Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Критика?
Автор: ИВЕВЕ   
Дата:   14-02-13 23:39

Чувствайте се поканени да ми кажете колко ужасни са снимките ми. Не, сериозно. Дайте някакви съвети, че съм го закъсала...
Има ли някаква надежда за такива бездарни ентусиасти като мен? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Критика?
Автор: mutriu   
Дата:   14-02-13 23:48

[smile]



Публикацията е редактирана (15-02-13 15:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Критика?
Автор: dragoifevzialii   
Дата:   14-02-13 23:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Критика?
Автор: realnoncho   
Дата:   14-02-13 23:54

Има - само проби желание и нови идеи да се намират [beer]
Не че е лошо, но някак ми се струва че се опитваш да караш по черно-белите клишета. Особено в последните няколко снимки ми липсва идеята, някак насила и самоцелно търсени изглеждат.

Отговори на това съобщение
 Re: Критика?
Автор: sonda   
Дата:   14-02-13 23:55

Не са лоши,ама прекалено черно-бели и в повече ми идва абстракцията[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Критика?
Автор: pachok   
Дата:   14-02-13 23:56

Не са особено запомнящи се, но не бих казал, че са лоши, на мен са ми интересни.

Отговори на това съобщение
 Re: Критика?
Автор: metodiev_martin   
Дата:   15-02-13 00:04

На теб ако ти харесват, какъв е проблема

Отговори на това съобщение
 Re: Критика?
Автор: my.point.of.view   
Дата:   15-02-13 00:06

Винаги съм харесвал снимките ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Критика?
Автор: ИВЕВЕ   
Дата:   15-02-13 00:17

Благодаря ви, наистина... макар че, да си призная, не това беше идеята.
realnoncho, прав си. Знам и точно това ме дразни.
Това ми е проблемът, темата не е направена от някакъв извратен мазохизъм или търсене на внимание... Желание да се науча наистина имам.
Мисля, че благодарение на някои хора тук, от регистрацията си имам известен, макар и не голям, напредък, но пак се оливам много с клишетата.
metodiev_martin, не е нищо фатално. Ще ми се да получа някакви насоки просто. Критиката винаги е полезна, поне според мен.
Благодаря ви, наистина! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Критика?
Автор: realnoncho   
Дата:   15-02-13 00:25

Насока трудно някой може да даде, все пак идеята е че снимаш каквото ти харесва.

Опитай да снимаш различни неща, вкарай движение в кадрите, не търси сковано кадъра, забавлявай се докато снимаш... Това ми дойде като така набързо [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Критика?
Автор: my.point.of.view   
Дата:   15-02-13 00:34

Отговори си защо снимаш, в какво вярваш.
Облечи твоите ценности с изразните средства на фотографията.
Каква е твоята фотография и как искаш да ни предадеш посланието си.

Отговори на това съобщение
 Re: Критика?
Автор: turntablism   
Дата:   15-02-13 00:34

Аз също съм от тези, които харесват снимките ти :) [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Критика?
Автор: dragoifevzialii   
Дата:   15-02-13 01:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Критика?
Автор: shadravana   
Дата:   15-02-13 01:25

1. Отговори си на въпроса, защо снимаш това. Просто ти харесва или има послание. Ако има послание, ясно изразено и разбираемо ли е? Ако е просто, защото ти харесва и доставя удоволствие, не си длъжна да се съобразяваш с абсолютно ничие мнение.

2. Насочени ли са към определена аудитория? Коя е тя? Каква е демографията, социалния и статус, ниво на възприемчивост към даден жанр като цяло. Търсиш широко одобрение или истинските ценители на това, което правиш.

или да перифразирам:

Изясни си за себе си :защо? какво? как? за кого? снимаш и нещата сами ще се подредят.

Отговори на това съобщение
 Re: Критика?
Автор: тьма   
Дата:   15-02-13 07:30

Не всичко ми харесва, има доста самоцелни, които не изразяват нищо или просто не е постигнато посланието към зрителя, наистина залиташ само по черно-бялото, но това е твой избор.
шадравана го е казал/а добре[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Критика?
Автор: my.point.of.view   
Дата:   15-02-13 09:58

Ще си позволя да коментирам т. 2 на Шадравана -

Като цяло - колкото по-директно е едно изкуство, толкова по-популярно е то. Има ли нужда от допълнителна мисловна дейност от страна на неавтора (зрител, читател, каквото се сетите), тогава популярността му спада.

Или пък неща, които изглеждат екзотично и трудни за правене - също събират погледите.

А дали цветно или черно-бяло - това зависи от нашите възможности. Може да не ни стигат стотинките за цветен филм?

Накарахте ме да се замисля за пореден път за черно-бялото и цветното, за кадрирането - пейзаж или портрет - с цялата им сериозна несериозност : )

Отговори на това съобщение
 Re: Критика?
Автор: Tnt   
Дата:   15-02-13 10:01

my.point.of.view [smilie24] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Критика?
Автор: name1993   
Дата:   15-02-13 10:21

Наистина има няколко като случайно щракнати просто и нищо не изразяващи снимки, но пък като че повечето са предназначени не само за гледане, но и за разсъждаване.
Забелязал съм, че именно такъв тип снимки обикновено подминават любителите на модни, glamour, сватбена и т. н. фотография - всъщност, както казва my.point.of.view - екзотичните, изсценираните, с изкуствено осветление, запълващи отразители, дифузери, поглед в камерата, рокля от бал и т. н. Още един [smilie24] за мнението му.
Ако съдихме всяка снимка дали е клише или не - че то вероятно почти всяка е в едно или в друго отношение. Не сме първите, няма и да сме последните.



Публикацията е редактирана (15-02-13 10:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Критика?
Автор: gggf1   
Дата:   15-02-13 10:48

всичко се учи с времето ако не го научиш
не си снимал достатъчно [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Критика?
Автор: мара   
Дата:   15-02-13 11:23

минах под кадрите...надявам се да съм ти полезна

Отговори на това съобщение
 Re: Критика?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   15-02-13 14:23

ИВЕВЕ, с какво си го закъсала? С липса на Б точки, с липса на идеи или просто творческа криза.
Работиш повече по формата , линиите и детайла, а някои от кадрите малко напомнят старите процеси. Виждам и някакво влияние от форумци разботещи по подобен начин.

Някои колеги правилно са ти казали, че ако те кефи даден кадър, го прави и да не ти пука за мнението на зрителя. Така ти харесва- така го правиш и толкоз.
Другото е да си промениш стила само и само за да се харесаш на публиката, което също е възможно решение.

Отговори на това съобщение
 Re: Критика?
Автор: TaraMoureau   
Дата:   15-02-13 15:08

Ивеве, разгледах снимките ти. Имаш чудесен усет за композиция, за геометричния принцип в нея. Ако го правиш интуитивно и спонтанно, още по-добре, поздравявам те.
Недей да похабяваш таланта и потенциала си, служейки на чуждите идеи и следвайки хорското мнение. Гениалните творци винаги са били отхвърляни първоначално...Не бива да те занимава нито това дали ще те одобрят или отхвърлят, а снимаш ли със сърце. Нека то стои пълно и радостно. Успех! Определено си личи, че имаш дарба.

Отговори на това съобщение
 Re: Критика?
Автор: stoikovv666   
Дата:   16-02-13 15:12

Трябва ми малко ориентировъчна критика...Те първа ще започвам да уча за портрет. Снимах 5-6 пробни кадъра вчера.
Благодаря предварително за отделеното време! [beer]





https://photo-forum.net/static/site_pics/132/1361006772__DSC0302.jpg





Публикацията е редактирана (16-02-13 15:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Критика?
Автор: mcnicko   
Дата:   16-02-13 15:33

stoikovv666 за моя вкус очите ми стоят малко ниско. Може би ако отрежеш малко още от горната част на снимката? Принципно всеки знае какво има над челото на човек - коса. Малко от раменете в кадъра за мен носят повече информация и изразителност. Плюс - главата няма да стои само като една глава, а като част от човешко тяло. И принципно ми липсва сякаш малко светлина още на лицето.

Не съм майстор портретаджия - по-скоро така ми изглежда от естетическа гледна точка, дано съм бил полезен [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Критика?
Автор: stoikovv666   
Дата:   16-02-13 15:46

mcnicko написа:

дано съм
бил полезен [smilie3]


Разбира се! [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »