Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 пентакс ще фалират
Автор: boyanb   
Дата:   17-05-12 15:30

[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: boyanb   
Дата:   17-05-12 15:30

тоя К-30 им тежи като воденичен камък на шията

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: boyanb   
Дата:   17-05-12 15:38




Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: deathzone   
Дата:   17-05-12 15:42

Кога го пускат?

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: mitkomk   
Дата:   17-05-12 15:50

25 June 2012
Слуховете са:
new intro-level DSLR replacement for the Pentax K-r
The preliminary Pentax K30 specifications are as follows:
16 Megapixel sensor (likely inherited from the K-5)
Full HD video recording (framerate unknown, likely same as the K-01)
Weather sealed body
3-inch LCD
Uses AA or rechargeable batteries
4FPS shutter (will we see a bigger buffer to compensate?)
ISO range: 100-25,600
11-point autofocus
100% viewfinder coverage
3 available colors

Similarly, we suspect that the K30 body-only will be priced at $799-$849



Публикацията е редактирана (17-05-12 15:54)

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: boyanb   
Дата:   17-05-12 15:50

края на юни [smile]



Публикацията е редактирана (17-05-12 15:54)

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: mitkomk   
Дата:   17-05-12 15:59

тооо паа ше фалират [smilie3] то до 1 год излиза ФФ и най-малко още един модел,наследник на К-5

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: mugen   
Дата:   17-05-12 16:02

Точно това се чудя аз, кога най-после ще пуснат фф, иначе кефи това K30, готина гума. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: ludiakolio   
Дата:   17-05-12 16:03

Не се знае кво излиза,засега само хипотези,чай да видим кво е к30 с повече подробности.

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: jino   
Дата:   17-05-12 16:09

абе то хубаво да пуснат ФФ а обективи за него?

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: didesignbg   
Дата:   17-05-12 16:36

К-01 можеше да се извини, като дизайнерски, но това е просто грозно.

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: FMJ   
Дата:   17-05-12 16:39

Грозен [smilie18] глупости.Перфектен е.Фалирали[smilie18] Тя и лисицата вървяла зад коча защото му се подмятали топките , чакала да паднат.



Публикацията е редактирана (17-05-12 16:45)

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: didesignbg   
Дата:   17-05-12 16:49


http://photorumors.com/wp-content/uploads/2012/05/Pentax-K30-camera-colors.jpeg


[smilie8]
[smilie8][smilie8]
[smilie8][smilie8][smilie8]
[smilie8][smilie8][smilie8][smilie8]
[smilie8][smilie8][smilie8][smilie8][smilie8]
[smilie8][smilie8][smilie8][smilie8][smilie8][smilie8]




Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: deathzone   
Дата:   17-05-12 16:50

Форумните гурота бързо отписаха и Пентакс.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: io_bs   
Дата:   17-05-12 17:00

Абе всички фирми, свързани с производството на фотоапарати, ще фалират след 2-3 години, вèрвайте ми [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: ludiakolio   
Дата:   17-05-12 17:19

До РОУ бутона кво пише Fx ли?Да не се окаже ФФ?

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: didesignbg   
Дата:   17-05-12 17:23

С тоя 18-55, не FX, ами ако ще XXL да пише все тая ...

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: sirkhann   
Дата:   17-05-12 17:23

С вертикално излитане... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: ludiakolio   
Дата:   17-05-12 17:25

Па мой да е APS-H

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: amplified   
Дата:   17-05-12 20:31

Fx ... че вие не знаете ли... още к5 беше full frame


http://www.thephoblographer.com/wp-content/uploads/2011/01/Matt-Beardsley-K5-0189.jpg

[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: Siluet23   
Дата:   17-05-12 20:42

От каде да се знае ...те Пентакс тука ги фалирваха на няколко пъти ...пък те хората и фул фрейм сега пускат ...много диви зайци :) кво да прайш

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: asahi   
Дата:   17-05-12 23:48

Най-накрая ще останат Гугъл и Кока-Кола.

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: vgramatikov   
Дата:   18-05-12 00:29

Тва телце доста слабо пред задаващите се д3200 и 650д.
[smilie21]
Ма са си симпатична фирмичка Пентакс мене ме кефят. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: simbon4o   
Дата:   18-05-12 00:35

абе К5 си е красавец! Новия е по-грозен ама ще го преживея ако е по-евтин с таз матрица [smilie5]
ПС 650Д като гледам е 600Д с някой друга екстричка(2-3 май само ако трябва да бъдем точни, горе долу колкото разликата на 550 и 600), нищо специално не видях а Д3200 има грешната за моите вкусове матрица 5100 ми е по-съблазнителен.



Публикацията е редактирана (18-05-12 00:37)

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: vgramatikov   
Дата:   18-05-12 00:42

Братле не гледаш щом не виждаш.
Канона е с 9-кръстосани аф точки къде си го виждал това при ентри класа до сега? Както и аф във видео мод и 4к/сек ,което е доста приятна скорост за такова тяло.
Никона е 24 мегапиксела и се справя много добре с тая матричка.
Има чудесно видео също с аф-тракинг и 11аф-система предполагам нещо като едновремешната на д90 ,която е супер.
Има и яка уай-фи екстра ,която ще позволява ремоут контрол чрез безплатно приложение за андроид.

И изведнъж някъв нов пентакс с нищо?
Видео 100% визьор .... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: PampersXXL   
Дата:   18-05-12 01:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: simbon4o   
Дата:   18-05-12 01:21

pd Това с кръстосването на точките - чакай да дойде да го видим как ще бачка пентакс от години имат 11 точкова система с 9 кръстосани и чак последните модели фокусират прилично а никон и без да са всички кръстосани сам знаеш как са дори в Д3000 фокуса е трепач.
Мисълта ми беше че 650Д не е нищо грандиозно повече от 600Д видео екстрите и тъч скриина ли са нещо за което си заслужава да пуснеш ново тяло?
Д3200... чудно най-евтино тяло на марката да лапат Мпикс феновете, за мен тази матрица шуми повече от старата 16мпикс и е безмислена. От цялата работа файловете ще са по-големи.

Пентакса... ако това ще им е ентри левъла както се говори - ти не искаш ли 9 кръстосани точки от 11, 100% визьор и влагозащита в нисък клас евтино тяло? Пак да вметна че още няма официални данни нека излязат та да видим, но мен ме радва че са оставили 16мпикс матрицата!!! Надали ще са зле и при видеото, онова недоразумение К-01 има видео прилично със сигурност и тук ще е такова ако не и по-добро. НАдали ще има въртящ дисплей, но останалите екстри са ми по-приятни. Ако вкарат и пиикинга за ръчен фокус от К-01 в К30 мисля че ще е новия най-добър DSLR за ръчно фокусиране до момента!

Повече ме притеснява че обективи няма все още а никон се скъсаха да вадят евтини твърдаци с чудни показатели...

Както казах - чакаме и ще видим [smilie5]



Публикацията е редактирана (18-05-12 01:21)

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: amplified   
Дата:   18-05-12 01:35

И да уволнят дизайнерите [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: simbon4o   
Дата:   18-05-12 08:04

Мисля че и маркетинга им е за бой но определено дизайнерите вън! То не за друго ами вече пентакс фанатиците им е много трудно да обяснят защо харесват всяко ново творение как изглежда [smilie5]



Публикацията е редактирана (18-05-12 08:05)

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: jorro_z   
Дата:   18-05-12 09:25

И изведнъж някъв нов пентакс с нищо?

-------

ПД,
с това изказване показваш, че колкото да ти е симпатична фирмичката Пентакс, нямаш никакво понятие от моделите им, нито от техническите им характеристики.

Малко за твоя информация:

Канона е с 9-кръстосани аф точки къде си го виждал това при ентри класа до сега?
Факт: Доста модели на Пентакс от ниския клас, са с 9 кръстосани сензори: *истДС(септември 2004 ! ), *истДС 2 (август 2005), к100, к100супер, к200, к-х, к-р. (на практика всичките им модели в ниския клас без *истДЛ и к-м са с 9 кръстовидни сензора)

Както и аф във видео мод и 4к/сек ,което е доста приятна скорост за такова тяло.
Факт: Пентакс досега нямаха автофокус по време на видео, но вече имат (справка - К-01). Така че и в този ще има АФ във видео режим.
Факт: К-м - 3.5 к/сек ; К-х - 4.7 к/сек ; К-р - 6 к/сек.
Според поднесената тук предварителна информация, К30 е с 4 к/сек, но според други данни е със 6 к/сек, което е и по-логично (справка - пентакс форума на ДПревю).

Никона е 24 мегапиксела и се справя много добре с тая матричка.
Никона още не е излязъл, за да се знае със сигурност - дали се справя добре, или не.
Сега съществуващите модели с 24 МП матрица показват по-слабо представяне спрямо 16 МП, при еднакви условия. Така че... не се знае. А и нали всеобщото мнение е, че по-малко МП е по-добре, а повече МП е по-зле.
16 са напълно достатъчни в ниския клас, особено като се има предвид какво постигат Пентакс от 16 ПМ матрица.

И изведнъж някъв нов пентакс с нищо?
Видео 100% визьор ....


Нищо, казваш.
Нисък клас К / Н с пента-призма?
Нисък клас К / Н с пълна водо-прахо-защита?
Нисък клас Н с мотор в тялото?
Нисък клас (който и да е) - който да можеш да ползваш както Ли-Йон батерия, така и най-прости обикновени АА?
(няма да изброявам всичко, че имам и друга работа... но има и още много неща, които ниския клас К / Н ги нямат, но това не се вижда, щото е нищо...)

Изобщо не си обективен и информиран, но за сметка на това си категоричен.

---------

Нота бене: Лично мен дизайна много ме кефи, както и дизайна на серията WG. Но това си е мое лично мнение.



Публикацията е редактирана (18-05-12 09:34)

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: дидибаев   
Дата:   18-05-12 09:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: masteral   
Дата:   18-05-12 09:44

Дано да фалират, че и аз след 10години да мина на Никон!

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: mitkomk   
Дата:   18-05-12 11:31

Да добавя към jorro_z още 2 интересни факта:

Наличие на настройка на фокуса на обективите(микроаджасмент) при всички модели, явна или не-явна от много години насам.

Pixelmapping(отстраняване на проблеми пиксели) пак при всички модели от много време насам.Много полезна функцийка която съм ползвал на 2 пъти с успех.Щото иначе е дразнещо наличието на проблемни пиксели:)

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: my.point.of.view   
Дата:   18-05-12 11:44

абе, хора, то фотографията гледам, се превърнала в едно чакане?

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: Myth   
Дата:   18-05-12 11:46

Пак ли?[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
[beer] За фалиралите Пентакс [smilie5] :-)

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: чепат   
Дата:   18-05-12 12:06

кога се чака фулфрейм? бих си купил преди фалита, че имам доста обективи [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: jorro_z   
Дата:   18-05-12 12:10

Таз година се очаква 3 пъти да фалират, и догодина в началото още един път.


Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: loki_in_disguise   
Дата:   18-05-12 12:11

Странно, аз пък имам намерение да мина на Пентакс (От Никон). За това, моля всички във Фото Форум, от които зависи това, нека не фалират още, моля ви. Оставете ги да поработят за сега!
Поиграх си малко с К-5 и....ами, вече го видях с една такава комбинация 77мм 1,8 и 15мм 4. Нататък ще видим.

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: ludiakolio   
Дата:   18-05-12 12:46

Май К5 в комбинация с лимитед трудно се подминава и от най-претенциозните.Дано да е така и с новото к30[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: Alex-dan   
Дата:   18-05-12 12:57

jorro_z, мен тези неща които изброи не биха ме изненадали. Петакс в позицията, която се намират СА ДЛЪЖНИ да предлагат повече [smilie24] Като че ли при тях обаче в перспектива за развитие са по-неясни нещата като система... А иначе, че са симпатична марка - да, от всички, техните тела като че ли най-много приличат на никонските [smilie6] [smilie6]



Публикацията е редактирана (18-05-12 13:02)

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: mitkomk   
Дата:   18-05-12 13:08

Alex-dan "в перспектива за развитие са по-неясни нещата като система" ами доста хора смятат да си останат на кропки. ама споко след няколко месеца живот и здраве ще има и на какво по-голямо да си закачат обективите [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: mbs   
Дата:   18-05-12 13:09

Новото прилича на Ферари :)

http://farm5.staticflickr.com/4074/4874440353_73702df631_b.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: boyanb   
Дата:   18-05-12 13:43

Автор: дидибаев
Дата: 18-05-12 09:36

Е хайде пък да фалират, че тогава такива "спецове" като boyanb ...




явно е че не си усетил /както и няколко други/ тънкия ми хумор

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: дидибаев   
Дата:   18-05-12 19:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: PampersXXL   
Дата:   22-05-12 09:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: PampersXXL   
Дата:   23-05-12 11:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: дидибаев   
Дата:   23-05-12 12:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: steeens   
Дата:   18-02-13 18:30

Някакви новини за фалита или за фул фрейма? Чудя се дали да чакам още или да сменям системата.[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: mbs   
Дата:   18-02-13 20:44

цък [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: Simbon4o   
Дата:   18-02-13 21:15

Това още са слухове... ако искаш ФФ - сменяй, от пентакс най-малкото което е евтин ФФ няма да видиш! Те и обективи нямат много..., тепърва се говори за ново съглашение с токина да им правят нови стъкла, може и някой тамрон да преименуват...

Ако ще вършиш работа с техниката - пентакс не е марката.



Публикацията е редактирана (18-02-13 21:16)

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: ZENON   
Дата:   18-02-13 21:18

То понеже другите ФФ са евтини. Аре стига вицове [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: steeens   
Дата:   18-02-13 21:23

Мога да изчакам още няколко месеца, ама като спомена цената.... май си прав. Освен ако не ни изненадат с без огледален ФФ, ама едва ли.

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: Myth   
Дата:   19-02-13 01:07

Ако ще вършиш работа с техниката - пентакс не е марката.

Пак се почна с глупостите.

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: tihov   
Дата:   19-02-13 21:52

Професионален фотограф съм. Смених Никон, Канон, и от 5-6 години съм на Пентакс. За мене Пентакс е много сериозна марка за професионална работа. Имам десетина обектива и не са ми нужни повече. Не виждам никакви слаби места в системата и не смятам да я сменям, освен с ФФ Пентакс.


Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: Simbon4o   
Дата:   19-02-13 22:12

Ихихи, всички са професионалисти нали на апаратите им се сменят обективите... За мен системата е добра за любители, но за по-сериозна работа никога не бих купил пентакс. Колкото повече ми се налага да снимам по-сериозни неща, толкова повече системата започва да ми пречи. Една от основните причини, поради която ще сменя пентакса са именно обективите.

Зеноне, ФФ не са евтини, но я ми кажи честно, смяташ ли че ако пентакс изобщо пуснат ФФ тяло то ще струва поне колкото канон 6Д(за цената на Д600 не може и да си мислим даже). Аз прогнозирам цена от порядъка на Д800 поне и определено поне аз ще предпочета никон пред липсата на модерни(по-скорошно проектирани) ФФ обективи на марката и още куп спънки. Поне едно време качеството на сглобката им беше ок на пентаксите, сега и това им куца...

Не съм професионален фотограф![smilie5] Поснимвам от време на време с каквото ми попадне освен с моята техника и не съм заблуден фен на никоя марка.

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: steeens   
Дата:   19-02-13 22:49

Simbon4o, ти ме уби. Едно скапано уплътнение ли е причината за твоето разочарование? С един приятел снимахме един път заедно, той беше с канон, същия клас като моето пентаксче...и гледаме снимките на дисплея на апаратите...искаше ми се да си строша апарата в първия срещнат камък. Ама после си обменихме файловете...и пълна мистерия!!!????
...неговите снимки с нищо не бяха по добри, но определено на дисплея на апарата изглеждаха зашеметяващо.[smilie5] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: mbs   
Дата:   19-02-13 23:04

ц, не става... и 15цата и тя

Другите няма смисъл изобщо да се показват, много са зле...[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: ZENON   
Дата:   19-02-13 23:34

Simbon4o,
няма как да прогнозирам нещо, дето я го има, я не.
Частта от живота която е характерна с избързване съм я преминал.[smilie7]
Само се надявам, ако го има да не е 36 и нагоре МП.

Ммм... сглобката викаш. Аз нямам оплаквания. Едно К-х заедно с един обектив падна от ръцете ми от 1.5 метра върху камъни. И нищо... нищо подбито по тялото, нищо счупено - работи си. Друг е въпроса, че махнах обектива и от адреналиновия шок изтървах стъклото още веднъж върху същите павета...[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: Simbon4o   
Дата:   20-02-13 00:04

steens като цяло впечатлението от марката от доста време насам ми е едно такова... маркетингово-измекярско. Много реклама с малко покритие. Относно снимките на екран - винаги съм харесвал нещата на пентакския дисплей и никога това, което виждам на канонските такива. Можеби по-последните им модели на канон стават горе долу екраните, но в никакъв случай не са реалистични. За картинката на пентакса... там трябва да се благодари на самсунг/сони/... матриците са от тях. Факт е обаче, че качествения контрол е силно занижен при всички производители спрямо да кажем преди 3-4 години разликата е огромна.

mbs :) лимитедките нямат работа тука, ако е за работа никога няма да си купя прескъпи пък били те и неповторими на външен вид и компактни твърди обективи. Нещата, които прави 15 лимитед могат да се направят с всеки по-сностен широк зуум и ще спечеля повече гъвкавост и универсалност. Конкретния линк, който си дал не съдържа много кадри показващи достойнствата на обектива, дори никак. Има много слаби кадри там и предимно любителски, а обектива може наистина много вярно е. Твърд обектив бих ползвал обаче само където не може да се ползва зуум - бленди от 2.8 нагоре и дефокуси разни. Това по повод на темата на спора - става ли пентакс за работа или не, не бих работил със лимитедки.
А по въпроса за лимитедките въобще... за мен някои от тях са безкрайно безмислени и само определен тип хора намират смисъл в това обектива им да прилича на капачка за тялото или да е от метал целия и като фокусира да се чува като машинка за бръснене или някакви надървящи надписи да има по него... мен ме блазни винаги само крайния резултат, а именно как снима. Ако някой ден се опарича и изперкам може и да започна да харесвам лимитирани глезотии. Да не говорим, че не малко от лимитедките са правени преди много години и за времето си са били супер, но сега на матрици с много пиксели... Пак казвам някои от тях не се представят подобаващо за парите си спрямо по-евтини, но модерни обективи проектирани наскоро [smilie5]. Иии ако искам компактна система пентакс е последното, за което ще се сетя при наличието на толкова гъдели без огледала в най-различни форми и то къде къде по-компактни и готини като дизайн.

Zenon - твойто К-х може да е оцеляло, но последно като търсихме К-х за колега се оказа, че във базара има само пукнати и то все на едно и също място говоря за 4-5 бройки на различни хора, някои бяха дори на фенклуб съфорумци... определено пластмасата на К-х е по-зле от на К200 което имах да кажем. Не е еталон за качествена сглобка, но К-р го засенчва от всякъде, както между другото засенчва и много други от по-модерните камери за времето си със завидно лоша сглобка и чести дефекти. Така, че К-х си е ок.
За ФФ... и аз не обичам да прогнозирам, но все пак след К-01 все си мисля, че не могат да ме втрещят чак толкова вече. Аз залагам на 24мп, АКО изобщо има такова животно.

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: mbs   
Дата:   20-02-13 09:02

Работа та работа... ти откъде знаеш на човека за какво му е ФФ? За сватби? Е, това вече е тема...

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: simbon4o   
Дата:   20-02-13 09:14

То сватбите работа ли са [smilie5]. Иначе ФФ за какво може да му трябва на човек... за по-плитък доф иначе и кропките вършат работа. Понякога трябва и ако се налага увеличаване на мегапикселите при условие обаче, че е целесъобразно т.е. може да се продаде по-голямото изображение по-добре. Иначе, ако не за работа защо му е на човек ФФ? Има си достатъчно свестни кропки, с които да не се налага да се теглят големи кредити и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: ZENON   
Дата:   20-02-13 11:01

Абе Симо, честно казано, единственото нещо което ме дразнеше от към тела беше К-5, шибания му автофокус и силния АА филтър. В момента дори аз нямам забележки към К-5IIs, с изключение на това, че няма въртящ се екран...
Обаче, политиката им по отношение на стъклата още ме притеснява. Надявам се, че ще съберат критична маса клиенти и ще могат да си позволят по-разнообразен избор нови стъкла.
По отношение на мен, ФФ не ми е нужен имайки предвид това което снимам и къде го снимам. Имам почти всичко като стъкла, което ми е нужно (верно само едно стъкло ми е Пентакс).
Сега единственото за което си мисля е следното:
Да си купя един пластмасов 50/1.8 и да му сменя байонета и/или да купя едно Некс-6 и да го ползвам с над 5 ръчнофокусни светли петдесетици на Канон, Олимпус и Минолта [smilie5]



Публикацията е редактирана (20-02-13 11:03)

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: Jorro_Z   
Дата:   20-02-13 17:26

Симо, специално към г-н Тихов без ирония, моля! Ти ако не знаеш, че той е професионален фотограф, можеш да поразпиташ... на по-високо ниво.

Относно твърдението:

Автор: Simbon4o
Дата: 18-02-13 21:15

Това още са слухове...


Би ли ни казал, тия двамата господа на клипчето - кои са и какви са?

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: reason   
Дата:   20-02-13 17:43

Юли месец ще бъде представено ново тяло К-3 вероятно с новия 20Мп APS-C сензор на Сони, казват че сензора бил с впечатляващ DR.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »