Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: критика за снимки
Автор: arakiss   
Дата:   25-02-13 11:23

така е, а и всеки си има свои балони за надуване и няма израстване без пукане [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: критика за снимки
Автор: rimohit   
Дата:   25-02-13 11:30

Аз за това не си позовлявам да давам стойсностни коментари , да не излезе , че се правя на разбирач :D

Отговори на това съобщение
 Re: критика за снимки
Автор: мара   
Дата:   25-02-13 12:10

че аз част от най-мотивиращите коментари съм ги получила от ужасно посредствени снимачи...ама са ме накарАЛИ ДА МИСЛЯ, ДА ГЛ;ЕДАМ И ДА ОСМИСЛЯМ защо ТОЙ Е ПРАВ...ИЛИ НЕ Е ПРАВ. и, откроверно казано, в половината случаи са били прави. е, пример за много смислени и полезни коментари са тия на еротила, който си е доста посредствен, макар да си вади хляба със снимане.

Отговори на това съобщение
 Re: критика за снимки
Автор: GOSPODIN   
Дата:   25-02-13 17:54

Не гледайте само форума, а и някои други места, като ТУК и ТУК [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: критика за снимки
Автор: ejko   
Дата:   25-02-13 18:37

".Фотографията сама по себе си е и за запомняне и документиране на близки , приятели , скъпо мигове и събития от нашия живот и хубави спомени. Хубаво е да се стремим да ги 'запечатваме' по хубав , издържан и т.н. начин"

Това са снимки, а не фотографии, според мен. И аз снимам бебето си, честно казано не мога да се пречупя и да го снимам със зум и си цакам с твърдак. Снимките ясно, че са снимки на бебе (много хубаво бебе, но все пак бебе, което не прави кой знае какво от обективна гледна точка), но някак това са снимки за спомен, защо да ги пускаме тук, иколкото и да са естетични? Бебе с 85/1.8 си остава бебе с 85/1.8, вариациите не са много, а аз повечето съм ги пробвал вече, резултатът е ясен предварително... Страшен арт не мога да направя на бебето и затова снимките си остават за правене на албумчета и пълнене на роднински очи със сълзи:)))
Въпросът е как снимките да станат нещо повече..., един вид фотографии... ехееее... Ама за това вече аз отговор нямам. Който го знае това, да го казва...

п.с. аз затова и не пускам от години, защото съм бита карта. Балонът се е пукнал в един момент, както написа някой по-горе[smile]



Публикацията е редактирана (25-02-13 18:39)

Отговори на това съобщение
 Re: критика за снимки
Автор: rimohit   
Дата:   25-02-13 20:26

Аз не съм много съгласен с теб.
То каквото и да снимаш с 85/1.8 ще си е съшото но с 1.8 така , че и за бебета няма как да не важи . В крайна сметка има доста по важни неща от блендата.
А защо трябва снимката да е така наречения "арт" за да бъде фотография? Нима всички фотографи са неуспели художници [smile]

Все повече почвам да си мисля , че точно това му е хубавото! Различността . Иначе всичко ще е както в 35photo... красиво , съвършенно , различно до еднообразие ...

Отговори на това съобщение
 Re: критика за снимки
Автор: ejko   
Дата:   25-02-13 20:54

мисълта ми беше, не блендата, нищо не съм казал за бленда... 85/1.8 е означение (име) на обектив, а не бленда. Той може да снима и на друго освен на 1.8...Мисълта ми беше, че снимаш бебе- излиза бебе. Къде е фотографията?
Фотографията изисква някакъв уникум, дали ще е на обект, ситуация или себеизразяване, няма значение, важното е че е изкуство. Снимките на "документиране на близки , приятели , скъпо мигове и събития от нашия живот и хубави спомени" са снимки, не фотография, колкото и да са естетични. Не че не могат да се превърнат в изкуство, просто естетично заснемане на нашето семейство не е фотграфия..., от гледна точка на изкуството, не е артистично търсене...
Лично мнение де... Май се отплеснах от темата... още не съм свикнал да пиша в основния форум и мисълта ми е малко литлива!

