Давал по-добро качество...и какво от това??!!Нима всяка снимка трябва да е с безупречно качество?...Нима би тръгнал по планините с тежък обектив и д-слр само и само да имаш малко повече детайл?Според ме е по-добре да си вземеш безогледалка-и по-точно олимпус.Например е-пл3 за начало е екстра.Малко тяло с малки обективи и достатъчно добро качество.За 500 лъвчета може да си вземеш невероятен обектив.-40мм ф 1.8.Такъв обектив за д-слр НИКОГА няма да направят.Има и обективи за по 350 лъвчета от Сигма-също Много добри.Пак нямат еквивалент в д-слр системата за толкова пари.Така че ти решавай..

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за начинаещ
Автор: baraba   
Дата:   09-03-13 00:39

аз като малко невежа в тия малките кат сони некс.. и пена на олиото.. да попитам има ли водещ сред тия.. гледам и никон имат такъв модел.. лумикса също.. всички ли са на едно ниво или има изявени фаворити.. ?
и кои обективи стават за тия малките? как да познае човек кои обектив става и кой не.. освен по размера на резбата де..? или точно по това се разпознават?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за начинаещ
Автор: qpalzm   
Дата:   09-03-13 12:03

Сега водещи са М4/3- Олимпус и Панасоник.Разработват заедно системата и обективите им са съвместими.Например може да сложиш панасоник обектив на олимпус.Преди сензорите им не бяха използвани максимално добре с тия с 12 мп но сега повечето са 16 и вече този проблем го няма много много.Следват АПС-Ц камерите Сони и Самсунг.При Сони обективите не са много добри но сензорите къртят мивки.Също баланса им не е добър и нямат изнесени копчета-трудно се работи с тях.Самсунг-много добра матрица и много добри обективи.Неразспространени и с много висока цена в бг пазара.Имат изнесени копчета и са по-удобни от Сони.Никон 1-много подценявани главно заради това че имат по-малка матрица.Имат малко но доста хубави обективи.Най-бързите камери в света.Сензорът им въпреки че е малък дава доста по-добри резултати при ниска осветеност от 12 мп М4/3.Вадят снимки който приличат на снимани с филм и може да изглеждат шумно разглеждани на 100 процента кадър.Общо взето не са за всеки като М4/3 но определено не са лоши камерки.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »