Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10  11  12 ..  20 ..  22  23     всички  напред  последна
 Re: Nikon D7100
Автор: victory13   
Дата:   28-02-13 16:42

aaaaa [smilie18]

[smilie5] [cool] [beer] направо ми иде да ида на срещата в славяни да ударя 2 шамара на асахи /за менторския тон понякога/ ей тъй, да се успокоя [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: autosvet   
Дата:   28-02-13 16:49

ПД я си дай тестовете на техниката които си правил ти лично с утвърдения софтуер и стандарт. И да споделиш разбира се кои са те.



Публикацията е редактирана (28-02-13 16:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: nikson   
Дата:   28-02-13 16:51

Господа ,темата е за D7100 !

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: victory13   
Дата:   28-02-13 16:52

ей сега щи стане ясно че ти си нула като фотограф, и изобщо никой в тоя форум... как ти идват наум такива въпроси тук [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: autosvet   
Дата:   28-02-13 16:52

Не разваляй шоуто тука говорим за стандарти. Ще има още поне 15 теми за Д7100 до август месец. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: jivkojj   
Дата:   28-02-13 16:55

Ехеее, до август месец трябвa да съм го продал, треперейки с какво ще ме изненадат в d8000 [beer] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: vgramatikov   
Дата:   28-02-13 16:59

Да и аз се извинявам тогава за тона ми. Знаеш ,че те ценя като човек и фотограф но е добре да заставаш и на гледната точка на другия тоест мояата. Добре е като изказваш мнение или спориш да съобразиш ,че не само ти снимаш с д300. Мнението на никой не е шаблон докато не погледнеш един тестов чарт ако не труго той ти подсказва с какво можеш да се зблъскаш в полеви условия. Някъде в по-силна степен някъде в по-слаба степен.
И е добре да уважаваш опита,труда на хората ,а не само твоя.
Също е добре да избягваш сравнителни епитети от типа "Аз мога повече от теб" това е липса на уважение и е типично за пъпчивите тинейджъри. А нито аз ,а още по-малко ти сме такива.


Айде по-темата малко стига офтопик.Без тва никой не се интересува от д300 вече.

д7100 справката показва ,че автофокусния сензор е абсолютно същия като този в д300 и д300с.
Разликата е ,че е подобрен като вече чувствителноста му е по-голяма -2EV за разлика от -1EV при д300 и д300с.
д300 има прекрасен автофокус та следва ,че с подобрената чувствителност ,по-новия процесор и софтуер + по-малкия брой кадри в секунда ще осигурят един много добър,бърз и стабилен автофокус. Нещо прекрасно.

Друго интересно нещоо е 1.3 кропа.
Тялото с 1.3 кроп става около 16 мегапиксела.
Увеличава се скороста от 6 на 7к/сек
Увеличава се буфера ,а автофокусните точки покриват целия хоризонт на кадъра.
Също може да се използва във видео мод.

Полезно когато знаеш ,че ще се кропи и не ти стигат милиметри.Заедно с това помага да кадрираш инстиктивно и ще се налага по-малко обработка след това.

Функция ,която не бих използвал може би само ако снимам малки птици и не ми стигат милметри и знам ,че ще кропя после.
При 24мп и липса на АА филтър мисля ,че е окей функцията

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: mitku   
Дата:   28-02-13 17:01

Абе... ма'ни. pd вече толкоз на сериозно се е взел (да не кажа и нещо повече), че няма накъде повече. Ама какво ли ми дреме. Сори само за хората, които четат по форуми и си мислят, че има някаква ценна информация, от която да си вадят изводи. Е... не може. [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: jivkojj   
Дата:   28-02-13 17:04

Дано наистина да е същаия и то без да са резнали нещо в софта, че май имаше и такива случаи - уж еднаква фокусна с-ма, а разлика между различните класове има.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: vgramatikov   
Дата:   28-02-13 17:08

autosvet imatest,чартове. Не се занимавам с тва но имаше период в който вложих време и усилия да се науча.
Тертипа по който се тестват камери и обективи в photozone.de,imaging-resource,slrgear и тнт.
Смисал това проблем ли е и не видях каде е смешката?

За кое да се зимам на сериозно? И какъв съм бил никой като фотограф и във Форума?
Така да е не оспорвам това.[beer]
Свободните да не ме считате за фотограф и за никой като личност.Аз нямам проблем с това.
Далеч съм от идеята да споря с такива рафинирани фотографи като вас. [smilie21]



Публикацията е редактирана (28-02-13 17:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: jivkojj   
Дата:   28-02-13 17:11

Тея imatest, не бяха ли същите, чрез които един потребител навремето доказваше по експериментален път, че 40Д има към 40 мегапиксела [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: vgramatikov   
Дата:   28-02-13 17:13

Сигурно са тия да. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: autosvet   
Дата:   28-02-13 17:19

Аз твоите тестове не съм ги видял. За това не казвай, какво можеш, а го покажи. Как се тества техника на мен ми е ясно. Смешката е, че точно ти го казваш и почваш да се биеш в гърдите колко си разбирал от техника и матрици. По-смирено, пред някой нов във форума може и да минат тези тежки думи за тестове дето си правил, но пред хората тук от преди ти да хванеш апарат олекваш сериозно въпреки, че напоследък си се ъпдейтнал и не пускаш куп забавности.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: vgramatikov   
Дата:   28-02-13 17:28

autosvet ти никога не си ме харесвал незнайно защо.
Ходих при Генчо на 2-3 уоркшопа навремето. За сток и покрай това ми стана интересно и за това.Научи ме как се прави всичко и тертипа на работа с иматест и чартове.Фундаментални неща. Не е трудно и не вижсам що тря да звучи като нещо трудно,голямо или важно. Всеки може да се научи за два дни.
Имаме с Генчо на 5д2,7д,д700 тестове.Научих се да си правя графики чрез стойностите от иматест на ексел както е във големите сайтове. Мислех да си правя сайт за тестове но идеята отпадна ,защото беше несъстоятелна. Просто се бях зарибил тогава.

Тествал съм токина 11-16 и сигма 17-50 и моите си камери.
Има 2-теми публикувани във форума които бяха приети като несъстоятелни както повечето от нещата които някой се опита да направи за хората.

Нали ти се мъчиш да правиш тестове и да споделиш ,а хората го възприемат се едно се правиш на велик. Не това беше целта.
Там публикувах само тестови кадри. А файловете от иматест са ми на външния хард ако въобще ги пазя защото представляват графики с стойности. Същите като в imatest results във image resource.net.

Питай колегата от олепринт варна когато ходих да си печатам чартовете при него.[beer]

После тези числа се бухат в една екселска табличка и си ти
Има определена грешка на тестващия като интерпретация и тнт.

Вчера съм бил хванал апарат.Би било минало пред по-големи идиоти това което казвам.
Абе братле ти ставаш идиот с тия публикации. Няма старило има патило за некой неща. [smilie7]

Труда който ми го оценя евала. Който хейтва постоянно без покритие супер...смисал и без тва 90% от плямпачите като тебе съм им свикнал.
Нали ви виждам що за хора сте.



Публикацията е редактирана (28-02-13 17:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: vgramatikov   
Дата:   28-02-13 17:35

Специално за теб и спри да провокираш офтопик.
Тествах и токина 16-28
Събери си линка.

https://photo-forum.net
/forum/read.php?f=1&i=1318174&t=1318174&offset=all&&phorum_
uriauth=#reply_1318174

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: autosvet   
Дата:   28-02-13 17:40

От тази гледна точка Шоти е по-патило от теб. Чисто по инженерно аз се изразявам доста дословно и затова ме чети дословно, казах, че има хора които са тук от преди ти да хванеш апарат. 4-5 години не са малко време.

Графики се правят лесно дали е с ексел или матлаб е все едно важно е правилно ли е измерването, вярна ли е извадката, какво показват и как се интерпертират. Както ти казах аз зная как се тества техника, но не съм седнал на всеки, който не е съгласен с мен, че цветовете на Никон са си добре, да му обяснявам, че не е тествал апарати и от тая гледна точка не би трябвало да мисли, че не съм прав.

А за плямпането базата данни на сайта е ясна [smile] .



Публикацията е редактирана (28-02-13 17:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: vgramatikov   
Дата:   28-02-13 17:46

Аз се шегувах и това си личи.
А ,че е важни стойностите и тнт съм съгласен. Точно тва е не казвам ,че правя или мога нещо специално.Напротив.Но некой хора и тва немогат. А ти лично Ники познаваш ли го? Защитаваш човек който навремето ми е показал (един от хората) А-Б на уайдлайфа.
Идвал ми е на гости да си пием бирата и сме в добри отношения.
Наскоро му се обадих и си говорихме надълго и на широко ,че не го бях чувал отдавна.

Ся ти ли си човека дето ще седне да го защитава от мен?[smilie18]

Николай ии аз ако има нещо да си казваме ще си звъннем един телефон. А тия форумски приказки са ей така да минава времето.
Ся за д300 не съм съгласен с него ,а той с мен. Спора приключи.
Ся ко да се мразим ли? [smilie18]

Просто казвам това което имах да кажа ,че е добра да има малко уважение. Всеки си има слаби черти на характера и аз също.
Понякога се изнервям повече от необходимото.

И ко ся? Ко прайм? Ти ще ми кажеш как са нещата ли?[smilie18]Бооже....

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: ShotlandetsaWildLife   
Дата:   28-02-13 17:47

Веско, тия тестове за резолюция, винетиране и т.н. дето ги има по сайтовете ще ти кажа защо не ги харесвам като цяло - те не дават реално никаква информация за цветопредаването на стъклото, бокето (колко хубаво рисува обектива) и други неща свързани с магията на фотографията. На дъ дъгитал пикчър например като сбориш двата 300/2.8 излиза че никонския на фона на канонския е едва ли не мазня. А то не се оказа така.

С времето установих че много по полезно е някой юзер като щракне двайсет снимки в различни условия и сподели впечатленията + снимките. За това престанах да се вълнувам от чартовете и тестове и някое стъкло като ме вълнува взимам тествам и ако ми трябва и ако го харесам го задържам. Но пък стокърите се интересуват живо от резолюция понеже там критериите са други.

Наскоро гледах в нета едни хора си бяха направили труда да показват 50тки в различни условия, боке и т.н. и това беше нещото което ми помогна да реша за себе си кой обектив най-много ми хареса. И последното нещо което гледах е резолюцията.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: vgramatikov   
Дата:   28-02-13 17:56

Така е Ники. Тестовете дават обща представа.И те подготвят какво можеш да очакваш от камерата или обектива. Има и боке-тестове правят се лесно със светлинен източник зад и пред обектива или с натюрмортчета.Е не са миродавни във всяка ситуация но дават идея.

Разбира се ,че опита също е важен.И то не малко.
Нали поснимвал съм и аз с доста техника наред с личната ми.
Немога да се сравнявам по опит с теб.Но нали като става дума за д300... ми е ясно. Харесваш го това е чудесно. Наистина д300 има не лошо цветопредаване. Но не е префектно в определени условия.
То тва тря да се знае ,а че е страхотна камера е ясно на всички.

Хубав кадър може да се направи със всякаква техника.Но ние не говорим за това тук.
Примерно д300с има друга интерпретация на цветовете от д300. И това не е случайно. [smile]
Споря с теб защото твоето мнение е миродавно и е добре да е акуратно ,а когато не е е добре да се отбележи. Но не обичам когато се въвлече спора във лична територия.Излишно е.
Айде за д7100 сега ,че оспамихме темата на ората. [beer]

С



Публикацията е редактирана (28-02-13 17:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: krist   
Дата:   28-02-13 18:04

не можах да се сдържа да не ви пусна ей тоя цитат, звучащ в унисон с горното ми мнение:

"A seasoned S5 Pro user will spot the correct image immediately. Nikon's skin tone always has got this "jaundice" look."[smilie18]

http://www.flickr.com/groups/fujis5/discuss/72157629382520638/


EDIT: и от същия линк следното:

http://connect.dpreview.com/files/t/dcd84183120b42dfa34f3121040a49b3




Публикацията е редактирана (28-02-13 18:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: victory13   
Дата:   28-02-13 19:55

не е честно така... поне трябваше едно и също дете да снимат [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: io_bs   
Дата:   28-02-13 20:12

Лявата е леко жълтеникава наистина, но дясната пък розовее.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: jivkojj   
Дата:   28-02-13 20:31

На лявата са объркали баланса и бие на жълто, на дясната, чат-пат бива. Това се вижда от стената отзад.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: Emoxide   
Дата:   01-03-13 10:39

Гооорчиииво, за ShotlandetsaWildLife и pd [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7100
Автор: ShotlandetsaWildLife   
Дата:   01-03-13 11:13

Няма да се подиграваш, Веско е много емоционално момче [smilie5], отне ми години да му хвана онлайн хумора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10  11  12 ..  20 ..  22  23     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »