Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Sony RX1 vs. DP2 M
Автор: daniil-k   
Дата:   23-02-13 20:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 vs. DP2 M
Автор: apollo   
Дата:   23-02-13 20:48

Дани индивидуално е! Смятам че имам добро зрение и искам това което виждам да го отразя и на кадъра. Не желая техниката да ми криви цветове и нюанси а предпочитам да стоя до залез, нощ и изгрев и да търся реалния ефект.

Едно е примерно фотоапаратът да прекали с насищането на определен цвят но друго е да го манипулира тотално и то на петна. Може би на скакалците и пеперудите зрението е такова, че биха се изкефили на подобно нещо но не смятам че ние сме такива [smile]

Тоест всичко е до виждане. Вярвам че Сигмата те радва много но за мен изопачената сцена не е приемлива [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 vs. DP2 M
Автор: juslen   
Дата:   23-02-13 21:02

При първата DP1 реално имаше много проблеми с цветовете-някои дни съм снимал чудесни пейзажи с нея, други дни-снимки с извратени тотално объркани цветове [smilie5] Освен това и дисплейчето и беше много архаично и не се виждаше нищо съществено на него-само за кадриране.

Голямо значение има и правилното експониране-при преекспониране прегаря и в прегорените зони всичко отива в небитието, ако пък недоекспонира се появяват зелено-лилави петна по кадрите дето нямат чистене.



Публикацията е редактирана (23-02-13 21:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 vs. DP2 M
Автор: sirkhann   
Дата:   24-02-13 08:49

Ами той и Sony RX100 е гадна сапунерка, ама не коментираме това, а RX1 и DP2m [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 vs. DP2 M
Автор: hotsnail   
Дата:   24-02-13 09:13

ширкане в ръководството на Д5200 ли го пише това? Като гледам снимките в темата за безогледални за дбжобен апарат RX100 е доста добре. Явно не е АПС-Ц матрицата му ама се събира в джоб и има доста впечатляващ обектив

Иначе има ли поне някой снимал с новите сигми да покаже.

Хайде за Сони-то ясно е че няма много в БГ дали 6500 за компактен апарат. Ама можем да екстраполираме от апарати със същия сензор поне динамиката и цветовете.

ПП Всъшност след X100s най-интересно в тоя сегмент тази година ще е RX10 ако има с АПС-Ц.



Публикацията е редактирана (24-02-13 09:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 vs. DP2 M
Автор: sirkhann   
Дата:   24-02-13 09:54

В ръководството на D5200 пише, че се поизхъврляш с няколко стопа на моменти. Горният ми коментар е за това, че няколко човека сравняват първият изобщо APS-C компактен фотоапарат (DP1) с най-новата му версия. Все едно да говоря за качествата на A99 от позицията на A100, нали?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 vs. DP2 M
Автор: hotsnail   
Дата:   24-02-13 10:09

да бе това го разбрах ама имаш ли някоя сигма от новите да видим кадри. Да разкажеш как е скороста на снимане, менютата, фокуса, роу конверторите и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 vs. DP2 M
Автор: shtukov   
Дата:   24-02-13 10:57

DP си взема търпелив човек, на който му трябват перфектни нерепортажни кадри на ниско исо. За друго не става.


Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 vs. DP2 M
Автор: sd   
Дата:   24-02-13 11:48

штуков - това горното за ДП1. Новите са бая по-бързи и като АФ и като каданс, обработка и запис на файловете. Каданса им е 7 кадъра в секунда все пак [smilie5]



Публикацията е редактирана (24-02-13 11:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 vs. DP2 M
Автор: shtukov   
Дата:   24-02-13 11:59

Светльо, съгласен съм, ама са далеч от бързи камери. Ама то и предназначението им не е такова. Въпреки това, ако си купувам следваща камера, ще е такава.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 vs. DP2 M
Автор: sd   
Дата:   24-02-13 14:59

Е не са репортажни камери, но и за това стават. Аз цял албум от Сурва 2013 си спретнах със SD1Merrill, а новите ДП-та мерил са още по-бързи. От всякъде си стават за стрийт и други жанрове изискващи бързо фокусиране и снимане в серия.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 vs. DP2 M
Автор: mcnicko   
Дата:   24-02-13 16:07

Аз шапка свалям на тез герои снимащи стрийт във серия, понеже туй що в серия се снима рядко замисъл във него има!

Иначе по темата - мерак ми е за джобно апаратче едно DP, ама пуста цена...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 vs. DP2 M
Автор: sirkhann   
Дата:   24-02-13 17:37

DP2m има по-голям буфер и повече кадри в секунда от D7100. И кво стана, баба Яга с по-бърз процесор от най-добрата кропка на пазара [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 vs. DP2 M
Автор: sd   
Дата:   24-02-13 17:54

сиркхан
[cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 vs. DP2 M
Автор: sirkhann   
Дата:   24-02-13 18:53

Казуто да не се прави на циг@н, ами да пуска една безогледалка, че... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 vs. DP2 M
Автор: hotsnail   
Дата:   24-02-13 19:04

Може да бие 5 годишен слр ама изостава от сносен gsm

http://blog.clove.co.uk/2013/02/05/sony-xperia-z-camera-features/

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 vs. DP2 M
Автор: sirkhann   
Дата:   24-02-13 21:19

hotsnail - а дъщерята на шефа виждал ли си я? Бонбон в златна опаковка [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »