Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  9  10  11 ..  20 ..  22  23     всички  напред  последна
 Re: Nikon D7100
Автор: victory13   
Дата:   27-02-13 22:35

Трябва да кажа, че силно адмирирам такива ревюта/снимки, които точно показват какво плащаш и какво получаваш.
Иначе съм сигурен, че като внимават къде и какво снимат, почнат да ги процесват от роу с оптимизиране на картинката, и ти остава да цъкаш с език.
По-големия проблем е, че вече е видно - всеки един допълнителен фотон е от особена важност, и борбата е жестока [smilie18]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: pefoto01   
Дата:   27-02-13 23:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: Vekov   
Дата:   27-02-13 23:41

pefoto01: Предполагам, че е ясно какво исках да кажа и определено не се заяждам.

Ако пак се почне със ЗАУ-то ... говорете си там. Аз отпадам. [beer]

п.п. Малко тъп ми се получи коментара, след като махна твоя. [smile]



Публикацията е редактирана (27-02-13 23:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: pefoto01   
Дата:   27-02-13 23:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: Vekov   
Дата:   27-02-13 23:47

Е как може да е читаво за 100 лева. Просто няма начин - чисто технологично. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: pefoto01   
Дата:   27-02-13 23:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: ShotlandetsaWildLife   
Дата:   28-02-13 06:35

написа:

> Ми собствениците на системи
> Никон [smilie5] и без това позорно
> мълчат около "специфичните
> цветове" на марката [smilie25] и
> остава да им поднесат фовеон
> технология . [smilie24] [smilie18]
>

Специфични цветове? Снимал ли си някога с Никон? Понеже съм снимал и с двете системи мога да ти гарантирам че специфичните цветове са рефрен от преди 10 години вероятно. Пипал ли си кое да е от съвремените апарати на никон? Че дори и с Д300 стават такива фантастични картинки че ума не ми го побира как по времето на релийза на Д300 Никон са се минали така да пуснат това фантатично тяло.

Ето няколко скорошни кадри за цветовете на Никон, всичко е снимано с дъртото Д300. От Д3с и Д800 няма да показвам, защото ще ти изпадат зъбите [smilie7]


http://birdsphotographer.com/wp-content/uploads/2013/02/goliam-siniger-parus-major-great-tit-wwwBird



http://birdsphotographer.com/wp-content/uploads/2013/02/kos-turdus-merula-eurasian-blackbird-wwwBird



http://birdsphotographer.com/wp-content/uploads/2013/02/kos-turdus-merula-eurasian-blackbird-wwwBird



http://birdsphotographer.com/wp-content/uploads/2013/02/soika-eurasian-jay-garrulus-glandarius-wwwBi



http://birdsphotographer.com/wp-content/uploads/2013/01/soika-eurasian-jay-garrulus-glandarius-wwwBi



http://birdsphotographer.com/wp-content/uploads/2012/12/goliam-siniger-parus-major-great-tit-wwwBird



http://birdsphotographer.com/wp-content/uploads/2012/12/goliam-siniger-parus-major-great-tit-wwwBird



http://birdsphotographer.com/wp-content/uploads/2012/12/goliam-siniger-parus-major-great-tit-wwwBird



Публикацията е редактирана (28-02-13 06:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: autosvet   
Дата:   28-02-13 09:13

Шоти не се връзвай на поредния вчерашен драскач.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: sirkhann   
Дата:   28-02-13 09:57

О, красота [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: krist   
Дата:   28-02-13 11:03

Странни са никонските цветове, и това е една от причините в момента да се чудя дали да скачам на D600 или да си продължа по Фуджи-линията с E-X1. Миналата година снимах една сватба с S5-цата, на която официалният фотограф снимаше с D300 - разликата в цвета е от земята до небето в полза на Фуджито - кожата от никонските снимки жълтееше брутално сравнена със снимките от Фуджито (говорим за снимки на открито). Тия врабци по-горе, въпреки че са добре заснети, цветовете също ми стоят неестествени. И на някои пейзажисти от форума кадрите с никони също ми стоят странни.



Публикацията е редактирана (28-02-13 11:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: vgramatikov   
Дата:   28-02-13 12:08

Шоти да ти озкопая ли съобщения от времето когато аз снимах с д300 а ти с Канон. [smilie18]

тогава беше нещо от рода на:

"Абе канон си е канон.Тва д300 с тия умрелите цветове и гумен спусак хич не ми допада.Фокуса не е наред и тая липса на детайл......дрън дрън"

Вие сте като Българските политици. Днес СДС утре БСП. И в двата случая се кълнете в партията като жизофреници сте ейй [smilie18]

Точно цветовете Никон ги оправиха след д300 и д90 и то точно при д90,д300с,д5000 са окей вече. [smilie7]

Аре са обяснете ми как стария с бавен фокус,нестабилизиран,дори без задна леща 300/4 вече е супер остър,бърз,начупващ обектив и как от телеконверторите от "слаби оптически" се превърнаха в използваеми 2-ни конвертори на 300/4 ф/8 залепено с д3с снимащо на 3200 иса по дефоулт.


Леле некой ако ви слуша ще се самозастреля няколко стотин хиляди пъти. [beer]

Тук може да пуснем и Коцаков.Той от другата болест се разболя...Никон д300,д700 ,300 2.8 хвърли и зе Канон.

Преди беше абе Никона си е Никон дрън дрън дрън желязни а У.
Ся вече се говори за едрия пиксел на 1дс 2 как цепел мрака нищо ,че динамиката му е като на олимпус преди 5 години.


Ай такива сладкодумци сте :) Идиотчета. [beer] [shtrak]

Чакаме ся и някой да се появи с Пентакс к-5 и Сигма 50-500 да ни каже как ни разцепва сичките по всички параграфи.

Ще ида да си зема аз едно д3200 и 55-300 вр ,че да съм по интересен. С 300 2.8 много лесно било [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: ShotlandetsaWildLife   
Дата:   28-02-13 12:12

krist, горните снимки са на дневен бял баланс, само двете с коса са на режим сянка, понеже бяха под едно дърво в сянка.

останалите настройки са правени още в апарата - неутрал профил, сатурация +2 и hue -1.

После в сопата на кадрите които имат нужда съм прилагал контраст на главата на пилето ако има нужда и накрая шарп. Това е всичко.

Хора снимам основно жена ми, не ми е направило впечатление да има проблеми с тоновете на кожата, но и не съм снимал безкрайно много за да коментирам една извадка от различна светлина и ситуации.

Но със сигурност знам едно - много е важно да си настроиш камерата преди да снимаш ако искаш да получиш готови кадри, докато при канон не е обходимо да правиш никакви настройки за да си стават кадрите. Това е разликата. Вероятно и за това ти си видял голяма разлика при снимането на колегата с Д300.

На нашата сватба близък приятел ни снима пак с никон, директно извади кадрите от камерата, бомба си бяха също.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: vgramatikov   
Дата:   28-02-13 12:14

Лилавото с настройка от камерата не се оправя. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: ShotlandetsaWildLife   
Дата:   28-02-13 12:24

Веско, ако нещо съм коментирал това е било по наблюдения на разни хора, а не по наблюдения базирани на фактите проучени от мен.

Едно време вярвах че ако преобладаващите мнения за дадено тяло/обектив са един какви си, са задължително вярни, което ми е било и грешката.

За това когато случайно ми попадна Никон и поснимах с него една седмица полудях. И за това от тогава не вярвам на нищо което пише по тестове и ревюта и винаги тествам сам техниката и на тази база коментирам.

Спусъка на Д300 и сега не ми харесва, аз си обичам нервашкия почти сензорен спусък на марковете.

За разлика от тебе аз мога обективно да коментирам и канон и никон като техника какво вади, понеже съм поснимал с достатъчно много тела и обективи и от двете системи.

И ако защитавам в момента нещо никонско, го защитавам с комкретна обосновка - снимки, кропове, факти. Не ала бала приказки.

Конверторите който ме е питал след като минах на Никон на всеки съм казвал че не е като при канона, но са добри като се позатворят.

Обектива 300/2.8 също казах че не е като Канонския на пироки бленди, но това не означава че не вади перфектно качество в това отношение и съм показал снимки.

Аз и Канон си го обичам и винаги съм изтъквал предимствата му пред Никон. Но е глупаво да се вкарват хората в заблуда, когато някой твърди нещо, което не е вярно.

Така че моля те спести си цитати от времето когато не бях пипал Никон за повече от 5 минути.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: ShotlandetsaWildLife   
Дата:   28-02-13 12:31

"Аре са обяснете ми как стария с бавен фокус,нестабилизиран,дори без задна леща 300/4 вече е супер остър,бърз,начупващ обектив и как от телеконверторите от "слаби оптически" се превърнаха в използваеми 2-ни конвертори на 300/4 ф/8"

И тук говориш наизуст! Имах го тоя обектив за две седмици, не ми хареса. Фокуса не е достатъчно бърз, нямам спомен да съм го пробвал с двоен как е, който ме е питал от колегите за него на всеки съм казал че това стъкло не ми е харесало и според мен ако трябва да се избира коя от двете системи трябва да се взима на база 300/4 категорично това е Канон.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: mitku   
Дата:   28-02-13 12:40

ShotlandetsaWildLife [smilie24]

Затуй и аз го казвам - на форуми НЕ вярвайте... изобщо. Око да види, ръка да пипне. [smilie7]


П.П. Като гледам и в тази тема доста народ са се "изходили" колко "зле" бил Д7100. Направо се скъсвам от смях, но нейсе. Проблемът си е техен. [smilie18]



Публикацията е редактирана (28-02-13 12:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: Emoxide   
Дата:   28-02-13 13:00

аз пък от примерите видени от Nikon D5200 забелязвам, че именно са успели да избегнат зелено-жълтото тониране при студена светлина и оранжавеенето при топла светлина (изгрев, залез) спрямо D5100/D7000;

Дали се дължи на новата матрица Toshiba не знам, но помоему, в момента цветовете на новите им модели апарати (D5200/D7000) са по-адекватни...
Жалко, че не си остaнаха на 16Mpix резолюция, при тази технология

Отмосно Pentax K-5 аз за 2 седмици така и не успях да получа адекватни цветове в JPEG при ярко слънце или при снимане в заведение с магентена светлина. Докато играчката ми FUJI X10 го направи за смях с точен бял баланс и по-реалистични цветове...[beer]



Публикацията е редактирана (28-02-13 13:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: pefoto01   
Дата:   28-02-13 15:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: ZENON   
Дата:   28-02-13 15:50

От всичко казано до тук се виде, че апарат без кусур нема.
Аз сметам да си резна мезе и да го почвам петъчно [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: pefoto01   
Дата:   28-02-13 15:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: vgramatikov   
Дата:   28-02-13 16:09

Шоти най ми хареса часта с "За разлика от тебе" Евала!
За тва го харесвам тоя форум.Съревнование и дизреспект.

За разлика тобе аз говорех обективно когато бях с Никон и сега като съм с Канон.

300/4 никон съм го имал 2-пъти. [smilie21] И съм го пробвал със всички конвертори.


Понеже ме засегна с това "За разлика от тебе". Нека и аз покажа лявото си зъбче:

За разлика от тебе Шоти аз не съм сменил техника за 50.000лв Канон
през 300/4,400 5.6,300 2.8,400 2.8,500/4 всичко през 1д сериите 20д,40д,7д и сега не снимам с д300... [smilie18]


А кажи как толкова нестабилен човек в изборите си сега седи с/у мен и ми казва кое как е и ръси с любимия тарторски тон в форума.

Дай ся ти си наред. После пак съм аз обаче [smilie7]


Тва е като да си бил от 5 партии и ся да се кънеш във 6-та.
Обективен бил за разлика от мене. [smilie18]

Ще ме накрате във всяка тема да ви ходя зад гъза докато не се научите как да се държите с хора ,които понякога наричате дори приятели.

Давай...но нали ти казвам пиши каквото можеш ,защото после пак съм аз и мога да ти изкарам 1 тербайт негативи в твой акив ;)
Ако смяташ ,че това е градивно и да си говориш така с човек с който си си пил бирата...твой избор.

Супер много почнахте да ме дразните вече.

А и не видях каде говоря неща които не са вярни.

Аз имах д300 и считам ,че цвета е слаб.Пресатуриран поради липса на същия и жълтее и лилавее. Тва се вижда и на тестови чартове. Оправя се в повечето случай лесно в някой не толкова лесно.

Ся ти се появяваш дето си най-великия професор и казваш ,че не е вярно. Еми окей ако не вярваш на мен влез гледай тестови чартове цветни. Насякаде си лилавее и жълтее работата.

Знаеш английски :)

www.imaging-resource.com

"In this case, the D300 did render skin tones slightly on the pink side in most cases. Still, results are quite reasonable, well within an acceptable range"

"The Nikon D300 showed good color accuracy, though with saturation levels a little higher than competing models."

Тва не значи ,че д300 е зле.Напротив страхотна камера както винаги съм твърдял от както я имах.



Публикацията е редактирана (28-02-13 16:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: jivkojj   
Дата:   28-02-13 16:15

Темата е за Д7100 ве ей!

Всеки път като вляза да прочета нещо ново, или някой се кара оффтопик или (с извинение) дриска по някакви си лични негови подбуди [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: ShotlandetsaWildLife   
Дата:   28-02-13 16:25

Веско, не виждам как това колко техника и как съм сменил има отношение към Никон. Имал съм желание, сменил съм. Това все ви тормози нещо а не мога да разбера какво?

На базата си от опита с нея изказвам конкретни неща. Това го казвам, понеже ти подлагаш на съмнение обективността ми. Е, тя е продиктувана от опита ми с многото техника.

За разлика от теб казах, понеже ти не си имал опит с толкова техника а се опитваш да ме злепоставяш като казваш че не съм обективен. Това е всичко.

Не знам защо трябва да се засягаш? Ти непрекъснато се опитваш някаква конфронтация да търсиш зад всяко мое изречение.

Пука ми на шапката каква е марката, опитвам се да съм полезен на хората с информация извлечена от многото опит, а ти защо държиш да вървиш след мен и да се опитваш да ме злепоставяш, това не мога да разбера?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: vgramatikov   
Дата:   28-02-13 16:32

Еми не съм ползвал толкова но дето се вика точно тая за която говориш съм ползвал то там е идеята.И не видях каде съм казал нещо дето не е истина? Злепоставям те да и то не без да искам.

Каза ,че д300 има страхотни цветове ,аз казвам ,че не е така и го доказвам а ти пускаш кадри с точно пресатурирани кадри които не показват нищо.

Ко прайм ся? Явно още 10-15 обектива тря смениш и тела за да почнеш да разбираш от това за което пишеш.

И аз в първия ми пост се шегувах но избягвам лични съревнователни нападки и липса на уважение. Заслужаваш си базика просто това е.

Немое ли да се базикаме с тебе?Прекалено си сериозен май?

Чакай да засегнем и опита. Щом мерим пишки.
Аз мога да тествам обективи и камери със утвърден стандарт и софтуер. Ти можеш ли?
НЕ ;)

Дай да видим кой разбира от техника повече.И то специално от сензори.

И още нещо. Не помагаш на хората като ги лъжеш :)



Публикацията е редактирана (28-02-13 16:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: ShotlandetsaWildLife   
Дата:   28-02-13 16:40

Веско, бъзикай се колкото искаш, нямам нищо против [smilie3]

Моето мнение не е шаблон, то си е мое мнение. Показал съм снимки, нека всеки си прецени кои цветове какви са.

Не съм задължавал никой с него, а съм го споделил от желание да съм от полза. Извини ме ако съм ти дотегнал, но бях останал с впечатление че форума е място за споделяне на лични гледни точки.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  9  10  11 ..  20 ..  22  23     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »