Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  19  20  21  22  23     всички  напред  последна
 Re: Nikon D7100
Автор: vgramatikov   
Дата:   23-03-13 20:02

Хахах да :) [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: Emoxide   
Дата:   25-03-13 01:11

Автор: pefoto01
Дата: 22-03-13 15:09
pd: Както и колкото да го обясняваш,на практика повечето мегапиксели искат по висока скорост,а аз не снимам птици и най-често ползвам по-ниските скорости,пък статив не върши работа за жанровете,които ме привличат.

Иначе,нека моушън-блъра да си е еднакъв и на 1 и на 100мп,ама к'во ме топли теорията,като на практика трябва да вдигам скоростите заради 24те мегапиксела,които реално не са ми необходими.


------------------------------------
Motion Blur-а на D7100 е точно толкова, колкото и този на OLY OM-D E-M5, питай юзърите му дали се оплакват ... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: pefoto01   
Дата:   25-03-13 02:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: mitku   
Дата:   25-03-13 10:03

Съгласен съм с pefoto01 в случаят. Теоретично може и да няма разлика уж, но какво от туй... на практика - разлика си има и то осезаема. Например и аз практически като взех моя D7000, разликата веднага ми се наби на очи (с първите тестови снимки, на които им липсваше острота), като го сравнявах с тогавашният ми D90. Трябваше доста повече внимание (по-стабилна ръка при еднаква скорост или реално - по-висока скорост) за да не се получава моушън блър с 16мпикс, в сравнение с 12мпикс на D90. Макар че има и някои допълнителни уговорки, но туй е отделен въпрос. Преди туй като минах от 10мпикс D80 на D90 почти не го бях забелязал туй, но и разликата е била по-малка. Но със сигурност същата ще е тенденцията и за D7100 и ще трябва още повече внимание или пак практически - още малко скорост. Пък нека си "нямат значение" иначе мегапикселите... теоретично. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: didesignbg   
Дата:   25-03-13 12:57

Виждам оформя се нова разновидност на пълненето [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: pumabg   
Дата:   25-03-13 13:16

Туй и Онуй... [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: pefoto01   
Дата:   25-03-13 17:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: didesignbg   
Дата:   25-03-13 17:28

Ами казвал съм го поне 15 пъти, но понеже се отнася и за пълненето и за моушън блъра и за всякакви подобни простотии. Ако снимаш една и съща сцена независимо дали е бързо или бавно бягаща с еднакви параметри няма да получиш по-"блърнат" резултат с повечето мегапиксели.
Това е валидно само и единствено ако сме надмогнали употребата на пиксел за единица резолюция. В момента в който се мине поне на л/мм нещата стават малко по-нормални.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: pefoto01   
Дата:   25-03-13 17:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: ivjordan   
Дата:   25-03-13 18:01

Аз па не разбирам, ама все се чудя, тия тъпаци в Никон не си ли дават сметка за тези проблеми, че бълват тела с маса-мното мегапиксели, а не правят съответните обективи за тях?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: mitku   
Дата:   25-03-13 21:27

Както и да е - аз лично нямам намерение да споря каква е теорията за мегапикселите и моушън блъра. Ясно ми е как е на теория... видял съм за мен как е на практика... а всеки си знае за себе си. Достатъчно ми е да знам как да се справя и как да си ползвам техниката. Естествено, че ако не е за сметка на другите качества на камерата - няма лошо и в повечето мегапиксели. А ако човек има достатъчно умения, се научава как да ползва и мегапикселите или да заобикаля някакви новопоявили се "проблеми" (пък били те и в разрез с теорията [smilie3] ). Аз лично винаги снимам на максимална резолюция (аз лично предпочитам по-добро високо ИСО, но нейсе)... а ако е нужно, няма проблем после да се намалят точките, докато обратното - не става. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: pefoto01   
Дата:   26-03-13 01:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: Emoxide   
Дата:   26-03-13 10:35

...ако се има вяра на примерите от DPreview на студийните тестове, Pentax K5IIs направо ги разпра по шевовете двата нови никона D5200 и D7100, апък Alpha 77 се представи на същото ниво, въпреки наличието на полупрозрачно огледало редуциращо светлината достигаща до сензора. И все пак предимството в полза на Nikon е при добро време, при снимки на открито, където показват уникално добро цветопредаване и динамичен обхват...
странно за мен беше това, че не забелязах аПсЪлиутно никаква разлика в изображенията на D5200 и D7100, макар, че вторият е без AA филтър... [smilie11]

p.s. Да добавя, че не бива да се забравя фактът, че представителите на трите марки са с различни сензори, като този заложен в Pentax К5IIs е "най-архаичен" от 3-те, а как CMOS-а на a77 отстоя качество в конкуренцията на най-модерния към момента APS-C (Toshiba) откъм технология, все още ме учудва....



Публикацията е редактирана (26-03-13 10:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: nevermess   
Дата:   26-03-13 12:25

И на мен на тестовете Pentax K5IIs ми хареса най-много.... Перфектни резултати.. Аз разлика м/у D7100 и D5200 виждам...., но честно казано толкова мегапиксели ми не трябват жалко, че пентакс нямат толкова голям избор от обективи и светкавици да мина на дугия бряг....

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: Emoxide   
Дата:   26-03-13 13:19

nevermess [smilie24]

... прав си за жалост!!!

Гадните SIGMA, доста от моделите си за Pentax ги предлагат орязани версии, без стабилизация (понеже PX имат вградена) и често без Автофокусен мотор!!! (понеже PX имат моторчета в телата)
поне да бяха с 30% по-евтини от CanoNikon-ските си аналози! сякаш има една анти-Pentax kонспирация... подозирам аз от доста време.
Tamron са същите мерзавци! SP AF 70-300mm F/4-5.6 за Pentax НЕ СЕ ПРЕДЛАГА!

HOYA също си прецакват клиентелата, като вдигнаха преди 3 години цените на актуалните хубави Pentax обективи...

Срамота:
1) Pentax-D FA MACRO 100mm f/2.8 WR > 750лв.
2) Pentax SMC DA 16-50mm f/2.8 ED AL (IF) SDM > 1200лв.
3) Pentax SMC DA 50-135mm f/2.8 ED (IF) SDM > 1300лв.
4) Pentax SMC DA* 55mm f/1.4 SDM > 700лв.
5) Pentax SMC DA 60-250mm f/4 ЕD (IF) SDM > 1500-1800лв.
6) Pentax SMC DA 17-70mm f/4 AL SDM > 600лв. !!!!
в Бг, при толкова ниска популярност на марката!



Публикацията е редактирана (26-03-13 13:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: nikson   
Дата:   26-03-13 14:46

Emoxide ,погледни и в Comparometer-а .Странно,но там нещата стоят доста по-различно.Разликата в детайла м/у 7100 и 5200 си е доста забележима и се запазва до високо исо.
http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM

Пак там К-5 е доста близо на ниско исо , но като се вземе в предвид доста "наточения" му jpeg (и по принцип мазния по подразбиране на Никон).В RAW нещата ще си дойдат на мястото.На високо исо естествено е с предимство ,но ако сравняваме jpeg-ци все пак.Убеден съм, че ако се пипне от рав и ресайз на 16Мп - разликата и там, вече няма да е толкова категорична (ако въобще я има)(поне на 3200исо си направих експеримента с jpeg-те)

Разликите от двата сайта и изводите от тях(за сега) ,определено насочват към някой размисли...[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: pefoto01   
Дата:   26-03-13 15:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: vgramatikov   
Дата:   26-03-13 18:37

Чакам си роу тестчето аз тихо и мирно. [smilie21]
Също така си чака в края на годината 70д-то 7д2-то.
[smilie7]

Иначе д7100 е много добра камера. Несъмнено. [smilie24]
Много по-добра от д7000. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: Emoxide   
Дата:   26-03-13 20:16

nikson, прав си. Jpeg от Pentax си личи, че са прешарпени, докато Nikon-ските са омазани... но аз забелязвам друго, което много по-смутително прецаква картинката на K5IIs, а именно забележи на 3200, червеното парче плат, как няма никой в него...никакъв детайл

МНОГО зле е Pentax K5 (K5II, K5IIs) в цветния регистър около червената гама, включая магента и жълто, особено в критични светлинни условия. В Jpeg е направо позор, в *.PEF е по-добре

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: pefoto01   
Дата:   26-03-13 21:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: dj-stenly   
Дата:   26-03-13 23:35

Айде вече е в БГ ... айде някой да е вземе да поснима да каже конкретно мнение а не само да си чешите езиците с теории :) Според мен Никон няма да си позволят най-високия им клас любителски апарат да е лош . А и мисля че за 1000 евра апарат си заслужава даже само и по характеристики :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: pefoto01   
Дата:   27-03-13 02:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: stef7   
Дата:   27-03-13 06:11

@pefoto
Хм, че той D7100 има повечето неща дето си писал че искаш да има:
- премахнат е OLPF (optical low pass filter) но на много места му казват AA filter. Ефекта е по-детайлна и по-рязка картина, подобно на това което са направили в Д800Е и Пентакс К5IIS.
- видеото е много по-добро от всичко което досега Никон са изкарвали с изключение на Д5200, който има практически същия сенсор но с АА филтъра. Страхотен динамичен диапазон без moire и aliasing съпровождащи много по-скъпите им камери като Д800 примерно и почти всички останали ДСЛР а също и безогледални камери с изключение на Canon 5D Mark3, страхотни цветове, точност на цветопредаването. Използване на профили включително специално модифицирани. Сравняват го с всичко най-добро от ДСЛР света а също и този на безогледалните камери и Д7100 излиза като една отлична камера за видео на нивото на доста по-скъпия Canon 5D Mark3. Има чист HDMI out който подобно на големите си братчета може да кодираш с много висок битрейт в професионален видео формат като ProRes на външен носител. 5Д М3 все още няма HDMI out
- въпреки многото си мегапиксели качеството при високи ИСО не отстъпва на предишната генерация, напротив малко по-добро е.

Никога не съм имал Никон камера, така че не съм особен фен на марката, но за тези пари и с тези характеристики, тази камера е трепач. По първите ревюта и отзиви които чета, снимки и видео които гледам в момента няма нищо по-добро от Д7100 в класа на APS-C сенсорите. Матрицата, производство на Тошиба е по-добра от последните матрици на Сони, за видеото което е важно за мен да не говорим. Всички матрици на Сони дори Full Frame изобилстват на moire и aliasing във видеото.


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: jivkojj   
Дата:   27-03-13 12:04

Да сложим все пак няколко снимки с камерата. Не са мои.

ИСО 3200:

http://www.55x.de/jpg/1200_iso3200_1.jpg



и 100% кроп на горната:

http://www.55x.de/jpg/1000_iso3200_100.jpg




Ето и едно очо на змъя, дето ми хареса, с макро никкор 60мм [smile]

http://i.imagebanana.com/img/fyx9ry5e/DSC_0176_2.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: pefoto01   
Дата:   27-03-13 15:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  19  20  21  22  23     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »