Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Снимки за спомен - нисък клас кропка срещу НЕКС
Автор: Mandys   
Дата:   04-03-13 13:01

@tzl - сигурно има някакви варианти, не съм проучвал, но със сигурност избора ще е доста по-ограничен, според мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки за спомен - нисък клас кропка срещу НЕКС
Автор: mcnicko   
Дата:   04-03-13 13:09

@tzl - то ясно, че без знания и при блъскане на авто в 99% от случаите с Некс или която и да е безогледалка или сапунерка ще е по-добре. Съгласен съм напълно, че с прилични познания и с НЕКС и с каквото и да е човек може да направи снимката която иска.

За мен обаче ергономията е водеща и даже най-ситния и неудобен ДСЛР е по-удобен за ползване от която и да е безогледалка(не съм пипал Оли ОМД, там ми се струва, че с грипа нещата ше се получат). Това пак казвам е от моята камбанария - имам големи ръце. Въпрос на приоритети е.

Илюзиите на хората, че големите черни апарати правят по-добри снимки САМИ са си от край време, не е от ден и два. Феномена е като цяло глобален, не е само по нашите ширини. От там и влечението хората да искат такива апарати заради грешните причини. Качеството на изображението е достатъчно оеднаквено при почти всички видове апарати от доста време насам.



Публикацията е редактирана (04-03-13 13:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки за спомен - нисък клас кропка срещу НЕКС
Автор: tzl   
Дата:   04-03-13 13:11

В 99% от случаите хората, които си купуват "скъп фотоапарат" нямат намерение дори да ползват осветление, но все пак ако някой тръгне да ползва, да знае, че може и с този модел.

Ето примерно Dave Hill беше нает от Sony, за да снима нещо в "dave hill style" с компактен фотоапарат. Какво направи човекът? Взе един фотоапарат за по-малко от $1000, сложи осветление за около $15,000, и си направи снимките.

Който може да разсъждава, ще си направи изводите сам за това къде е ключът към правенето на снимката.

Ето и рекламното клипче:
http://www.youtube.com/watch?v=SQBxu3PHFRg


Ето картинка от резултатите:

http://25.media.tumblr.com/tumblr_m1oni66gq41qgn25ro1_500.jpg




Публикацията е редактирана (04-03-13 13:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки за спомен - нисък клас кропка срещу НЕКС
Автор: sirkhann   
Дата:   04-03-13 13:13

Аз за себе си съм установил, че повече от безогледална система не ми е необходима и не мога да я използвам пълноценно. За неангажиращи портрети на приятели, природа, екскурзийка... Плюс това ще мога да си ползвам ръчнофокусните обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки за спомен - нисък клас кропка срещу НЕКС
Автор: Mandys   
Дата:   04-03-13 13:17

А бе май си е най-добре да имаш и от двата вида :)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки за спомен - нисък клас кропка срещу НЕКС
Автор: sirkhann   
Дата:   04-03-13 13:29

Най-добре е да имаш пари за всичко, дето ти а на душата, пък приоритетите самички ще си дойдат [smile] И аз си мислех, че колкото повече се зобиш с техника, толкова повече потенциалът за готини снимки се увеличава, ама това мъкнене на една раница кюнци и един сак стативи и светкавици нещо не ме кефи. А колкото по-тъпа ти е техниката, толкова повече те провокира да се наслаждаваш на процеса, а не да вършиш всичко на автоматик [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки за спомен - нисък клас кропка срещу НЕКС
Автор: Mandys   
Дата:   04-03-13 13:36

Еми да, аз затова сега искам да си взема една тъпа голямоформат на камера и да се пробвам да се наслаждавам на процеса :)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки за спомен - нисък клас кропка срещу НЕКС
Автор: Mandys   
Дата:   04-03-13 13:37

...ама в краен случай може да мина и с пинхол.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки за спомен - нисък клас кропка срещу НЕКС
Автор: mcnicko   
Дата:   04-03-13 13:58

sirkhann когато купуването става с причина, а не само с гол мерак - проблеми няма. Няма лошо човек да си мъкне раницата с кюнците, стига да знае защо си ги мъкне [smilie5] Аз си се наслаждавам на процеса въпреки петте кила техника.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки за спомен - нисък клас кропка срещу НЕКС
Автор: nevermess   
Дата:   04-03-13 14:07

Ми ето една причина:

Некс 6 16-50 с чанта и памет 1850 лева в Синтезиса
Никон D5100 18-55 с чанта и памет 1000 лева
Никон D5200 18-55 с чанта и памет 1600 лева
Никон 35 1.8 266 лева
Никон 50 1.8 280 лева

И т.н.

Просто за безогледалка цената на Некс 6 цата (некса който ми харесва) е прекалено голяма.
Бях решил да сменям моето 5100 със Сони Некс 6, и тествах Сони 5R (заради добавеният фазов фокус, но фокуса на сони-то при изкуствено и недостатъчно осветлие (каквото е в детската градина на детето) дори не се доближава до този на 5100, какво остава да сравняваме с 5200, който е и 200 лва по-евтин.

Ако парите не са проблем винаги бих взел Сони Некс 6, но цена/производителност мисля, че entry level DSLR-ите предлагат повече за парите си.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки за спомен - нисък клас кропка срещу НЕКС
Автор: emo1   
Дата:   04-03-13 14:12

Разликата във теглото на Некса и Д5100 със китаците е точно 372гр. [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Снимки за спомен - нисък клас кропка срещу НЕКС
Автор: nevermess   
Дата:   04-03-13 14:17

emo1 разликата при снимане на празника на детето в едно приземно помещение в детската на стари неонови лампи беше кошмар с Некса, когато успееше да фокусира (ужасно рядко) беше ок, но след 10 минути борба с фокуса му се отказах. D5100 успя да фокусира в 80% от случаите перфектно...
И разликата в теглото на 5100 и 35 1.8 с некса пка е 372гр. ама я намери за 270 лева 35 1.8 за некс, пък после ще сравним и теглото. [smilie5]

В ясен слънчев ден Некс са супер особено с новия компактен китак ама 1850 лева ми идват множко....



Публикацията е редактирана (04-03-13 14:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки за спомен - нисък клас кропка срещу НЕКС
Автор: karan4o   
Дата:   04-03-13 14:27

Разликата в бързината на фокуса в едно приземно помещение между Ом-Д и 5Дм2 е в полза на Олимпуса. Разликата в картината, която ще изкараме в пълен мрак от Ом-Д и примерно Канон 50Д, 60Д та даже и 5Дм2, като снимаме от ръка е в полза нс Олимпуса. Нищо лично, просто съм го тествал [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки за спомен - нисък клас кропка срещу НЕКС
Автор: emo1   
Дата:   04-03-13 14:29

nevermess, това го написах за "голямото предимство на Некса" на много от тук им се привиждат чак килограми!


Отговори на това съобщение
 Re: Снимки за спомен - нисък клас кропка срещу НЕКС
Автор: mcnicko   
Дата:   04-03-13 14:31

Айдеееееееее и фокуса се засегна...

emo1, Обичайната комбинация която нося(тяло, грип, обектив) е около 1.6 кг и спокойно мога да снимам и с една ръка с него. Когато нещо ти пасва добре в ръката, фактора тегло става не толкова значим. [smilie3] Наистина ли мислиш, че тези 372 грама не са компенсирани с удобството при Д5100?

За справка, на мен ръката ми се изморява повече от 30 минути снимане със стария ми сапунер панасоник който тежи около 200 грама, от колкото с изцяло окомплектования ми архаичен ДСЛР след 2 часа...

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки за спомен - нисък клас кропка срещу НЕКС
Автор: nevermess   
Дата:   04-03-13 14:32

emo1 не съм те разбрал моя грешка.
Все пак никой не коментира разликата в цената на апаратите и на възможните обективи (и цената им), които човек може да завинти после.....

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки за спомен - нисък клас кропка срещу НЕКС
Автор: emo1   
Дата:   04-03-13 14:42

mcnicko, разбирам те!

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки за спомен - нисък клас кропка срещу НЕКС
Автор: dd5   
Дата:   04-03-13 15:02

За мен нито ефтин ДЛСР, нито НЕКСТ са ми в представите за фотоапарат за туризъм и спомени-и двата ми идват в повечко от към габарити.
Чакам да пуснат в продажба ФУДЖИ Х20-това ми допада, влиза в джоба,обектив от 28 до 100 и нещо , РАУ формат, с чехъл за външна светкавица/със синхронизатори мога да паля и външни малки светки/-лично за мен това е избора ми[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки за спомен - нисък клас кропка срещу НЕКС
Автор: sirkhann   
Дата:   04-03-13 15:08

Като пуснат едно DP Merrill zOOM или безогледалка, гледай ти Нексове, Фуджита, муджита[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки за спомен - нисък клас кропка срещу НЕКС
Автор: mcnicko   
Дата:   04-03-13 15:19

sirkhann, ако идеала ти за приятен ден снимане включва носенето на повече батерии от колкото има в костюма на робокоп, що да не...

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки за спомен - нисък клас кропка срещу НЕКС
Автор: ilcoin   
Дата:   04-03-13 16:14

Айде и моите пеесе стинки [shtrak]

Съжелявам другари, ама некса си е сапунер с голяма матрица и байонет. И целия "експириънс" от работата с него си е сапунерски. Не очаквам всички да се съгласят с мене, ама аз като снимам с такава камера точно така се чувствам. И НЕ ми харесва. И понеже е строго субективно, не карам и никой друг да харесва или нехаресва.

Друг е въпроса дали точно това не му трябва на някой, но да сравняваш единия и другия тип камери и да вадиш генерални заключение е безсмислено. Да не кажа друго.

А въобще, за случайни щракания и пиянски снимки си имам GSM и една стара сапунерка от далечната 2008-ма. Дето и да цопне в бирата, ми е все тая. Щото на маса нито ще си помъкна ДСЛР-а, нито некса дето е по-скъп от него.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки за спомен - нисък клас кропка срещу НЕКС
Автор: nevermess   
Дата:   04-03-13 16:27

ilcoin [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки за спомен - нисък клас кропка срещу НЕКС
Автор: sirkhann   
Дата:   04-03-13 16:29

Дойде, рече и замина. Айде сега, ако искаш да те вземем насериозно, кажи на хората, дето не сме пипАли, какво е сапунерското в некса.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки за спомен - нисък клас кропка срещу НЕКС
Автор: svetljo_   
Дата:   04-03-13 16:40

Nex са доста скъпи, както и обективите :-)

най евтиният с EVF е 6цата ~ 2300 за кит с 16-50 + 50-200, ако искаш и нещо по широко, хич не ми се мисли

а доколкото четох, 16-50 е далеч от качествен обектив

лично за мен, тяло без OVF-a не

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки за спомен - нисък клас кропка срещу НЕКС
Автор: ilcoin   
Дата:   04-03-13 16:42

Усещането. И вида. И как се хваща с ръцете. И това да снимам с опънати ръце. И това да фокусирам върху екранчето. Комбинацията от тия ми прави асоциации точно с това. Пък ако ще и мега-качествено да снима, не ме кефи и това си е.

С което не казвам, че не става. Просто не е моя апарат. Който иска, да ме взема на сериозно. Който не иска [shtrak]



Публикацията е редактирана (04-03-13 16:43)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »