Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: sirkhann   
Дата:   25-02-13 13:06

[smilie5]

Много ми е странно на цените на старите Nikon-ски тела.

Текущи примери - D200 на цената на 50D
D300s по-скъп от нов D7000 и на цената на употребяван 7D [smilie10]

Да не говорим за тела като D2x, D80 и т.н, без MFA, LV, видео или т.н.

Някой нещо е в грешка или аз пропускам някаква МНОГО СЪЩЕСТВЕНА информация?

[smilie10]
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: pumabg   
Дата:   25-02-13 13:10

За търсенето и предлагането, чел ли си нещо?
Д300s за мен продължава,като цялостно представяне да е по-добър и от Д7000 и от 7Д..
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: sirkhann   
Дата:   25-02-13 13:33

[smilie21] И така точно още три месеца, след което излиза D400. Да не забравяме и фактора "сензор". Който не е продал или купи сега, после яде тухлата.

За другите тела нещо? Ще кажете - има много екстри - мерене със стари обективи, ала-бала. D2X/H/S има случаи да го продават на цената на 1Ds. D200 - 600-700 лв. Един Nex-3 го бие във всяко едно отношение [smilie5]
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: burnmaster   
Дата:   25-02-13 13:35

И друг път съм Ви казвал , че Никонския ремък е магнит за фенките.
От тук идва и цената.
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: pumabg   
Дата:   25-02-13 13:36

Автор: sirkhann
Дата: 25-02-13 13:33
D200 - 600-700 лв. Един Nex-3 го бие във всяко едно отношение [smilie5]


Е това исках да чуя, гениално... [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Очаквам БАВНО включване и на още един потребител..

 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: marrio31   
Дата:   25-02-13 13:40

да,това последно е весело:)
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: sirkhann   
Дата:   25-02-13 13:43

И какво? Какво му е хубавото в съвременно отношение? Едно AF, дето показва зъби само с обективи за по няколко хилки за патици. И няма MFA, трябва да подбираш бройки [smilie18]

Nex има по-добър сензор, има ЗАВЕТНОТО мерене с AIS обективи, има focus pickup за по-лесно фокусиране с ръчнофокусни обективи, има Live View, снима видео, тежи по-малко и още 1 000 000 екстри.

За какво ми е D200 да троша орехи с него?
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: pumabg   
Дата:   25-02-13 13:43

Разгледай снимките на тази дама ...
Д200 е тяло за хора, които могат и искат да снимат.. За техномастурбатори четящи характеристики наистина Кекса е незаменим.. [smilie5]

 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: sirkhann   
Дата:   25-02-13 13:44

И да искаш същите пари за нещо, като за 40D или 50D, абсолютно безсрамие [smilie23] само защото имало мерене с AIS, което дори КАНОНИТЕ го могат с преходник за Nikon! [smilie18]
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: burnmaster   
Дата:   25-02-13 13:45

sirkhann като си ги почнал да изреждаш , що пропусна работната отсечка?
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: sirkhann   
Дата:   25-02-13 13:47

И какво може D200 повече от което и да е друго автофокусно тяло от гледна точка на 2013 година? Или в сравнение с един Pentax или един Canon? [smilie8] Техномастурбацията е точно залитането по едната автофокусна система от 2006 година.

Аз снимам с 30 годишни апарати с филмче, на мен не ми говори за техномастурбация.

Исках да си взема едно никонче да си снимам лентите с никонските обективчета и се втрещих от ретро алчността на хората.

То няма и предлагане на 486 компютри, ама дай да ги пуснем по 10`000 лв по тая логика. [smilie18]
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: pumabg   
Дата:   25-02-13 13:50

Е хууу де дай сега да ги набием та да ти подарят нещо направо..[smilie5]
Скачай на Кекса, кво го мислиш, поне един разбирач ще ти съдейства.. [smilie18]

 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   25-02-13 13:53

sirkhann, направо си лауреат, човече [smile]
Сам си се навиваш за неща, дето сам си си ги фантазирал и сам си дигаш олелия за това.
В момента в базара D90 и 40D в зависимост от състоянието си вървят между 650 и 800 лв.
В същото време първата обява за D200, която ще намериш е за 410 лв. Наистина ли ти се вижда много това, при положение че Canon 300D се е закрепил на 280-300 лв.?
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: ZERO-NERO   
Дата:   25-02-13 13:53

NEX-3 е много по-компактен и с по -добро представяне на високо ISO. И до там :). На много хора и двете не са им необходими, а на който са му приоритет тези предимства си има нещо компактно, или и двете(безогледалка+DSLR). Просто са две почти несравними и с различни таргет групи системи(все едно да се сравняват пони със работен кон, макар и на различна възраст) ;)
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: marrio31   
Дата:   25-02-13 13:55

ами да,пробвай некса[smilie24] имал съм некс5,хубава машинка,но неудобна,като картинка със сигурност бие д200 и не само него,но всеки си преценява
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: autosvet   
Дата:   25-02-13 13:59

Сиркане има защо да е така. Виж и в ибей на запад колко вървят старите тела. Пък и да си говорим истински Никон е фотографска фирма, а некс ... [smilie18]

П.П. Сега се очаква темата да подгони 600 поста. [smilie25]
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: ZERO-NERO   
Дата:   25-02-13 14:02

На ниско ISO определено не бие D200, понеже съм снимал и с двете. На ISO до 400 D200 е съизмерим, че и по-добър от доста по нови машинки, но това е по моите разбирания за хубава картинка(снимам с D300 и определено повече ме кефи картинката от CCD-то на старите поколения никони, а и не само) Нещата не са еднозначни и всеки си има свои критерии при избор на апарат. Аз също харесвам безогледалките, но не бих останал само с безогледалка. Така, че цените се определят от търсенето и състоянието. И на мен ми се иска D3S за 1500 лева ама няма. Нищо, че е стар ;)



Публикацията е редактирана (25-02-13 14:03)
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: vgramatikov   
Дата:   25-02-13 14:07

д200 си е легендарна камера ама е много стара вече...
10мп цццд-сензор над 400 исо са ужас.Иначе е доста бързо телце за времето си с приличен автофокус. Д90 е с автофокуса на д200 но с нов процесор и софтуер.[smilie3]

Ма си е стар по всички параграфи. Само изработката е типична за висок клас тяло. Като танк е.
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: jey6   
Дата:   25-02-13 14:08

Некс 3 е играчка
Д200 е фотоапарат

нормално е Д300с да е на цената на 7д, не виждам нищо грешно в тва. Те са 1 клас.

"За какво ми е D200 да троша орехи с него?"
Някой те насилва да купуваш ли?

За мен по-интересно е Д700 как държи цена от 2700-2800лв втора ръка за бройка на по 30-40 хил. кадъра, а 5д мк2 до скоро нов се намираше за толкова.



Публикацията е редактирана (25-02-13 14:10)
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: sirkhann   
Дата:   25-02-13 14:09

Тия D200 по 400 лв са на по 170`000 кадъра, т.е. затворът им е толкова разтропан, че всеки момент ще се откърти. Едно D3100 или D5000 са с много близки параметри и цена като D200. Каква е причината? Толкова ли скъпо струва тъпото AIS мерене?
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: sirkhann   
Дата:   25-02-13 14:10

Ами една Волга по тая логика трябва да се продава на цената на S600 [smilie18]
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: turntablism   
Дата:   25-02-13 14:11

Ти на колко оценяваш D200 на около 50 000 сработвания с добър външен вид, да речем.. ? [smilie8]
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: marrio31   
Дата:   25-02-13 14:12

ами такава е политиката на никон за съжаление,но пък вече всички нови обективи са с мотор,трябва да се продават[smilie3]
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: Mogila   
Дата:   25-02-13 14:14

Цените са високи заради агитаторите. Във всяка тема за избор на техника от начинаещ едни и същи хора пишат постоянно и предлагат едни и същи неща и отричат всички други варианти.
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: ZERO-NERO   
Дата:   25-02-13 14:14

Така е Веско. Аз затова писах, че всеки си е с приоритетите. Затова и избрах Д300. За моя тип снимане е по-универсален от D200, както и за някои хора безогледалките за незаменими. А за D90 казват, че дори има по-добре картинка от D300(въпреки еднаквия сензор), но му отстъпва по доста други показтели, което натежа в полза на големия брат :)
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: pumabg   
Дата:   25-02-13 14:19

Това не е вярно! Д300 има по-добрата картинка от Д90! А Д90 има по-добра картинка от Д5000...
Едни и същи сензори, но нещата изглеждаха различно..
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   25-02-13 14:19

sirkhann, това е цената. На 170000 кадъра са, защото им е дошло времето да са на толкова. Телата, които в момента се търсят сравнително много и се предлагат сравнително много в базара си формират пазар и имат пазарна цена. Телата, които едновременно малко се предлагат и малко се търсят (например защото са поостарели и рядко се срещат неамортизирани) просто нямат пазарна цена, защото няма пазар да им я формира. Всеки може да предлага D200/30D/20D/K10 за по 900 лв. - това не означава, че това им е цената, защото просто на тази цена няма сделки. Хората ги надценяват например за да има накъде да свалят и да си открояват обявата... Това ни най-малко не означава, че трябва да подценяваме тези въпросните D200/30D/20D/K10, просто това е пазара...
Има и нещо друго относно D200 специално. Той е от едната страна на барикадата, а от другата са 40D/D90/D300/D300s - всички с CMOS сензор. Не гледай на нещата като Канон срещу Никон срещу Сони ... D200, D80 и другите от това поколение имат CCD матрици, които дават за резултат определени цветове - някой хора ги харесват. Между другото аз също ги харесвам, въпреки че винаги съм снимал с CMOS матрица от 300D още.
И освен това, най-важно в случая - представи си нещата реално:двама души правят сделка, сделка от която са доволни и двамата, ти стоиш от страни и почваш да ги навикваш, че не разбирали нещо ... Нали се сещаш, че нещо има гнило в представата ти ...
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: pumabg   
Дата:   25-02-13 14:28

Аз пък си мисля, че заради такива като Могилата, който продаваше на доста висока цена Д300 /ама иначе го псуваше, щот няма понятие от фотография/ и такива като Сиркхан, който иска ако може за без пари нещо да придобие, хората не се срещат ценово в базара...
А на всеки му е ясно, че цената винаги е компромис за продавача или за купувача..
За това в търговията има често посредници.. В противен случай много сделки нямаше да се случват просто...
[smilie3]



Публикацията е редактирана (25-02-13 14:29)
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: batzeto   
Дата:   25-02-13 14:35

На мен много ми хареса въпроса, на каква стойност би оценил D200, или хайде да кажем - за колко би взел D200 на 50 хил. кадъра, в добро техническо и визуално състояние... 100-200лв??? [smilie5]

ПП: темата все повече ми заприличва на провокативна или си е добре скрит хейт спрямо никон 2005-2008 и киселото грозде...
И аз искам Д200 за 200лв, ама освен да пиша тема за това, не знам как да накарам продавачите да смъкнат цената...[smilie2]



Публикацията е редактирана (25-02-13 14:42)
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: sirkhann   
Дата:   25-02-13 14:37

Е аз не искам за без пари, ама при положение, че всяка година излиза ново тяло и ниският клас вече има всички екстри на старите високи класове - хубав дисплей, всякакви видове мерене, кадри в секунда и т.н., да искаш да доиш хората с някаква таратайка само защото нещо някога е струвало скъпо, значи някога е било хубаво, не е обективен критерий за ценообразуване. А в един пазар, на който няма ликвидност и достатъчно конкуренция, да си говорим за търсене и предлагане, е несериозно.
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: autosvet   
Дата:   25-02-13 14:44

И все пак една 10-годишна S класа е по-скъпа от три годишен Опел.
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: vgramatikov   
Дата:   25-02-13 14:44

д200 50к без забележки. 400лв ... Съответно д80 пак толкова. По-нисък клас е но е малко по-нов.
Аз гледам още д90 се продава за по 1000лв [smilie18] Аз моя преди 2г го продадах за толкова. [smilie5]
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: batzeto   
Дата:   25-02-13 14:44

Добре де, кажи каква е сумата, която ти изглежда нормална за тяло като D200, само това искам да знам![smilie11]
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   25-02-13 14:49

Веско, и за тебе проверих специално в базара [smile] В момента има D90 на 600 лв., на 700 лв. и едно на 800 лв. Пак повтарям, това са обявени цени, не цени на сделки. Как ще стигнат до 1000 лв.? Може би купувача ще каже на продавача - бе не мога на тази цена бе, пич, дигни ми цената с още 15-200 лв. и тогава вече ще го купя ... Ти ако смяташ, че цената на D90 в база е 1000 лв., предполагам можеш да цитираш 5-6 сделки, при които един човек е купил от друг D90 на цена, равна или по-висока от 1000 лв. [smile] Ако не, ако просто така си говориш, щото на тебе звездите така ти говорят, това е вече друга работа ...
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: pumabg   
Дата:   25-02-13 14:52

Звездите ми говорят, че НиконЪ е Дъ-Бест [smilie5] На другото му пада цената много ясно...
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: io_bs   
Дата:   25-02-13 14:54

Донякъде има логика в мисълта на sirkhann, само дето пропуска, че по-старите тела като D200 все още имат неща, които по-ниският клас ги няма - например солидната изработка, по-големият визьор, weather sealing-a... [smilie3]
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: sirkhann   
Дата:   25-02-13 14:57

И как тогава говорим за търсене и предлагане, след като нямаме информация за реалните сделки? [smilie18]

Да не стане wishful-thinking икономика накрая. Един видял, че един друг се е нанизал на толкова и решил да се прова, а след него - още двама. [smilie18]

Между другото - всички гледате какво има дадено тяло, ама никой май не гледа какво НЯМА. [smilie8]

Ей сега гледам една лентова Минолта се продава на два пъти и половина цена от това, което струва. Какво, някой трябва да дойде и да се пазари, за да смъкне цената два пъти ли? Айде моля, смех в залата [smilie5]

Това, че някой има носталгия към старата техника, си е негов проблем. Еквивалентните канонски тела се обезценяват по-бързо. Аз питам за ОБЕКТИВНИТЕ критерии за това или едно тяло да си държи цената толкова дълго време.

А 10 годишния мерц си го дръжте, аз предпочитам екстрите, а не дъртото желязо, което се е осмърдяло на дърти кочове.
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: vgramatikov   
Дата:   25-02-13 14:58

Никон по-праило винаги държат цена.На новите тела от там и на 2-рата употреба.
Канон излизат на стряскащо високи цени след което се обезценят с годините с някой изключения и то предимно про-тела. [smilie25]
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: pumabg   
Дата:   25-02-13 14:58

фокус и мерене с по стари обективи, много повече изнесени бутони и още доста разлики...
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   25-02-13 14:59

На другото му пада цената много яко, защото така го програмират производителите. Ясно, че ако излизат от една линия по два пъти на година нови модели цената им ще пада по-бързо. Това води до повече продажби и евентуално и по-голяма печалба на производителя, евентуално обаче! Няма как просто да е иначе. Ама за това не е на Никон вината де [smile]
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: pumabg   
Дата:   25-02-13 15:01

Да не визираш Пони? [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: turntablism   
Дата:   25-02-13 15:03

А sirkhann , реалната цена на още по стария Ф5 каква трябва да бъде според теб ? Като гледам ибей, 'актуалната' не е много ниска.
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: batzeto   
Дата:   25-02-13 15:03

Аз моя Д90 го продадох за 850лв в неразличимо от ново състояние, на 10к кадъра, на втория ден от пускането на обявата, преди точно 3 месеца. Няма да споменавам кой беше човекът, който го закупи, само ще кажа, че освен доказан фотограф се занимава с търговия на фото техника и аксесоари! Според автора обаче цената му сигурно щеше да е наполовина, при условие, че има нови тела за по-малко пари [smilie3]

В крайна сметка всеки сам си решава и най-вече разпростира според бюджета си, но да се изисква дадена цена, само защото на някой така му изнася или е решил е несериозно! И все пак - специално за Д200 смятам, че цената в базара е напълно оправдана, но ако го намериш наполовина - говори за два броя [smilie3]
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   25-02-13 15:06

Вижте сега, ако някой поддържа, че D90 е 1000 лв. на старо, аз ще взема да се съглася [smilie5] Щото имам D90 в добро състояние [smilie5] Като е така да дава първия от готовите 1000 лв. пък аз му давам моето D90 в отлично състояние. И да не мислите, че после ще си купя D7000/7100? Тц, ще отида и ще си купя от базара същото D90 за 750-800 лв, пък за разликата ще си взема някое обективче [cool] И една лимонада ще пия за здравето на sirkhann, че само тази негова тема прави такива сделки възможни [cool] [smile]


[shtrak]
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: sirkhann   
Дата:   25-02-13 15:09

А, моторът... верно, че някои нямаха мотор.