Отговори на това съобщение
 Re: критика за снимки
Автор: GOSPODIN   
Дата:   25-02-13 21:07

rimohit, та да оправдаваме некадърността с "особен" или "различен" поглед ли? 35photo може да не е идеалния сайт, но има огромна класа. Не напразно съм дал за пример и друг сайт с коренно различна визия - artlimited. Странно е да се оправдаваме за слабия си ангел с красивото до безумие "еднообразие", но е типично по български.

За да е приятна вечерта един автопортрет от 35photo и дай Боже повече такива колежки:



И кадър с дъх на хмел от същата колежка:


[beer] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: критика за снимки
Автор: rimohit   
Дата:   25-02-13 21:23

Да де ... личното мение е различна Мен това ме радва !
"Мисълта ми беше, че снимаш бебе- излиза бебе.Къде е фотографията?" Ами не е ли в начина , по който го снимаш .Предизвикателството да го направиш различно! Да предадеш , че това е твоето бебе с всичките топли чувства , които изпитваш към него .
Иначе господина е прав . Майстори са , спор няма. Гледам си ги с кеф ! Любима ми е подводната секция !
Просто понякога ми липсват и малко по различни фотоси там . Неща , които там просто не класят! Другия сайт ще го разгледам с интерес!

Отговори на това съобщение
 Re: критика за снимки
Автор: slav4cho   
Дата:   26-02-13 00:56

според мен инвестирай в обективи,не в ново тяло

Отговори на това съобщение
 Re: критика за снимки
Автор: slav4cho   
Дата:   26-02-13 01:05

Искам и аз критика,но за да не разводняваме темата,можете да ми пишете на лично или като коментари под самата снимка.Благодарности

Отговори на това съобщение
 Re: критика за снимки
Автор: my.point.of.view   
Дата:   26-02-13 11:00

Най-важното на един анализ е кой го прави този анализ (от каква гледна точка гледа на нещата).
Ето, аз не снимам портрети. Не снимам пейзаж и натюрморт. Значи по тези теми ще е смешно да пиша каквото и да е.
Снимам ежедневни неща. И то по определен начин. Толкова.
Защо го пиша това?
Заради Славчо, понеже разгледах снимките му, но не е по възможностите ми да коментирам снимките му.
Мога само да ти пожелая успех!

Отговори на това съобщение
 Re: критика за снимки
Автор: мара   
Дата:   26-02-13 11:27

абе и аз не правя обувки, ма все нещо мога да кажа за една...айде, нека са две обувки ;)

Отговори на това съобщение
 Re: критика за снимки
Автор: arakiss   
Дата:   26-02-13 11:31

особено ако са червени ;)

Отговори на това съобщение
 Re: критика за снимки
Автор: мара   
Дата:   26-02-13 11:43

а, за червените мога да говоря и една по една...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: критика за снимки
Автор: mcnicko   
Дата:   26-02-13 12:46

На мен все ми се струва, че човек може да даде мнение и само от естетическа и лична гледна точка. В края на краищата критиката рядко се ограничава до техника. Полезно може да се извлече от почти всеки коментар стига да е обоснован и добре поставен, пък бил той и недобронамерен. Аз под моите коментари си пиша, че са просто моето виждане, когато не се чувствам компетентен по въпроса(не само за фотографията)

В тоя ред на мисли, който иска да се разходи по моята галерия. Не държа на това, но ще се радвам на едно или две мнения по което си харесате или не си харесате в нея [smilie5] . Трески за дялане имам много, грабвайте теслите [smilie5]



Публикацията е редактирана (26-02-13 12:48)

Отговори на това съобщение
 Re: критика за снимки
Автор: Strike   
Дата:   13-03-13 20:16

Да върна пак малко темата :)
Имам няколко нови проби... ако можете да дадете мнение ще съм ви много благодарен :)

[shtrak] [shtrak] [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: критика за снимки
Автор: mutriu   
Дата:   13-03-13 21:13

Дай малко светлина, де! Иначе снимките ти съвсем не са лоши. Аз също не се съгласявам с мнението на Ежа за 85-цата и бебетата. Всичко зависи от това как ти направиш нещата да изглеждат. Аз например нямам време да снимам моделки или пейзажи и затова снимам предимно детето. Някои снимки се получават добри (според мен) и ги слагам тук. Болшинството естествено е за семйния албум. Ако искате разгледайте!
[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »