Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Sony RX1 vs. DP2 M
Автор: daniil-k   
Дата:   23-02-13 12:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 vs. DP2 M
Автор: juslen   
Дата:   23-02-13 13:45

Не мисля, че какъвто и да е сензор създаден досега може да се мери с Foveon-а откъм рязкост, фин детайл, полутонове и динамичен обхват. Особено с Foveon-а при DP-серията при която обектива е специално проектиран специално за конкретния сензор и по този начин дава невероятно качество на изображението.

При ниско ISO 50-100 няма кой да бие Фовеона в тия аспекти.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 vs. DP2 M
Автор: Emoxide   
Дата:   23-02-13 14:18

...имаше кой.
По отношение на динамичния обхват FUJIFILM FinePIX S5Pro изпреварва сегашната DPm, акуратността на цветовете също е спорна


Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 vs. DP2 M
Автор: hotsnail   
Дата:   23-02-13 16:05

juslen динамичен обхват и какво? кога? Колко старо е млякото ти в хладилника? Да няма халюциногенни гъби вътре?

http://www.dpreview.com/reviews/sigmasd1/12


Това дето пускам е сравнение с кропски сензори. Фул фреймите имат оше нояколко стопа динамика. Хайде бегай некъде другаде да фалиш фовеоните

А за точността на цветовете....има гугъл по лесно е да разбереш какви сцени не трябвало да се снимат с фовеон че нещо фирата била голяма



Публикацията е редактирана (23-02-13 16:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 vs. DP2 M
Автор: juslen   
Дата:   23-02-13 16:10

Не ми вади сега сухи теории и скучни тестове [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 vs. DP2 M
Автор: serjy   
Дата:   23-02-13 16:16

съгласен съм с hotsnail! сигмите имали рязкост на няколко пъти по-ниска резолюция [smilie11] за повече детайл при това положение е смешно да се говори. отделно динамиката им е много зле и единственото което излиза добре е някакво псевдо ХДР от сцени дето ХДР принципно не е нужен за да улови всичко. това дава някакво изкривено изображение, което на някой им допада и го изтъкват като голям плюс.


Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 vs. DP2 M
Автор: Nedelcho1   
Дата:   23-02-13 16:43

Serjy, повече детайл има от байер сензор със същата резолюция. Сегашния 15МП фовеон отговаря на около 30МП байер сензор. И има по - висок микроконтраст. Цветовете са много спорни. Мен лично не ми допадат артефактите на последния им сензор. Няма го това чисто изображение от SD14/ DP1 апаратите. На SD1 има и бандинг, докато на SD14 никога не съм виждал. Също определени нюанси (като тези на кожата) не се предават добре (има едни лилавеещи петна), може и от конвертора да е, ама като няма друг в момента дето да работи с тези файлове, единствения избор е дървения SPP. Динамиката не е зле в никакъв случай. На нивото на всеки модерен сензор си е. Това архаично фуджи може да спрете да го бутате във всяка тема, защото отдавна не е еталон в динамичния обхват. Новите сензори го бият с доста (по - нисък шум на високо исо и в полутоновете, по - добра динамика на ниско и високо исо, по - добра дълбочина на цвета).

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 vs. DP2 M
Автор: daniil-k   
Дата:   23-02-13 16:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 vs. DP2 M
Автор: juslen   
Дата:   23-02-13 16:58

Като качества на картинката DP2M се равнява на FF DSLR с оптика от поне 2 бона, за кропките изобщо не говорим-тях ги засрамва тотално. Забележете говорим за компактната серия DP-не за SD.

Такива градации в полутоновете и такава разработка в сенките Bayer сензор ще извади в шестък [smilie5] Демек с простички думи Фовеона вижда неща за който Байера е сляп [smilie5] Още на ниво матрица е осезаемо по-рязък Фовеона заради липсата на АА филтър и самата структура на сензора.



Публикацията е редактирана (23-02-13 16:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 vs. DP2 M
Автор: hotsnail   
Дата:   23-02-13 17:00

RX1 специално е фул фрейм камера та нека не спорим за глупости. На тоя сензор исо 6400 е прекрасно има и нагоре доста поносими снимки чак до 25 600.

Fuji X100s е сходен на Сонито като фокусно разстояние, доста по-евтин. Пак е с много много добър сензор. Тялото има приятен външен вид.

NEX-7 + 24/1.8 също е подобен на RX1. Като за кроп има невероятен динамичен обхват около 13 стопа (т.е. много малко под S5 Pro)

Може да има и други варианти не ги знам за съжаление. Ама от горните 4 Сигмата дори не бих я погледнал. А ако парите нямат значение взимам RX1 и не се занимавам с глупости.

Ако сигмите бяха супер добри нямаше да сте малка агитка. Факт е че са много хубави ама си имат и кусури, както и всички останали. Май сигмите са малко балансирани към пеизаж, пък останалите стават и за разни други цели.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 vs. DP2 M
Автор: hotsnail   
Дата:   23-02-13 17:01

Juslen а сензора не е ли един и същ? т.е. динамичния обхват е идентичен т.е. не догонва дори средно ниво кропки. В динамиката байера не играе. В точността на цвета не е от съществено значение ако има свестен роу конвертор.

значи какво остана рязкост и детайл. Тук съм съгласен че фовеоните са номер 1.

Глупости говориш за полутоновете пълни. Фовеона си има проблеми с цветовете от край време. Ако са го нагодили да е приемлив последното поколение супер. За предното поколение имаше маса теми във форума с разни сценки с непоправими полутонове...т.е. зверски окепазени снимки баш от Сигма

Факт е че Сони пък сигурно и другите фирми също имат патенти за фовеон и трупат нови от години наред ама явно Байера е по-добър и не минават на фовеон.



Публикацията е редактирана (23-02-13 17:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 vs. DP2 M
Автор: name1993   
Дата:   23-02-13 17:08

Аз все пак да пусна едно ревю на dp merrill-ите отново: The Camera Store TV
На някои хора и iphone 4 им върши работа за инстраграма или пък разни интернет страници (колко "телефонни фотографи" има по света).
Сигма се заби в почти най-тясната ниша, че я и направи още по-тясна. Всеки си прави сам изводите.
Кроп да пребори ФФ? Добре, възможно е. Сигмата е по-малка. Край.



Публикацията е редактирана (23-02-13 17:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 vs. DP2 M
Автор: juslen   
Дата:   23-02-13 17:11

За точността на цветовете същото можем да кажем и за Фовеона-в постобработката могат да се докарат перфектно.

Става въпрос за фините градации между цветовете, за полутоновете. Фовеона хваща много по-подробно тези градации-ако сравниш примерно снимка с динамично небе с облаци от Фовеон и Байер-тази от Байера изглежда по-постно, някак опростена-бе все едно да сравняваш 8-битова с 16-битова графика образно казано [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 vs. DP2 M
Автор: hotsnail   
Дата:   23-02-13 17:18

Абе трябва да го видя. Новите CMOS сензори на сони и никон имат много място в светлите тонове. Поне със некс-а и д700 има бол тонове именно в небето, дори да изглежда прегоряло на роу по подразбиране ако пипнеш слайдерите вади много тонове,

Д600 не съм снимал друго освен хора и не ми се е налагало да дърпам яко. Ама поне по тестове 24мпмфул фрейм е по-добър от всеки кроп и предното поколение фул фрейм

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 vs. DP2 M
Автор: danny_falin   
Дата:   23-02-13 17:36

link

[smilie10] [smilie10] [smilie10]
по съдържателни 15мп няма никъде, детайла е нереален, все едно е намалявано от 50мп среден формат и шарпено на 20 стъпки

ще ми се едно фуджи х100 дето снима така



Публикацията е редактирана (23-02-13 17:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 vs. DP2 M
Автор: daniil-k   
Дата:   23-02-13 17:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 vs. DP2 M
Автор: serjy   
Дата:   23-02-13 17:59

от горния пример детайла е добре, но какво ще кажете за яко изгърмялото бяло, включително и белите изгорели петна по листата и като капак някакъв бандинг в небето и то на базово исо [smilie10]



Публикацията е редактирана (23-02-13 18:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 vs. DP2 M
Автор: danny_falin   
Дата:   23-02-13 18:01

някъде в бг няма ли dp2m на по-нормална цена ? 950$ са 1400лв, айде на 1600лв да е в бг, ама 2к са леко апсурдни [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 vs. DP2 M
Автор: qpalzm   
Дата:   23-02-13 18:18

Сигмите дп се почти непобедими по качество..но като фотогрфски инструмент........[smilie23] Много по-добре едно фуджи х100с.Няма никаква надежда в тия сигми.Нито ще хванеш снимка в фокус нито са забавни за работа нито нищо...Само качество и това е.Ако смяташ да взимаш сигмата по добре се откажи и си вземи фуджи х100с.Поне ще имаш нормално функциониращ апарат с много добро качество.
ПП батерията на сигмата държи 50-да петдесет снимки...[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 vs. DP2 M
Автор: sirkhann   
Дата:   23-02-13 18:30

Автор: hotsnail
Дата: 23-02-13 16:05

Това дето пускам е сравнение с кропски сензори. Фул фреймите имат оше нояколко стопа динамика. Хайде бегай некъде другаде да фалиш фовеоните


Дааааааа, 200 стопа разлика имат в динамиката. Я сравни в DxO mark динамиката между D5200 и RX1 0.4 стопа. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 vs. DP2 M
Автор: apollo   
Дата:   23-02-13 19:50

От фотоапаратите които съм имал изпитвам най-малка носталгия към Сигма ДП1. При условие че държа на първо място на хубавата картинка като цяло а не толкова на снимки за спомен то ясно какво ще рече това [smile]

По противоречив и непостоянен като представяне фотоапарат няма/ако има съм убеден, че отново ще е някоя Сигма/...[smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 vs. DP2 M
Автор: shtukov   
Дата:   23-02-13 20:21

Очите и мозъкът на хората са различни, като сензорите, обективите и мониторите. Едни виждат повече, други по-малко. Тези, които виждат по-малко, и да им покажеш повече, така или иначе, няма да го видят. За какво им е Сигма тогава?


Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 vs. DP2 M
Автор: serjy   
Дата:   23-02-13 20:21

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 vs. DP2 M
Автор: джъмбо   
Дата:   23-02-13 20:31

аз си имам носталгия към моята дп 1
често се замисля ей така за лукс да си взема новата единица... ама за момента лукса е на заден план [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 vs. DP2 M
Автор: apollo   
Дата:   23-02-13 20:38

[smilie18]А може би пък Сигмата не ми липсва именно защото виждах прекалено много [smilie18]

С изобразително изкуство не се занимавам и не искам фотоапаратът да го прави вместо/напук на/ мен [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 vs. DP2 M
Автор: daniil-k   
Дата:   23-02-13 20:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 vs. DP2 M
Автор: apollo   
Дата:   23-02-13 20:48

Дани индивидуално е! Смятам че имам добро зрение и искам това което виждам да го отразя и на кадъра. Не желая техниката да ми криви цветове и нюанси а предпочитам да стоя до залез, нощ и изгрев и да търся реалния ефект.

Едно е примерно фотоапаратът да прекали с насищането на определен цвят но друго е да го манипулира тотално и то на петна. Може би на скакалците и пеперудите зрението е такова, че биха се изкефили на подобно нещо но не смятам че ние сме такива [smile]

Тоест всичко е до виждане. Вярвам че Сигмата те радва много но за мен изопачената сцена не е приемлива [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 vs. DP2 M
Автор: juslen   
Дата:   23-02-13 21:02

При първата DP1 реално имаше много проблеми с цветовете-някои дни съм снимал чудесни пейзажи с нея, други дни-снимки с извратени тотално объркани цветове [smilie5] Освен това и дисплейчето и беше много архаично и не се виждаше нищо съществено на него-само за кадриране.

Голямо значение има и правилното експониране-при преекспониране прегаря и в прегорените зони всичко отива в небитието, ако пък недоекспонира се появяват зелено-лилави петна по кадрите дето нямат чистене.



Публикацията е редактирана (23-02-13 21:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 vs. DP2 M
Автор: sirkhann   
Дата:   24-02-13 08:49

Ами той и Sony RX100 е гадна сапунерка, ама не коментираме това, а RX1 и DP2m [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 vs. DP2 M
Автор: hotsnail   
Дата:   24-02-13 09:13

ширкане в ръководството на Д5200 ли го пише това? Като гледам снимките в темата за безогледални за дбжобен апарат RX100 е доста добре. Явно не е АПС-Ц матрицата му ама се събира в джоб и има доста впечатляващ обектив

Иначе има ли поне някой снимал с новите сигми да покаже.

Хайде за Сони-то ясно е че няма много в БГ дали 6500 за компактен апарат. Ама можем да екстраполираме от апарати със същия сензор поне динамиката и цветовете.

ПП Всъшност след X100s най-интересно в тоя сегмент тази година ще е RX10 ако има с АПС-Ц.



Публикацията е редактирана (24-02-13 09:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 vs. DP2 M
Автор: sirkhann   
Дата:   24-02-13 09:54

В ръководството на D5200 пише, че се поизхъврляш с няколко стопа на моменти. Горният ми коментар е за това, че няколко човека сравняват първият изобщо APS-C компактен фотоапарат (DP1) с най-новата му версия. Все едно да говоря за качествата на A99 от позицията на A100, нали?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 vs. DP2 M
Автор: hotsnail   
Дата:   24-02-13 10:09

да бе това го разбрах ама имаш ли някоя сигма от новите да видим кадри. Да разкажеш как е скороста на снимане, менютата, фокуса, роу конверторите и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 vs. DP2 M
Автор: shtukov   
Дата:   24-02-13 10:57

DP си взема търпелив човек, на който му трябват перфектни нерепортажни кадри на ниско исо. За друго не става.


Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 vs. DP2 M
Автор: sd   
Дата:   24-02-13 11:48

штуков - това горното за ДП1. Новите са бая по-бързи и като АФ и като каданс, обработка и запис на файловете. Каданса им е 7 кадъра в секунда все пак [smilie5]



Публикацията е редактирана (24-02-13 11:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 vs. DP2 M
Автор: shtukov   
Дата:   24-02-13 11:59

Светльо, съгласен съм, ама са далеч от бързи камери. Ама то и предназначението им не е такова. Въпреки това, ако си купувам следваща камера, ще е такава.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 vs. DP2 M
Автор: sd   
Дата:   24-02-13 14:59

Е не са репортажни камери, но и за това стават. Аз цял албум от Сурва 2013 си спретнах със SD1Merrill, а новите ДП-та мерил са още по-бързи. От всякъде си стават за стрийт и други жанрове изискващи бързо фокусиране и снимане в серия.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 vs. DP2 M
Автор: mcnicko   
Дата:   24-02-13 16:07

Аз шапка свалям на тез герои снимащи стрийт във серия, понеже туй що в серия се снима рядко замисъл във него има!

Иначе по темата - мерак ми е за джобно апаратче едно DP, ама пуста цена...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 vs. DP2 M
Автор: sirkhann   
Дата:   24-02-13 17:37

DP2m има по-голям буфер и повече кадри в секунда от D7100. И кво стана, баба Яга с по-бърз процесор от най-добрата кропка на пазара [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 vs. DP2 M
Автор: sd   
Дата:   24-02-13 17:54

сиркхан
[cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 vs. DP2 M
Автор: sirkhann   
Дата:   24-02-13 18:53

Казуто да не се прави на циг@н, ами да пуска една безогледалка, че... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 vs. DP2 M
Автор: hotsnail   
Дата:   24-02-13 19:04

Може да бие 5 годишен слр ама изостава от сносен gsm

http://blog.clove.co.uk/2013/02/05/sony-xperia-z-camera-features/

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 vs. DP2 M
Автор: sirkhann   
Дата:   24-02-13 21:19

hotsnail - а дъщерята на шефа виждал ли си я? Бонбон в златна опаковка [smilie5]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »