Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5 ..  10 ..  20 ..  22  23     всички  напред  последна
 Re: Nikon D7100
Автор: vgramatikov   
Дата:   21-02-13 23:08

Пума ако пуснат едно 400/4 4к минавам на Никон. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: pumabg   
Дата:   21-02-13 23:11

[smilie18] Welcome


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: sirkhann   
Дата:   21-02-13 23:21

Като се появят тестовите кадри, очаквайте ефекта "УаУ". Не, че ще бие Foveon, обаче микроконтрастът без АА е забележителен [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: vgramatikov   
Дата:   21-02-13 23:41

Ето ви жипези конвертирани от рав бе индианци...
http://photographylife.com/nikon-d7100-image-samples


Изглежда доста добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: sonda   
Дата:   22-02-13 00:04

Емии...забоди и ти 500/4 вр ,па чакай да станат кофти снимки[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: vgramatikov   
Дата:   22-02-13 00:23

Проблемите при телеобективите чисто финансовите и практическите са много.
1. Няма телеобективи за кропки
2. Няма телеобективи в ценовия диапазон 2-5к лева

Липсват компактни,леки и сравнително евтини обективи каквито биха могли да бъдат 400/4 или 500/5.6. Цени 3-5к.
Тва са основните проблеми. Или взимаш 300/4,400 5,6 за 2к или вадиш ножовете и скачаш на 7-8к за профи телеобективи.

Тъжен факт. [smilie23] Главните мениджъри от Канон ни дадаха да разберем ,че няма да има евтини телеобективи.
Довода им е ,че при телеобективите няма нужда от продукция за кроп сензори.Имало си Л-ки.
При Никкор е абсолютно същото. 300/4 за 2к или 10-ка за 200-400 или 500/4.... отврат.

Сигма имат 120-300 2.8 за 5к ама не ме кефи достатъчно.

[smilie8]

Факт е че 300/4 обективите немогат да се справят с голяма резолюция. Обектива ги обезмисля. Да гол на 5.6 ще е окей.
Ама с 1.4 конвертор.... [smilie18] На 12мп още си личи колко могат. А на 24 и да го изкормят целия пак ще е зле.

Да ще има положителен резултат но недостатъчен.Крайната резолюция няма да се повиши много.

Виж Канонския 300/4 е същата работа.

2.8-ти Канонското ще носи спокойно до 24мп на кроп.Просто ленса къса каските на всичко от 3.5 нагоре.На 2.8 снима като 300/4 на която и да е бленда. [smilie18] Ама за ко? Две торби с пари е.

Веднага го махам ако има евтина алтернатива. АМА НЯМА...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: pefoto01   
Дата:   22-02-13 00:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: ShotlandetsaWildLife   
Дата:   22-02-13 00:38

Д7100 ще автофоксуира на централна точка при минимална бленда ф8 (комбинация конвертор + обектив).[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: batzeto   
Дата:   22-02-13 00:41

Много прилична цена са му измислили на новото телце! Браво! На мен лично много ми допада и ми се струва, че това ще е лидера при кропките следващите 2-3 години в този ценови диапазон, което не изключва появата на D400, разбира се. Ако не бях взел по празниците D7000, сега новото D7100 щеше да е моя избор и въобще нямаше да чакам да излезе друго тяло за по 3-4 бона :)
А сега с появата му, D7000 става още по-достъпен като цена![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: pefoto01   
Дата:   22-02-13 00:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: vgramatikov   
Дата:   22-02-13 02:21

Стайков както аз и ти знаем много добре. ф/8 и високо исо не заместват ф/4 и липса на такова. [smilie21]

Д400 и 7д2 са пипкав сегмент поради няколко причини.
1. Поевтияването и появата на ентри ФФ ДСЛР-и.
2.Цената подчти е навъзможно да е ниска.Натиска от долу от безогледалните системи обезмисля много ДСЛР-и в ентри и мид-сегмента и натиква горните класове в още по-горен клас.
3.На цена от 2.5-3к д400 и 7д2 ще струват подчти колкото д600 и 6д.И трябва да предложат наистина бърза и про-камера 10к/сек голям буфер,резолюция и тнт.А това ще ги оскапи автоматично до цената посочена по-горе.
4.Команиите се надлъгват и се чудят нужни ли са? То е ясно ,че са нужни но колко точно?

Търсене за 7д2 и д400 има поради няколко прости причини.
1.Бърз и евтин ФФ явно не се прави евтино макар ,че д600 никак не е бавен с неговите 24мп и 5.5к/сек.
2.Въпреки 1.т в край на сметка за пълноценна бърза камера се икса и АФ и буфер,съответно мощен процесор и тнт.Което сегментира и оскъкпява иначе кропнатта камера.

Търсене ще има поради все още една фундаментална причина.
Няма евтин,бърз ФФ с професионална сглобка 10к/сек ,аф от висок клас + всички останали блганимки като видео,висок шътър живот и прочие.

Д400 и 7д2 немогат да се заместят практически от д600 и 6д. ФАКТ.
Точно поради тази причина и в следващото поколение тела ще има д400 и 7д2.
А както реда следва 2013 Никон ще са първи ,а Канон ще настигат.

Центе ще са им малко под 1к от д7100 и бъдещия 70д или на цени около 2700-800 близо до 3к лева.

Но за 3к ще имате кропнати 1дх и д4. 10к/сек (що не и повече) + последен клас АФ резолюция привидно 24мп на тази серия изисква процесор корав и прочие.

(Малка справка применра 1д4 има много по-добра картинка от 7д но файловете на 7д са по-големи.Следователно се иска подчти еквивалентен процесор за да се постигне същата серия и буфер)

д400 и 7д2 ще има. Този сегмент се специализира в спорт,репортаж и уайлдлайф.Безогледалките нямат достъп в тази територия.ФФ-мите ценово също. Каде е 8-10к За д4 и 1дх каде е 3к за подчти същото тяло с по-малък сензор. [smile]

д300с и 7д за т.нар про-кропки. НЕ са толкова про колкото ни се иска но определено са клас над останалите.КАто изработка,дълговечност,инструмент и характеристики.


Не случайно д300/с и 7д са модели на много години и все още са актуални.Нещо типично за най-високия клас ФФ-ми на Никон и Канон.
Матриците им са по-слаби но за това цената е такава.


Ндявам се наред с това да последват и близки до профи качеството обективи. И стандартни и телеобективи. [smilie7]

Има един незапълнен пазар все още и той е точно този. Дали си заслужава да се инвестира в него ще преценят КАнон и Никон.
Според мен има достатъчно много фактори които си залужават.
От кроп-фактора през цената и скороста. [smilie5]

Все пак един 7д с 300 2.8 в много ситуации успешно замества д4,1д4 и тнт. НА една много по-малка цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: localhost   
Дата:   22-02-13 04:00

pd: проблема винаги е в обективите :)

Няма и няма да има евтин 300/400/500/600 обектив с добри качества. А цената на апаратите на фона на обективите е смешна.

Не съм много специалист по Nikon техника и не знам, но има ли хубав обектив 400/500 и да е евтин за това тяло? Иначе си е добре като параметри и възможности. И конкуренцията м/у двете марки дава все по-добри резултати - започнаха от PRO телата да предлагат все повече екстри в другите модели. Уви с обективите няма как да стане [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: cvetancv   
Дата:   22-02-13 07:53

За информация на тези които смятат че цената е добра-в Канада е точно 1229.99 долара.Не съм проверил с точност колко е канадският долар,но по груби изчисления се получава 1800 лева![smilie10] Да ни е честит новият Никон![smilie22]



Публикацията е редактирана (22-02-13 07:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: sirkhann   
Дата:   22-02-13 09:42

А ДДС? ;)

D-400 няма как да няма, при положение, че буферът е само 6-8 кадъра!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: cvetancv   
Дата:   22-02-13 10:11

Какво ДДС?Купува ти го приятел и ти го донася.Естествено трябва да махне кутията и го пренася като негов.



Публикацията е редактирана (22-02-13 10:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: didesignbg   
Дата:   22-02-13 10:25

Като гледам темите за д5200, май имаме и успешно връщане на бандинга в сенките. Тук сензора е същия, а и в една от снимките има някакви наченки.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: batzeto   
Дата:   22-02-13 10:49

Мен ме устройва и цената в BH 1770лв, разбира се с помощ от приятел, а D7000 пък излиза 1327лв [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: ZENON   
Дата:   22-02-13 11:05

Насраха се с тия мегапиксели за сметка на скъпи обективи. Никак не се чувствам чувал за изтупване.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: sirkhann   
Дата:   22-02-13 11:17

Ами няма как да сравнявате цените между тук и там, тъй като тук задължително се начислява ДДС. Сравнете големината на пазарите, сравнете ДДС и ще разберете, че тук се продават с по-малка надценка. Който има приятели, да си го купува откъдето иска, ама билетът до САЩ е дооооста парички. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: batzeto   
Дата:   22-02-13 11:30

Колега, ти да не си търговец, че така яростно заставаш срещу покупката от чужбина?
cvetancv ти го каза - няма ДДС/Мито и т.н. стига да имаш човек, а вече почти всеки има по няколко познати живеещи зад граница, имащи възможност да съдействат! Да вярно е, такава покупка крие своите рискове - извънгаранционен сервиз, ако се наложи, както и евентуално време докато дадения човек се прибере, но пък това е техника - едва ли някой има спешна нужда от покупка на момента, а и с времето цената може и да падне ;)
Има и още една алтернатива, която отново заобикаля ДДС/Мито и пр. и това са транспортните фирми, занимаващи се с доставка на доста прилични цени до България, гугъл дава варианти много ;)
И последно - тая тема сме я дъвкали многократно, та който няма или не иска - купува скъпо, който няма излишни пари - измисля по-евтини решения и това не е тема за големината на пазара и разбира се няма как в България техниката да ни излиза по-евтино или както казваш с по-малка надценка [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: sonda   
Дата:   22-02-13 11:56

Според мен това е модел на който биха могли да се "прехвърлят' колеги от по-долен клас и такива,които са чакали излизането на този модел!За 'ъпгрейд' от д7000 мисля,че е абсолютно ненужно упражнение!Обективите са истинската болка!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: pumabg   
Дата:   22-02-13 12:17

batzeto Хората в България най много страдат от такъв тип мислене..
Все да е по евтиничко.. Все нещо на далавера.. Само че после най често викат неволята... Неееевоооольо, нееееевольооооо...
Мъкааа,мъка.. И от бедни стават още по бедни!
Заради 300-400лв по евтино да си сложиш таралеж в гащите, за 500-1000лв. да караш кола с десен волан за мен е било винаги тотално неразбираема житейска философия..
Има една много добра английска поговорка:
- Не съм толкова богат, че да си купувам евтини неща..


Веско, съжалявам че ще трябва да ти го кажа, но нещата доста се промениха от преди няколко години а ти все едно и също си баеш..
Това с матриците, обективите и пълненото нали се разбрахме, че е голяма глупост?
Въпроса е че още преди 3 години, когато излезе Д7000 ти не си направи труда да го тестваш и продължи да говориш по принцип и за това как 12мп матрицата правила еди какво си..
Там е работата, че Д7к още тогава излезе с по тънък АА филтър, нещо което съм ти казвал, но на което ти не обърна внимание..
Благодарение и на по голямата си резолюция дава, като краен резултат доста по детайлна и остра картинка! Сравнявал съм ги с Д300с и то не веднъж!
Това за 300/4 са пълни глупости! Обектива още от Ф4 е супер остър! С конвертор 1.4 на Ф5.6 също! Ще ти пратя кадър и то в широк план за да се убедиш сам!
Крайно време е да разбереш, че освен големите бели резачки, има и много други фактори, които са важни за крайният резултат!
Как до сега не видях един кадър, който да ме хвърли на колене, като детайл, цветове, шум динамика от вашите Канонски резачки?
Един Стефчо ви отсрамва всички, щото снима момчето кадърно и то с 40Д и 400/5.6! Покажи ми един кадър на който да кажеш Пума е за това дадох 10 бона..
Та ти не можеш да изкараш по добър технически кадър със своята система от мен! В това съм убеден!
Що се отнася до новият Д7100 аз не мисля да снимам с 1.4 конвертор а направо ще му сложа 1.7 и х2.0 ! При тая невероятно фокусна система, която държи и на Ф8 !
Преди време Коцаков ми прати един сайт със снимки на руснак, който снимаше с двоен конвертор и 300/4 и резултатите бяха повече от добри.. Сега изцяло без АА филтъра, Никона ще цепи монитори в това можеш да си сигурен!


Та с две думи събуди се малко! Вземи продай скъпата Л-ка, купи си една лека мобилна и качествена система а другото инвестирай в пътувания и знания за уайлд техники...

Всичко това ти го казвам с много приятелско чувство и искам да го знаеш! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: sky-fan   
Дата:   22-02-13 12:23

http://imaging.nikon.com/lineup/dslr/d7100/sample.htm

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: Emoxide   
Дата:   22-02-13 12:27

И аз мисля така. Ъпгрейд от D7000 е ненужен, но за такива като мен кото сега са без DSLR, именно това е в момента най-смисленото тяло в средния клас. Каквото намирах за кахър в стария модел тук го намирам подобрено. AF система, подобрена ергономия, по-нов процесор и матрица, от една страна е жалко че е скочил на 24Mpix, от друга перф. се преоразмерява до любимите ми 6Mpix

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: sirkhann   
Дата:   22-02-13 12:32

Смятайте, че един NEF файл е 30MB. То си трябва нов компютър направо и няколко харда [smilie5]

Най-якото е, че една Sigma сапунерка има същия буфер, където RAW файловете са 50-60MB. Май ще скоро масово ще се пищи по бавното писане на файловете [smilie8]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5 ..  10 ..  20 ..  22  23     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »