Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 починал е...
Автор: shadow...   
Дата:   04-03-13 11:22

Пламен почина, но пламъкът, който запали с тялото си на протеста, никога не трябва да угасне в душите ни! Искрени съболезнования към неговите близки и приятели!.....

 Re: починал е...
Автор: photostoykov   
Дата:   04-03-13 11:26

Вечна му памет!
 Re: починал е...
Автор: vaskoto1   
Дата:   04-03-13 11:28

не знам какво е ставало в главата на това момче, но не спирам да си мисля че, за жалост, това, което направи ще отиде залудо... не сме нация, която лесно се впечатлява от такива неща, нито сме някои, готови на подобни подвизи. единици са тия... а и каузата му, колкото и благородна да е, си мился, че ще доведе до смяна на един олигофрен с друг... жалко за живота му, жалко... мисля, че трябваше да живее. жив би бил по полезен при всички случаи. трябвало е да помисли повече. такава крайна мярка...
 Re: починал е...
Автор: vgramatikov   
Дата:   04-03-13 11:29

Вечна му памет!
 Re: починал е...
Автор: Rebellious   
Дата:   04-03-13 11:32

Съжалявам за момчето! Съжалявам!
 Re: починал е...
Автор: photostoykov   
Дата:   04-03-13 11:33

Изгоря, за да СВЕТИ! Поклон!
 Re: починал е...
Автор: bobihot   
Дата:   04-03-13 11:34


След случилото се кметът на Варна Кирил Йорданов обяви, че е готов веднага да подаде оставка, ако се установи, че има връзка със самозапалването на Пламен Горанов.
 Re: починал е...
Автор: georgioiv   
Дата:   04-03-13 11:41

vaskoto: говори за себе си... не намесвай нацията. Саможертвата на Пламен опровергава тезата ти. Хилядите, които я оценяват също. На този свят всичко тече и се променя, може би сега е време нещо да се промени и по тези земи. Познай от кого зависи...
 Re: починал е...
Автор: vaskoto1   
Дата:   04-03-13 11:47

gorbi досегашния ми опит с нацията го подсказва...
ако знаеш само колко искам да си прав, а аз не...
ще видим...
времето ще покаже...
единственото наистина жалко е че Пламен няма да може да го види. а Той ще е причина (ако стане) да стане![smitten]
 Re: починал е...
Автор: georgioiv   
Дата:   04-03-13 12:06

vaskoto: промяната е вътре в нас... Седи си докато гледаме ТВ, докато лазим по форумите, докато псуваме държавата и мафията на чаша ракийка. Дреми си и чака подвиг на такива като ПЛамен, за да се събуди и да каже - време ми е...

Хващайте автобуси, влакове, самолети, а еснафите като мен - леки автомобили и идвайте на поклонението на Пламен. Медиите няма да разпространят информация, агенциите ще си мълчат като ... Когато човек е поставен пред възможности за избор, някой път може да се опита въпреки всичко закостенело в него, да постъпи правилно... За да има смисъл от саможертвата, трябва да има кой да я "види"... Пускайте информация във фейсбук, във туитър, във форумите... Добавете вашето малко парченце от пъзела, всяко действие променя нещо във вселената и я движи напред....[smilie24]
 Re: починал е...
Автор: photostoykov   
Дата:   04-03-13 12:21

Помнете, млади Българи това ИМЕ!
 Re: починал е...
Автор: sonda   
Дата:   04-03-13 12:29

Жалко за това младо и талантливо момче!Мир на прахта му!Вчера гледах филм за събитията в Прага 1968г.,който започна със самозапалването на едно момче!Дано след години историята го помни и дано света тогава да е по-добър от днешния!
 Re: починал е...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   04-03-13 12:32

Момчето от Прага се казва Ян Палах. Във Варна има булевард на негово име. Сега си мисля, че Пламен също заслужава, може би след време подобна чест. Той си я изстрада заслужено, дано не напразно!
 Re: починал е...
Автор: DAN60   
Дата:   04-03-13 12:36

Вечна му Памет!
 Re: починал е...
Автор: B_Dimitrov   
Дата:   04-03-13 12:47

Нека да почива в мир!
 Re: починал е...
Автор: MikeDimit   
Дата:   04-03-13 12:53

Лека му пръст!
 Re: починал е...
Автор: sd   
Дата:   04-03-13 12:55

Поклон пред паметта му! И пред саможертвата му!
 Re: починал е...
Автор: turntablism   
Дата:   04-03-13 13:02

Нека не позволим тази жертва да бъде напразна!
Вечна му памет и поклон...
 Re: починал е...
Автор: Tnt   
Дата:   04-03-13 13:21

https://photo-forum.net/joro/emoticons/40.gif
 Re: починал е...
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   04-03-13 13:25

https://photo-forum.net/joro/emoticons/40.gif


 Re: починал е...
Автор: steeens   
Дата:   04-03-13 13:30

https://photo-forum.net/joro/emoticons/40.gif
https://photo-forum.net/joro/emoticons/40.gif


 Re: починал е...
Автор: тьма   
Дата:   04-03-13 13:41

За мен ти си жив!

 Re: починал е...
Автор: paolo_n1   
Дата:   04-03-13 13:45

ТОВА Е ЖИВОТА ДРУГАРИ''ГЕРОЙТЕ УМИРАТ ВЕДНЪЖ,СТРАХЛИВЦИТЕ ВСЕКИ ДЕН''

Venceremos [smilie24]

http://www.youtube.com/watch?v=Hj7VlmS1Rz0

 Re: починал е...
Автор: modiliani   
Дата:   04-03-13 13:50

https://www.facebook.com/events/611363595546512/


Днес от 18:30 се събираме на Ариана в памет на Пламен Горанов!
 Re: починал е...
Автор: next_time   
Дата:   04-03-13 13:54

Ехххх ....
Отварям форума за да видя как му бяха имената и на какъв адрес да пратя бележката за дарена кръв.

Хора ако искате да направите нещо добро не чакайте.Направете го веднага.Аз не успях, а бог ми е свидетел много исках, даже си взех почивен ден и в часното и в болницата.
Не го познавах, но ме накара да осъзная неща които отдавна съм забравил.

Все пак ще отида да дам кръв.Така или иначе е все едно.
 Re: починал е...
Автор: Ash4eTo   
Дата:   04-03-13 14:43

"The brightest flame burns quickest"

Ще те помним вечно!
Покой на духа ти


От мен и от 'arakiss'
 Re: починал е...
Автор: ELII   
Дата:   04-03-13 14:46

Нека да почива в мир!
 Re: починал е...
Автор: samadhi   
Дата:   04-03-13 15:40

Бог да го прости !
 Re: починал е...
Автор: estate   
Дата:   04-03-13 15:51

Защо трябва да се стига до там заради престъпници да си отиват децата ни.....вечна му памет....
 Re: починал е...
Автор: predatel   
Дата:   04-03-13 16:27

До колкото разбрах е имал профил тук - не е ли добре админите да му сложат едно пламъче на профила. Човек с толкова силни убеждения и желание за промяна го заслужава.......
 Re: починал е...
Автор: voinov   
Дата:   04-03-13 16:53

Отиде си един ГОЛЯМ БЪЛГАРИН.
Вечна му памет!

 Re: починал е...
Автор: bobihot   
Дата:   04-03-13 16:58

"Пламен е убит.
Pepi Mishaikova Petya Groshkova Huk Okauh "Пламен е носел в себе си ПЛАКАТ с искания, чийто срок е бил 17 часа на 20 февруари. Плакатът е скрит умишлено, имало е мъж до Пламен, заснет от 4 камери /2 общински и 2 полицейски/ който е ЗАПАЛИЛ ПЛАМЕН предварително. ПЛАМЕН НЕ Е САМОУБИЕЦ, а е УБИТ - родителите му да поискат от ДЕЖУРЕН ОКРЪЖЕН ПРОКУРОР ПОСТАНОВЛЕНИЕ ЗА ОТЛАГАНЕ НА ПОГРЕБЕНИЕТО- докато истината за Пламен не излезе в разследването за случая! Тялото му ще се съхранява в моргата на разноски на общината - да бъде направено и такова искане от родителите на Пламен!"?"
 Re: починал е...
Автор: fotocolor   
Дата:   04-03-13 17:02

Поклон пред паметта му.
 Re: починал е...
Автор: mmjm   
Дата:   04-03-13 20:06

свободата брат
 Re: починал е...
Автор: diver   
Дата:   04-03-13 20:16


https://photo-forum.net/static/forum/2013-03/dixj6289.JPG


http://img-fotki.yandex.ru/get/5629/200430572.0/0_918af_83737565_L.jpeg.jpg


Поклон пред паметта му!

 Re: починал е...
Автор: pmartinov   
Дата:   04-03-13 20:19

Тоз, който падне в бой за свобода,
той не умира: него жалеят
земя и небо, звяр и природа,
и певци песни за него пеят...







.



Публикацията е редактирана (06-03-13 12:59)
 Re: починал е...
Автор: Rebellious   
Дата:   04-03-13 20:33

Да,
Христо Ботьов. Няма по-силни думи!
На Сорбоната отпред е написан идеалния стих...
Пламен е бил алпинист, обичал е скалите, висините...


"Настане вечер - месец изгрее,
звезди обсипят сводът небесен;
гора зашуми, вятър повее, -
Балканът пее хайдушка песен!"

Почивай в мир!
 Re: починал е...
Автор: pmartinov   
Дата:   06-03-13 12:53













Ако спечеля, печеля за цял народ - ако загубя, губя само мене си.











.

 Re: починал е...
Автор: pefoto01   
Дата:   06-03-13 21:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: починал е...
Автор: pmartinov   
Дата:   08-03-13 20:16

Понякога кръщелното име на човек носи предзнаменование. Пламен Горанов - орисан да свети, изгоря, за да огрее надигането на народа, скърби творческата бохема във Варна.
От морската ни столица до Брюксел днес говорят за българския Ян Палах. "Киро, а можех сега да съм на почивка в Анталия", промълвил 36-годишният алпинист и фотограф, когато изгасили пламтящото му тяло. За близките му постъпката на този жизнерадостен и всеотдаен приятел ще си остане завинаги чудовищна загадка.
За цялото му поколение - пример и напомняне за началото на стихийния
бунт срещу кълбото от власт и мафия
което задушава Варна.
За генерацията между 30 и 40 години се казва, че е еснафска по дух, няма идеали и каузи, за които да си струва да се пролее кръв. Ударили са го на печалбарство, секс, наркотици и странна музика. Палах се самозапали като протест срещу съветската окупация на родината му, но това беше през 69-а - в полето за игра на бащите и дядовците. През 2010 г. Жасминовата революция в Тунис избухна след самозапалването на търговеца Мохамед Буазизи, последваха всенародни протести, които принудиха тирана Зин ал Абидин бен Али да избяга. Пламъкът му озари Арабската пролет и вдъхнови стотици хиляди младежи да тръгнат на битка срещу тираните, които управляват техните страни.
У нас битува мнението, че сме малък и недоверчив, но упорито търпелив и кротък народ.
Скачаме чак когато ножът е опрял до кокала
когато се опарим от нечий огън. Днешният ни напън за революция се е надигнал срещу цялата система - икономическия модел, който колабира, и политическия елит, който възпроизвежда отвратителното статукво, в което е потопен животът в посткомунистическа България. При предишните улични размирици, когато ядосаните граждани сваляха властта - през 1990-91 и 1996-97 г., обществото имаше идеали и пътеводни светлини - демокрация и пазарна икономика, благоденстваща и свободна Европа. Днес обаче в душите на хората по площадите цари мрак - няма утопичен проект, няма чисти и неопетнени водачи, няма надежда.
Близките на Пламен смятат, че той е виждал как бунтът губи посока, потъва в манипулации, разделение и объркване. Затова чрез саможертвата си е искал да ги напъти, че коренът на злото се крие в матрицата на Кирил Йорданов и Общинския съвет - кукления театър на подземния свят.
Превръщането в жив огън е унищожителен удар върху всички
Оглушителен морален шамар на властта, след който кметът се оттегли с подвита опашка, а общинските съветници търсят законен начин сами да разпуснат Общинския съвет. Шок и ужас настъпи в партийните централи.
Саможертвата на младия фотограф, алпинист и природозащитник завещава тежко наследство на събудилото се в кошмарна действителност гражданско общество. Борете се докрай. Ако пак се примирите и оставите делото недовършено, ще продължим да умираме бавно, унесени в тревопасна апатия и отчаяние. Това поиска Пламен в разгара на подранилата "българска пролет".
Корумпираната феодална каста няма сама да пусне кокала, на следващите избори ще участват същите партии и играчи, които създадоха и отгледаха модела "Кирил Йорданов". Няма вълшебна пръчка, с която Общинският съвет да се напълни с честни, благородни и мислещи за общото благо политици, и икономическите зверове да станат вегетарианци. Това може да стане само чрез постоянна борба на будните граждани, която трябва да продължи с години, и то в цяла България. Тази кауза има вече своя мъченик, на чиято памет дължи да не забравя защо Горанов избра да е факла. Освети завинаги мечтата за "другата Варна", "за другата България" - държава без глад и мизерия, страх и престъпност, развилнели се картели, диктатура на мафията и декоративна общинска и държавна власт. Пламен завеща революция морална, но без оръжие. Саможертвите на героите служат, за да бодат очите и съвестите на народите.
Пътят е осветен, но трябва хилядите да тръгнат по него, за да не мълчат от срам пред внуците си, че Пламен е умрял напразно.


Руслан Йорданов

Вестник Стандарт



Публикацията е редактирана (08-03-13 20:54)
 Re: починал е...
Автор: DTV   
Дата:   08-03-13 20:45

pmartinov [smilie24]
 Re: починал е...
Автор: exo99   
Дата:   08-03-13 20:50

Мартинов,
Поне да беше споменал, че си копирал статия на друг автор, която е от днешния брой на "Стандарт".
Иначе излиза, че това са твои писания.

А иначе статията е много добра, има доста истини и дано саможертвата на Пламен да не се окаже напразна.
Надявам се, че ще промени хората към добро.
 Re: починал е...
Автор: vikitovikito   
Дата:   08-03-13 22:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: починал е...
Автор: mmjm   
Дата:   09-03-13 02:52

До голяма степен това им е работата.
 Re: починал е...
Автор: arakiss   
Дата:   09-03-13 11:56

по БНТ в момента
 Re: починал е...
Автор: pmartinov   
Дата:   09-03-13 12:24

Вече няма как да сме същите

 Re: починал е...
Автор: мара   
Дата:   09-03-13 13:03

ами ей те тва е...който е бил безгласна буква или просто вреден шум, пак ще бъде такъв...катарзис не се предвижда.
 Re: починал е...
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   09-03-13 13:17

По БНР Христо Ботев в момента говорят приятели на Пламен [smilie24]
 Re: починал е...
Автор: DTV   
Дата:   09-03-13 18:50

pmartinov пак [smilie24]
маре, мисля, че ще има, но пак само за някои...а за другите ще важи принудата за присъедиянване, като в онзи прекрасен цитат "...ще се снишим, пък ако не отмина, ще се преустройваме". към теб ще имам въпрос можем ли...
Не съм на същото мнение, но засега мълчим, това е настояването.

А за него:
Life Is Short There Is No Time To Leave Important Words Unsaid
Коелю е, но пък е точно за него...

или пък:
Love is Always Love
в смисъл и пламъкът винаги пламък
от друг човек-пламък
 Re: починал е...
Автор: тьма   
Дата:   09-03-13 23:00

Валди Тотев - Светлина


Колко път до сега извървях,
колко още остана?…
Колко много надежди видях…
И не една разпиляна…
Сякаш в някакъв луд кръговрат
се въртяха нещата,
Често сменяха цвят подир цвят.
И течеше водата…

Разни хора с неясни лица
обясняваха нещо…
Обещаваха жива вода,
определяха срещи.
И така всеки ден подир ден
отминаваха дните,
Със надежда стаена във мен
и сълза във очите…

Вече знам, че така са нещата –
има Ад, Чистилище, Рай…
Но аз съм тук, да руша тишината
сега… И утре… До край…

Аз съм малкият, днешен човек,
който кръста си носи…
Ще се срещнем във новия век,
ще задавам въпроси…
А когато се спусне мъгла
и пълзи към душата,
със кибритена клечка една
ще ви дам светлината…

 Re: починал е...
Автор: vikitovikito   
Дата:   09-03-13 23:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: починал е...
Автор: тьма   
Дата:   10-03-13 00:31

За по-лесно разбиране текста на песента

 Re: починал е...
Автор: BirdOfPray   
Дата:   10-03-13 01:27

DidiAndreeva написа:

> По БНР Христо Ботев в момента
> говорят приятели на Пламен [smilie24]

ЕТО - Приятели разказват истории за Пламен: СПОМЕНЪТ ЗА ПЛАМЕН....

 Re: починал е...
Автор: тьма   
Дата:   10-03-13 01:45

Всичко, което вие, приятелите на Пламен, правите - грамадата от камъни, разказите за него, инициативите за паметна плоча, за албум ... е страхотно.
Но, това е мое мнение, Пламен би бил много по-щастлив да ви види отново борещи се, протестиращи...

 Re: починал е...
Автор: тьма   
Дата:   10-03-13 02:13

Не спирам да си задавам въпроса - как при толкова приятели той отиде сам пред Общината, как никой не знаеше какво е решил да направи...

 Re: починал е...
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   10-03-13 08:31

А ти тьма как се бориш ?
 Re: починал е...
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   10-03-13 10:29

Пламъкът на Пламен Четиво за замисляне от списание Тема

 Re: починал е...
Автор: J0R0   
Дата:   10-03-13 11:42

Според руския "Ведомости"
Син на ключов руски министър е в управата на две банки на ТИМ

Според доклада на Джеймс Пардю:
Основната база на ТИМ – Варна има значително руско население и се смята, че ТИМ имат връзки с руската организирана престъпност

Според Биволъ:
ТИМ имат специални отношения с високопоставената путинска номенклатура. По същество тимаджиите са истинската пета колона у нас, нейното така да се каже ударно финансово и въоръжено крило.

Според Пламен:
Долу ТИМ
 Re: починал е...
Автор: BirdOfPray   
Дата:   10-03-13 12:41

[smilie2]



Публикацията е редактирана (10-03-13 12:46)
 Re: починал е...
Автор: X_C   
Дата:   10-03-13 12:42

И с Япония, Жоро, и с Япония. Инак фактите, които посочваш са известни на варненци от 15 години насам.
 Re: починал е...
Автор: BirdOfPray   
Дата:   10-03-13 12:48

Наскоро си направих този файл и го разпечатах на принтера си. Това е текста на поемата "ГРАМАДА" от Иван Вазов.
Доста е дълга тази поема и като вземе човек да я чете на екрана, постоянно се разконцентрира, докато скролва и не може да вникне добре в смисъла... Оказа се обаче, че тази дълга колонка от строфи много добре се събира на няколко печатни страници разположени хоризонтално - хартиени страници имам предвид.
Та взех аз и си ги разпечатах, и като си ги разпечатах и си я прочетох, си помислих, че и други хора може да искат да го направят и за това реших да споделя файла с вас.
После пък се замислих, че може някой да поиска да сподели този текст и с общинарите на Варна... и те са хора все пак... Та в този ред на мисли, предполагам че всеки грамотен човек, който знае азбуката и разбира български думи може да реши изпрати този текст в електронен вариант на електронната поща на каквито адреси на общината има под ръка или успее да открие - а хората са много изобретателни като решат да открият нещо.... Например адресите на общинските съветници или други общински служби... Някой може да реши пък, да го изпрати на някой oбщественици от общинска величина и по обикновената поща на хартия - да си го прочетат хората на спокойствие и да си помислят малко... какви са те и за какво живеят примерно...?
Друг някой пък може да вземе да добави и някой истински камък към този текст, и да им ги изпрати по пощата тези неща заедно.... Абе, общо взето забелязъл съм, че на хората им щукват какви ли не странни идеи и ги реализират по най-невероятни начини! На някой може да му дойде идея например как да достави този текст на ТИМуровската команда, която напоследък получи незаслужено голяма безплатна реклама - всички медии и информационни канали в България, че и някой извън родината ни ги споменават ежедневно. Та тези хора само биват споменавани - пък никой не сеща, че и те може да имат нужда от четиво.... Може би точно това, четиво ще им е интересно да прочетат в този момент...

П.П. Срещах из нета през последните дни писания на много хора от различни български градове, а също и на българи, които живеят в чужбина, че искат да поставят и те камъни на грамадата пред общината във Варна. Четох, че други искат да направят грамада пред съда във Варна - а някой пред Съдебната палата в София.
Та си викам: Хей, хора, защо не вземем да ги направим тези неща?? Какво чакаме?!?
Тези, които са надалеко, и не могат с истински камък да се включат - може и ГРАМАДА ОТ ДУМИ да направят. Думите на Дядо Вазов писани преди 124 години. А най-добре и с двете... и с камъни и с думи да ги зарадваме!


Ето от тук може да се свали файл за печат:
В шест страници: https://dl.dropbox.com/u/5810028/Plamen/Грамада_6x4_10.docx
В седем страници: https://dl.dropbox.com/u/5810028/Plamen/Грамада_7x4_11.docx
В осем страници: https://dl.dropbox.com/u/5810028/Plamen/Грамада_8x3_10.docx
В девет страници: https://dl.dropbox.com/u/5810028/Plamen/Грамада_9x3_11.docx

Линковете, необяснимо защо не могат да станат действащи за жалост!




https://photo-forum.net/static/forum/2013-03/drwi5481.JPG


https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/544300_440142856067793_1507456414_n.jpg




П.П. Даниелоооо, личност тъмна и черна, скрий се бре... как може да си толкоз загубена!
 Re: починал е...
Автор: тьма   
Дата:   10-03-13 14:20

В темата за Пламен няма да се унижавам да ти отговарям.

 Re: починал е...
Автор: DTV   
Дата:   11-03-13 10:42

А ти, Диди?
А всички борещи се за мълчание и чрез мълчание?
А като бяха известни, какво направихте, Ицо?
....


https://photo-forum.net/static/forum/2013-03/wlsy9310.JPG


https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/67336_10151549891516103_2014331752_n.jpg



Приказки за деца и възрастни, за смели и страхливи...
Всяка прилика с действителни лица и събития е...неслучайна!
 Re: починал е...
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   11-03-13 11:01

А ти DTV освен патоса в словата ти и обвиненията към всички други, но не и към самата себе си??? Тьма, която обвинява приятелите на Пламен, а самата тя постоянно натяква как знае какво е обичал той ... Мислите ли, че това е нужно? Мислите ли, че хората, които отдават мълчалива почит нищо не правят? Създавате впечатление, че само вие скърбите, само вие работите (КАК?) за продължаване на делото на Пламен. А той е човек с чувство за хумор, прям, и ненатякващ присъствието и работата си. Дали би ви харесал??? Задавайте си въпроси, полезно е!
 Re: починал е...
Автор: J0R0   
Дата:   11-03-13 11:03

Браво!
Лицемерът Максим Горки е най-подходящото нещо, с което да се почете паметта на това момче.
Може би по-подходящ е само Марин Митев - един човек с още по-голямо сърце, който даде от своята кръв за Пламен, като един истински Данко!
 

 Тази тема е затворена