Автор: pumabg
Дата: 25-02-13 14:58

фокус и мерене с по стари обективи, много повече изнесени бутони и още доста разлики...


Което има смисъл точно за трима човека, освен теб. Професионалистите отдавна са минали на по-нова техника, непрофесионалистите отдавна са минали на техника с много повече екстри и удобства. Останали са само пожеланията на хора, които си мислят, че 850 лв е супер цена за Fujifilm S5 Pro. Само дето едно D5100 го бие на почивки по всеки един параметър, даже има много по-хубав и чупещ се екран... А няма моторче. Драма [smilie18]

Благодаря за мненията. Трябваше ми реален материал за докторантурата ми по утопична икономика. [thankyou]
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: pumabg   
Дата:   25-02-13 15:13

[smilie18] Добре съгласих се.. Земи си едно пет и сто да мирясаш..[smilie5]

 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: autosvet   
Дата:   25-02-13 15:13

Добре де купи си Канон или Сони от щатите и си свиркай. Голяма драма, че Д200 държал 230 евро цена почти 8 години след излизането си.
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: sirkhann   
Дата:   25-02-13 15:14

Мил ти е, щото снимаш с такъв, или си го имал дълго време. И на мен 40D ми е мил и скъп, ама остаря и той [smilie2]
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: autosvet   
Дата:   25-02-13 15:18

Е вземи си един евтин безогледалник, че е най-модерен и не реви във форума, че хубавото държи цена. иначе и аз искам Д3 за 1400 кинта, ама не намерих.
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: sirkhann   
Дата:   25-02-13 15:25

Пак wishful thinking. Скъпи на триците, евтини на брашното [smilie18]
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: sirkhann   
Дата:   25-02-13 15:28

Обаче Canon 5D върви на и под тази цена ;) Или искаме всичко и без пари.

Аз говоря, че старите апарати на Никон нямат екстри и са изгубили предимството си на висок клас спрямо съвремените апарати от нисък клас, а ми обяснявате, че искате много неща за без пари.

Какво се получава - Nikon ползват един и същи винт с разни стърчащи механизми за определяне на блендата, пуска му двадесет ревизии, пък мотори, пък безмотори, пък вместо ново тяло, започва да изрежда буквите на азбуката, и накрая хората си вярват, че едно тяло струва повече заради тъпия мотор и мерене, който всеки един Canon си го има вграден и в най-базовия клас?

[smilie18] [smilie18] [smilie18] МУХАХАХАХАХАХА
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   25-02-13 15:33

Аз сигурно съм глупав, ама не мога да хвана като какъв ти е всъщност проблема? Не искаш Никон, смяташ че Канон имат в базовия клас неща, дето ги нямат Никоните - и няма да си купиш Никон? Ами добре, недей [smilie24]
Къде е обаче драмата? Мъчно ти е за нас останалите и ни съчувстваш или какво?
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: sirkhann   
Дата:   25-02-13 15:37

А, мислех, че и аз съм в Никонската клика, ама щом не ме искате, ок.
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   25-02-13 15:41

Ами ако си в някоя клика, извинявай ама оттам ти идва проблема [smile] Не ми се сърди, ама това е положението [smile] Никонска клика, Канонска клика, Сони фенове, Оли талибани - все начини да не оценяваш обективно нещата [smile]
Ако ще си вземаш D200 само щото си от т.н. Никонска клика, ама ти се струва неоправдана цената, то аз просто вдигам ръце ... [smile]
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: marrio31   
Дата:   25-02-13 15:42

много странна тема[smile]
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: sirkhann   
Дата:   25-02-13 15:45

Говорим си за обективни критерии, а не кой клика, кой кляка и кой какво.

Пумата твърди, че D300s му е по-доброто тяло, но снима с D7000? [smilie11] Кое му е по-доброто?

И защо, ако е вярна така изложената логика, хората си купуват нови апарати от по-нисък клас, а не стари от по-висок. Не виждам никой да снима с D2, 1DN, Kodak... [smilie5]
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: autosvet   
Дата:   25-02-13 15:45

Както казах преди петъка се измества все по-рано през седмицата.

Всъщност смятам, че тази тема е своеобразен протест от страна на sirkhann по повода липсата на форум "клубен живот".
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: marrio31   
Дата:   25-02-13 15:53

е добре де,какво като д7000 е по-добро в някой показатели тяло от д300,ти искаш д300 да ти го продадът за 500лв??само щото има по-нов модел[smilie10] а д200 направо за 200лв да ти го дадът, еняма как да стане
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: sirkhann   
Дата:   25-02-13 16:03

Последните две обяви във форума:

D300 - 1400 лв
D300s - 1750 лв

[smilie3]
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: marrio31   
Дата:   25-02-13 16:08

е сам разбираш,че това не са реалните цени,не ми се вярва да има продажба на такава цена..от както е новия базар има такива изцепки,но търсенето ще ги регулира:) ще повисят няколко месеца и ще се откажат
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: kiromn   
Дата:   25-02-13 16:11

Ето ти обективни критерии.
Про-клас телата изкарват по-добра картинка от другите поради по-качествения АА филтър и по-малката компресия на изображението в роу-файла.
Преди да си купя Д300 правих тестове с Д7000 и Д300 един до друг. Определено Д300 фокусира по-сигурно със светлосилни обективи и дава повече детайл както на ниско така и на високо ИСО. Д7000 изглежда на пръв поглед с по-добро високо исо, но то е за сметка на финния детаил. Просто си има стабилно шумоподтискане на роу файла за да изглежда с по-малко шум.

Та номерата на производителите са за да заблудят кифлите и пишман фотографите. Учудвам се, че и колеги тука захапват на номера с "екстрите" и "мегапикселите".
Ако тези неща не ви вълнуват, снимайте си с нексовете и да не ви пука :)
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: sirkhann   
Дата:   25-02-13 16:20

При положение, че производственият процес на сензорите на D300 и D7000 е различен, е несериозно да се прави сравнение. Например динамичният обхват е по-добър. Не всичко е AA филтър.

Аз с D7000 не съм виждал проблеми със светлосилни и тъмносилни обективи. С D300 не съм снимал, честно казано. Ама не вярвам D200 да е по-добър в това отношение.

Мисля, че малко едностранчиво се гледа на нещата и не се сравняват подобренията, а само някакви откъслечни параметри, които имат значение за много малка част от потребителите. Като сравняваме, дайте да сравняваме. Сравнявате по-хубавия AF сензор, ама не сравнявате по-добрата матрица с по-добра динамика, по-добро ISO и т.н., 1000k точки дисплей срещу 230к точки... такива неща.

Най-готино е, че потребителите плащат заради производствения толеранс на производителя и лошият качествен контрол.

При автомобилите логиката винаги е била- по-добре малка кола с всички екстри, отколкото голяма и без екстри. [smilie11]
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   25-02-13 16:20

sirkhann написа:

> Последните две обяви във форума:
>
> D300 - 1400 лв
> D300s - 1750 лв
>
> [smilie3]

Абе нали трябва да свалят цената, за да си дигнат обявата или както там се получава. Пък и в стария формат на базара обикновено хората тръгват отгоре и постепенно свалят докато си намерят пазарната цена. Точно в този момент в базара има и D300 за 1000 лв., по-нататък, D200 за 410 лв., още едно D300 за 1000 лв. и после още едно за 890 лв., за което пише "без забележки"... Сега ако и 890 лв. за D300 смяташ за неоправдано високи ... Друг е въпросът какво стои зад тези обяви в конкретния случай - ако наистина си търсиш D300 провери конкретно как е тялото за 890 лв.[smile]
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: sirkhann   
Дата:   25-02-13 16:22

Ами значи има бъг в системата някъде. Имаш право на ъп на 10 дни. Едно D200 тръгна от 800 лв, сега е стигнало май до към 450 [smilie18] Ама цял месец не може да се продаде.
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: sirkhann   
Дата:   25-02-13 16:25

"постепенно свалят докато си намерят пазарната цена"

Барем някой баламурник да закачи? [smilie8]

Ами ако сме от хората, дето не сме от хората, дето обичат да се пазарят за 2 лева, какво правим? Т.е. излиза, че някой някого наистина се пробва да прекара. [smilie18]
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   25-02-13 16:26

sirkhann, това е идеята. Всеки сам си решава как и какво да предлага. Всеки сам си решава какво и как да купува.
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: marrio31   
Дата:   25-02-13 16:26

зависи за какво ти трябва,ако го експлоатираш яко-д300 е избора,страхотно тяло като изработка и здравина,повече бутони,за спорт и птички пак е по-добре,иначе според мен д7000 е по-добрия избор,технологията напредва бързо[cool] но като че ли се измества темата така:)
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   25-02-13 16:28

Упссс, сбърках поста, на който отговарям [smile] Сори



Публикацията е редактирана (25-02-13 16:30)
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: pumabg   
Дата:   25-02-13 16:29

kiromn- В много голяма грешка си!
Точно обратното е! При Д7000 АА филтъра е по тънък, като добавим и по голямата резолюция детайлна е много повече...
Имаш толкова много други предимства да изредиш на тяло като Д300 сравнено с Д7000 а ти улучи, точно недостатъка.. [smilie5]
И това за силното шумоподтискна на Д7000 в Роу и слабото при Д300 тутак си го забрави.. [smilie3]

 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   25-02-13 16:29

sirkhann написа:

> "постепенно свалят докато си
> намерят пазарната цена"
>
> Барем някой баламурник да закачи?
> [smilie8]
>
> Ами ако сме от хората, дето не сме
> от хората, дето обичат да се
> пазарят за 2 лева, какво правим? Т.е.
> излиза, че някой някого наистина
> се пробва да прекара. [smilie18]

Добре бе, пич, искаш да кажеш, че само собствениците на Никон сме такива мошеници едва ли не, и пускаме висока цена да излъжем някой, пък всички останали са хора, дето още с първото пускане обявяват цена 10% под пазарната ... Ти да забелязваш, че доста много хора продават оборудване от различни марки и винаги използват този, между другото съвсем нормален начин за продажба на старо? Почвам все по-малко да те разбирам [smile]
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: kiromn   
Дата:   25-02-13 16:33

Аз сравнявам параметри, които имат отношение към крайния резултат.
-Детаил
-Шум
-АФ система.
За динамичния обхват не съм тествал но Д300 има много добра динамика.
Та не знам точно кое им е по-добро на новите играчки среден и нисък клас.
Единствено теглото е критерии по който новите ДСЛР-та и безогледалки бият старите тухли.
Д200 също до 1600 исо е екстра.
Естествено говоря за снимки кадърно конвертирани от Роу. JPG директно от камерата не го коментирам, тъй като не бих го ползвал.
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: sirkhann   
Дата:   25-02-13 16:35

Може на мен да ми прави впечатление, че се оглеждам за нещо цифрово, ама попаднах на няколко обяви подред, които ме шашнаха. Имам Никонски обективи и за удоволствието да имам мерене с тях, трябва да си купя минимум D200. Оттам почнах да следя цените и някои неща ме шокираха. В същото време видях няколко 5D, 1Ds II, 7D, 50D, 40D да се продават на много добри цени.

Но преди като снимах с Canon, и Никонаджиите в тоя форум много ме дразнеха [smilie5]
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: marrio31   
Дата:   25-02-13 16:38

kiromn,изместваме темата[smile] но д200 и 1600 исо[smile] имал съм ги всичките тия-д70,д80,д200,д300,д90 и разбира се титуляра д7000[smile]
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: pumabg   
Дата:   25-02-13 16:38

После обаче разбра, къде е истината и вече се нервиш на самия себе си.. ? [smilie18]
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: kiromn   
Дата:   25-02-13 16:39

Pumabg, сравнявал ли си една и съща сцена снимана с единия и другия апарат. Аз на писаници в нета не вярвам и си направих тест.
Та от теста се оказа, че снимките на високо исо от д7000 са доста омазани в Роу-а. От Д300 бяха с фин шум но с повече детаил. Съответно при конвертирането и прилагане на шумоподтискане се получава по-добър кадър.
АФ-то го тествам на концертно снимане следящ фокус на 1.4 с 85/1.4Д и 50/1.4Г там Д7000 издиша.
Както и да е, спорете си на база прочетено в Интернет.
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   25-02-13 16:41

Ами вземи си 40D [smilie24] Хубава камера, гледам има един, който се предлага за под 700 лв. в момента ... Само че, тъй като прочетох по-горе че имаш/имал си 40D, не ми става пак ясно каква е целта на цялата галимация?
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   25-02-13 16:42

kiromn, не виждаш ли, че Пумата не отговаря на теб - продължава изречението на sirkhann от по-горе [smile]
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: sirkhann   
Дата:   25-02-13 16:47

kiromn - значи според теб едното удобство да снимаш по-добре на концерт, което на нормален човек му се случва веднъж на няколко месеца, е екстра, която струва колкото въртящ се дисплей с по-висока разделителна, по-високо ISO, повечe мегапиксели, видео - все неща, които влизат в употреба доста по-често от снимането на концерт? [smilie3]
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: marrio31   
Дата:   25-02-13 16:53

sirkhann забрави за ниския клас,нали искаш да имаш мерене с ръчните никори,така че..д200 е избора ти,ма не става без пари[smile]
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: pumabg   
Дата:   25-02-13 17:07

Автор: kiromn
Дата: 25-02-13 16:39
Както и да е, спорете си на база прочетено в Интернет

Да те питам само, от къде ти идва това самочувствие бе мен?
Винаги ли така "сръчно" подценяваш хората или просто това те кара да се чувстваш по-добре...
Когато започнеш да снимаш в екстремни условия и да използваш камерата на предела на възможностите и тогава ще ме питаш какви тестове съм правил и ще си записваш какво ти казвам..
Писнало ми е от хора, които нямат елементарна самооценка, баси..[smilie23]
Чел съм бил в интернет.. Смешник!

 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: Mogila   
Дата:   25-02-13 17:12

Пума, аз се чудя твоето от къде идва...
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: mcnicko   
Дата:   25-02-13 17:16

Вече всеки ден е петък...

Не мога да разбера това мрънкане... Като не ти е кеф цената - пазариш се с продавача, ако смъкне добре. Всеки може да продава на каквато цена си иска. Да сългасен съм, че има обяви които са повече в стил "Показвам си техниката", а не "Продавам си техниката", но това е неизбежно.

Никой не те бие през пръстите да купуваш... Виж ако са те заставили с пистолет до галвата - оплаквай се, ама така е безсмислено...

П.С. И на мен К5 ми е скъпо, та вече има К5-2, кви са тия цени?!?!??! Я да ги смъквате веднага! Не ви е срам, то само един сензор разлика с к7, я веднага цената надолу!!![smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: pumabg   
Дата:   25-02-13 17:16

Е такива тъпанари, като теб ме мотивират! Хем бездарни хем отворени..
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: autosvet   
Дата:   25-02-13 17:22

Що за приказки сега ...
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: sirkhann   
Дата:   25-02-13 17:22

Моля без персонални нападки.

Благодаря за изявените мнения. Отивам да си поправям телевизора, че явно в него е вината. Заключвам темата, че излязохме извън границата на добрия тон.
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: Mogila   
Дата:   25-02-13 17:23

Ами админите да вземат мерки.
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: sonda   
Дата:   25-02-13 17:27

pumabg Не губи хладнокръвие в спора!Искам да ти кажа,че твоите снимки с д7000 са едни от най-хубавите тук!Просто не знам какво може да се иска повече от един кадър като острота и детаил!Имам и аз д7000 и само мога да си пожелая да реализирам един ден същите кадри!Огромно търпение,упоритост и опит изискват подобни попадения!Не смятам,че няколко години напред ще искам ново тяло,но стремежа към нови обективи е това,което ще ми е цел!Поздрави!
 

 Авторът е затворил собствената си тема.