Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 за портретите
Автор: мара   
Дата:   23-11-12 11:02

тинта ми прати това и се почувствах длъжна да го споделя с вас.
Lee Jeffries



https://photo-forum.net/static/forum/2012-11/klny5822.JPG


http://media-cache-lt0.pinterest.com/upload/16114511138063454_EhFE76Pj_c.jpg



https://photo-forum.net/static/forum/2012-11/ujba1069.JPG


http://webodysseum.com/wp-content/uploads/2012/07/homless-lee-jeffries-09.jpg




https://photo-forum.net/static/forum/2012-11/yldi9238.JPG


http://1.bp.blogspot.com/-cSscGMVkRf4/T-77wIPwsNI/AAAAAAAAHX0/hFwy2GI-JPc/s1600/Lee-Jeffries-Photogr


https://photo-forum.net/static/forum/2012-11/xbze3090.JPG


http://3.bp.blogspot.com/-DMuQ833RvR0/T-78CFh-KiI/AAAAAAAAHYM/hEt6TCcukwc/s1600/Lee-Jeffries-Photogr


https://photo-forum.net/static/forum/2012-11/fcaf2665.JPG


http://theworldofphotographers.files.wordpress.com/2011/06/lee-jeffries22.jpg



https://photo-forum.net/static/forum/2012-11/eykk3270.JPG


http://theworldofphotographers.files.wordpress.com/2011/06/lee-jeffries13.jpeg





знам, че сме го пускали тук и сме го гледали, ама не помня вече темата, затва правя нова.


Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: chukov   
Дата:   23-11-12 11:08

abe az imam tuk edna podobna


https://photo-forum.net/static/forum/2012-11/ouds8785.JPG


http://colorspot.net/chukov.jpg



https://photo-forum.net/i/995436




Публикацията е редактирана (23-11-12 11:09)

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: tNt   
Дата:   23-11-12 11:09

няма лошо! Дано има повече такива... за мен това са разкази с един портрет [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: shtukov   
Дата:   23-11-12 11:21

Начи и с широкоъгълен стават..[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: tantris   
Дата:   23-11-12 11:29

Маро, не ме кефят. Предраматизирани пулещи се старци.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: Blackthrone   
Дата:   23-11-12 11:34

Kaто емоция кефят но доста от тях са разбити от фотошоп!

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: tNt   
Дата:   23-11-12 11:35

не виждам ни един опулен [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: мара   
Дата:   23-11-12 11:35

е, ма то не е речено, че всички на едно и същи требе да се кефим...мен също не винаги ме кефи едно и също, някак си ми се променят нагласите...
даже за тия портрети - ами вероятно в определен друг контекст, извън портфолиото му, някои от тах биха ме издразнили...обаче така си давам сметка, че са наистина впечатляващи. НАКУП!

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: swan_   
Дата:   23-11-12 11:41

И според мен е прекалено с фотошопа. Изглеждат прекалено драматично. Това не означава, че не са добри, но просто биха ми харесали повече, ако бяха "пипнати" малко по-малко.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: мара   
Дата:   23-11-12 11:46

абе знам ли...? пуйча им се много време и си мисля, че в случая обработката наистина е много, ама не е прекалена. но пък в случая чувството за мярка е индивидуално и е според нагласата...
аз никога не мога да омачкам така кадър - някак сърце не ми позволява. но пък вероятно и не мога да отстрелям такъв кадър.
от наште оре тука ми е направил впечатление денис бучел, че успява да обработва по сходен начин, но с повече деликатност. пробват се много хора да докарат експресивност, посредством обработка, но най-често резулатът е просто да избушат кадрото...а тук не е така. някак работи в името на целта.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: princess_lia   
Дата:   23-11-12 11:49

Абсолютни изгъзици, нищо общо с портрета, Маро понякога се чудя колко си зле! Някой си се заиграл с широкоъгълни обективи, хайпас филтри и тралала. Ахахаха, ШАСАНаСЕРА[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: мара   
Дата:   23-11-12 11:55

глей ся, аз харесвам и рисуваните табли за креват [smilie5]
особено понякога! днес и сега тия много ми харесват[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: Sky_Knight   
Дата:   23-11-12 11:58

Всичките ми приличат на вещици и зомбита. Прекрасни биха били в компютърна игра за къща населявана от духове и те тия портрети да са окачени по стените. Обещавам, че ще се наакам . [smilie5]

Ама грам истории не разказват. Историята се разказва от поне някакъв допълнителен контекст. Малко извън темата. Но ето в този филм има един уникален портрет. Изгледайте до минутка и 8 секунда и ще го видите. А иначе самият филм е много фотографски издържан, видето е само малка част от него...
http://www.youtube.com/watch?v=8Jk7Ke-yuow

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: princess_lia   
Дата:   23-11-12 11:58

Не коментирам, кво харесваш, все ми е едно. КОментира начина, по който опреди подобна смешка като портрет, знам че познанията ти във фотографията си боса по асфалта и се хиля като пишеш подобни нелепости :)

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: мара   
Дата:   23-11-12 12:03

ме брига баш дали Е или не е фотография. мене ми харесва кат краен резултат, ако ще да е рисувано с ла.на по стената... и Е портрет, та ако ще да е в разрез с де що има правила[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: tantris   
Дата:   23-11-12 12:08

Маро, нещо си се разчуствала мисля[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: мара   
Дата:   23-11-12 12:10

е па може и така да е...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: krist   
Дата:   23-11-12 12:14

само първият ми харесва горе-долу и то именно щото не е прекалена обработката. за останалите споделям мнението на преждеписалите.


Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: princess_lia   
Дата:   23-11-12 12:17

Маро, мега зле си[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: Wania   
Дата:   23-11-12 12:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: princess_lia   
Дата:   23-11-12 12:39

Евгени, корифея на глупостта, траша, двойния стандарт, пълната фотографска неграмаотност - техническа и естетечна - си ти, тинмане! А, и не знам от къде ти дойде на акъла, че аз съм артист. Дали съм рподал нещо? Не можеш да знаеш. Реализиран? Ма ти на кой свят си бе, господин чиновнника? Аз ли задавам детските въпроси в детския форум за филма? А хахахха. Творецо[smitten] [smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: violator   
Дата:   23-11-12 12:39

Сетивността народна е закърнела. Бухат се яко преигравки, обработки, обработченца, обработчища... фото-гафия, дет са вика.


Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: violator   
Дата:   23-11-12 12:40

и р-то бега от думата.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: GOSPODIN   
Дата:   23-11-12 12:55

Като ги видях, се сетих за един автопортрет от лятото.[smilie5]



https://photo-forum.net/static/forum/2012-11/kchg1768.JPG




Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: мара   
Дата:   23-11-12 12:56

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
е па як е!

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: Wania   
Дата:   23-11-12 12:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: мара   
Дата:   23-11-12 13:03

а мен от горните най-много ми харесва ей тоя:

https://photo-forum.net/static/forum/2012-11/fcaf2665.JPG


изобщо не мога да споря дали съм мега зле или просто зле...верно е, че не умея да снимам особено....[smilie5]
ама по въпроса за харесването на картинки е друга работа - туй, дето мене ме кефи в определен момент - просто ме кефи и толкоз. в друг момент може да е друго. аз съм ситуационен опортюнист [smilie21]
инак мое да е най-съвършеното изображение и да ма умори от скука...толкоз е просто! като боб!

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: tantris   
Дата:   23-11-12 13:09

Маро, ръката кърти. Лицето обаче не се връзва (все-едно се усмихва), пък и пръста почти в носа.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: tNt   
Дата:   23-11-12 13:13

артърите -естети, малко са забрайли, че има и публика. Невежа, глупава и мега зле....

Ай сполай ви [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: violator   
Дата:   23-11-12 13:22

Како Маре, да са яде боб съвсем друго нещо. Туй тука са преигравки, блърчета, текстурчета, четчици, тук там светнато.. басси.. фотография.


Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: ElBandido   
Дата:   23-11-12 13:22

и на мене тази с ръката яко ме кефи :)[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: princess_lia   
Дата:   23-11-12 13:22

Eвгени, ще се постаря да ти се наложи нов профил да си правиш. И не ти момче знаменито, ще ми кажеш, къде ще и не ще давам мнение. Ти къде си излган и публикувам, гълъбче? Кой те е причнал теб като фактор, освен, че си потресащо неграмотен :)

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: reincarnation   
Дата:   23-11-12 13:31

Посочените портрети въздействат, а това е най-важно и разбирам вчувстването на Мара, която е по-добър артист от всички, които сме писали дотук и е по-толерантна от нас и следователно по-широко скроена. Виждала съм не една нейна изложба и съм готова да заложа на нея. Онези, които търсят и имат впечатани матрици в главата си за класически портрет биха се подразнили от споменатите горни внушения. И го правят фрустрирайки, сякаш Мара им е виновна, че са лишени от погледа на сърцето й. Артикулираните портрети си имат собствено битие - може да е иронично, сардонично, танатологично и ако щете есхатологично, но въздействат. А Мара е човек, до когото стрелите или трелите на озлоблението не достигат поради чадъра на безразличието й.
Познавам Мара единствено от картините й и това ми стига за да изрека горното.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: mcnicko   
Дата:   23-11-12 14:11

Абе wania и princess_lia що не вземете да си оправяте отношенията на лични и да не ни занимвате с простащината си и двамата? Не е първата осрана тема с вашите глупости. Разберете се като мъже, жени или каквито там създания сте... Струва ми се, ще е най-добре да се разберете на някоя детска площадка, като децата... Писнало ми е да ви чета просташките изпълнения...(мисля, че не само на мен...)

Сега по темата [smilie5] На мен лично очите ми идват малко повече, прекалено кристални и прекалено изкуствени. Склонен съм да се съглася, че това може би е най-ненатрапчивата обработка по подобен начин която съм виждал. Не че съм някакъв разбирач, напротив, просто на фона на останалите които ме дразнят, тази по-скоро събужда други емоции в мен.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: princess_lia   
Дата:   23-11-12 14:14

korkorbashiite[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: мара   
Дата:   23-11-12 14:27

ааа, споко! всеки може да си пише колкот си ще и каквото си ще [smilie5] освен това аз в много от случаите се съгласявам, понакога даже - напълно[smilie18]
оначе наистина коленопреклонно благодаря за рицарството[smilie5]
направо ми се ще да бях дама [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: mikedimit   
Дата:   23-11-12 15:00

Днес минах по моста на влюбените и за моя изненада - те ти там изложба от портрети на известни актьори в подкрепа на деца с увреждания. Много различни от шаблона за портрет, също като тези тук.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: ElBandido   
Дата:   23-11-12 15:20

дайте го и на мене тоз шаблон за портрета, да го слагам и да праа портрети по шаблон :) хахахаа белким направа и аз една изложба [shtrak] [shtrak] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: pefoto01   
Дата:   23-11-12 15:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: мара   
Дата:   23-11-12 15:37

хубуу де, а кой ги намира за грозни...? не и аз.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: pefoto01   
Дата:   23-11-12 15:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: мара   
Дата:   23-11-12 15:45

ами де да знам...изобщо не са загрозени...изобщо хората са принципно "грозни"(по сладкарската скала за хубуст), ама на мен ми харесват. всъщност повечето хора искат да се виждат разкрасени и някъде там настъпва конфликт. и аз предпочитам да се виждам разкрасена, хем си давам сметка, че е смешно[smilie18] .
та не, не ми се струват загрозени, обработката е пресилена, но не и загрозяваща.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: pefoto01   
Дата:   23-11-12 15:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: mikedimit   
Дата:   23-11-12 15:57

ElBandido

[smile] Дайте-подайте..Ми то се краде шаблона, ако не можеш сам да си го измислиш. Както е във всеки занаят и всяко дело.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: violator   
Дата:   23-11-12 16:39

Дизайнерите на облекло ги черпим бира на корем, ако измислят неква широка кройка и облекат невежеството[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: мара   
Дата:   23-11-12 16:47

е, кой както...[smilie18]
който иска седи на тясно и не минава зад бариерата[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: violator   
Дата:   23-11-12 17:14

стига сте хабили плат и конци бе.. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: vikitovikito   
Дата:   23-11-12 17:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: tantris   
Дата:   23-11-12 17:46

Наточени старци?

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: vikitovikito   
Дата:   23-11-12 18:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: мара   
Дата:   23-11-12 18:59

нека, нека, повечето картинки са си екстра и не водят до скука [smilie18] па нека не са фотография. то аз най-обичам хоби заниманията [smilie18] [smilie18] [smilie18]
хеле па кат са интересни[smilie5]
наточени старци хахахааааааа[smilie24]
подострени дедици [smilie24]
да!

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: vikitovikito   
Дата:   23-11-12 19:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: tantris   
Дата:   23-11-12 19:21

Че остаряваш, неусетно почти.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: vikitovikito   
Дата:   23-11-12 19:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: Wania   
Дата:   23-11-12 19:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: princess_lia   
Дата:   23-11-12 19:53

Eвгения пак я сърби някъде, хадали са глистите[smilie5] Eто тоз батко, ше опрай положението в изкуството във фатаграфията, ще прогони търговците от Храма[smilie5]

[ОКЕЙ



Публикацията е редактирана (23-11-12 19:58)

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: tantris   
Дата:   23-11-12 19:55

Откъде тръгнахме, къде стигнахме...[smilie8] [smilie8] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: tantris   
Дата:   23-11-12 19:56

ПП.
princess_lia, мани го тоя пишок. От уважение към старците от началото на темата.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: violator   
Дата:   23-11-12 19:57

ей бе vikitovikito, как с кво да провокират.. "състраданеие..", "мъка, колко мъка..", "тези изстрадали очи.." "говорят.."
Фантазира си народа, трогва се, състрадава, потриса се.. На кво бе.. на некаква преигравка, дет творецот яко е наел по неква права линия и буха там творбици. Ма нищо, да бега скуката.



[smilie18] [smilie18] [smilie18]



три броя емотикони, със смех [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: princess_lia   
Дата:   23-11-12 20:00

готово

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: мара   
Дата:   23-11-12 20:04

а, тия преиграните тука у форумо са с лопата да ги ринеш...у ония в началото на темата нещо не ги виждам тия явления[smilie5]
ама то секи вижда квото си ще

предполагам, че от скуката може да те измъкне и една тъпанарка или биг брадър, ама мене не ми е интересно [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: vikitovikito   
Дата:   23-11-12 20:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: тьма   
Дата:   23-11-12 20:49

нищо ново не видях, маалко повече обработка при същите опулени физиономии, под които и в тоя форум ахкат и охкат[smilie8]


princess_lia[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: мара   
Дата:   23-11-12 20:56

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
опа - редакция само, за да да добавим и тва:

https://photo-forum.net/static/forum/2012-11/lpwf6927.JPG


https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/579065_483001808387079_507684033_n.jpg





Публикацията е редактирана (23-11-12 20:59)

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: vikitovikito   
Дата:   23-11-12 20:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: tNt   
Дата:   23-11-12 20:59

Мара е бяла и добра, гледа да не обижда ентеуектуалците и майсторите...

Идзвиньети, разбирачи [smilie7]



Публикацията е редактирана (23-11-12 21:07)

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: мара   
Дата:   23-11-12 20:59

виж горе, вмъкнах допълнение [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: loki_in_disguise   
Дата:   23-11-12 21:36

На мен нищо не ми е в повече в тези портрети. Мисля, че са изключително въздействащи и са ми като извадени герои от старинни романи. При това много крайни. Не са просто възрастни хора а персонажи с фантастично излъчване. И то сложени в такава атмосфера, че дори глупостите и ниска самооценка изписани след това не можаха да ме разсеят.

Благодаря Ви, Мара за този фотограф. Не го бях чувал никога, но страшно ми хареса.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: мара   
Дата:   23-11-12 21:42

ахам. на герои от романи[smile][smilie24] някои приличат на герои от клуба пикуик...или други дикенсови. абе изобщо - на някви викториански такива [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: мара   
Дата:   23-11-12 21:43

ааа, има и на агата кристи - ей тая горе с ръката си е мис марпъл[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: loki_in_disguise   
Дата:   23-11-12 21:51

И шекспирови герои - джуджета, шутове, вещици, бандити [cool]

Наистина е много добър!

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: princess_lia   
Дата:   23-11-12 22:10

Tintorela, нещо се опитваш да кажеш, ам кво?

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: vikitovikito   
Дата:   23-11-12 22:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: violator   
Дата:   23-11-12 22:39

е чекайте да изслушаме защитата първо


Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: мара   
Дата:   23-11-12 23:26

ти кат съдя ли се изживяваш?[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: ipolit   
Дата:   23-11-12 23:47

Тия сичките ако ги пастнеш as layer и ги мърджнеш получаваш това

https://photo-forum.net/static/forum/2012-11/ocsh2966.JPG


http://1.bp.blogspot.com/_NsYeUQD4k2Y/S3DZpexppoI/AAAAAAAAAAM/ILG-kguUTIA/s1600-R/30662-1101779745sm



Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: CanoniO   
Дата:   23-11-12 23:54

муаааааахахахахааа[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: violator   
Дата:   24-11-12 00:00

Слагайте повече емотикони със смех. Само така ще "изразите себеси".


Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: alfonsito   
Дата:   24-11-12 00:00

Има страхотни снимки [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: мара   
Дата:   24-11-12 00:03

абе, виолаторе, чай да те питам, че дся не ми беше хрумвало - ти кво виолираш? и на колко си години?

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: violator   
Дата:   24-11-12 00:11

Како Маре, сметам да запазя тва в дълбока тайна. Що ти е да знаеш?

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: мара   
Дата:   24-11-12 00:16

за обща култура [smilie21]
имам наблюдения, че не можеш да виолираш каквото и да било. от друга страна ми изглеждаш хем твърде млад, за да си така тесногръд, хем твърде пораснал, за да си така недозрял [smilie21]
(нарочно не ти се смея)

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: violator   
Дата:   24-11-12 00:35

Хм. Ква дилема само. Много ми се ще да се изсмеем тука.

[smilie21] тоя емотикон какво значи?


Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: BirdOfPray   
Дата:   24-11-12 01:07

МАРО, ти нали беше безобразно заета тея дни... гледам поосвободила си се тая вечер... а ?

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: loki_in_disguise   
Дата:   24-11-12 02:04

"Не съм достатъчно млад за да знам всичко". :) Не знам кой го беше казал.

А, по отношение на "недозрялостта", там мъжете постигаме чудеса. :)

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: princess_lia   
Дата:   24-11-12 02:08

Марче, ето портрети, Евгени го остави, скоро ще е отново в хисторията тук[smilie5]

http://www.modds.fr/fr/photographer/1/patrick-swirc



Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: vicking   
Дата:   24-11-12 10:05

Автор: princess_lia
Дата: 24-11-12 02:08
Това че обектът е знаменитост по арт ли прави снимките?



Публикацията е редактирана (24-11-12 10:08)

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: тьма   
Дата:   24-11-12 10:30

с какво е по-лош, но пък си стои тихо и мирно в Представяне



https://photo-forum.net/static/forum/2012-11/pcdi1742.JPG


https://photo-forum.net/static/site_pics/116/1353167028_DSC_0482tag.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: violator   
Дата:   24-11-12 10:32

Пха-ха-ха-ха.. ей тва е. Емотикони със смех.. много!


Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: violator   
Дата:   24-11-12 10:34

хм.. нема и линк за гласуване


Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: princess_lia   
Дата:   24-11-12 11:17

Vicking, от поста ти излиза, че съм казал нещо, което всъщност не съм. Цитираш ме, но тва не са мои думи, нещо си се объркал.[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: мара   
Дата:   24-11-12 13:46

ице, и аз не съм казала, че ония са единствените, дето ми фащат окото [smilie18] много от тия, дето си ми дал ми харесват много, ама много. обаче по друг начин...няма такива екземпляри там...или поне не са така живописно представени. дето се вика - суетата си е суета [smilie18] .

птичо, дай пак онва, ся съм малко по-свободна [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: tantris   
Дата:   24-11-12 13:48

Бе след поста на ipolit всичко друго са бла-бла приказки.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: мара   
Дата:   24-11-12 13:52

[smilie18] [smilie18] [smilie18]
вие говорите като хора, които не обичат шкембе чорба и чесън и за целта ще се опитат да убедят всеки кво е гнусно [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: tantris   
Дата:   24-11-12 14:24

Не съм тургвал в устата си! Най-ужасният ден в живота ми беше, когато като малък ме заведоха на някакво тържество и домакинът беше приготвил шкембе с гарнитура май спанак. Та как съм кълвял от селеното избягвайки контакт с ония ми ти тръбички... Брррр.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: мара   
Дата:   24-11-12 14:28

ето, виждаш ли? аз кат ям всичко, не пропускам удиоволствие! някой ден сигурно ще се науча и чалга да слушам, и бистришките баби!

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: princess_lia   
Дата:   24-11-12 14:53

Maро ма, говоря в момента за това. че някой мми лага думи в устата, които не съм изрекъл/написал.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: мара   
Дата:   24-11-12 14:57

съгласих се бе. споделям. нали и аз тва викам.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: avela   
Дата:   24-11-12 15:00

абе някой ще коли ли прасе?
искам най- сетне да си направя домашен бахур.
извинявайте за спама, но покрай метафорите се сетих.
ако може биологично да е отглеждано, а фотографите снимащи аналогово са с предимство.[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: princess_lia   
Дата:   24-11-12 15:13

Маргосян, ям единствено халал говеждо!

Свинското е мръсно месо!

Споляй ви[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: avela   
Дата:   24-11-12 15:14

ще обобщя, че май мъгливо се изразих.
удоволствието всеки сам си го прави, даже като гледа.[smilie3]
избор да има само- богатство от възможности.
и тъй е за всички потребности...

а това за прасето беше най-сериозно, може и на лични.


Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: avela   
Дата:   24-11-12 15:17

Ицо, всичко е ясно от тук нататък.[smilie5]
Поне по вино има минимален шанс да се намерим...


Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: vikitovikito   
Дата:   24-11-12 19:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: violator   
Дата:   24-11-12 19:57

така е и белото мое стане черно, кат се обработи подходящо

за друго пишем обаче. Видехте ли заглавието? "За портретите".. некак обобщително [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: vikitovikito   
Дата:   24-11-12 20:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: мара   
Дата:   24-11-12 20:28

ми обобщително...кво да е? ако ти харесва някой портрет - показваш го. нещо друго ли си разбрал?
толкова е забавно да сте с тьма на едно мнение [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: violator   
Дата:   24-11-12 20:43

Нищо са не каза како Маре. Спомена само, че портрет си харесала, показала си и толкоз. Що е обобщително..?? Ади, молим те, кажи ни.


Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: мара   
Дата:   24-11-12 20:56

аз? ти казваш, че е обобщително[smilie5] аз се съгласявам. мога да се съглася с още много неща. може да е така, може да е иначе - при достатъчна широта на гледната точка обаче[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: violator   
Дата:   24-11-12 21:01

пха-ха-ха-ха.. зе да си верваш вече

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: vikitovikito   
Дата:   24-11-12 21:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: vikitovikito   
Дата:   24-11-12 21:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: мара   
Дата:   24-11-12 21:29

е, то не е речено, че всеки трябва да разбира всичко [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: vikitovikito   
Дата:   24-11-12 21:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: nomadsl   
Дата:   24-11-12 21:49

Аз лично на Мара показаните портрети ги приемам изцяло положително.

И изобщо не мисля да противопоставям фотографията на останалите изобразителни технологии - с четка, перо, игла, молив или каквото и да е друго. Показаните портрети са добър баланс на изразни средства, цел и внушение. Спорове, коя стилистика е по-истинска ми се виждат детински. Единствено важен е резултатът.

Но дори във фотографията тези портрети ми се родеят по памет с такива на Салгадо. Да не говорим, че имаме чудесни примери от историята - Гоя, Холбайн, Дюрер и едва споменавайки Бош и Брьогел. Не мога да се сетя и името на един английски график от 18-ти век - такива типажи е изобразил, че тези на Мара изглеждат, като актьори от квартално читалище.

Това за "позитивното излъчване" и усмивките, от чието липса страда изображението - го възприемам за пълна шега. Тя стодоларовата банкнота няма изцяло позитивно излъчване /дори зависи и дали я печелиш или губиш/, а какво да говорим за човешко лице.

Струва ми се, че проявената под примерите на Мара невъзприемчивост, изцяло почива на съзнателно или не мислене в шаблони и схеми. То, не че всеки човек не си изгражда схеми, но тези са просто "много тънки книжки".


Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: vikitovikito   
Дата:   24-11-12 22:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: GOSPODIN   
Дата:   24-11-12 23:22

Дрън-дрън ерина! Всеки има право да харесва или не изображения, без да се притеснява дали са графики на Дюрер или снимки на съвременен фотограф.
Отделен е въпроса, каква е компетенцията на коментиращия, но поставянето на всички несъгласни под един знаменател, е доста грандоманско.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: мара   
Дата:   24-11-12 23:25

ама чакай малко, че му изгубих нишката...несъгласни? с какво? кой ги поставя под общ знаменател?

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: vikitovikito   
Дата:   24-11-12 23:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: christal   
Дата:   25-11-12 06:26

Не знам какъв точно трябва да си, за да не оцениш тая серия от лица. Тука се е заформил някакъв хор на отрицанието.
Да, липсва ви култура и широк възглед.
Филтри, широки обективи.. е, и? Хич даже не знам как се постига. Добро е. Направено е от човек с идеи и умозрения.


Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: мара   
Дата:   25-11-12 09:56

понякога си мисля, че нехаресването има доста повече първосигналност от харесването. преди си мислях, че само с мен е така, ама май не е. мене преди години ужасно много не ми харесваше ръбатата форма на волвото.
...а ся педера.ите й егаха майката, уеднаквявайки го с колите за масова употреба...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: biso   
Дата:   25-11-12 10:35

харесвам портретите от първия пост и не си развалям удоволствието с "техничарски" въпроси

относно схемите и шаблоните - май доста хора ги ползват И при преценяването и оценяването на художествени творби /в случая фотографии/.
трудно ми е да разбера сухарския подход при който правила и шаблони игнорират качества, като излъчване, настроение или чувственност. може би сетивата за тях не са еднакво изострени при всички индивиди
в изкуството търсенията са внушения и отражения на усещания, а не на действителност. в изкуството човек има право да пренебрегва това, което е истинско. това е ключът

мара, и тука доста теоретици и критици са налазили ... и Салиери [smilie18]



Публикацията е редактирана (25-11-12 11:10)

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: violator   
Дата:   25-11-12 11:02

Две жени. Ползват един и същ грим. Едната досадна кифла, другата интересна жена, секак погледнато. Открийте разликите.


Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: ElBandido   
Дата:   25-11-12 11:28


https://photo-forum.net/static/forum/2012-11/ybul4684.JPG


http://www.bestdesigntuts.com/wp-content/uploads/2011/08/221.jpg




че темата се измести малко :)


Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: ElBandido   
Дата:   25-11-12 11:34


https://photo-forum.net/static/forum/2012-11/tabn5622.JPG


http://xaxor.com/images/2323250/portrait-1.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: мара   
Дата:   25-11-12 12:11

Автор: violator
Дата: 25-11-12 11:02

Две жени. Ползват един и същ грим. Едната досадна кифла, другата интересна жена, секак погледнато. Открийте разликите.




ако се научиш да гледаш по-непредубедено, току виж се оказало, че си разменят местата [smilie18] [smilie18] казах го по друг начин с примера за волвото, ама трябва по-достъпно май...
п.п. прочети един разказ - на съмърсет моъм май беше, "джейн". наистина ми е трудно, когато се оказва, че постоянно надценявам интелигентността на много хора [smilie8] разчитам на класиците на словото[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: violator   
Дата:   25-11-12 12:51

Како Маре, сичко е въпрос на гледна точка. Нали?
Ето ти на тебе да четеш това.

Фотогафирания фон горе.. забавен [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: тьма   
Дата:   25-11-12 12:52

Само не разбрах кой е съгласен с тьма и защо на мара й прилошава, щом тьма се появи някъде.

Тьма обича естествените, непипани в шопа портрети/и не само портрети/, а ако са и "аналогови"[beer] - просто душата й пее - та кое му е толкова зле на вкуса на тьма - или трябва да се възторгва от некви си криво разбрани креативности.

Казал го е някой - за всяко нещо си има публика и това, че мара харесва нещо, а тьма не го харесва, а харесва онова, което харесва градския например - прави ли тьма кифла, а мара - дама.[smilie8]



Публикацията е редактирана (25-11-12 21:13)

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: violator   
Дата:   25-11-12 12:54


https://photo-forum.net/static/forum/2012-11/vicw3870.JPG


http://www.emilschildt.com/PWL/ma4.jpg



Emil Schildt


Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: violator   
Дата:   25-11-12 12:57

Тъма, леко с думата "аналогов". Техничарите ко чуят.. [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: princess_lia   
Дата:   25-11-12 13:02

Мария е много красива и свенлива датчанка с прекрасни цици[smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: мара   
Дата:   25-11-12 13:08

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: princess_lia   
Дата:   25-11-12 13:11

Кажи, МАрче, кво ти е забавно, сподели[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: мара   
Дата:   25-11-12 13:35

е па чЕти горе [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: мара   
Дата:   25-11-12 17:37

ей тука още няколко портрета, дето мене ме кефят:

https://photo-forum.net/static/forum/2012-11/fltk0431.JPG


http://statics.photodom.com/photos/2012/09/22/2482741.jpg



https://photo-forum.net/static/forum/2012-11/vugl9820.JPG


http://statics.photodom.com/photos/2011/04/29/2177540.jpg


на ей тая мома: Monika Ekiert Jezusek
http://monalli.blogspot.com/





https://photo-forum.net/static/forum/2012-11/btum3424.JPG


http://photomoment.bg/pic/3042/72079.jpg



https://photo-forum.net/static/forum/2012-11/ddub7391.JPG


http://photomoment.bg/pic/3042/62876.jpg



https://photo-forum.net/static/forum/2012-11/tdpt9530.JPG


http://photomoment.bg/pic/3042/52553.jpg


на Миша Бурлацкий
mishaburlatsky.com


Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: мара   
Дата:   25-11-12 20:42

а ей тук има един сериозен набор от служебни портрети на задържани от полицията в сидни. "аналогови" [smilie5], превъзходни! абсолютно занаятчийска работа, никъф съзнателен арт! всеки добър занаятчия трябва да е безупречен...но ако е и малко повече от това, възможно е да се получи шедьовър:
репортаж от полицейски участък в сидни отпреди почти век


Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: vikitovikito   
Дата:   25-11-12 21:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: тьма   
Дата:   25-11-12 21:13

смяташ, че словосъчетанието аналогови портрети звучи глупаво ли - просто съм пропуснала кавичките, веднага ще се поправя, коректоре[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: vikitovikito   
Дата:   25-11-12 22:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: wania   
Дата:   25-11-12 22:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: тьма   
Дата:   25-11-12 22:13


https://photo-forum.net/static/forum/2012-11/ttag2046.JPG

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: тьма   
Дата:   25-11-12 22:15

vikitovikito , който ясно мисли, ясно се изразява - при теб ми е трудно да разбирам идеята, та затова съм те блокирала[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: wania   
Дата:   25-11-12 22:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: vikitovikito   
Дата:   25-11-12 22:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: wania   
Дата:   25-11-12 22:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: wania   
Дата:   25-11-12 22:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: wania   
Дата:   25-11-12 22:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: vikitovikito   
Дата:   25-11-12 22:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: wania   
Дата:   25-11-12 22:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: wania   
Дата:   25-11-12 22:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: next_time   
Дата:   25-11-12 22:32

Изключително е дразнещ маниера на Мара да пише на някакъв псевдо диалект.Предполагам има за цел да звучи закачливо, но за мен е жалко.Ако прекалено дълго се правиш на нещо, в един момент се превръщаш в това нещо.

Съжалявам че не мога да кажа нищо по темата.
А може би пък да кажа че конкретния автор със съзнателното си преиграване при снимане и обработка получава продукт който в началото прави впечатление, което се определя като добро, малко по-късно като обикновенно впечатление, а накрая като лошо.Като му видиш една снимка все едно си видял всичко.[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: wania   
Дата:   25-11-12 22:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: мара   
Дата:   25-11-12 22:33

ами на мен повечето не ми спират погледа. като ми ги подчертаят, харесвам това-онова. повечето неща са напъната липса на оновия неща, които на мен ми привличат погледа. чудя се дали авторите се забавляват дефрагментирайки или толко си могат...или са от ерата и възрастта, в която искат да скандализират нарочно? или е пазарно? както става ясно, аз не знам кои са авторите.не би ми възникнал даже въпросът, ако не бяха качени тук, защото вероятно никога не бих се спряла...
допадна ми скучният с очилата. нещо забелязвам, че обичам портрети с очила [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: vikitovikito   
Дата:   25-11-12 22:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: princess_lia   
Дата:   25-11-12 22:41

Евгенчето, се повтаря много с примерите си[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: vikitovikito   
Дата:   25-11-12 22:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: wania   
Дата:   25-11-12 22:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: мара   
Дата:   25-11-12 22:51

ами аз си спирам погледа според моя критерий, нали така [smilie5]
за разлика от тия, дето обичате да сте категорични, мога да си променям и критериите, и гледната точка и кво ли не. само ми трябва сериозен довод. така като гледам - зесега няма, но не губя надежда [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: wania   
Дата:   25-11-12 22:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: biso   
Дата:   25-11-12 22:57

в примерите на ваня намирам доста псевдо концепт
с изключение на някои от първия и пост



Публикацията е редактирана (25-11-12 22:59)

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: wania   
Дата:   25-11-12 23:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: мара   
Дата:   25-11-12 23:01

ех, колко кратко и ясно го каза...аз толкоз се измъчих [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: vikitovikito   
Дата:   25-11-12 23:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: тьма   
Дата:   25-11-12 23:03

хах, вече не се съмнявам кой е wania [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: biso   
Дата:   25-11-12 23:04

в кои точно, щото не всички са концептуални? при някои внушенията са директни.

нима?

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: violator   
Дата:   25-11-12 23:05

Како Маре, ша ма извиняваш.. тез колодиевите фотоси дет си ги цитирала на предишната страница са басси наивната преигравка.


Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: wania   
Дата:   25-11-12 23:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: biso   
Дата:   25-11-12 23:05

освен при еднокракия, директни внушения не бих казал че има

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: biso   
Дата:   25-11-12 23:08

и би било любопитно да научим за псевдо и не-псевдо концепта... каква им е разликата

разликата е в думата псевдо

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: wania   
Дата:   25-11-12 23:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: wania   
Дата:   25-11-12 23:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: biso   
Дата:   25-11-12 23:18

[beer] моята трактовка е абсолютно свободна базирана на личното ми усещане за фалш и идейна и формална празнота.

не обичам етикетите.



Публикацията е редактирана (25-11-12 23:20)

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: wania   
Дата:   25-11-12 23:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: wania   
Дата:   25-11-12 23:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: biso   
Дата:   25-11-12 23:31

последната ... не ме впечатлява
подобни постановки-натюрморти има много, дори много по-сложни като ситуации и разказ, перфектно технически изпълнени, но мъртви

имам чувството, че разговарям с теоретик изкуствовед



Публикацията е редактирана (25-11-12 23:36)

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: wania   
Дата:   25-11-12 23:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: мара   
Дата:   25-11-12 23:37

абе ся видя ли - важно е да е ясна техниката и да е се продава на св. ниво [smilie18] [smilie18] [smilie18]
бисооо, бисо....кажи ся, да остайм ли темата на салиериевците и агитката им или да продължим да показваме интересни неща на който иска да гледа?
че ва замола - не прекалявайте с картинките, нека всеки употреби усета си за мярка. ако има повечко снимки, нека има 1-2 да са картинки, останалото от сюрията - на линк. както правя аз.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: wania   
Дата:   25-11-12 23:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: мара   
Дата:   25-11-12 23:46

лека. утре може да поемем още. с мярка.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: biso   
Дата:   25-11-12 23:49

необходимоста от обяснения показва, че има нещо сбъркано.

мое лично мнение, отношение и предпочитание е при визуалните изкуства изказа-внушението да бъде директно. всичко останало е литература, теория, игра с думите, а не с визията

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: biso   
Дата:   25-11-12 23:52

надявам се, че не съм прозвучал грубо

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: princess_lia   
Дата:   26-11-12 00:00

Интересното е, че момичето/жената Ваня, показва постоянно едни и същи примери, показани в детския форум за филмите, от нашият сладък любимец Евгени Генчев. Ваня, значи ти си му приятелакта така ли? Просто съм много люботен! НЕ съм виждал до момента, подобен синхрон в изказа, вкусовете и други подобни качества на 2 същества! ИЛи сте близначи брат и сестра, или голяма любов[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: biso   
Дата:   26-11-12 00:11

а вие защо така в мъжки род ... мислех ви за принцесА

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: princess_lia   
Дата:   26-11-12 00:12

Ами, Бисо не съм :)

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: мара   
Дата:   26-11-12 00:13

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: mcnicko   
Дата:   26-11-12 00:14

То в тоя форум явно всички са под прикритие...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: princess_lia   
Дата:   26-11-12 00:15

O ne, az imam ime, molq vi se

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: мара   
Дата:   26-11-12 00:16

и аз...

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: violator   
Дата:   26-11-12 00:20

Irving Penn


Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: тьма   
Дата:   26-11-12 00:23

колко много примери за това как липсата на дарование и идейност търсят прикритие зад крещяща изказност, показност, техника или както там го наречете


Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: princess_lia   
Дата:   26-11-12 00:26

Ма, виолатор, поне да беше подбрал различните серии портрети на Пен, а не карашик, мода, натюрморт и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: мара   
Дата:   26-11-12 00:29

мдам. има много яки. ей тва:

https://photo-forum.net/static/forum/2012-11/esvz5103.JPG


http://3.bp.blogspot.com/-_QtcmNl6_OE/T0he4ctHCtI/AAAAAAAAg30/j1Dur_yiPS8/s1600/IRVING-PENN+LISA+WIN


https://photo-forum.net/static/forum/2012-11/ayoh5262.JPG


http://4.bp.blogspot.com/-ZXgQLFzvD4E/T0hfaRE6ZjI/AAAAAAAAg8A/CbPMPr37XwA/s640/IRVING-PENN+art%25205



Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: biso   
Дата:   26-11-12 00:37

всичките са истински
силни са с това, че са директни и ясни. без текст, подтекст и излишно философстване

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: мара   
Дата:   26-11-12 00:43

...и няма никво значение техниката на изпълнение. както казах преди бая постинги - убавото си е убаво, ку ще и с лай.а по стената да е нарисувано [smilie5]
техниката е средство. тя не е цел и смисъл.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: biso   
Дата:   26-11-12 00:44

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: мара   
Дата:   26-11-12 00:49

ей, и тва...

https://photo-forum.net/static/forum/2012-11/noaj5310.JPG


http://3.bp.blogspot.com/-Dgt3oNTwI-E/T0hfdEZIv-I/AAAAAAAAg8Y/Lru_aUNCb7U/s640/IRVING-PENN+art%25205

и оня портрет на близначките на диан арбус...
и откачените портрети на кертеш...
ама има и дигитални, дето са забележителни.
и маслени!
и с молив!
а оня ден у суратя някой беше качил снимка на една японка, дето в/у праха на една мръсна кола нарисува мерилин монро [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: princess_lia   
Дата:   26-11-12 00:51

[Автор: мара
Дата: 26-11-12 00:43

...и няма никво значение техниката на изпълнение. както казах преди бая постинги - убавото си е убаво, ку ще и с лай.а по стената да е нарисувано [smilie5]
техниката е средство. тя не е цел и смисъл.

/i]

Мара, пак се изказа неподготвена! Бях на 2 изложби на Пен. Първата, трябваше и той да приссъства, но за съжаление почиан на почтена възраст 94 години. Казваше се "Банкет". Няколко вида принтове имаше. Обиквен силвър-желатин, Сибахром, Дай трансфер и платинум/паладиум. Имаше един и същ кадър, принтиран по 2 различни метода (все от самия него). Разликата, не само в техниката на копиране, е от земята до небето. Но трбва да го видиш и почти пипнеш, за да ти стане ясно. Втората изложба, бе "Small Trades", всички портрети бяха копия платинум/паладиум е там вече, може да видиш всичко, до най-малкия детайл.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: biso   
Дата:   26-11-12 01:00

тука пак се захваща темата за техническото изпълнение.
говориш за принтовете, а не за образа.
те няма да направят един портрет по-силен и въздействащ. могат да добавят нюанси или друг смисъл за този който го търси.

това е като различните графични техники - графичния отпечатък се цени заради факта, че е такъв

разбира се, не подценявам техническото изпълнение. то е част от професионализма. според мен, доброто техническо изпълнение помага за недвусмисленото възприятие



Публикацията е редактирана (26-11-12 01:12)

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: princess_lia   
Дата:   26-11-12 01:06

Biso, дали има разлика как изглежда един костюм от вълна и същия от лен?
Различната техника на принтиране, придава или отнема нещо, тва е. Една техника отива за едно нещо, друга за друго.

Ако портрета е лайнян както и да го принтираш, все тая.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: biso   
Дата:   26-11-12 01:09

на едно мнение сме по въпроса.
аз също твърдя, че техниката и изпълнението се подчиняват на идеята, на образа
иначе се превръщат в самоцел
без съдържание



Публикацията е редактирана (26-11-12 01:10)

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: princess_lia   
Дата:   26-11-12 01:14

Анджък

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: wania   
Дата:   26-11-12 01:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: princess_lia   
Дата:   26-11-12 01:25

Само теб, Генчо, само теб, артиста на артистите. ГОУЕМ СИ, ГЛАРУСЕ![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: princess_lia   
Дата:   26-11-12 01:26

Кой копира Пен?

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: princess_lia   
Дата:   26-11-12 01:27

Ти още ли твърдиш, че си жената Ваня?[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: biso   
Дата:   26-11-12 01:29

вие двете ако имате нещо за изясняване извън темата ....
по добре го направете другаде

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: princess_lia   
Дата:   26-11-12 01:38

Еми, блокирала ме е Евгения Генчева, какво да направя :)

Исках само да не се прави на луда и да кже, че е той :)

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: Dumbledore   
Дата:   26-11-12 03:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: rorus   
Дата:   26-11-12 11:16

Мисля, че отдавна мина времето, когато да бъдеш анонимен и измислен в Интернет беше интересно и нормално. Вече не е.
Когато говориш с хора, които са застанали с реалното си име и профил просто не е достойно да се криеш зад измислен (пореден) ник. А достойнството е нещо много важно. И то не зависи от образование, богатство или талант.

Има само един място в българския уеб, където се водят истински дискусии за фотографията и това е тук. И затова е много жалко, че няколко човека просто съсипват опитите за нормален разговор.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: мара   
Дата:   26-11-12 11:52

ами ако са ги банвали по 100 пъти? аз предпочитам да ги има, па ако ще с по 100 измислени самоличности, отколкото да ги няма [smilie24]

ся, видях, че най-сетне сме на едно мнение, плюли в устите и пр. , ама да си дам и мойте 5 стинки:

Автор: princess_lia
Дата: 26-11-12 01:06

Biso, дали има разлика как изглежда един костюм от вълна и същия от лен?
Различната техника на принтиране, придава или отнема нещо, тва е. Една техника отива за едно нещо, друга за друго.

Ако портрета е лайнян както и да го принтираш, все тая.



ама разбира се, че стават различни неща! важното е да са различни, ама хубаво! и вълненият, и лененият костюм биват, но ТРЕБЕ ДА Е ДОБРЕ УШИТ И ИЗМИСЛЕН!
иначе казано - понеже обичам баклава, няма да се откажа от пържола. но е важно и двете да са добре приготвени, качествени, вкусни!

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: princess_lia   
Дата:   26-11-12 12:09

Не, Марчето, престани, голям карашик в устата и главата. Повече в устата може би, ноо се запри, лукуми, баклави и свинско, ай моля ти се.[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: mcnicko   
Дата:   26-11-12 12:39

На конкретни личности "псевдонимите" много добре им описват поведението обаче... [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: мара   
Дата:   26-11-12 12:49

молим, по темата [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: mcnicko   
Дата:   26-11-12 14:06

Добре, по темата [smilie5]

Аз си падам по малко по-стандартни и по-прости неща:


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/oxda0390.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2012-11/ebns9535.JPG


http://zackarias.com/wp-content/uploads/2011/01/zack_arias_portraits_02.jpg




https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/nocw2365.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2012-11/swss0836.JPG


http://zackarias.com/wp-content/uploads/2011/01/zack_arias_portraits_09.jpg



Още от на Зак Ериъс творчеството:

http://zackarias.com/




Публикацията е редактирана (26-11-12 14:17)

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: tantris   
Дата:   26-11-12 14:14

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: rorus   
Дата:   26-11-12 14:56

Маро, работата е там, че като ги има едни - ги няма други. Туйто.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: vikitovikito   
Дата:   26-11-12 15:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: steeens   
Дата:   26-11-12 15:44

Мътно не беше ли бамнат? И на мен ми липсва, а и много добра тема имаше за бромойла. Техниката за намастиляване на копието, която беше описал, може да се ползва много успешно и за живописна техника.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: vikitovikito   
Дата:   26-11-12 15:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: мара   
Дата:   26-11-12 16:28

mcnicko, ами аз харесвам и такива неща. ако ме хване - изобщо не държа да е нещо особено...[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: bgprinter   
Дата:   26-11-12 16:34

ето малко портрети които смятам че са хубави


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/eysz9235.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2012-11/vrmk3815.JPG


http://farm9.staticflickr.com/8207/8165234339_340d53b23b_b.jpg




https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/duuf3299.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2012-11/sbvv3323.JPG


http://farm8.staticflickr.com/7244/7399431032_e4e3ac633a_o.jpg




https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/nmuf3592.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2012-11/yvzl4657.JPG


http://farm9.staticflickr.com/8012/7628143168_7a2915e4dd_o.jpg




https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/bjkg8510.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2012-11/eprk3603.JPG


http://farm8.staticflickr.com/7029/6810765405_90bac4eb25_b.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: mcnicko   
Дата:   26-11-12 16:36

Реших да го вметна аз, че ми е сред любимците. Иначе доста от примерите в темата ми идват твърде хард на погледа(както писах и малко по-назад), а аз обичам нещата да са простички и чистички :D Не обичам кадрите да ме заливат с информация от всички посоки. Всичко което работи на повече от 3 нива докато го гледам почва да ме претоварва излишно. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: bgprinter   
Дата:   26-11-12 16:38


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/fmxl5415.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2012-11/zruy9644.JPG


http://farm5.staticflickr.com/4076/4876806575_c9210c923a_b.jpg




https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/wdah6401.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2012-11/agos9013.JPG


http://farm1.staticflickr.com/130/409262967_0f3a743082_o.jpg





https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/licr7783.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2012-11/iwee9152.JPG


http://farm3.staticflickr.com/2634/4157304763_20ab9cfc61_o.jpg




https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/brsx3597.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2012-11/ehif5033.JPG


http://farm4.staticflickr.com/3361/3619130566_ed500016b4.jpg




https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/brsx3597.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2012-11/ehif5033.JPG


http://farm4.staticflickr.com/3361/3619130566_ed500016b4.jpg




Публикацията е редактирана (26-11-12 16:40)

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: bgprinter   
Дата:   26-11-12 16:48


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/elcw3942.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2012-11/prdz3357.JPG


http://farm2.staticflickr.com/1353/884211009_3ea69a2bb0_o.jpg




https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/enba0022.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2012-11/aawj3699.JPG


http://farm7.staticflickr.com/6153/6143129220_23eafcc62e_b.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: GOSPODIN   
Дата:   26-11-12 17:22

Lukas Roels:



https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/pvhd7720.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2012-11/adbg9502.JPG





https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/uwwj2766.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2012-11/bcei1275.JPG




Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: тьма   
Дата:   26-11-12 17:35

и малко по-назад във времето - Август Зандер



https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/yner3851.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2012-11/efog0948.JPG






https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/gpal2479.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2012-11/ruxp3007.JPG





https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/qjfm1461.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2012-11/uehd9447.JPG




Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: biso   
Дата:   26-11-12 18:05

ооо, тематане е потънала
бут [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: мара   
Дата:   26-11-12 19:21

докато си ровя, немерих един, дето има интересни хрумвания. от такъв тип, дето аз лично съм се заигравала, но разбира се не съм стигнала до кой знае колко далече предимно от мързел [smilie18]
е, начи по понятни причини някои от неговите неща ми харесват [smilie5]
казва се augusto di luca


https://photo-forum.net/static/forum/2012-11/vghr6983.JPG


http://www.photographers.it/free/images/gallery/800_1337411588_8047.jpg



https://photo-forum.net/static/forum/2012-11/xxga7443.JPG


http://www.photographers.it/free/images/gallery/800_1337411253_8047.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: princess_lia   
Дата:   26-11-12 21:12

Поредицата на Пен с Обикновените професии в вдъхновена от Аугуст Зандер.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: princess_lia   
Дата:   26-11-12 21:21

Ето как течният колодий прави да изглеждат модните кадри (портрети в случая).

http://merfeldcollodion.com/portfolios/fashion/



Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: biso   
Дата:   26-11-12 22:35

има доста вълнуващи кадри,
които ще са вълнуващи и без "филтъра" на този начин на печат.
погледнати пез тази призма дори и кофти /без съдържание/ кадри, биха изглеждали по-завършени и смислени - както рамката придава завършеност и фамозност на всяка картина добра или лоша

самоцелното използване на тази визия е трик, ползване на един вид рецепти, хватки за получаване на интересни изображения



Публикацията е редактирана (26-11-12 22:44)

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: princess_lia   
Дата:   26-11-12 22:44

Не, Бисо, давам само пример за техника, и резултат. А, колодиума е един от най-старите фотограафски методи, никъв филтър няма. Колодий плюс мода е интересно. Материите изглеждат интересно. Потрети? Ми не!

П.П. Прочети какво е Wet plate

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: biso   
Дата:   26-11-12 22:47

да не остава грешно впечатление - харесвам този метод като краен резултат.
исках да кажа, че по този начин и доста боклук може да бъде вкаран като арт и професионализъм. това е

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: Dumbledore   
Дата:   26-11-12 22:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: biso   
Дата:   26-11-12 22:52

Автор: Dumbledore
Дата: 26-11-12 22:49

Ти сега взе че даде една доста сносна дефиниция за изкуство. Това е всяко нещо, което е в рамка.

това ти го казваш. не виждам да съм твърдил подобно нещо

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: princess_lia   
Дата:   26-11-12 22:59

Автор: biso
Дата: 26-11-12 22:47

да не остава грешно впечатление - харесвам този метод като краен резултат.
исках да кажа, че по този начин и доста боклук може да бъде вкаран като арт и професионализъм. това е




Ами, аз не казвам обратното[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: biso   
Дата:   26-11-12 23:02

[smilie24] ми тогава [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: violator   
Дата:   27-11-12 00:08

Върху черно, почти без стичане.



https://photo-forum.net/static/forum/2012-11/dcnb5155.JPG


http://studioq.com/storage/blog/wp-content/uploads/2009/05/tre-oil-2-web.jpg





https://photo-forum.net/static/forum/2012-11/oikx7471.JPG


http://studioq.com/storage/blog/wp-content/uploads/2009/05/tre-oil-web1.jpg





https://photo-forum.net/static/forum/2012-11/pqtx4715.JPG


http://studioq.com/storage/blog/wp-content/uploads/2009/05/tre-alumitype-web.jpg





и албуминов отпечатък


https://photo-forum.net/static/forum/2012-11/idnv7951.JPG


http://studioq.com/storage/blog/wp-content/uploads/2009/08/slaveimage.jpg





Quinn Jacobson


Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: CanoniO   
Дата:   27-11-12 00:12

много интересно, определено...

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: violator   
Дата:   27-11-12 00:12

Може да си направите препратка към първа и шеста страница страница на темата.


Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: CanoniO   
Дата:   27-11-12 00:15

недей казва кой, къде да си прави препрадки, тоя негър горе показва, че си имаш хабер, много хора ще го харесат...

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: violator   
Дата:   27-11-12 00:21

Добре CanoniO, без препратките.


Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: Wania   
Дата:   27-11-12 01:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: CanoniO   
Дата:   27-11-12 01:26

ами, лично аз съм расист...
всичко от което имам нужда е, някой да ме убеждава, че не съм прав....



Публикацията е редактирана (27-11-12 01:27)

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: uri64   
Дата:   27-11-12 01:49

Wania написа:

> Ако случайно се плеснете по
> темето, запитайте се: какъв е
> смисъла да гледате и да се
> любувате на хубав захаросан
> портрет на негър, който дори не
> познавате, какво ви дава това,
> какъв е смисъла от негъра?


Горе долу същият смисъл, като от гледането на кадър, изобразяващ псевдо-еротична сцена, тук-таме поръсена за вкус с кървища, сополи и някакви други съмнителни на външен вид секрети, от сорта на тия, които пускаш за примери по разните форуми.
Просто различните хора харесват различни неща...

Това без да искам да се заяждам или да обиждам...

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: Wania   
Дата:   27-11-12 02:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: Dumbledore   
Дата:   27-11-12 02:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: Wania   
Дата:   27-11-12 02:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: Dumbledore   
Дата:   27-11-12 02:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: princess_lia   
Дата:   27-11-12 03:11

Аиде бе, гларус, кажи си, че си ти, ахахах не ме била познавала, дамата Ванчйето, да ти скъсам дънкито, мухаххахаха[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Евгени, tolkova e tujno vsichko tova. MUchno mi e za teb, vidqh te¡, Lo siento cariño¡ Un beso[smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: princess_lia   
Дата:   27-11-12 03:14

Никонио, кое ти е интересно? маниера на тази техника ли? Колодии? Дрън, дрън чи пляс! Хував негър, до тук.

Виолатор, странни смесици от примери даваш. За кво ги даваш и ти не знаеш. Къде е Емил къде е Джакъбсън или както е там, Къде е Пен? Не карашик брато, ми компот от диви сливи.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: Wania   
Дата:   27-11-12 03:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: violator   
Дата:   27-11-12 06:59

Закачам се princess_lia. Опитвам се да ви опозная всички дето пишете тук. Съвсем добронамерен съм.


Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: Dumbledore   
Дата:   27-11-12 08:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: GOSPODIN   
Дата:   27-11-12 08:49

Wania, много грандоманско изказване. Сравняваш се с Висоцки по божественост, но неговите песни са известни на всички, а твоите фотографски "песни" , къде са? Защо не ги покажеш?
Да поставяш всички под един знаменател, че са псета дето те ръфат е доста елементарно, като постановка и граничи с параноята.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: crystalwater   
Дата:   27-11-12 09:05

Лоши впечатление от една не малка част от потребителите тук. Малко на принципа "чааве нанайси феродо".
Един дава пример с Висоцки, друг му вика, че се стравнява с Висоцки.

Гледам има хора дет гулем го вадат, ама мек...

Хубаво е да се гордееш със заложбите които имаш, но по-хубаво е да си толерантен към околните. Никой няма да ви вземе хляба.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: GOSPODIN   
Дата:   27-11-12 09:15

crystalwater, объркал си фото форума с битака. Като няма , какво да кажеш по темата реши да хвърлиш и ти камък в миризливата каша, но знай, че ще те опръска.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: Wania   
Дата:   27-11-12 09:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: Dumbledore   
Дата:   27-11-12 09:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: princess_lia   
Дата:   27-11-12 12:09

Kerida Wania, за къде си?

Толква ми стана тъжно снощи, Евгенчо, ло синто мучо мучачо[smilie5] [smilie7]
Почему???Почемуу?????Блядь[smilie9]

[smilie9] [smilie9] [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: ElBandido   
Дата:   27-11-12 12:14

чета ви с интерес :) моля ви не спирайте[smilie21] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: princess_lia   
Дата:   27-11-12 12:22

wiolator, [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: krist   
Дата:   27-11-12 12:27

кой е тоя Високци, дето го споменавате?[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: princess_lia   
Дата:   27-11-12 12:31

Е, ся?

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: Tantris   
Дата:   27-11-12 12:34

Луд свят. Принцесата и Пумата едни такива зли, а пък Кристал културно коментира в цяла тема. Иде краят на света!

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: princess_lia   
Дата:   27-11-12 12:44

Кой е ПУМАТА?

ПУМА, имаш предвид Puma concolor?

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: mcnicko   
Дата:   27-11-12 13:16

Принцесата май е седнала на грахово зърно...[smilie8]



Публикацията е редактирана (27-11-12 13:16)

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: Tantris   
Дата:   27-11-12 13:18

Напомни ми вица с "-Кой е тоя Паякът???"[smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: uri64   
Дата:   27-11-12 13:23

Wania написа:

> Без да искам да те обиждам, но
> много жалко, ако само това виждаш в
> примерите ми. Тези неща, които
> изброи са единствено в твоята
> глава. Разни хора, разни глави! И
> всяка има право на шапка!

Е, значи когато някой нападне твоите възгледи и предпочитания тогава е в сила "Разни хора, разни глави! И всяка има право на шапка!", но когато става въпрос за това, което харесват другите - тогава е "като се плеснете по челото какъв е смисъла да харесвате това, което харесвате"? Много едностранчива толерантност - прилагаш я само към себе си [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: Tantris   
Дата:   27-11-12 13:53

Бе я посетете профила на наш Knartist - много добър автор!
Явно е излизал от депресията[smilie3]


https://photo-forum.net/static/forum/2012-11/crhm2786.JPG


https://photo-forum.net/static/site_pics/178/n_1333562423_DSC_0305_.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: X_C   
Дата:   27-11-12 19:36

А, добър вечер, отново[smilie5]

Не ми стана ясно, защо администраторът на сайта блокира профила на принцеската, ся ше ме набие. Явно пак съм писал мръсотии, но пък сега не си спомнян, както и да е.

Сега, Тантрис с такава жена и аутист ще се излекува!

После ще си пишем пак!


П.П. Даже пуснах снимка :)



Публикацията е редактирана (27-11-12 20:05)

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: X_C   
Дата:   27-11-12 19:42

Забравих да кажа, аз съм Христо Станкулов[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: biso   
Дата:   27-11-12 19:44

баси метаморфозите ....

мараба Христо Станкулов [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: vikitovikito   
Дата:   27-11-12 20:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: autosvet   
Дата:   27-11-12 20:35

Всичко си е както преди [cool] ама има новобранки дето още кълват на гола кука. [shtrak]

П.П. Повече снимане по-малко писане/говорене.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: X_C   
Дата:   27-11-12 20:42

Е, никой не кара друг да кълве квото и да е. Стръв няма. Криза е. Евгени, не е добре и трябва да му помогнем!! И той е част от нас. Ще направя подписка за събиране на пари!

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: vikitovikito   
Дата:   27-11-12 20:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: X_C   
Дата:   27-11-12 20:51

Ако не беше, нямаше да пиша сега подписката!

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: CanoniO   
Дата:   27-11-12 21:36

кой от всичките е хикс_хикс_ел_огре?

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: мара   
Дата:   27-11-12 22:03

чувствам се демоде...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: steeens   
Дата:   27-11-12 22:04

Що пък демоде? [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: X_C   
Дата:   27-11-12 22:07

Може би понеже мина педесетте [smilie5] [smilie7] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: vikitovikito   
Дата:   27-11-12 22:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: мара   
Дата:   27-11-12 22:24

ааа, молим! да ги нямаме! имам още 5 години до 50-те [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: vikitovikito   
Дата:   02-12-12 20:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: мара   
Дата:   02-12-12 21:30

при тва още преди да навърша пеесе [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: bgprinter   
Дата:   03-12-12 02:41

http://ericyahnker.com/jpg's/2009_Bizarro_Picasso.jpg



Туй е Пикасо, известният му портрет [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: bgprinter   
Дата:   03-12-12 02:49


https://photo-forum.net/static/forum/2012-12/uggw6256.JPG


https://artofplatinum.files.wordpress.com/2012/05/de_monocerote_2011_stefan_milev_platinum-palladium

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: bgprinter   
Дата:   03-12-12 02:53


https://photo-forum.net/static/forum/2012-12/mdni4651.JPG


http://lh6.ggpht.com/-zMnOgkqi8Tk/Tu7dyNiLOOI/AAAAAAAD6EY/yVf48z24V5g/Irving%252520Penn%252520%25252

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: bgprinter   
Дата:   03-12-12 03:05


https://photo-forum.net/static/forum/2012-12/pshw0170.JPG


http://www.nga.gov/exhibitions/2005/penn/images/penn_ss3.jpg




https://photo-forum.net/static/forum/2012-12/zqll2425.JPG


http://lh6.ggpht.com/-ysb6VbDXO78/UCGNE_mdutI/AAAAAAAD6K4/Wy8cXzum3CQ/Irving%252520Penn%252520%25252



https://photo-forum.net/static/forum/2012-12/notu5583.JPG


http://www.photoalliance.org/EventImages/444/1/Moon1.jpg




https://photo-forum.net/static/forum/2012-12/efqa7081.JPG


http://24.media.tumblr.com/tumblr_maof6nn8em1qkqv1wo1_1280.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: hotsnail   
Дата:   03-12-12 08:04

Irving Penn има и по нормални творби. Не знам защо все търсите изкилиферчените и не лице приятни неща.

Има снимки на Кейт Мос или на Кенеди изобщо много нормални и майсторски заснети неща

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: мара   
Дата:   03-12-12 10:32

ами защото едните се запомнят по една причина, друго - по друга. портретката на кейт мос може би не би я запомнил, ако не беше кейт мос. човек от зората на времената отбелязва онова, което е по-различно. понякога даже го унищожава. това правят често и животните - видът не ще различните.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: Frida   
Дата:   04-12-12 11:45

Всеееееки път едно и също. Различни никове, понякога същите играчи, понякога други, но всеки път играете една и съща пиеса на егото. Защо се ръфате така?! Като покажеш колко си критичен, какъв артистичен вкус и знание имаш, като наобидиш хубаво другарчето си по най-духовития и интелигентен начин ... и какво? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: мара   
Дата:   04-12-12 14:41

фридке, то па що са косиш?

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: hotsnail   
Дата:   05-12-12 00:13

охххх хич не ги разбирам. Просто казвам, че не му е цялто творчество странно обезобразени неща. Дори и тия дето са пуснати са по-скоро документалистика на разни племена и такива.

да зема да споделя и една връзка. Цъкам тука половин един час. Хубаво е направено. Явно иска още работа ама ако знае човек коя картина търси шанса я че ще я намери, а може и по автори....

http://www.wikipaintings.org/


Интересно наблюдение си направих (то щото нищо не разбирам). Портретите от ренесанса, че и до доста по късно много често са композирани противно на това което сега имаме като шаблон. Ако загледаме модерните неща винаги са от ляво на дясно. Ето скорошен пример на авторката на темата (много впечатляващ)


https://photo-forum.net/static/forum/2012-12/knrn3355.JPG


https://photo-forum.net/static/site_pics/154/1354434471_grijoven_kloun_malyk.jpg



Ама има прекрасни творби с обратна композиция.


https://photo-forum.net/static/forum/2012-12/vtjv3869.JPG


http://uploads5.wikipaintings.org/images/leonardo-da-vinci/head-of-a-young-woman-with-tousled-hair-l



https://photo-forum.net/static/forum/2012-12/turz3366.JPG


http://uploads3.wikipaintings.org/images/albrecht-durer/portrait-of-a-venetian-1505.jpg


Интересно ми стана и с първо образа на женските портрети. В повечето икони нещата вървят от ляво надясно и отгоре надолу ама Леонардно леко е обърнал нещата и в интерес на истината и икони има обърнати


https://photo-forum.net/static/forum/2012-12/mbnu5779.JPG


http://uploads8.wikipaintings.org/images/leonardo-da-vinci/madonna-litta-madonna-and-the-child(1).jp




Публикацията е редактирана (05-12-12 00:17)

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: мара   
Дата:   05-12-12 10:37

авторката на горното още в коментара към него си признава, че се е насрала композиционно [smilie5]
ама я мързяло да са поправи, което може да е глупаво, но е обяснимо.
за останалите - ами по време на цялата тема се опитвам да кажа, че има значение крайният продукт и неговото въздействие. а предвид уменията, усета...много по-рядко - теоретичната подготовка, той може да бъде "по", "срещу", "независимо", "въпреки" правилата. който умее да гледа, да вижда, да комбинира, обикновено не се занимава с теоритизация. прави нещата механично и успешно, независимо в какъв вид визуални изкуства се изявява. сега - нека не бъркаме обикновения идиот, който не иска да научи елементарни неща с оня човек, който ги знае, но не ги дефинира и етикетира, той понякога не знае дори, че ги знае. също така е бъкано с идиоти, които са теоретично подковани като 31 чифта волове, но не могат и чеп за зеле на направят.
естествено, когато иде реч за някакви особено тежки и сложни композиции, там е малко по-различно.
ама говорим за портрети.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: X_C   
Дата:   06-12-12 23:24

Например, Roids


Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: hotsnail   
Дата:   07-12-12 21:51

да разбуним малко преди края на 5-ъка.

Мисля си, че Мара и другите артисти тука са прави. Формалните знания не помагат. Обаче трябва визуална култура, опит и анализи много. Не може да си Моцарт и да не знаеш нотите. Няма как да пуснеш едно дете с чист ум и то да нарисува Мона Лиза. Не можеш да изкараш нещо по-интересно от Пикасо ако не си виждал картина през живота си.

Съгласен съм че при креативния процес трябва да оставиш усета да те води. Обаче тоя усет 99% копира познатото и 1% креативност. ако и двете са на ниво става шедьовър.

Във фотографията в 21-ви век е доста по брутално отношението. Голяма част от снимките са директни имитации с много дефекти. толкоз много дефекти, че драгия зрител няма и идея какво гледа.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: тьма   
Дата:   08-12-12 19:15

а не е ли гениалността в простотата на изказа


https://photo-forum.net/static/forum/2012-12/meff7654.JPG



Робер Дуано


Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: biso   
Дата:   08-12-12 20:45

горния кадър ..... сигурно е групов портрет на френския национален отбор по слънчев загар

иначе съгласен за простотата на изказа, когато има такъв

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: тьма   
Дата:   08-12-12 20:47

Горният кадър е на доказан фотограф, а той нещо не си е падал по способа - чрез формата към успеха


Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: biso   
Дата:   08-12-12 20:55

нищо против доказаните фотографи.
само се чудех какво общо има с темата

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: hotsnail   
Дата:   08-12-12 20:59

Ами доказва това дето написах - Хубави домати растат в добре гледана градина.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: тьма   
Дата:   08-12-12 21:23

кое не е общо с темата, ами то в тази тема освен изчанчени портрети, какво друго има - а моята теза е обратната, изопачената форма не е признак на гениалност, а напротив


Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: hotsnail   
Дата:   08-12-12 21:28

Тъма и аз съм фен на изчистените и красиви неща. Тезата ми е че преди да станеш гениален помага да си образован. Ясно е, че има и други предпоставки

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: мара   
Дата:   08-12-12 22:16

аз лично съм се убедила много отдавна, че има хора, с които няма смисъл да се обяснява човек, така че прескачам. обаждам се, когато е особено натрапчиво тъпо...или агресивно...или когато имам спешна работа за вършене - да се нахъсвам [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: тьма   
Дата:   08-12-12 22:20

че кой те е карал да се обаждаш, ти си харесваш ококорените портрети от първата страница на тази тема, аз - не - няма смисъл да се коментира



Публикацията е редактирана (08-12-12 22:27)

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: Wania   
Дата:   09-12-12 00:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: next_time   
Дата:   09-12-12 10:01

Предполагам ако същите хора пишете в кулинарен форум ще защитавате същите позиции със същите думи, само че ще става въпрс за простите и изчистени балкански кебапчета срещу префърцунената френска кухня.Разбира се ще се включва и Евгении от позицията на хипар бунтуващ се срещу факта че независимо дали е кебапче или кордом блю не е редно да се яде от чиния, а трябва направо от земята без прибори, така ще се разбие старата естетика без да се изгуби хранителната стойност.



А примера с доматите ... важи само за любителите на домати, за любителите на ягоди ... едва ли, няма сладко от градинска ягода което дори да се доближи до това от дива ягода.

ПП.Каквото и да ядете, редно е да си измиете ръцете преди това, а ако не сте ползвали прибори и след това.[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: Wania   
Дата:   09-12-12 10:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: Dumbledore   
Дата:   10-12-12 14:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: мара   
Дата:   10-12-12 15:49

търсим некви по-особени портрети, че да продължим лакардията, ма не намирам кой знае кво...само класика [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: Tantris   
Дата:   10-12-12 15:57

На Кокошка са добри.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: swan_   
Дата:   10-12-12 16:04

Дай и класика де Маре! Да върви темата.
Иначе некста винаги ми е пълнел душата. :)

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: мара   
Дата:   10-12-12 16:18

е, давайте линкове - патки, кокошки...квот има! аз имам няколко...ъъъъ...своеобразни, ама са ми мои си...и са картинки, не снимки [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: Tantris   
Дата:   10-12-12 16:37

Мани, мислех за Шиле, казах Кокошка.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: Tantris   
Дата:   10-12-12 16:39

А за фотографските портрети - те имат стойност единствено, когато са на гоУеми хора.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: мара   
Дата:   10-12-12 16:47

а, не само....щракаш наред...щото не се знай кой после ще стане гоуем! представи си, че си щракнал сериен убиец или бъдещ президет? [smilie18]
шиле е як, да! ма май некой беше качил вече тук. ваня май.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: Tantris   
Дата:   10-12-12 16:50

Ееее не, те като станат гоУеми придобиват вид.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: rorus   
Дата:   10-12-12 17:13

http://fritzphoto.com/arts/astra-velum/



Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: мара   
Дата:   10-12-12 18:43

бе право да ти кажа тия не ми харесват...[smilie8] после, като осмисля защо, може да споделя, ама засега не знам.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: тьма   
Дата:   10-12-12 18:53


https://photo-forum.net/static/forum/2012-12/kdfg8480.JPG



Ричард Аведон


Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: мара   
Дата:   12-12-12 15:06

на мен винаги са ми правили силно впечатление портретите на лайла:

https://photo-forum.net/static/forum/2012-12/kran4094.JPG


https://photo-forum.net/static/site_pics/112/a_1200004513_plamena444f.jpg



https://photo-forum.net/static/forum/2012-12/tqhl5366.JPG


https://photo-forum.net/static/site_pics/105/i_1187112238_ml1fo.jpg



https://photo-forum.net/static/forum/2012-12/rdqw7685.JPG


https://photo-forum.net/static/site_pics/105/i_1173038308_rann2fo.jpg



у фликр са по-новите, има зашеметяващи, но не мога да кача картинки оттам.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: мара   
Дата:   18-02-13 17:52

ей тука един австралиец, дето прави портрети на дъщеря си...не точно портрети - разработки на класически сюжети. готино е. а, и отваряйте на голямо, щото инак ще ви се сторят странно орязани...[smilie5]
Bill Gekas


Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: Agent_Provocateur   
Дата:   18-02-13 21:25

Автопортрети на бъдещата ти старост [smile]
http://www.lensculture.com/hamada.html?thisPic=1

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: feliz   
Дата:   18-02-13 23:40


https://photo-forum.net/static/forum/2013-02/rbek8645.JPG


https://photo-forum.net/static/site_pics/116/1360932739_DSC_5418.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: violator   
Дата:   19-02-13 07:43


https://photo-forum.net/static/forum/2013-02/jxky9891.JPG


http://cdn2.all-art.org/yapan/History%20of%20Photography/2a_files/image065.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: feliz   
Дата:   19-02-13 19:41


https://photo-forum.net/static/forum/2013-02/mjkn2228.JPG


http://inews.bg/pictures/811231_450_.jpg



няма фотошоп.[smilie5]
има арт. боди арт.[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: violator   
Дата:   19-02-13 21:19


https://photo-forum.net/static/forum/2013-02/jbyz6545.JPG


http://www.maryellenmark.com/images/520px/239H-POL-201.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: мара   
Дата:   19-02-13 22:33

абе вчера аз в суратя много харесах едно нещо, ма днеска не го намерих...
[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: sirkhann   
Дата:   19-02-13 23:09

Може да си е отишло вкъщи [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: мара   
Дата:   19-02-13 23:28

не, бе...имало шизоидна проява - два профила на въпросното лице...[smilie18]
ето го:
https://photo-forum.net/static/forum/2013-02/jorz8195.JPG


http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/598419_495435240516638_1063947919_n.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: roussinoff   
Дата:   20-02-13 15:45

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: мара   
Дата:   20-02-13 15:49

проба, проба...емзеперикс, чуваш ли ме?

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: tutttifrutti   
Дата:   20-02-13 16:10

На мен пък ми е чудно защо много автори решиха, че хиперболизирането на луничките е яко.[smilie8] Преди ми харесваха тук-там някои снимки с повечко лунички,ама като вземат с шопа да ги изкарват на преден план...ами става като в оня виц дето някой се иза**л на вентилатора в дискотеката...
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: мара   
Дата:   20-02-13 16:58

е, именно...ама аз понеже винаги се сещам за вица и се кефя [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: chill   
Дата:   20-02-13 17:05





Публикацията е редактирана (20-02-13 18:50)

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: мара   
Дата:   20-02-13 17:16

тука нема...ама аз кат малка даже си ги рисувах [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: tutttifrutti   
Дата:   20-02-13 17:28

аз понеже си имам изобилие, та сигурно е комплекс [smilie5]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »